World All-time Top indoor / Παγκόσμιο διαχρονικό top κλειστού

Οι αθλητές και αθλήτριες με τις καλύτερες επιδόσεις όλων των εποχών ανά αγώνισμα.

Top Athletes per event

Ανδρών - MEN

60m

=< 6″46&6.50

  • 6.34 USA 2018 Christian Coleman USA
  • 6.39 ESP 1998 Maurice Greene USA
  • 6.40 USA 2018 Ronnie Baker USA
  • 6.41 USA 1987 Ben Johnson CAN -> DQ
  • 6.41 ESP 1992 Andre Cason USA
  • 6.42 ITA 2009 Dwain Chambers GBR
  • 6.42 GBR 2018 Bingtian Su CHN
  • 6.43 JPN 1999 Tim Harden USA
  • 6.44 USA 2016 Asafa Powell JAM
  • 6.45 FRA 1993 Bruny Surin CAN
  • 6.45 USA 1999 Leonard Myles-Mills GHA
  • 6.45 USA 2001 Terrence Trammell USA
  • 6.45 USA 2003 Justin Gatlin USA
  • 6.45 GER 2005 Ronald Pognon FRA
  • 6.45 USA 2012 Trell Kimmons USA
  • 6.46 : J.Drummond USA, M.Brunson USA, J.Gardener GBR, T.Montgomery USA, L.Scott USA
  • 6.47 : L.Christie GBR, S.Crawford USA, Dw.Phillips USA, L.Clarke JAM, J.Dasaolu GBR, K.Collins SKN, Tr.Bromell USA
  • 6.48 : L.Burrell USA, D.Aliu NGR, M.Nagel RSA, J.Capel USA, M.Rodgers USA, J.Vicaut FRA, M.Bracy USA, C.Burrell USA, D.Kemp USA
  • 6.49 M.McKoy CAN, C.Jackson GBR, M.Green JAM, A.Boldon TRI, R.Evans USA, Fr.Mayola CUB, C.Miller USA, Ol.Fasuba NGR, Iv.Williams USA -> DQ, N.Carter JAM, D’A.Cherry USA, J.Perez CUB, R.Kilty GBR, M.Williams USA
  • 6.50 : L.Mcrae USA, H.Papadias GRE, D.Powell JAM, D.Patton USA, T.Ogunode NGR, R.Bailey USA, Gr.Holloway USA

200m*

< 20″30

  • 19.92 FRA 1996 Frank Fredericks NAM
  • 20.02 USA 2018 Elijah Hall USA
  • 20.08 USA 2018 Divine Oduduru NGR
  • 20.10 USA 2005 Wallace Spearmon USA
  • 20.11 USA 2017 Christian Coleman USA
  • 20.19 USA 2015 Trayvon Bromell USA
  • 20.25 FRA 1995 Linford Christie GBR
  • 20.26 JPN 1999 Obadele Thompson BAR
  • 20.26 USA 2000 Shawn Crawford USA
  • 20.26 USA 2000 John Capel USA
  • 20.26 USA 2016 Andre de Grasse CAN
  • 20.27 USA 2006 Walter Dix USA

400m

< 45″25

  • 44.52 USA 2018 Michael Norman USA
  • 44.57 USA 2005 Kerron Clement USA
  • 44.63 USA 1995 Michael Johnson USA
  • 44.80 USA 2011 Kirani James GRN
  • 44.85 USA 2017 Fred Kerley USA
  • 44.86 USA 2018 Akeem Bloomfield JAM
  • 44.88 USA 2018 Bralon Taplin GRN
  • 44.93 USA 2005 LaShawn Merritt USA
  • 45.02 GER 1992 Danny Everett USA
  • 45.03 USA 2010 Torrin Lawrence USA
  • 45.03 USA 2014 Deon Lendore TTO
  • 45.05 GER 1988 Thomas Schoenlebe GDR
  • 45.05 USA 1998 Alvin Harrison USA
  • 45.05 GBR 2019 Karsten Warholm NOR
  • 45.11 TUR 2012 Nery Brenes CRC
  • 45.16 USA 2018 Mylik Kerley USA
  • 45.17 USA 2014 Lalonde Gordon TTO
  • 45.18 USA 1998 Calvin Harrison USA
  • 45.21 USA 2011 Tony McQuay USA
  • 45.24 POL 2014 Pavel Maslak CZE
  • 45.24 USA 2018 Marqueze Washington USA
  • 45.24 USA 2021 Michael Cherry USA

800m

< 1’45”

  • 1.42.67 FRA 1997 Wilson Kipketer DEN
  • 1.43.63 POL 2021 Elliot Gilew GBR
  • 1.43.98 USA 2019 Michael Saruni KEN
  • 1.44.15 GER 2001 Yuriy Borzakovskiy RUS
  • 1.44.21 USA 2018 Emmanuel Korir KEN
  • 1.44.21 USA 2021 Donavan Brazier USA
  • 1.44.37 USA 2021 Bryce Hoppel USA
  • 1.44.52 GBR 2014 Mohamed Aman ETH
  • 1.44.54 POL 2021 Jamie Webb GBR
  • 1.44.57 FRA 2012 Adam Kszczot POL
  • 1.44.71 GER 2004 Joseph Mwengi Mutua KEN
  • 1.44.75 CZE 2009 Ismail Ahmed Ismail SUD
  • 1.44.78 AUT 2002 Pawel Czapiewski POL
  • 1.44.81 ESP 2008 Abubaker Kaki SUD
  • 1.44.82 SWE 2003 Mehdi Baala FRA
  • 1.44.84 HUN 1989 Paul Ereng KEN
  • 1.44.88 GER 1995 Nico Motchebon GER
  • 1.44.91 GBR 1983 Sebastian Coe GBR
  • 1.44.91 ESP 2008 Mbulaeni Mulaudzi RSA
  • 1.44.93 AUT 2002 Andre Bucher SUI
  • 1.44.97 GER 2003 Wilfred Bungei KEN
  • 1.44.99 GBR 2014 Andre Olivier RSA

1000m*

< 2’16”

  • 2.14.20 SWE 2016 Ayanleh Souleiman DJI
  • 2.14.96 GBR 2000 Wilson Kipketer DEN
  • 2.15.26 GBR 1992 Noureddine Morceli ALG
  • 2.15.50 GER 2000 Kennedy Kimwetich KEN
  • 2.15.62 SWE 1994 Venuste Niyongabo BDI
  • 2.15.77 SWE 2008 Abubaker Kaki SUD
  • 2.15.96 TUR 2014 Ilham Tanui Ozbilen TUR

1500m

< 3’34”

  • 3.31.04 GBR 2019 Samuel Tefera ETH
  • 3.31.18 GER 1997 Hicham El Guerrouj MAR
  • 3.31.58 GBR 2019 Yomif Kejelcha ETH
  • 3.31.76 GER 1998 Haile Gebrselassie ETH
  • 3.31.80 FRA 2021 Jakob Ingebrigtsen NOR
  • 3.32.11 GER 1998 Laban Rotich KEN
  • 3.32.35 USA 2021 Oliver Hoare AUS
  • 3.32.97 POL 2021 Selemon Barega ETH
  • 3.33.08 GER 1984 Daniel Kipchirchir Komen KEN
  • 3.33.10 GBR 2010 Deresse Mekonnen ETH
  • 3.33.17 FRA 1998 Venuste Niyongabo BDI
  • 3.33.23 GBR 2011 Augustine Kiprono Choge KEN
  • 3.33.32 GRE 1999 Andres Manuel Diaz ESP
  • 3.33.34 USA 2005 Bernard Lagat KEN (now USA)
  • 3.33.76 USA 2018 Edward Cheserek KEN
  • 3.33.96 BEL 2009 Haron Keitany KEN
  • 3.33.99 GER 2005 Ivan Heshko UKR

1 mile*

< 3’50”

  • 3.48.45 BEL 1997 Hicham El Guerrouj MAR
  • 3.48.46 USA 2019 Yomif Kejelcha ETH
  • 3.49.44 USA 2018 Edward Cheserek KEN
  • 3.49.78 USA 1983 Eamonn Coghlan IRL
  • 3.49.89 USA 2005 Bernard Lagat KEN (now USA)

3000m

< 7’32”

  • 7.24.90 HUN 1998 Daniel Komen KEN
  • 7.24.98 FRA 2021 Getnet Wale ETH
  • 7.26.10 FRA 2021 Selemon Barega ETH
  • 7.26.15 GER 1998 Haile Gebrselassie ETH
  • 7.27.80 GER 2011 Yenew Alamirew ETH
  • 7.27.98 FRA 2021 Lemecha Girma ETH
  • 7.28.00 GER 2011 Augustine Choge KEN
  • 7.29.24 FRA 2021 Berihu Aregawi ETH
  • 7.29.37 GER 2011 Eliud Kipchoge KEN
  • 7.29.94 GER 2012 Edwin Cheruiyot Soi KEN
  • 7.30.16 SWE 2013 Galen Rupp USA
  • 7.30.51 SWE 2007 Kenenisa Bekele ETH
  • 7.31.09 GER 2008 Tariku Bekele ETH
  • 7:31.66 SWE 2013 Caleb Ndiku KEN

5000m*

< 13′

  • 12.49.60 GBR 2004 Kenenisa Bekele ETH
  • 12.50.38 GBR 1999 Haile Gebrselassie ETH
  • 12.51.48 SWE 1998 Daniel Komen KEN
  • 12.53.29 GER 2011 Isiah Kiplangat Koech KEN
  • 12.55.72 GER 2011 Eliud Kipchoge KEN
  • 12.58.67 GER 2012 Thomas Pkemei Longosiwa KEN

60m H.

< 7’40

  • 7.29 ESP 2021 Grant Holloway USA
  • 7.30 GER 1994 Colin Jackson GBR
  • 7.33 GER 2008 Dayron Robles CUB
  • 7.36 USA 1987 Greg Foster USA
  • 7.36 HUN 2004 Allen Johnson USA
  • 7.36 QAT 2010 Terrence Trammell USA
  • 7.37 GRE 1989 Roger Kingdom USA
  • 7.37 GRE 2000 Anier Garcia CUB
  • 7.37 GER 2011 David Oliver USA
  • 7.37 GER 2000 Tony Dees USA
  • 7.38 GER 1998 Mark Crear USA
  • 7.38 USA 1999 Reggie Torian USA

4x400m

< 3’03”

  • 3.01.39 USA 2018 [Izu-Grant-Dixon-Kerley] Texas A&M univ. / USA
  • 3.01.77 GBR 2018 [Zalewski-Omelko-Krawczuk-Krzewina] POL
  • 3.02.51 GBR 2018 [D.Borlee-J.Borlee-Sacoour-K.Borlee] BEL
  • 3.02.52 GBR 2018 [Lendore-Richards-Guevara-Gordon] TTO

HJ

> 2,40

  • 2,43 HUN 1989 Javier Sotomayor CUB
  • 2,42 GER 1988 Carlo Thraenhardt FRG
  • 2,42 CZE 2014 Ivan Ukhov RUS
  • 2,41 GRE 1987 Patrik Sjoberg SWE
  • 2,41 IRL 2015 Mutaz Barshim QAT
  • 2,40 ESP 1991 Hollis Conway USA
  • 2,40 ESP 2005 Stefan Holm SWE
  • 2,40 GER Aleksey Dmitrik RUS

PV

> 6m

  • 6,18 GBR 2020 Mondo Duplantis SWE
  • 6,16 UKR 2014 Renaud Lavillenie FRA
  • 6,15 UKR 1993 Sergey Bubka UKR
  • 6,06 USA 2009 Steven Hooker AUS
  • 6,02 BLR 1989 Radion Gataullin URS
  • 6,02 GER 2002 Jeff Hartwig USA
  • 6,01 FRA 2020 Sam Kendricks USA
  • 6,00 HUN 1999 Maksim Tarasov RUS
  • 6,00 JPN 1999 Jean Galfione FRA
  • 6,00 GER 2001 Danny Ecker GER
  • 6,00 USA 2016 Shawn Barber CAN
  • 6,00 GER 2016 Piotr Lisek POL
  • 6,00 USA 2021 KC Lightfoot USA

LJ

> 8,40

  • 8,79 USA 1984 Carl Lewis USA
  • 8,71 ITA 2009 Sebastian Bayer GER
  • 8,62 JPN 1999 Ivan Pedroso CUB
  • 8,59 USA 2002 Miguel Pate USA
  • 8,56 JPN 1999 Yago Lamela ESP
  • 8,49 FRA 1987 Robert Emmiyan URS
  • 8,46 GBR 2018 Juan Miguel Echevarria CUB
  • 8,45 FRA 1990 Larry Myricks USA
  • 8,44 HUN 1993 Mike Powell USA
  • 8,44 GBR 2018 Luvo Manyonga RSA
  • 8,43 RUS 1994 Stanislav Tarasenko RUS
  • 8,43 USA 1994 Erick Walder USA
  • 8,42 GRE 2008 Irving Saladino PAN
  • 8,42 GBR 2018 Marquis Dendy USA
  • 8,41 FRA 1997 Kirill Sosunov RUS
  • 8,41 FRA 1997 Joe Greene USA
  • 8,41 USA 2004 Savante Stringfellow USA
  • 8,40 ESP 1996 James Beckford JAM

TJ

> 17,70

  • 18,07 FRA 2021 Hugues Fabrice Zango BUR
  • 17,92 FRA 2011 Teddy Tamgho FRA
  • 17,83 GER 1997 Aliecer Urrutia CUB
  • 17,83 HUN 2004 Christian Olsson SWE
  • 17,77 FRA 1994 Leonid Voloshin RUS
  • 17,76 USA 1987 Mike Conley USA
  • 17,75 ESP 2008 Phillips Idowu GBR
  • 17,74 ROM 2006 Marian Oprea ROU
  • 17,73 RUS 2006 Walter Davis USA
  • 17,73 FRA 2011 Fabrizio Donato ITA
  • 17,72 ESP 1995 Brian Wellman BER
  • 17,70 TUR 2012 Will Claye USA
  • 17,70 SWE 2013 Daniele Greco ITA

SP

> 22m

  • 22,82 USA 2021 Ryan Crouser USA
  • 22,66 USA 1989 Randy Barnes USA
  • 22,55 GER 1989 Ulf Timmermann GDR
  • 22,40 USA 2008 Adam Nelson USA
  • 22,31 GBR 2018 Tomas Walsh NZL
  • 22,26 SUI 1987 Werner Guenthoer SUI
  • 22,23 USA 2014 Ryan Whiting USA
  • 22,18 USA 2008 Christian Cantwell USA
  • 22,17 GER 2018 Tomas Stanek CZE
  • 22,11 RUS 2006 Reese Hoffa USA
  • 22,09 FIN 2000 Mika Halvari FIN
  • 22,02 USA 1974 George Woods USA
  • 22,00 POL 2018 Konrad Bukowiecki POL

7thlon

> 7300

  • 6645 EST 2012 Ashton Eaton USA
  • 6479 SRB 2017 Kevin Mayer FRA
  • 6476 CAN 1993 Dan O’Brien USA
  • 6438 HUN 2004 Roman Sebrle CZE
  • 6424 BEL 2000 Tomas Dvorak CZE
  • 6418 ITA 1992 Christian Plaziat FRA
  • 6415 ESP 1998 Sebastian Chmara POL
  • 6412 RUS 2003 Lev Lobodin RUS
  • 6374 JPN 1999 Erki Nool EST
  • 6372 SWE 2013 Eelco Sintnicolaas NED
  • 6371 ESP 2008 Bryan Clay USA
  • 6362 ITA 2009 Mikk Pahapill EST
  • 6361 GBR 2003 Tom Pappas USA
  • 6353 CZE 2015 Ilya Shkurenyov RUS
  • 6343 GBR 2018 Damian Warner CAN
  • 6303 POL 2014 Andrey Krauchanka BLR
  • 6300 RUS 2010 Aleksey Drozdov RUS

Γυναικών - WOMEN

60m

=< 7″

  • 6.92 ESP 1993 Irina Privalova RUS
  • 6.95 CAN 1993 Gail Devers USA
  • 6.95 JPN 1998 Marion Jones USA
  • 6.96 ESP 1992 Merlene Ottey JAM (now SLO)
  • 6.96 JPN 1999 Ekaterini Thanou GRE
  • 6.97 GER 2010 LaVerne Jones-Ferrette ISV
  • 6.97 GBR 2018 Murielle Ajoure CIV
  • 6.98 GBR 2017 Elaine Thompson JAM
  • 6.99 GBR 2013 Murielle Ahoure CIV
  • 7.00 ESP 1986 Nelli Cooman NED
  • 7.00 QAT 2010 Veronica Campbell-Brown JAM
  • 7.00 GER 2016 Dafne Schippers NED
  • 7.00 USA 2016 Barbara Pierre USA

200m*

< 22″40

  • 21.87 FRA 1993 Merlene Ottey JAM (now SLO)
  • 22.10 FRA 1995 Irina Privalova RUS
  • 22.27 USA 1987 Heike Drechsler GDR
  • 22.33 USA 1996 Gwen Torrence USA
  • 22.38 GBR 2005 Veronica Campbell-Brown JAM
  • 22.38 USA 2018 Gabrielle Thomas USA
  • 22.39 HUN 1983 Marita Koch GDR
  • 22.39 JPN 1999 Ionela Tirlea ROU

400m

< 50″50

  • 49.59 ITA 1982 Jarmila Kratochvilova TCH
  • 49.68 RUS 2004 Natalya Nazarova RUS
  • 49.76 AUT 1984 Tatyana Kocembova TCH
  • 50.01 AUT 1984 Sabine Busch GER
  • 50.02 GBR 2007 Nicola Sanders GBR
  • 50.04 RUS 2006 Olesya Forsheva RUS
  • 50.15 RUS 2006 Olga Zaytseva RUS
  • 50.21 RUS 2006 Vania Stambolova BUL
  • 50.21 USA 2021 Shaunae Miller-Uibo BAH
  • 50.23 ESP 1995 Irina Privalova RUS
  • 50.28 HUN 1988 Petra Schersing GDR
  • 50.34 RUS 2006 Christine Amertil BAH
  • 50.34 USA 2018 Kendall Ellis USA
  • 50.36 USA 2018 Sydney McLaughlin USA
  • 50.37 RUS 2006 Natalya Antyukh RUS
  • 50.40 AUT 1984 Dagmar Neubauer GDR
  • 50.41 ESP 2005 Svetlana Pospelova RUS
  • 50.42 RUS 2001 Olga Kotlyarova RUS
  • 50.45 ESP 1998 Grit Breuer GER
  • 50.46 USA 2014 Phyllis Francis USA

800m

< 1’57″50

  • 1.55.82 AUT 2002 Jolanda Batageli-Ceplak SLO
  • 1.55.85 AUT 2002 Stephanie Graf AUT
  • 1.56.40 AUT 1988 Christine Wachtel GDR
  • 1.56.90 JPN 1999 Ludmila Formanova CZE
  • 1.57.06 FRA 1999 Maria de Lurdes Mutola MOZ
  • 1.57.23 RUS 1992 Inna Yevseyeva UKR
  • 1.57.47 JPN 1999 Natalya Tsyganova RUS

1000m*

< 2’33”

  • 2.30.94 SWE 1999 Maria de Lurdes Mutola MOZ
  • 2.31.93 GBR 2017 Laura Muir GBR
  • 2.32.16 RUS 2006 Yuliya Fomenko RUS
  • 2.32.21 RUS 2007 Oksana Zbrozhek RUS
  • 2.32.40 RUS 2006 Elena Soboleva RUS
  • 2.32.91 RUS 2006 Elena Kanales RUS
  • 2.32.96 GBR 2004 Kelly Holmes GBR

1500m

< 4′

  • 3.53.09 FRA 2021 Gudaf Tsegay ETH
  • 3.55.17 GER 2014 Genzebe Dibaba ETH
  • 3.57.91 SWE 2014 Abeba Aregawi SWE (ex ETH)
  • 3.57.71 ESP 2006 Elena Soboleva RUS -> DQ
  • 3.58.28 RUS 2006 Elena Soboleva RUS
  • 3.59.41 ESP 2006 Yuliya Fomenko RUS -> DQ
  • 3.59.58 FRA 2021 Muir Laura GBR
  • 3.59.75 ESP 2008 Gelete Burka ETH
  • 3.59.79 ESP 2008 Maryam Yusuf Jamal BRN
  • 3.59.87 USA 2020 Konstanze Klosterhalfen GER (en route mile)
  • 3.59.98 USA 2003 Regina Jacobs USA

1 mile*

< 4’20”

  • 4.13.31 SWE 2016 Genzebe Dibaba ETH
  • 4.16.85 USA 2020 Elle Purrier USA
  • 4.17.14 USA 1990 Doina Melinte ROU
  • 4.17.26 USA 2020 Konstanze Klosterhalfen GER
  • 4.17.88 USA 2020 Jemma Reekie GBR
  • 4.18.75 GBR 2019 Laura Muir GBR
  • 4.18.99 USA 1989 Paula Ivan ROU
  • 4.19.73 USA 2020 Gabriela Debues-Stafford CAN
  • 4.19.89 USA 2017 Sifan Hassan NED

3000m

< 8’30”

  • 8.16.60 SWE 2014 Genzebe Dibaba ETH
  • 8.22.65 ESP 2021 Gudaf Tsegay ETH
  • 8.23.72 GER 2007 Meseret Defar ETH
  • 8.23.74 GER 2007 Meselech Melkamu ETH
  • 8.25.27 GER 2010 Sentayehu Ejigu ETH
  • 8.26.41 GER 2017 Laura Muir GBR
  • 8.27.86 RUS 2006 Liliya Shobukhova RUS
  • 8.28.49 GER 2009 Anna Alminova RUS
  • 8.29.00 RUS 2006 Olesya Syreva RUS
  • 8.29.15 GER 2002 Berhane Adere ETH
  • 8.29.28 ESP 2021 Lemiem Hailu
  • 8.29.41 GBR 2017 Hellen Obiri KEN

5000m*

< 14’30”

  • 14.18.86 SWE 2015 Genzebe Dibaba ETH
  • 14.24.37 SWE 2009 Meseret Defar ETH
  • 14.27.42 USA 2007 Tirunesh Dibaba ETH

60m H.

< 7″75

  • 7.68 GER 2008 Susanna Kallur SWE
  • 7.69 RUS 1990 Ludmila Engquist-Narozhilenko URS
  • 7.70 USA 2018 Sharika Nelvis USA
  • 7.70 GBR 2018 Kendra Harrison USA
  • 7.72 QAT 2010 LoLo Jones USA
  • 7.72 USA 2018 Kendra Harrison USA
  • 7.73 AUT 1989 Cornelia Oschkenat GDR
  • 7.73 TUR 2012 Sally Pearson AUS
  • 7.73 USA 2018 Christina Manning USA
  • 7.74 BUL 1987 Yordanka Donkova BUL
  • 7.74 ESP 1998 Michelle Freeman JAM
  • 7.74 USA 2003 Gail Devers USA

4x400m

< 3’27”

  • 3.23.37 GBR 2006 [Krasnomovets-Zaytseva-Kotlyarova-Gushchina] RUS
  • 3.23.85 GBR 2018 [Hayes-Moline-Wimbley-Okolo] USA
  • 3.26.09 GBR 2018 [Swiety-Wyciszkiewicz-Gaworska-Holub] POL
  • 3.26.54 POL 2014 [Hall-Whilby-Spencer-A.McPherson] JAM
  • 3.26.87 JPN 1999 [vanHeer-Manou-Freeman-Andrews] AUS

HJ

> 2,04

  • 2,08 GER 2006 Kajsa Bergqvist SWE
  • 2,07 GER 1992 Heike Henkel GER
  • 2,06 GRE 1988 Stefka Kostadinova BUL
  • 2,06 GER 2010 Blanka Vlasic CRO
  • 2,06 GER 2012 Anna Chicherova RUS
  • 2,06 SVK 2021 Yaroslava Mahuchikh UKR
  • 2,05 GBR 2007 Tia Hellebaut BEL
  • 2,05 GER 2009 Ariane Friedrich GER
  • 2,05 RUS 2020 Mariya Lasitskene-Kuchina RUS
  • 2,04 GER 1995 Alina Astafei GER
  • 2,04 HUN 2004 Elena Slesarenko RUS
  • 2,04 SLK 2011 Antonieta diMartino ITA

PV

> 4,80

  • 5,03 USA 2016 Jenn Suhr-Stuczynski USA
  • 5,01 SWE 2012 Elena Isinbaeva RUS
  • 4,95 USA 2016 Sandi Morris USA
  • 4,95 RUS 2020 Anzhelika Sidorova RUS/ANA
  • 4,91 USA 2018 Katie Nageotte USA
  • 4,90 USA 2016 Katerina Stefanidi GRE
  • 4,90 USA 2016 Demi Payne USA
  • 4,87 FRA 2012 Holly Bleasdale-Bradshaw GBR
  • 4,85 GRE 2004 Svetlana Feofanova RUS
  • 4,85 FRA 2011 Anna Rogowska POL
  • 4,83 FRA 2015 Fabiana Murer BRA
  • 4,82 USA 2013 Yarisley Silva CUB
  • 4,82 SUI 2019 Alysha Newman CAN
  • 4,81 HUN 2004 Stacy Dragila USA
  • 4,81 SWE 2016 Nikoleta Kyriakopoulou GRE
  • 4,81 FRA 2019 Angelica Bengtsson SWE

LJ

> 7m

  • 7,37 AUT 1988 Heike Drechsler GDR
  • 7,30 RUS 1989 Galina Chistyakova URS
  • 7,24 SRB 2017 Ivana Spanovic SRB
  • 7,23 TUR 2012 Brittney Reese USA
  • 7,20 BLR 1989 Larisa Berezhnaya URS-UKR
  • 7,17 MLD 1985 Yelena Khlopotnova URS
  • 7,13 USA 1994 Jackie Joyner-Kersee USA
  • 7,09 GER 1985 Helga Radtke GDR
  • 7,09 RUS 1992 Inessa Kravets EUN-UKR
  • 7,07 GER 2020 Malaika Mihambo 7,07 GER
  • 7,05 BLR 1989 Iolanda Chen URS
  • 7,03 POR 2001 Dawn Burrell-Campbell USA
  • 7,01 LTH 1987 Nijol Medvedeva URS
  • 7,01 RUS 1987 Yelena Belevskaya URS
  • 7,01 RUS 2002 Tatyana Kotova RUS
  • 7,01 SWE 2012 Darya Klishina RUS
  • 7,00 RUS 2001 Lyudmila Galkina RUS
  • 7,00 ESP 2008 Naide Gomes POR
  • 7,00 RUS 2013 Olga Kucherenko RUS -> DQ

TJ

> 15m

  • 15,43 ESP 2020 Yulimar Rojas VEN
  • 15,36 HUN 2004 Tatyana Lebedeva RUS
  • 15,16 ESP 1998 Ashia Hansen GBR
  • 15,14 QAT 2010 Olga Rypakova KAZ
  • 15,08 GRE 2008 Marija Sestak SLO
  • 15,05 ESP 2008 Yargeris Savigne CUB
  • 15,03 ESP 1995 Iolanda Chen RUS
  • 15,01 FRA 1997 Inna Lasovskaya RUS
  • 15,00 ESP 2008 Hrysopiyi Devetzi GRE -> DQ

SP

> 21,50

  • 22,50 CZE 1977 Helena Fibingerova TCH
  • 22,14 RUS 1987 Natalya Lisovskaya URS
  • 21,70 BLR 2010 Nadzeya Ostapchuk BLR -> DQ
  • 21,60 UKR 1991 Valentina Fedyushina URS
  • 21,59 GER 1979 Ilona Briesenick GDR

5thlon

> 4850p

  • 5013 TUR 2012 Natallia Dobrynska UKR
  • 5000 CZE 2015 Katarina Johnson-Thompson GBR
  • 4991 GER 1992 Irina Belova EUN
  • 4965 TUR 2012 Jessica Ennis GBR
  • 4948 ESP 2005 Carolina Klueft SWE
  • 4927 GBR 2007 Kelly Sotherton GBR
  • 4896 RUS 2012 Ekaterina Bolshova RUS
  • 4881 USA 2016 Brianne Theisen-Eaton CAN
  • 4877 BEL 2007 Tia Hellebaut BEL
  • 4870 BEL 2017 Nafissatou Thiam BEL
  • 4866 RUS 1995 Svetlana Moskalets RUS
  • 4855 RUS 2010 Tatyana Chernova RUS -> DQ
  • *δεν διεξάγονται σε παγκόσμια και πανευρωπαικά
    (τα 200μ. δεν γίνονται από το 2006)

τελ.ενημέρωση: 27/2/2021