Συμμετοχές Ελλάδας & Κύπρου:]

(με ->YOG όσοι παίρνουν και πρόκριση για Ολυμπιακούς Π/Κ)

ΤΕΛΙΚΟΙ

2. Γεράσιμος Καλογεράκης, ακοντισμός – 77,45μ. (q 66,59μ.) ->YOG
3. Σταυρούλα Κοσμίδου, Σφυροβολία – 65,98μ. (q 64,45μ.) ->YOG
3. Σπυριδούλα Καρύδη, Μήκος 6,23μ./+1,7 NR (q 5,92μ./-2,2) ( ->YOG )
4. Σπυριδούλα Καρύδη, Τριπλούν – 13,27μ./+0,7 NR (Q 13,15μ.+1,2) NR ->YOG
5. Γιάννης Καμαρινός, 110μ. εμπ. 13.90/+0,8 (ημιτ: q 13.70/+2,4 ~ προκρ: Q 13.93/+1,7) ->YOG
7. Ελίνα Τζένγκο, Ακοντισμός – 53,84μ. (Q 55,88μ) ->YOG
7. Σοφία Κεσσίδη, Δισκοβολία – 47,03μ. (Q 46,02μ.) >YOG
8. Αντώνης Σάντας, Επί κοντώ – 4,85μ. (q 4,80μ.) ->YOG
10. Παναγιώτα Δόση, Υψος – 1,74μ. (q 1,77μ.) >YOG
10. Παναγιώτα Φρίγγη, Σφυροβολία – 61,10μ. (q 60,95μ.)
13. Σωτήρης Χύτας, Επί κοντώ – 4,70μ. (q 4,80μ.)

Απευθείας τελικοί

2. Ολγα Φιάσκα, 5.000μ. βάδην – 23.39.12 ->YOG
5. Άνθιμος Κελεπούρης, 10.000μ. βάδην – 45.50.23 ->YOG
5. Βασιλεία Σπύρου, 3.000μ. – 9.34.39 NR
6. Μαρία Σεφεριάδη, 5.000μ. βάδην – 24.40.86

σύνθετα

9. Μαργαρίτα Τσουκαλά, Έπταθλο
( 15.49/+0,3 – 1,60μ. – 14,61μ. – 27.53/+0,5 ~ 5,19μ./+1,9 – 49,88μ. – 2.25.74 )

Ημιτελικοί

13. Ελένη Ιωαννίδου, 800μ. – 2.10.08 (Q 2.12.48) ->YOG
14. Ηλίας Τοτολίδης, 110μ. εμπ. 13.91/+4,3 (Q 13.99/+2,4)
18. Ιωάννα Πανοπούλου, 800μ. – 2.11.32 (Q 2.12.22)

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

14. Θοδωρής Ζιώγας, Σφυροβολία – 68,94μ. ->YOG
14. Μαργαρίτα Τσουκαλά, Ακοντισμός – 48,71μ.
15. Γκαλήπ Φαίκογλου, μήκος – 6,90μ./+2,9
21. Θανάσης Παπαγιαννούλας, 2000μ. στ. – 6.20.59
26. Μαρίνα Ποργιοπούλου, 2000μ. στ. – 7.11.87

17. Νικόλας Κεσίδης, Σφυροβολία – 66,44μ.
19. Κυριάκος Παμπακάς, Ύψος – 1,96μ.
27. Χριστονύμφη Παίδιου, Τριπλούν – 11,80μ./+0,7
28. Βλαδηβάλια Κωνσταντίνου, Σφυροβολία – 53,69μ.
29. Σοφία Χατζησάββα, Σφυροβολία – 52,55μ.
30. Παναγιώτης Κονταξής, Σφυροβολία – 59,07μ.
30. Οδυσσέας Κοντονικόλας, 110μ εμπ. – 14.62/+2,0
32. Πρόδρομος Γιακουμή, Επι Κοντώ – 4,20μ.

-> Πρόγραμμα /infos

ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ

100μ.: Boujou NED 10.64 / Bjarnadottir ISL 11.75
200μ.: Czysch GER 21.15 / Adeleke IRL 23.52
400μ.: Benati ITA 46.85 / Malikova CZE 52.66
800μ.: Burgin GBR 1.47.36 / Hodgkinson GBR 2.04.84
1500μ.: Elliott GBR 3.55.26 / Healy IRL 4.18.71
3000μ.: Keen GBR 8.27.38 / Healy IRL 9.18.05
110/100μ. εμπ.: Bennett GBR 13.19 / Hjornevik NOR 13.26
400μ. εμπ.: Fraysse FRA & Huller HUN 50.63 / Wender GER 58.88
2000μ. στ.: Guyon FRA 5.43.92 / Lebrun FRA 6.35.41
Βάδην: Finocchietti ΙΤΑ 45.01.33 / Zubkova BLR 22.45.47
Ύψος: Ogbechie GBR 2,16 / Μahuchikh UKR 1,94
Επί κοντώ: Lillefosse NOR 5,46 / Wildgrube GER 4,26
Μήκος: Schmall GER 7,60w / Johansson SWE 6,33w
Τριπλούν: Cakir TUR 15,62 / Vicente ESP 13,95
Σφαίρα: Aleksandrovich BLR 20,97 / Dorts BLR 17,34
Δίσκος: Sotero ESP 64,31 / Ignatyeva RUS-ANA 54,56
Σφύρα: Kokhan UKR 87,82 WB / Ivanenko UKR 73,25
Ακόντιο: Mucha POL 80,01 / Konshuna BLR 56,71
Σύνθετα: Komarov RUS-ANA 7703 / Vicente ESP 6221 WB
Σκυτάλη: ΙΤΑ 1.53.01 / ΙΤΑ 2.07.46

Προηγούμενο άρθροGyor: Ξεκινάνε οι μικροί – το βάδην κορασίδων ο πρώτος τελικός στο 2ο Ευρωπαικό U18
Επόμενο άρθροΟ Φιλιππίδης νικητής στο Λάνταου, o Lavillenie στη Λωζάννη – Αντιστροφή Α/Γ στο επί κοντώ στην Πάτρα