Θέσεις Ελλήνων & Κυπρίων αθλητών

Τελικοί:

5. Ζώτου, σφυροβολία – 67,20μ (προκρ. 63,13μ #11)
10. Ζώτος, δισκοβολία – 55,22μ (προκρ. 56,76μ #12)
10. Γιαζιτζόγλου, τριπλούν – 15,29μ [+0,1] (προκρ. 15,23μ [+0,4] #10)

6. Τσαμουδάκης, 10χλμ Βάδην – 45’14″15
χ. Κελεπούρης, 10χλμ Βάδην – εγκατ.

11. Φωτοπούλου Φ., μήκος – 5,93μ (προκρ. 6,00μ #10)

ημιτελικά

13. Κιλογλου, 800μ – 1’53″05 (προκρ. 1’53″95)
22. Βλάχας, 400μ – 48″33 (προκρ. 47″92)
x. Κοτιτσας, 800μ – ακυρος (προκρ. 1’52″88)
[έτρεξε περιπου 1.51.7, αλλά μπήκε μέσα πριν το σημείο σύγκλισης]

προκριματικά

16. Κυριαζής, ακοντισμός – 69,39μ
16. Χατζίου, επί κοντώ – 4,70μ
16. Ζώτος, σφαίρα – 18,43μ
17. Μίγας, 2χλμ στηπλ – 5’58″30
20. Ζώτου, δίσκος – 39,65μ
20. Γρηγοριάδου, σφυροβολία – 59,95μ
24. Μυλωνάς, 1500μ – 3’58″80
27. Μπέϊκος, σφυροβολία – 66,85μ
χ. Προδανάς, σφυροβολία – άκυρος

18. Κυριάκου, σφύρα – 60,39

ΤΕΛΙΚΟΙ

Παίδες

*100m
1. Youxue Mo CHN 10.35
2. Ojie Edoburun GBR 10.35
3. Reynier Mena CUB 10.37

*200m
1 Michael O’Hara JAM 20.63
2 Vítor Hugo Dos Santos BRA 20.67
3 Reynier Mena CUB 20.79

*400m
1 Martin Manley JAM 45.89
2 Ryan Clark USA 46.46
3 Alexander Lerionka Sampao KEN 46.78

*800m
1 Alfred Kipketer KEN 1:48.01
2 Konstantin Tolokonnikov RUS 1:48.29
3 Kyle Langford GBR 1:48.32

*1500m
1 Robert Kiptoo Biwott KEN 3:36.77
2 Tesfu Tewelde ERI 3:42.14 PB
3 Titus Kipruto Kibiego KEN 3:42.97

*3km
1 Yomif Kejelcha ETH 7:53.56
2 Vedic Kipkoech KEN 7:55.60
3 Alexander Mutiso Munyao KEN 7:56.86

*110m H 91,4cm (-1,1)
1 Jaheel Hyde JAM 13.13 CR
2 Marlon Humphrey USA 13.24
3 Yang Lu CHN 13.33

*400m h 84cm
1 Marvin Williams JAM 50.39
2 Yang Wang CHN 50.78
3 Kenneth Selmon USA 51.30

*2km steeple
1 Meresa Kahsay ETH 5:19.99 WYB
2 Nicholas Kiptonui Bett KEN 5:20.92
3 Justus Kipkorir Lagat KEN 5:30.00

*HJ
1 Sanghyeok Woo KOR 2.20
2 Jiaxu Bai CHN 2.18 PB
3 Christoff Bryan JAM 2.16

*PV
1 Harry Coppell GBR 5.25
2 Bokai Huang CHN 5.20
3 Lev Skorish ISR 5.10

*LJ
1. Anatoliy Ryapolov RUS 7.79
2. Yaoqing Fang CHN 7.53
3. Isaiah Moore USA 7.53

*TJ
1 Lazaro Martinez CUB 16.63 +1.8 CR
2 Yaoqing Fang CHN 16.48 +0.7
3 Dimitri Antonov GER 16.02 +0.8

*SP 5k.
1.Patrick Mueller GER 22.02
2.Henning Pruefer GER 21.94
3.Mohamed Magdi Hamza EGY 20.58

*DT 1,5k
1 Matthew Denny AUS 67.54
2 Henning Pruefer GER 65.62
3 Yulong Cheng CHN 62.80

*HT 5k.
1 Matija Greguric CRO 79.38
2 Pavel Paliakou BLR 79.02
3 Matthew Denny AUS 78.67

*JT 700gr
1 Matija Muhar SLO 78.84
2 Norbert Rivasz-Toth HUN 78.27
3 Pablo Bugallo ESP 76.63

*10km W
1 Toshikazu Yamanishi JPN 41:53.80
2 Maksim Krasnov RUS 42:03.10
3 Diego García ESP 42:03.32

*relay
1 Jamaica Youth JAM 1:49.23 WYB
2 United States Youth USA 1:50.14
3 Japan Youth JPN 1:50.52

Κορασίδες

*100m
1. Ky Westbrook USA 11.33
2. Ariana Washington USA 11.40
3. Angela Tenorio ECU 11.41

*200m
1 Irene Ekelund SWE 22.92 CR
2 Angela Tenorio ECU 23.13
3 Ariana Washington USA 23.20

*400m
1 Sabrina Bakare GBR 52.77
2 Olivia Baker USA 53.38
3 Tiffany James JAM 53.56

*800m
1 Anita Hinriksdottir ISL 2:01.13
2 Dureti Edao ETH 2:03.25
3 Raevyn Rogers USA 2:03.32

*1500m
1 Tigist Gashaw ETH 4:14.25
2 319 Dawit Seyaum ETH 4:15.51
3 769 Alexa Efraimson USA 4:16.07

*3km
1.Lilian Kasait Rengeruk KEN 8:58.74
2.Berhan Demiesa ETH 9:00.06
3.Silenat Yismaw ETH 9:01.63

*100m H
1. Yanique Thompson JAM 12.94 WYB
2. Dior Hall USA 13.01
3. Mikiah Brisco USA 13.29

*400m h
1 Helene Swanepoel RSA 58.08
2 Tia-Adana Belle BAR 58.42
3 Lisa-Marie Jacoby GER 58.75

*2km steeple
1 Rosefline Chepngetich KEN 6:14.60
2 Daisy Jepkemei KEN 6:15.12
3 Weynshet Ansa ETH 6:30.05

*HJ
1 Eleanor Patterson AUS 1.88
2 Erika Furlani ITA 1.82 PB
3 Rhizlane Siba MAR 1.79

*LJ
1 Florentina Marincu ROU 6.42 +0.3
2 Keturah Orji USA 6.39 -1.2
3 Natalia Chacinska POL 6.22 +0.4

*TJ
1 Florentina Marincu ROU 13.75 +0.8
2 Rong Wang CHN 13.69 +0.5
3 Keturah Orji USA 13.69 +0.8

*SP 3k.
1. Emel Dereli TUR 20.14
2. Alena Bugakova RUS 18.60
3. Ashlie Blake USA 17.57

*DT
1.Yuchen Xie CHN 56.34
2.Claudine Vita GER 52.59
3.Xinyun Liang CHN 51.50

*JT 500gr
1. Mackenzie Little AUS 61.47
2. Yulenmis Aguilar CUB 59.94
3. Anete Kocina LAT 54.26

*ΗΤ
1 Reka Gyuratz HUN 73.20 CR
2 Helga Volgyi HUN 71.95
3 Valeriia Semenkova UKR 68.62

*5km W
1 Olga Shargina RUS 22:13.91
2 Momoko Mizota JPN 22:42.77
3 Noemi Stella ITA 22:48.95

*7thlon
1 Celina Leffler GER 5747 CR
2 Emma Stenloef SWE 5590
3 Louisa Grauvogel GER 5581

*relay
1 United States Youth USA 2:05.15
2 British Virgin Islands Youth IVB 2:07.40
3 Japan Youth JPN 2:07.61

Προηγούμενο άρθροΠαγκόσμιο Π/Κ- 1η ημέρα απογ.:Διπλό εισιτήριο στα 800 μ. στο Ντόνετσκ
Επόμενο άρθροΠανευρωπαικό Νέων 2013, Tampere