Το πρώτο από τα βαλκανικά πρωταθλήματα, αυτό της κατηγορίας Κ20, διεξάγεται το Σ/Κ 12-13 Ιουνίου στην Κωνσταντινούπολη.
Βάσει του προγραμματισμού, θα ακολουθήσει το Βαλκανικό των Α/Γ στις 26-27 του μηνός στο Βελιγράδι (αντί του NoviPazar) ενώ των Κ18 είναι στις 14/8 στο Kraljevo.

Για την Κωνσταντινούπολη, ο ΣΕΓΑΣ ανακοίνωσε μια μεγάλη αποστολή με πολλούς αθλητές-τριες που κατά βάση έχουν ή κυρίως διεκδικούν τα όρια για τις μεγάλες διοργανώσεις Κ20 (ευρωπαικό/Tallinn & παγκόσμιο/Nairobi).
Οι αγώνες περιλαμβάνουν όλα τα αγωνίσματα που γίνονται σε αυτές, εκτός βάδην που έγιναν ήδη στις 27/3 ξεχωριστά, με τα πρωινά να έχουν μόνο αγωνίσματα συνθέτων (->Πρόγραμμα)

Η ομάδα:

Έφηβοι

  • 100μ.-200μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος (ΓΣ Άθλος Κερατσινίου)
  • 400μ.: Κώστας Κάπουλας (ΓΕ Αγρινίου)
  • 1500μ.: Γιώργος Παναγόπουλος (Θέρσιππος Περιστερίου), Πέτρος Παπαϊωάννου (Πανελλήνιος ΓΣ)
  • 3000μ.: Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
  • 5000μ.: Νίκος Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου)
  • 110μ. εμπ.: Βασίλης Αρβανίτης (ΓΣ Έδεσσας)
  • 400μ. εμπ.: Χρήστος Γκάρας (ΓΣ Νίκη Βόλου)
  • 3000μ. στ.: Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνης Κάλυμνος 2000)
  • Ύψος: Γρηγόρης Χάσος (ΓΕ Φλώρινας)
  • Επί κοντώ: Σωτήρας Χύτας (Αμεινίας Μεσογείων)
  • Τριπλούν: Σπύρος Καραλής (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
  • Σφαιροβολία-Δισκοβολία: Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
  • Σφυροβολία: Ορέστης Ντουσάκης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος Χ.), Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)
  • 10αθλο: Θανάσης Παρασκευάς (Πυγμή Ευόσμου)

Νεάνιδες

  • 100μ.-200μ.: Ζωή Τραγουστή (Αίολος Μακεδονίας)
  • 200μ.: Μιχαέλα Μπλατσιώτη (Ερμής Σχηματαρίου)
  • 400μ.: Αναστασία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων)
  • 800μ.: Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ)
  • 1500μ.: Ελένη Ιωαννίδου (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας)
  • 5000μ.: Ιωάννα Πασπαλιάρη (Πανιώνιος ΓΣΣ)
  • 400μ. εμπ.: Γεωργία Παραστατίδου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)
  • Επί κοντώ: Αναστασία Ρέτσα (Αμεινίας Μεσογείων), Ηρώ Βραδή (Κερκυραϊκός ΓΣ)
  • Σφαιροβολία: Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος)
  • Δισκοβολία: Δέσποινα-Αρετή Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος)
Προηγούμενο άρθροΠάτρα: Νταμπλ Σπανουδάκη – όρια Αναγνώστου, Πασπαλιάρη – Πρωτιά Αλέξ.Μακεδονίας & ΓΣ Γλυφάδας
Επόμενο άρθροΠανελλήνιο σκυταλοδρομιών Νέων (Πάτρα) 7.6.2021

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here