Εγχώριες διοργανώσεις το Σ/Κ δεν γίνονται, κατόπιν απόφασης του Υφυπουργού Αθλητισμού λόγω του δημοψηφίσματος, όμως τις ημέρες αυτές διεξάγονται 2 βαλκανικά πρωταθλήματα:

Οι βαλκανικοί Παίδων-Κορασίδων το Σάββατο στη Σερβία (Sremska Mitrovica) με συμπιεσμένο πρόγραμμα -αλλά και ομάδα- και οι βαλκανικοί Εφήβων-Νεανίδων το Σάββατο και την Κυριακή στη Ρουμανία (Pitesti – όπου θα γίνει και στις 1-2 Αυγούστου των Ανδρών-Γυναικών).

Στις ομάδες, που προέκυψαν με βαση τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα των κατηγοριών (πλήρως στο Ε/Ν και σε μερική εκπροσώπηση στο Π/Κ) δεν είναι όσοι θα αγωνιστούν στο Παγκόσμιο Π/Κ και στο Ευρωπαΐκό Ε/Ν. Εξαίρεση, ο Δ.Τσουγιας στα 110μ εμπόδια που είχε εναν τραυματισμό και έχασε το Π.Π., ενώ δεν επελέγη στην ομάδα η νικήτρια των 5000μ νεανίδων.

Η ομάδα Ε/Ν:

Έφηβοι:

100 μ.: Παναγιώτης Καρούσος (ΓΣ Κηφισιάς), Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων)
200 μ.: Γιώργος Διάκος (ΟΦΗ)
400 μ.: Γιάννης Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς), Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ)
800 μ.: Χρήστος Κοτίτσας (Δεσκάτη), Αγγελος Βασιλείου (ΣΑΚΑ)
1.500 μ.: Αγγελος Βασιλείου (ΣΑΚΑ)
5.000 μ.: Γιώργος- Μιχάλης Τάσσης (ΑΕΚ)
3.000 μ. στιπλ: Ανέστης Παπούλιας (ΑΕΚ)
110 μ. εμπ.: Δήμος Τσούγιας (ΓΣ Κηφισιάς)
400 μ. εμπ.: Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Ηλιούπολης)

Υψος: Γιώργος Φράγγογλου (ΟΚΦΑ Σέρρες)
Επί κοντω: Κυριάκος Κολομβάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος)
Μήκος: Αλέξανδρος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας)
Τριπλούν: Νίκος Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)
Σφαιροβολία: Κώστας Χατζημιχαήλ (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Δισκοβολία: Ανδρέας Θανάσης (ΑΖΕ Ζακύνθου)
Σφυροβολία: Γιάννης Μπείκος (Αίολος Μακεδονίας)
Ακοντισμός: Γιώργος Φωτεινόπουλος (ΑΟ Σπύρος Λούης Κ.)
Δέκαθλο: Κώστας Λογδανίδης (ΓΕ Νάουσας)

4Χ100 μ.: Ζήκος, Καρούσος, Διάκος, Λογοθέτης
4Χ400 μ.: Λογοθέτης, Εμπέογλου, Κοτίτσας, Λεβαντίνος

Νεάνιδες:

100 μ.: Ολυμπία Μπέκου-Φέρρες (Βεργίνα), Παναγιώτα Ταμπούρη (ΟΦΚΑ Σέρρες)
200 μ.: Ολυμπία Μπέκου-Φέρρες (Βεργίνα), Μαριάμ Τζογάνη (ΓΕ Αγρινίου)
400 μ.: Βαρβάρα Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου), Μαρία-Μύρτα Αργυρού (ΑΣ Αθλοκίνηση Μ.)
800 μ.: Κατερίνα Κουτλή (Αμεινίας Μεσογείων)
1.500 μ.: Ζωή Ανδρικοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης)
5.000 μ.: Σταυρούλα Χρυσαειδή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
3.000 μ. στιπλ: Σταυρούλα Χρυσαειδή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
100 μ. εμπ.: Κλεάνθη Σάντα (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω)
400 μ. εμπ.: Δωροθέα Αντζουλάτου (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)

Υψος: Ελευθερία Χριστογεώργου (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φ.)
Επί κοντώ: Γαβριέλλα Μανίκη (Πανιώνιος)
Μήκος: Σωτηρία Τσιάβου (ΑΓΣΙ)
Τριπλούν: Νεφέλη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς)
Σφαιροβολία: Λεμονιά Σακελάρη (ΣΚΑ Δράμας)
Δισκοβολία: Δήμητρα Ζώτου (ΓΣ Μανδρών)
Σφυροβολία: Δήμητρα Ζώτου (ΓΣ Μανδρών)
Ακοντισμός: Θεοδώρα Αραμπατζή (ΓΣ Σέρρες 93)
Επταθλο: Χριστίνα-Κατερίνα Κουβέλη (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας)

4Χ100 μ.: Μπέκου-Φέρρες, Τζογάνη, Ταμπούρη, Σάντα
4Χ400 μ.: Αργυρού, Γρίλλου, Κουτλή, Αντζουλάτου

Η αναχώρηση της ομάδας Ε/Ν θα γίνει με πτήση της Aegean A3 962 την Παρασκευή 3/7 στις 17:45 και η επιστροφή της θα γίνει τη Δευτέρα 6/7 στις 12:00 με την πτήση της Aegean A3 961

Μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά τις προσπάθειες των Ελλήνων αθλητών της κατηγορίας Ε-Ν [B]ΕΔΩ

Τα αποτελέσματα της διοργάνωσης μπορείτε να τα παρακολουθήσετε και να ενημερώνεστε ΕΔΩ[/B]

Η ομάδα Π/Κ

Παίδες:

Παναγιώτης Αρβανίτης (ΑΓΣΙ) 100 μ.
Γιώργος- Παναγιώτης Μηλιάρας (ΣΑΚ) 1.500 μ.
Χαράλαμπος Λυρής (ΑΣ Θησέας) 110 μ. εμπ.
Φραγκίσκος Κασσωτάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος) Τριπλούν
Χαράλαμπος Βασιλάκης (Κερκυραϊκός) Σφαιροβολία

Κορασίδες:

Σοφία Ιωσηφίδου (ΟΚΑΚ) 100 μ.
Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 100 μ. εμπ.
Φωτεινή Μυστακίδου (Μ. Αλέξανδρος) 800 μ.
Κωνσταντίνα Κουτσούκη (ΟΣΦΠ) Υψος
Μαργαρίτα Πατσή (ΓΑΣ Παιανίας) Τριπλούν
Μαρία Μαγκούλια (Κάλυμνος 2000) Σφαιροβολία
Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος) Δισκοβολία
4Χ100 μ.: Ιωσηφίδου, Παπαδοπούλου, Μυστακίδου, Κουτσούκη, Πατσή

Η συγκέντρωση της ομάδας Π/Κ θα γίνει στις 2/7/2015 στις 19.00 στο ξενοδοχείο ATHENS ATRIUM (Ωκεανίδων 21, Άγιος Σώστης) στο οποίο θα διαμείνουν οι αθλητές της επαρχίας.
Η ομάδα θα αναχωρήσει για τη Σερβία με την πτήση της Aegean Α3 850 την Παρασκευή 3/7 στις 08.10 και η επιστροφή είναι προγραμματισμένη τη Δευτέρα 6/7 και ώρα 09.40 με την πτήση της Aegean Α3 851.

Προηγούμενο άρθροΜε 9 Νέους-ες στην Εσθονία
Επόμενο άρθροΠες όχι στα αναβολικά, την παραμονή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος – Το πρόγραμμα στο ΟΑΚΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ