-> αποτελέσματα (World Athletics)

ΤΕΛΙΚΟΙ

1. Μίλτος Τεντόγλου, Μήκος – 8,41μ./+0,1 (Q 8,22μ./+0,1)
4. Εμμανουήλ Καραλής, Επί κοντώ – 5,80μ. (q 5,75μ.)
4. Κατερίνα Στεφανίδη, Επί κοντώ – 4,80μ. (q 4,55μ.) 
8. Νικόλ Κυριακοπούλου, Επί κοντώ – 4,50μ. (q 4,55μ.) 

απευθείας τελικοί

8. Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, 20χλμ. βάδην – 1:31:24
29. Κυριακή Φιλτισάκου, 20χλμ. βάδην – 1:36:51
36. Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ, 50χλμ. βάδην – 4:12:49
53. Πένυ Τσινοπούλου, 20χλμ. βάδην – 1:47.19

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

23. Ραφαέλα Σπανουδάκη, 200μ. – 23.38/+0,3 (q 23.16/+0,4)

13. Ελένη Αρτυματά [CYP] 400μ. – 50.80 NR (q 51.91)
23. Μίλαν Τραίκοβιτς [CYP] 110μ. εμπ. – 14.01/-0,1 (Q 13.59/-0,1) 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

18. Σταματία Σκαρβέλη, Σφυροβολία – 69,01μ.
19. Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου, Δισκοβολία – 59,18μ.
19. Ελένη Πόλακ, Επί κοντώ – 4,40μ.
22. Κώστας Φιλιππίδης, Επί κοντώ – 5,50μ.
22. Μιχάλης Αναστασάκης, Σφυροβολία – 73,52μ.
25. Χρήστος Φραντζεσκάκης, Σφυροβολία – 72,19μ.
27. Κώστας Δουβαλίδης, 110μ. εμπ. – 13.63/-0,1
32. Βούλα Παπαχρήστου, Τριπλούν – 12,23μ./-0,1
35. Ραφαέλα Σπανουδάκη, 100μ. – 11.45/+1,3
35. Ειρήνη Βασιλείου, 400μ. – 53.16
x Ελισάβετ Πεσιρίδου, 100μ. εμπ. – DNF
χ Δημήτρης Τσιάμης, Τριπλούν – ΝΜ

16. Απόστολος Παρέλλης [CYP] Δισκοβολία – 62,11μ.

M

  • 100m
    1 ITA Lamont Marcell JACOBS 9.80/+0,1 AR
    2 USA Fred KERLEY 9.84 PB
    3 CAN Andre de GRASSE 9.89 PB
  • 200m
    1 CAN André DE GRASSE 19.62/-0,5 NR
    2 USA Kenneth BEDNAREK 19.68 PB
    3 USA Noah LYLES 19.74
  • 400m
    1 BAH Steven GARDINER 43.85
    2 COL Anthony José ZAMBRANO 44.08
    3 GRN Kirani JAMES 44.19
  • 800m
    1 KEN Emmanuel Kipkurui KORIR 1:45.06
    2 KEN Ferguson Cheruiyot ROTICH 1:45.23
    3 POL Patryk DOBEK 1:45.39
  • 1500m
    1 NOR Jakob INGEBRIGTSEN 3:28.32 OR
    2 KEN Timothy CHERUIYOT 3:29.01
    3 GBR Josh KERR 3:29.05 PB
  • 5000m
    1 UGA Joshua CHEPTEGEI 12:58.15
    2 CAN Mohammed AHMED 12:58.61
    3 USA Paul CHELIMO 12:59.05
  • 10000m
    1 ETH Selemon BAREGA 27:43.22
    2 UGA Joshua CHEPTEGEI 27:43.63
    3 UGA Jacob KIPLIMO 27:43.88
  • 110m H.
    1 JAM Hansle PARCHMENT 13.04/0.130
    2 USA Grant HOLLOWAY 13.09/0.136
    3 JAM Ronald LEVY 13.10/0.146
  • 400m h.
    1 NOR Karsten WARHOLM 45.94 WR
    2 USA Rai BENJAMIN 46.17 AR
    3 BRA Alison DOS SANTOS 46.72 AR
  • 3000m st.
    1 MAR Soufiane EL BAKKALI 8:08.90
    2 ETH Lamecha GIRMA 8:10.38
    3 KEN Benjamin KIGEN 8:11.45
  • HJ
    1 QAT Mutaz Essa BARSHIM 2.37 SB
    1 ITA Gianmarco TAMBERI 2.37 SB
    3 BLR Maksim NEDASEKAU 2.37 =NR
  • PV
    1 SWE Armand DUPLANTIS SWE 6.02
    2 USA Christopher NILSEN 5.97 PB
    3 BRA Thiago BRAZ 5.87
  • LJ
    1 GRE Miltiadis TENTOGLOU 8.41/+0.1
    2 CUB Juan Miguel ECHEVARRÍA 8.41/+0.2
    3 CUB Maykel MASSÓ 8.21/+0.4
  • TJ
    1 POR Pedro PICHARDO 17.98/-0.0 NR
    2 CHN Yaming ZHU 17.57/+1.7 PB
    3 BUR Hugues Fabrice ZANGO 17.47/-0.2
  • SP
    1 USA Ryan CROUSER 23.30 OR
    2 USA Joe KOVACS 22.65
    3 NZL Tomas WALSH 22.47
  • DT
    1 SWE Daniel STÅHL 68.90
    2 SWE Simon PETTERSSON 67.39
    3 AUT Lukas WEISSHAIDINGE 67.07
  • HT
    1 POL Wojciech NOWICKI 82.52 PB
    2 NOR Eivind HENRIKSEN 81.58 NR
    3 POL Paweł FAJDEK 81.53
  • JT
    1 IND Neeraj CHOPRA 87.58
    2 CZE Jakub VADLEJCH 86.67
    3 CZE Vítězslav VESELÝ 85.44
  • 10thlon
    1 CAN Damian WARNER 9018 OR
    (10.12 8.24 14.80 2.02 47.48 – 13.46 48.67 4.90 63.44 4:31.08)
    2 FRA Kevin MAYER 8726
    3 AUS Ashley MOLONEY 8649 AR
  • 20km RW
    1 ITA Massimo STANO 1:21:05
    2 JPN Koki IKEDA 1:21:14
    3 JPN Toshikazu YAMANISHI 1:21:28
  • 50km RW
    1 POL Dawid TOMALA 3:50:08
    2 GER Jonathan HILBERT 3:50:44
    3 CAN Evan DUNFEE 3:50:59
  • Marathon
    1 KEN Eliud KIPCHOGE 2:08:38
    2 NED Abdi NAGEEYE 2:09:58
    3 BEL Bashir ABDI 2:10:00
  • 4x100m.
    1 ITA 37.50 NR
    (PATTA, JACOBS, DESALU, TORTU)
    2 GBR 37.51
    (UJAH, HUGHES, KILTY, MITCHELL-BLAKE)
    3 CAN 37.70
    (BROWN, BLAKE, RODNEY, DE GRASSE)
  • 4x400m.
    1 USA 2:55.70
    (M.CHERRY, M.NORMAN, Br.DEADMON, R.BENJAMIN)
    2 NED 2:57.18 NR
    (L.BONEVACIA, T.AGARD, T.VanDIEPEN, R.ANGELA)
    3 BOT 2:57.27 AR
    (I.MAKWALA, B.THEBE, Z.NGOZI, B.NDORI)

W

  • 100m
    1 JAM Elaine THOMPSON-HERAH 10.61/-0,6 OR
    2 JAM Shelly-Ann FRASER-PRYCE 10.74
    3 JAM Shericka JACKSON 10.76 PB
  • 200m
    1 JAM Elaine THOMPSON-HERAH 21.53/+0,8 NR
    2 NAM Christine MBOMA 21.81 WU20R
    3 USA Gabrielle THOMAS 21.87
  • 400m
    1 BAH Shaunae MILLER-UIBO 48.36 AR
    2 DOM Marileidy PAULINO 49.20 NR
    3 USA Allyson FELIX 49.46
  • 800m
    1 USA Athing MU 1:55.21 NR
    2 GBR Keely HODGKINSON 1:55.88 NR
    3 USA Raevyn ROGERS 1:56.81 PB
  • 1500m
    1 KEN Faith KIPYEGON 3:53.11 OR
    2 GBR Laura MUIR 3:54.50 NR
    3 NED Sifan HASSAN 3:55.86
  • 5000m
    1 NED Sifan HASSAN 14:36.79
    2 KEN Hellen OBIRI 14:38.36
    3 ETH Gudaf TSEGAY 14:38.87
  • 10000m
    1 NED Sifan HASSAN 29:55.32
    2 BRN Kalkidan GEZAHEGNE 29:56.18
    3 ETH Letesenbet GIDEY 30:01.72
  • 100m H.
    1 PUR Jasmine CAMACHO-QUINN 12.37/-0,3
    2 USA Kendra HARRISON 12.52
    3 JAM Megan TAPPER 12.55
  • 400m h.
    1 USA Sydney MCLAUGHLIN 51.46 WR
    2 USA Dalilah MUHAMMAD 51.58 PB
    3 NED Femke BOL 52.03 AR
  • 3000m st.
    1 UGA Peruth CHEMUTAI 9:01.45 NR
    2 USA Courtney FRERICHS 9:04.79
    3 KEN Hyvin KIYENG 9:05.39
  • HJ
    1 ANA Mariya LASITSKENE 2.04
    2 AUS Nicola MCDERMOTT 2.02 AR
    3 UKR Yaroslava MAHUCHIKH 2.00
  • PV
    1 USA Katie NAGEOTTE 4.90
    2 ANA Anzhelika SIDOROVA 4.85
    3 GBR Holly BRADSHAW 4.85
  • LJ
    1 GER Malaika MIHAMBO 7.00/+0.1
    2 USA Brittney REESE 6.97/+0.1
    3 NGR Ese BRUME 6.97/+0.4
  • TJ
    1 VEN Yulimar ROJAS 15.67/+0.7 WR
    2 POR Patricia MAMONA 15.01/+1.0 NR
    3 ESP Ana PELETEIRO 14.87/+0.5 NR
  • SP
    1 CHN Lijiao GONG 20.58 PB
    2 USA Raven SAUNDERS 19.79
    3 NZL Valerie ADAMS 19.62
  • DT
    1 USA Valarie ALLMAN 68.98
    2 GER Kristin PUDENZ 66.86 PB
    3 CUB Yaimé PÉREZ 65.72
  • HT
    1 POL Anita WŁODARCZYK 78.48
    2 CHN Zheng WANG 77.03
    3 POL Malwina KOPRON 75.49
  • JT
    1 CHN Shiying LIU 66.34
    2 POL Maria ANDREJCZYK 64.61
    3 AUS Kelsey-Lee BARBER 64.56
  • 7thlon
    1 Nafissatou THIAM BEL 6791
    (13.54 1.92 14.82 24.90 6.60 54.68 2:15.98)
    2 Anouk VETTER NED 6689 NR
    3 Emma OOSTERWEGEL NED 6590 PB
  • 20km RW
    1 ITA Antonella PALMISANO 1:29:12
    2 COL Sandra Lorena ARENAS 1:29:37
    3 CHN Hong LIU 1:29:57
  • Marathon
    1 KEN Peres JEPCHIRCHIR 2:27:20
    2 KEN Brigid KOSGEI 2:27:36
    3 USA Molly SEIDEL 2:27:46
  • 4x100m.
    1 JAM 41.02 NR
    (WILLIAMS, THOMPSON-HERAH, FRASER-PRYCE, JACKSON)
    2 USA 41.45
    (OLIVER, DANIELS, PRANDINI, THOMAS)
    3 GBR 41.88
    (PHILIP, LANSIQUOT, ASHER-SMITH, NEITA)
  • 4x400m.
    1 USA 3:16.85
    (S.MCLAUGHLIN, Al.FELIX, D.MUHAMMAD, Ath.MU)
    2 POL 3:20.53 NR
    (N.KACZMAREK, I.BAUMGART-WITAN, M.HOŁUB-KOWALIK, J.ŚWIĘTY-ERSETIC)
    3 JAM 3:21.24
    (R.MCGREGOR, J. RUSSELL, Sh.JACKSON, C.MCLEOD)

X

  • 4x400m
    1 POL 3:09.87 OR
    (K.ZALEWSKI, N.KACZMAREK, J.ŚWIĘTY-ERSETIC, K.DUSZYŃSKI)
    2 DOM 3:10.21 NR
    (L.FELIZ, M.PAULINO, An.MEDINA-VENTURA, Al.OGANDO)
    3 USA 3:10.22

    (Tr.STEWART, K.ELLIS, K.WHITNEY, V.NORWOOD)

1 United States -7 12 7 =26
2 Italy -5 0 0 =5
3 Kenya -4 4 2 =10
4 Poland -4 2 3 =9
5 Jamaica -4 1 4 =9
6 Netherlands -2 3 3 =8
7 Pr Of China -2 2 1 =5
8 Canada -2 1 3 =6
9 Uganda -2 1 1 =4
10 Norway -2 1 0 =3
10 Sweden -2 1 0 =3
12 Bahamas -2 0 0 =2
13 Germany -1 2 0 =3
14 Ethiopia -1 1 2 =4
15 Authorised Neutral Athlete -1 1 0 =2
15 Portugal -1 1 0 =2
17 Belgium -1 0 1 =2
18 Greece -1 0 0 =1
18 India -1 0 0 =1
18 Morocco -1 0 0 =1
18 Puerto Rico -1 0 0 =1
18 Qatar -1 0 0 =1
18 Venezuela -1 0 0 =1
24 Great Britain & N.I. -0 3 3 =6
25 Colombia -0 2 0 =2
25 Dominican Republic -0 2 0 =2
27 Australia -0 1 2 =3
27 Cuba -0 1 2 =3
29 Czech Republic -0 1 1 =2
29 Japan -0 1 1 =2
31 Bahrain -0 1 0 =1
31 France -0 1 0 =1
31 Namibia -0 1 0 =1
34 Brazil -0 0 2 =2
34 New Zealand -0 0 2 =2
36 Austria -0 0 1 =1
36 Belarus -0 0 1 =1
36 Botswana -0 0 1 =1
36 Burkina Faso -0 0 1 =1
36 Spain -0 0 1 =1
36 Grenada -0 0 1 =1
36 Nigeria -0 0 1 =1
36 Ukraine -0 0 1 =1

-> πληροφορίες

Προηγούμενο άρθροTokyo: Κυριαρχία ΗΠΑ στις 4χ400μ. – Νέο χρυσό η Felix – Σούπερ Ολλανδοί
Επόμενο άρθροSapporo: Φινάλε με νίκη Kipchoge στους Ολυμπιακούς Αγώνες

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here