Παγκύπριοι Γυμνασίων (Λεμεσός) 11.4.2024

ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ – ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΑΡΡΕΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 80Μ. (-1,5 μ/δ) (1) Προκόπης Κίτας (2009) Λάρνακα 9.78(2) Μιχάλης Καλιφατίδης (2009) Λεμεσός 9.85(3) Αλεσάνδρο Κασέρα (2010) Λεμεσός 9.89 150Μ. (1) Σωτήρης Παναγή (2009) Αμμόχωστος 18.108...

Ελληνικές παρουσίες σε εξωτερικό 2024

Ακολουθούν οι επιδόσεις Ελλήνων & Κυπρίων αθλητών σε αγώνες εξωτερικού (εκτός διοργανώσεων που εντάσσονται ξεχωριστά στα “αποτελέσματα”) όπως και γνωστοί προγραμματισμένοι αγώνες, σε ανοικτό στίβο.(το θέμα ανανεώνεται) Κυριότερα πρόσφατα αποτελέσματα: 06/04...

Σχολικοί, Β’ φάση (7 όμιλοι) 10.4.2024

-> Όρια / διαδικασία Αποτελέσματα α) συνολικά αποτελέσματα β) επιδόσεις καλύτερες από τα όρια -> 1ος όμιλος – Αθήνα < Αγόρια 100μ. 1 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΜ. ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ Β΄ ΑΘΗΝΑΣ 2007 11.04/-0.3 2 ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ...

Διασυλλογικό συνθέτων (Αθήνα & Σέρρες) 6-7.4.2024

Αγ.Κοσμάς -> συνολικά αποτελέσματα < ΑΝΔΡΕΣ 1 ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1997 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 6039(11,41/-0,1 6,27/+2,5 11,17 1,78 52,93 16,44/+1,1 31,30 3.90 42.15 5:04.60)2 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 Ο.Φ.Η 5955(11,05/-0,1 6,50/+1,9 9,80 1,84 51,01 15,54/+1,1...

Παγκύπριο 10.000μ. (Λεμεσός) 7.4.2024

ΑΝΔΡΩΝ (1) Αμίν Χαντίρι (ΓΣΖ) 31:43.00(2) Αλεξέι Καλιστράτοφ (ΓΣΟ) 32:00.80(3) Σουλεϊμάν Ατζάτζ (ΓΣΟ) 32:52.74(4) Νικόλας Φράγκου (ΓΣΠ) 33:26.88(5) Παναγιώτης Αντωνίου (ΓΣΟ) 34:08.41(6) Χαράλαμπος Κανιός (ΓΣΕ) 35:19.67(7) Φοίβος Κωνσταντίνου (ΓΣΖ) 35:43.13(8)...

Παγκύπριοι μαθητικοί (Λευκωσία) 3.4.2024

Οι 3 πρώτοι-ες ανά αγώνισμα στα Λύκεια : ΑΡΡΕΝΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ 100Μ. (1) Κωνσταντίνος Μιχαήλ (2008) Λάρνακα 11.07 (-2,3)(2) Τεύκρος Τσαγγαρίδης (2007) Λευκωσία 11.39 (-2,3)(3) Γιώργος Πέτρου (2006) Λευκωσία 11.42 (-0,3) 200Μ. (-0,8 μ/δ) (1)...

αγώνες αντοχής “the opener” (Αγ.Δημήτριος) 30.3.2024

-> συνολικά αποτελέσματα (Roster Athletics) ΑΝΔΡΩΝ 600μ. 1 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ-ΒΑΣ ΚΟΥΤΛΗΣ 2004 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 1:20.792 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΑΛΠΑΣ 2007 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1:22.313 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ 2006 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 1:23.234 ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2005 ΑΣ...

Αναπτυξιακό κύπελλο ρίψεων (Αθήνα) 30.3.2024

-> Συνολικά αποτελέσματα (Roster Athletics) ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ18 Α (5κ.) 1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ 2007 ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 15.66... Κ18 Γ (3κ.) 1 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΙΧΑΕ ΑΝΔΡΕΑΔΗ 2008 ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 17.762 ΕΡΑΣΜΙΑ ΠΑΡΤΣΙΝΕΒΕΛΟΥ 2007 ΟΡΑΜΑ ΑΣ 13.54... Κ16 αγόρια...

Αγώνες 25.3.2024 (Λευκωσία)

-> Συνολικά αποτελέσματα (opentrack) 100μ. 1 Emmanouil Christodoulou GSP 11.03 /-0,12 Tefkros Tsangaridis GSP 11.15 /+3,63 Antreas Andreou GSE 11.19 /-0,14 Nikolas Papanikolaou GSK 11.20 /+3,65 Mamas Dimosthenous GSZ 11.23 /+3,66...

Αναπτυξιακό κύπελλο ρίψεων (Σέρρες) 24.3.2024

-> Συνολικά αποτελέσματα (Roster Athletics) ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ K18 A (5κ.) 1 ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΚΑΝΟΤΖΙΑΝ 2007 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 13.542 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΨΙΔΑΣ 2009 ΑΠΣ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ 13.403 ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ 2007 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 12.94... Κ18 Γ (3κ.) 1...

Εαρινή συνάντηση ρίψεων (Ρόδος) 9.3.2024

Σφαίρα Α Κορδελλας Μάριος 1983 Δάφνη Ρόδου 10,71μ.Μπονιατης Νικόλαος 1993 Υγεία Ρόδου 8,40μ. Γ Κερι Έλενα 2006 ΑΟ Σταματίου 8,54μ.Τσεργκεζ Σουτζιου Σεβγκη 2005 Δάφνη Ρόδου 7,80μ.Σωτριλλη Μιχαλία 2003 Δάφνη Ρόδου 7,32μ.Χατζηπέτρου Ελευθερία 1997...

Βασιλογιάννεια (Κερατσίνι) 9.3.2024

Κ16 150μ. αγόρια 1 ΚΟΡΚΟΒΕΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 2009 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 19.222 ΚΟΛΑΞΗΣ – ΜΟΡΟΖΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2010 ΑΟΠΦ 19.533 ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2009 Γ.Σ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 19.784 ΣΕΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2010 ΑΟΠΦ 22.53 150μ. κορίτσια 1 ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΡΟΛΙΝΑ...

Ευρωπαϊκό κύπελλο ρίψεων (Leiria) 9-10.3.2024

-> αποτελέσματα από EAA Συμμετοχές από ΕΛΛΑΔΑ & Κύπρο Α’ ημέρα Χρήστος Φραντζεσκάκης, σφύρα - 74,96 (3ος) Μιχάλης Αναστασάκης, σφύρα - 72,83 (10ος) Ορέστης Ντουσάκης, σφύρα (Νέων) - 68,78μ. (3ος) Μαρία Μαγκούλια, σφαίρα - 15,95μ. (14η) Αναστασία...

Χειμερινό ρίψεων Κύπρου (Λευκωσία) 1.3.2024

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (7,26κ.) (1) Κωνσταντίνος Αλεξιάδης (ΓΣΖ) (2002)                  16,07μ. (2) Πέτρος Μιτσίδης (ΓΣΠ) (1977)                                13,10μ. ΕΦΗΒΩΝ (6κ.) (1) Ιωσήφ Σάββα (ΓΣΖ) (2006)                          ατ.επ. 15,04μ. (2) Σοχέιλ Ράχμπαρ (ΓΣΟ) (2005)                    ατ.επ. 12,60μ. ΠΑΙΔΩΝ (5κ.) (1) Κυριάκος Βασιλείου (ΓΣΖ)...

Χειμερινό Κύπελλο ρίψεων (Ηράκλειο) 25.2.2024

0
-> συνολικά αποτελέσματα (Roster Athletics) (Δείτε και: Αναπτυξιακό κύπελλο ρίψεων (Ηράκλειο) 24.2.2024) ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (7,26κ.) 1 ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ 1999 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 19.032 ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΜΑΥΡΟΔΟΝΤΗΣ 2003 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 16.883 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΑΝΝΙΒ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 2002 ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ...

Αναπτυξιακό κύπελλο ρίψεων (Ηράκλειο) 24.2.2024

0
-> συνολικά αποτελέσματα (Roster Athletics) Δείτε και : Χειμερινό Κύπελλο ρίψεων (Ηράκλειο) 25.2.2024 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ18 ΠΑΙΔΩΝ (5κ.) 1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ 2007 ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 15.372 ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ 2008 ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ "ΝΕΑΡΧΟΣ" 13.603 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ...

Λιοφίλια (Αγ.Δημήτριος) 16.12.2023

0
10.000μ.  (αναμένονται τα επίσημα αποτελέσματα από photofinish) Α ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1997 (ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ) 30:02 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ) 30:09 ΚΥΡΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ) 31:17 ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ (ΥΔΡΙΑ) 32:05 ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ (ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 32:09 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ ΑΙΓΙΟΥ)...

Αιγαιοπελαγίτικοι (Μήλος) 30.9.-1.10.2023

-> Αποτελέσματα Roster Athletics Α' ημέρα 100μ. Α 1 ΛΑΜΠΡΟΣ ΒΟΛΙΚΑΣ 2002 ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ 10.56 1.32 ΙΩΑΝΝΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΩ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ 2003 ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ 11.11 1.33 ΙΑΣΩΝΑΣ ΚΟΝΙΑΡΗΣ 1997 ΑΣ ΣΑΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 11.22...

Ελληνικές παρουσίες σε εξωτερικό 2023

0
Ακολουθούν οι επιδόσεις Ελλήνων & Κυπρίων αθλητών σε αγώνες εξωτερικού (εκτός διοργανώσεων που εντάσσονται ξεχωριστά στα “αποτελέσματα”) όπως και γνωστοί προγραμματισμένοι αγώνες, σε ανοικτό στίβο. Όλα τα αποτελέσματα: 20/04 (USA/Charlottesville,VA) Σκαρβέλη,...

Diamond League final (Eugene) 16-17.9.2023

0
-> Αποτελέσματα 100m 1 Christian COLEMAN USA 9.83 /+0.12 Noah LYLES USA 9.853 Ferdinand OMANYALA KEN 9.854 Kishane THOMPSON JAM 9.875^ Marvin BRACY-WILLIAMS USA 10.016 Yohan BLAKE JAM 10.087 Joshua HARTMANN...

Social Media

0ΥποστηρικτέςΚάντε Like
4,108ΑκόλουθοιΑκολουθήστε
1,279ΑκόλουθοιΑκολουθήστε

Σχολικό: καλές επιδόσεις και ραντεβού στις Σέρρες

0
Σε 7 ομίλους έγινε η Β' φάση των Σχολικών αγώνων της Ελλάδας, με τους αγώνες να μην είναι ενταγμένοι στο καλεντάρι της WA οπότε...

Παγκύπριοι Γυμνασίων (Λεμεσός) 11.4.2024

0
ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ – ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΑΡΡΕΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 80Μ. (-1,5 μ/δ) (1) Προκόπης Κίτας (2009) Λάρνακα 9.78(2) Μιχάλης Καλιφατίδης (2009) Λεμεσός 9.85(3) Αλεσάνδρο Κασέρα (2010) Λεμεσός 9.89 150Μ. (1)...

Ελληνικές παρουσίες σε εξωτερικό 2024

0
Ακολουθούν οι επιδόσεις Ελλήνων & Κυπρίων αθλητών σε αγώνες εξωτερικού (εκτός διοργανώσεων που εντάσσονται ξεχωριστά στα “αποτελέσματα”) όπως και γνωστοί προγραμματισμένοι αγώνες, σε ανοικτό...

You're currently offline