Σωματεία ανά ΕΑΣ

[ Αναλυτικά από την Ομοσπονδία
-> Σωματεία ΣΕΓΑΣ ]

Τα Σωματεία ως έχουν το 2020:
(με * διαγράφονται από Μάρτιο 2020)

Αν.Μακεδονίας-Θράκης

  • ΑΟ Καβάλας /1935
  • ΟΚΑ Καβάλας /1957
  • ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης /1961
  • ΑΟ Δράμας /1965
  • ΑΟ Χρυσούπολης /1980
  • * ΠΑΟ Καλαμπακίου /1982
  • ΟΦΚΑ Σερρών /1982
  • ΑΣ Δοξάτου Δράμας /1984
  • ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης /1986
  • ΠΜΣ Ολυμπιάδα Κομοτηνής /1986
  • ΓΑΣ Νιγρίτας Βισαλτης /1994
  • ΓΣ Σέρρες ’93 /1994
  • ΣΚΑ Δράμας /1995
  • ΟΚΑ Φίλιππος Ν.Καβάλας /1996
  • ΠΑΣ Πρωτέας Αλεξανδρούπολης /1997
  • ΑΣ οι Μυρμιδόνες /1998
  • ΑΠΣ Διομήδης Ξάνθης /2000
  • ΑΣ Δράμας Ο Πολυνίκης /2008
  • ΠΑΣ Ρησσος Κομοτηνής /2012
  • ΑΣ Ν.Ορεστιάδας Πολυνικης /2013
  • ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής /2015
  • ΑΟ Ορεστιάδας /2016
  • ΣΑΒ Ορφέας Ν.Σκοπου /2019
  • Δρομέας Θράκης /2019

Θεσσαλονίκης

  • ΓΣ Ηρακλής /1908
  • ΑΣ Άρης /1914
  • ΜΑΣ Αετός /1926
  • Π.Α.Ο.Κ. /1928
  • ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσσαλονίκης /1958
  • ΓΣ Λαγκαδά /1984
  • Όμιλος Πρωταθλητών Θεσσαλονίκης /1992
  • Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ /1993
  • ΣΑΠΚ Νεάπολης /1994
  • ΑΣ Ολυμπιακή Δομή 2004 /1999
  • ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης /1999
  • Βεργίνα /1999
  • * ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος /2001
  • ΑΦ Θέρμης Αδωνις /2007
  • ΑΣ Κένταυρος /2008
  • ΑΣ Θησέας /2008
  • * ΓΣ Η Σιθωνια /2009
  • ΑΟ Οξυθεμις /2009
  • ΑΟ Αρίωνας Κουφαλίων /2010
  • ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου /2011
  • ΠΑΚ Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης /2012
  • * ΓΣ Χαριλάου ο Μακεδών /2013
  • Παλμός ΑΣ /2014
  • Λέοντες Πανοράματος /2014
  • ΑΣ Πανόραμα /2015
  • * ΑΠΣ Αρένα Τούμπας /2015
  • ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας /2016
  • * Ελληνικός ΑΣ Ερμής 1877 /2016
  • ΑΣ Αρνη /2016
  • Αθλητικό Κέντρο Προμηθέας /2016
  • ΑΓΣ Ωρίων Πολύγυρου /2017
  • ΣΦΣ Θεσσαλονίκης Δευκαλίων /2017
  • ΑΜΣ Αναγέννηση Πανοράματος /2018
  • ΑΣ Δίας Ωραιοκάστρου /2019
  • ΑΕ Αγ.Γεωργίου /2019
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς /2019

Κεντρικής Μακεδονίας

  • ΑΣ Φιλιππος Βεροιας /1963
  • ΓΑΣ Αρχελαος Κατερίνης /1967
  • ΓΑΣ Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών /1973
  • ΓΑΣ ο Ενιππευς Λιτοχώρου /1980
  • ΓΑΣ Κιλκίς /1980
  • ΓΑΣ Αλεξάνδρεια /1981
  • ΓΑΣ Μελικη /1982
  • ΑΟ Καλαθοσφαιριστών Γουμενισσας /1983
  • ΓΣ Έδεσσας /1986
  • ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών /1990
  • ΑΣ Εδεσσαική ΓΕ /1997
  • ΓΣ Μανδρων /1998
  • ΠΑΣ Φλαμουριας /2007
  • ΓΕ Νάουσας /2007
  • ΟΚΑ Βικελας Βέροιας /2008
  • Αιας Κιλκις /2009
  • ΑΣ Πύρρος Δήμας /2011
  • ΠΑΣ Ίκαρος Αλμωπίας /2015
  • ΑΟ Σκύδρας Πέλλα /2016
  • Αθλητική Παιδεία /2017
  • ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας /2018
  • Ακαδ.Ποδ. Αλέκανδρος Κιλκίς /2018
  • ΦΟ Αριδαίας /2018

Δυτ.Μακεδονίας

  • ΕΑΟ Δόξα Περδικκας /1962
  • ΓΕ Φλώρινας /1977
  • ΓΣ Γρεβενών 1978
  • ΑΣ Τιταν Σερβιων /1982
  • ΦΣ Αργους Ορεστικού /1984
  • * ΓΑΣ Κορησου /1986
  • ΓΣ Δεσκάτης /1987
  • ΦΣΚΑ Κοζάνης /1993
  • ΓΕ Γρεβενών /1998
  • ΑΣ το Βελβεντο /2004
  • ΑΣ Ημεροδρόμοι /2004
  • ΣΚΑ Γαλατινης /2008
  • Πανβοιακος ΑΣ /2012
  • ΠΑΣ Φλώρινα /2015
  • ΠΑΣ Πήγασος Φλώρινας /2016
  • ΑΣ Σπάρτακος Φλώρινας /2018
  • ΑΣ Μ.Αλέξανδρος Καστοριάς /2019

Κέρκυρας

  • Κερκυραικος ΓΣ /1893
  • ΑΕ Λευκιμης /1981
  • ΓΕ Θιναλίων /1997
  • ΑΣ Ιωάννης Καποδίστριας /2015
  • ΑΟ Κερκυρας 2015 /2015
  • ΓΣ Κέρκυρας 2018 /2018

Ηπείρου

  • ΑΟ Πρέβεζας /1947
  • ΑΓΣ Ιωαννίνων /1963
  • ΓΣ Λευκάδας /1975
  • ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας /1984
  • ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννίνων /1988
  • ΟΚΑ Ολυμπιάδα Άρτας /1998
  • ΑΣ Πρόοδος Αρτας /1998
  • ΑΣ Ηρακλής Φιλιατών /2006
  • ΑΣ Άθλος Άρτας /2009
  • ΣΚΑ Παραμυθιάς /2010
  • ΑΟ Σπάρτακος Ιωαννίνων /2011
  • ΑΣ Λευκάδας Φίλανδρος /2011
  • ΦΓΣ Πρεβέζης /2014
  • ΣΚΑ Ιωαννίνων /2014
  • ΑΣ Αρτας Τιτανες /2015
  • ΑΣ Πρέβεζας Ευ Ζην /2017
  • ΑΓΟ Φιλιππιάδας /2018
  • ΑΑ Ιωαννίνων η Ευροια /2019

Θεσσαλίας

  • ΓΣ Τρικάλων /1896
  • ΓΣ Βόλου /1896
  • ΑΕ Λάρισα 1964 /1928
  • ΕΑ Πήγασος Λάρισας /1978
  • ΑΟ Μαγνησίας /1985
  • ΑΣ Πελασγός Λάρισας /1988
  • ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας /1995
  • ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς /1995
  • ΓΕ Φαρσάλων η Φθια /1995
  • ΓΕΑ Τρικάλων /2005
  • * ΣΚΑ Μετεώρων /2009
  • ΓΣ Βόλου η Νίκη /2009
  • Ωριων ΑΣ Καρδίτσας /2014
  • ΓΣ Βελεστινου /2016
  • ΓΣ Μουζακίου Γ.Πασσιαλης /2016
  • Αθλητική Ακαδημία Άτλας Βόλου /2016
  • * ΑΠΣ Καρδίτσας Περσέας /2016
  • ΠΑΣ Φίλων Λάρισας /2017
  • ΓΣ Τυρνάβου /2017
  • ΑΟ Σκιάθου /2018
  • ΑΣ Φαρσάλων /2019
  • ΓΣ Αλμυρού /2019
  • ΑΣ Μυρμιδόνες Φαρσάλων /2019

Λέσβου

  • ΓΣ Αρίων Μυτιλήνης /1977
  • ΑΕ Λήμνου /1985
  • ΓΑΣ Ολυμπιας Μηθυμνας /1987
  • ΑΟ Αρισβαιος /1992
  • Αλκαιός ΓΣ /1998
  • ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης /2000
  • ΑΟ Ηφαιστεια /2013
  • ΑΕ Λέσβου Καλλονής ΓΣ /2013
  • Φιλαθλητικός ΓΠΣ Μυτιλήνης /2016

Ανατ.Στερεάς – Εύβοιας

  • ΑΚΟ Λιβαδειας /1975
  • ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας /1979
  • ΦΣ Λαμίας /1983
  • Ευβοικος ΓΑΣ /1984
  • ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας /1991
  • ΓΣ Έσπερος Λαμίας /1995
  • ΓΣ Πίνδαρος Θηβών /2000
  • ΑΠΣ Καρπενήσι 2002 /2002
  • ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας /2005
  • ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου /2007
  • * ΑΣ Άτλας Κύμης /2013
  • Αθλητική Ακαδημία Ιστιαίας /2016
  • ΑΣ Λαμψάκου Ελλήσποντος /2016
  • Αθλητική Ακαδημία Χαλκίδας /2016
  • * ΑΨΛ Μεδεων /2016
  • ΠΓΑΣ Διρφυων Μεσσαπιων /2017
  • ΑΠΣ Λαμίας Φθια /2018
  • ΓΣ Καλλισθενική Χαλκίδας /2018
  • ΓΣ Στυλίδας τα Φάλαρα /2019
  • ΑΑ Ξενόδαμος Αντίκυρας /2019
  • ΓΑΣ Λιβαδειάς /2019

Πειραιά – ΝοτιοΔυτ. Αττικής

  • Πανιώνιος ΓΣΣ /1890
  • Πειραικός Σύνδεσμος /1894
  • Ολυμπιακός ΣΦΠ /1925
  • ΓΣ Κερατσινίου /1962
  • ΓΝΟ Άρης Νικαιας -Κορυδαλλού /1973
  • ΑΟ Μεγάρων /1976
  • ΓΑΣ Καματερού /1982
  • ΓΟ Γιάννη Παλάσκα /1985
  • ΓΣ Καλλιθέας /1985
  • ΓΕ Πόρου Τροιζηνίας /1988
  • ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ.Δημητρίου /1989
  • ΓΣ Αστέρας ’90 Αιγάλεω /1990
  • ΦΣ Καλλιθέας-Ταύρου-Μοσχάτου /1991
  • ΟΦΚΑ Περιστερίου /1992
  • ΓΣ Χαιδαρίου /1992
  • ΑΟ Βουλιαγμένης /1994
  • ΠΑΟ Θέρσιππος ο Ερωεος /1994
  • ΑΟ Σπ.Λούης Κορυδαλλού -Νίκαιας /1995
  • ΓΣ Γλυφάδας /1998
  • ΟΑ Κούρος Αίγινας /2004
  • ΑΟ Παλαιού Φαλήρου /2005
  • ΑΟ Γλυφάδας Πάνθηρες /2008
  • Πανελευσινιακός ΑΠΟ /2009
  • ΣΕΔΑΣ Περάματος /2009
  • ΑΓΣ Αίολος Κορυδαλλού /2009
  • ΔΑΣ Καλλιθέας /2012
  • ΑΟ Νέων Αργυρούπολης /2012
  • ΓΣ Βέλος Π.Φαλήρου /2012
  • ΓΣ Ερμής Ιλίου /2014
  • ΓΣ Σαλαμίνος /2015
  • ΑΟ Σαλαμίνας Άσκηση-Υγεία /2017
  • ΓΣ Πήγασος Αγ.Δημητρίου /2017
  • ΓΣ Άθλος Κερατσινίου-Δραπετσώνας /2017
  • ΑΟ Φιλοθέης Μαγούλας /2017
  • ΑΟ Ερμής /2017
  • Αθηναικός Όμιλος Αθλητισμού /2017
  • ΓΣ Άεθλον Ιλίου /2018
  • ΑΟ Αγ.Ιερόθεου 2018
  • Υπεριωνας ΑΣ Χαιδαρίου /2019
  • Άρης Αιγάλεω ΓΣ /2019
  • ΑΟ Αετοί Βουλιαγμένης /2019
  • ΓΣ Μεγάρων /2019
  • ΑΟΚΑ Δυτ.Αττικής /2019

Αθήνας -Ανατ.Αττικής

  • Πανελλήνιος ΓΣ /1891
  • Εθνικός ΓΣ /1893
  • Παναθηναικός ΑΟ /1908
  • ΓΣ Αμαρουσίου /1908
  • Α.Ε.Κ. /1924
  • ΑΟ Φιλοθέης /1958
  • ΓΣ Ηλιούπολης /1978
  • ΓΑΣ Ιλισσός Αθηνών /1980
  • ΓΣ Χαλανδρίου /1982
  • ΓΣ Κηφισιας /1984
  • ΑΣΕ Δούκα /1986
  • ΣΑΚ Αθηνών /1987
  • ΑΓΣ το Οιον Αγ.Στεφανου /1993
  • ΑΣ Φειδιππίδης Μαραθώνα /1995
  • ΑΓΣ Ανατολή Ν.Ιωνίας /1997
  • ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλληνεύς /1997
  • ΓΑΣ Χολαργού /1997
  • ΑΣ Σχολής Μωραίτη /2002
  • * ΑΟ Βάρης ο Αναγυρούς /2003
  • ΑΟ Ολυμπιάδα Κηφισιάς ΕΟΚΑ /2003
  • ΓΣ Νίκη Βύρωνα /2006
  • ΑΣ Ολυμπιακού Χωριού Φοίβος /2008
  • ΓΑΣ Ωρωπιων /2009
  • ΑΟ Πεύκης /2012
  • ΠΑΣ Ζωγραφου /2013
  • ΓΑΣ Παιανίας /2013
  • ΑΣ Παλαιού Ψυχικού /2013
  • ΑΟ Δίας Ολυμπιακού Χωριού /2013
  • ΑΟ Καλλιστος /2014
  • ΑΣ Κολλεγίου Deree /2014
  • ΓΣ Κερατέας /2015
  • ΑΟ Βάρης Δρομέας /2015
  • ΑΟ Δίας Αχαρνών /2015
  • * ΓΣ Θρακομακεδόνων Ι.Δασκαλογιαννης /2016
  • ΓΣ Γαλατσίου /2016
  • * ΑΣ Οδυσσεύς Κηφισιας /2016
  • Αναγέννηση Πεύκης ΓΣ /2016
  • Αίολος Βριλησσίων /2017
  • ΑΣ Υδρια /2017
  • ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδερη /2017
  • ΓΣ Ίκαρος Ν.Ιωνίας /2017
  • ΑΣ Πέντε Κύκλοι /2018
  • ΣΚΑ Χολαργού-Παπάγου /2018
  • ΑΣ Δρομείς Κερατέας /2019
  • ΑΣ Αθλειν /2019
  • ΑΣ Αγ.Παρασκευής /2019

Χίου-Σάμου

  • ΑΣ Έφηβος Χίου /1926
  • Φιλοπρόοδος Όμιλος Βροντάδων /1960
  • ΑΣ Αναγέννηση Σάμου /1976
  • Παγχιακός ΓΣ /1983
  • ΠΑΣ Ίκαρος /1984
  • ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου /1996
  • Πανικαριακός ΑΣ /2001
  • Πεψας η Ριβα /2005
  • ΑΣ Χίου-Ικαρίας /2019

Βορ.Πελοποννησου (& Δυτ.Στερεάς)

  • Παναχαική ΓΕ /1891
  • ΑΕ Ολυμπιας Πατρών /1962
  • ΓΕ Αγρινίου /1969
  • ΠΑΣ Ιωνικός ’80 /1982
  • ΑΓΕ Ζακύνθου /1982
  • ΑΕ Λεχαινών /1982
  • ΑΣ Κόροιβος Αμαλιάδας /1984
  • ΓΕ Κεφαλληνίας /1987
  • ΝΟ Ζαχάρως /1993
  • ΑΟ Πέλωψ Πατρών /1993
  • ΓΣ Απόλλων Πύργου /1994
  • * ΑΟ Αχαίας η Γαλήνη /1999
  • Πατραική Ένωση στίβου /2000
  • ΑΕ Έσπερος 2004 /2000
  • ΑΟ Κούρος Πατρών /2004
  • ΓΣ Αίολος Πατρών /2006
  • ΑΣ Αθηνόδωρος ο Αιγιευς /2007
  • ΑΓΣ Αρίων Πατρών /2012
  • Φιλαθλητική λέσχη Αιγίου /2012
  • ΑΓΕ Πύργου /2014
  • Lepanto ΣΜΥ Ναυπάκτου /2015
  • ΑΣ Νίκη Πάτρας /2015
  • ΓΣ Άθληση Πύργου /2016
  • ΑΜΣ Πνοή /2018
  • ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης /2018
  • ΟΦΟΑ Πατραικός /2018
  • ΓΠΣ Αναγέννηση Πύργου /2019
  • ΑΣ Ακρος /2019
  • ΓΣ Ερμής Πύργου /2019

Περιφ.Πελοποννήσου

  • Σπαρτιατικός ΓΣ /1895
  • Μεσσηνιακός ΓΣ /1898
  • ΑΟ Ποσειδων Λουτρακίου /1972
  • ΓΣ τα Λύκαια Μεγαλόπολης /1978
  • ΓΣ Αρκαδίας /1979
  • ΓΕ Αργολίδας /1981
  • ΦΓΣ Σπάρτης /1985
  • ΓΣΦΑ Άργους Αριστεας /1987
  • ΑΣ Σισυφος Κορίνθου /1999
  • ΑΣ Αργολίδα 2000 /2003
  • Α.Π.Ο.Ε.Λιμηρας /2006
  • ΓΑΣ Σκάλας /2008
  • Ολυμπιάδα Καλαμάτας /2009
  • ΣΔΥ Αργολίδας /2009
  • ΑΟ Μεγαλόπολης /2015
  • ΑΟ Ακρίτας Καλαμάτας /2015
  • ΑΟ Κυπαρισσίας /2016
  • ΓΣ Ακρίτας 2016 /2017
  • ΑΣ ο Βατικιωτης /2017
  • ΑΣ Νεμέας /2017
  • ΓΣ Αργολικός /2018
  • ΓΣ Δρομικό Σχ. Καλαμάτας /2018
  • ΓΣ ο Πανγυθειατικός /2019
  • ΑΣ Χιλιομοδίου Άθλησις /2019

Κυκλάδων

  • Πανναξιακός ΑΟ /1980
  • Παμμηλιακός ΑΣ /1990
  • Ανδριακός Όμιλος Φιλάθλων /1992
  • Ναξιακός ΓΣ 2003 /2003
  • ΑΟ Μυκόνου /2009
  • ΑΟ Πάρου /2015
  • Ήφαιστος ΑΣ Θήρας /2015
  • * ΑΟ Ποσειδώνας Τήνου /2015
  • ΓΣ Αίαντας Τήνου /2015
  • ΑΣ Πλακας Μήλου Ιεραξ 1960 /2017
  • ΑΣ Ίου /2018
  • ΑΠΣ Δρομείς Σύρου /2019

Δωδεκανήσου

  • ΓΑΣ Υγεία Ρόδου /1984
  • ΓΣ Νέων Λέρου /1992
  • ΓΣ Διαγόρας Ρόδου /1994
  • ΑΟ Ρόδου Ε.Μ.Σταματιου /2005
  • ΑΟ Ρόδου η Καλλιπάτειρα /2007
  • Εύδαμος ΓΣ /2009
  • ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 /2009
  • ΓΣ Ιπποκράτης ο Κώος /2014
  • ΑΣ η Νίκη της Ρόδου /2014
  • ΑΣ Ξανθος ο Πατμιος 2014
  • Ένωση Καζωνης Καλύμνου 2000 /2017
  • ΑΕ Λαρδου Ηρακλής /2017
  • Δωδεκανησιακός ΕΑΣ Δάφνη /2018
  • ΟΦΚΑ οι Ροδιονίκες /2018
  • Αθλητική Ακαδημία Ρόδου /2019

Κρήτης

  • ΑΟ Κύδων Χανίων /1948
  • Ο.Φ.Η. /1953
  • ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας /1960
  • ΓΕ Ηρακλείου /1969
  • ΟΚΑ Αρκάδι /1976
  • ΓΣ Ελ.Βενιζέλος Χανίων /1977
  • ΑΟ Λασιθίου /1979
  • Σητειακός ΑΟ /1982
  • ΑΟ Κισσαμου /1999
  • Συλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης /2001
  • ΓΑΣ Μαλιων /2007
  • ΓΣ Βιτσεντζος Κορναρος /2012
  • ΓΑΣ Ιεράπετρας /2013
  • ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου /2014
  • * ΑΠΣ Ιδομενέας Ηρακλείου /2016
  • ΓΑΣ Περάματος Μυλοποταμου /2017
  • ΓΣ Νέαρχος Χανίων /2018
  • Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου /2018
  • ΣΠΑ Διόγνητος /2018
  • ΑΣ Υγείας Αθλη.συ. /2018
  • ΑΠΟ Θύελλα Καλαθενών /2019
  • ΚΑ Αθλόδραση Ηρακλείου /2019
  • ΑΠΣ Δαίδαλος 2017 /2019
  • ΕΦΑ ο Θησεύς /2019

ΚΥΠΡΟΣ – οι 6 Γυμναστικoί Σύλλογοι

  • ΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑ (1892) Λεμεσός
  • ΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ (1894) Λευκωσία
  • Ο ΖΗΝΩΝ (1896) Λάρνακα
  • Ο ΚΟΡΟΙΒΟΣ (1896) Πάφος
  • ΕΥΑΓΟΡΑΣ (1918) Αμμόχωστος
  • ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ (1919) Κερύνεια