Μετά το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου, συγκροτήθηκε η ομάδα για το Βαλκανικό που διεξάγεται το Σάββατο 5 Μαρτίου στην Κωνσταντινούπολη.
-> Πρόγραμμα

Οι βαλκανικοί κλειστού πρωτοέγιναν το 1991 ανεπίσημα στο ΣΕΦ κι επίσημα ξεκίνησαν το 1994. Από το 2012 γίνονται στην Κωνσταντινούπολη (ετός από το 2016 που έγιναν Βελιγράδι)
-> ιστορικό βαλκανικών και μέλη ABAF

Ως τις 7/3 ισχύουν και οι επιδόσεις για πρόκριση στο παγκόσμιο κλειστού (->όρια) και με βάση τα World Rankings της 9/3 θα συμπληρωθούν και θέσεις όπου έχουν απομείνει.

Η ομάδα:

update: δεν πάνε τελικά οι Ζήκος, Ντέτσικας, Δημητράκης, Λαμπίδης

Άνδρες

60μ.: Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων), Δημήτρης Χρυσάφης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
400μ.: Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Ρόδου), Χαρίδημος Ξενιδάκης (Σητειακός)
800μ.: Γιώργος Ματζαρίδης (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας), Χρήστος Κοτίτσας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
1500μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Πανναξιακός ΑΟ), Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
3000μ.: Μάρκος Γκούρλιας (Πανναξιακός ΑΟ), Μάριος Αναγνώστου (ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας)
60μ. εμπ.: Γιάννης Καμαρινός (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή 2004), Μιχάλης Κιάφας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)

Ύψος: Γρηγόρης Χάσος (ΓΕ Φλώρινας), Αντώνης Μέρλος (ΠΑΟΚ)
Επί κοντώ: Πέτρος Χατζίου (ΟΣΦΠ), Γιάννης Ρίζος (ΑΣ Άρης)
Μήκος: Βασίλης Μαρτινάκης (ΓΣ Σέρρες 93), Αντώνης Στυλιανίδης (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (Ολυμπιακός ΣΦΠ), Νικόλας Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)
Σφαιροβολία: Λευτέρης Λαμπίδης (ΠΑΟΚ)

4Χ400μ.: Ντέτσικας, Ξενιδάκης, Ματζαρίδης, Κοτίτσας

Γυναίκες

60μ.: Άρτεμις Αναστασίου (ΠΑΟ), Μαρία Γάτου (ΠΑΟΚ)
400μ.: Ανδριάνα Φέρρα (ΟΣΦΠ), Μαρίτα Αργυρού (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
800μ.: Κατερίνα Κουτλή (ΓΣ Ηλιούπολης)
1500μ.: Ανθή Κυριακοπούλου (Παναθηναίκος ΑΟ)
3000μ.: Αναστασία Μαρινάκου (Παναθηναίκος ΑΟ)
60μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος), Αναΐς Καραγιάννη (ΑΕΚ)

Ύψος: Ελευθερία Χριστογεώργου (ΓΣ Κηφισιάς), Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)
Επί κοντώ: Ελένη Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων), Ελίνα Φλώρου-Δημητριάδου (ΓΣ Κηφισιάς)
Μήκος: Βασιλική Χαϊτίδου (ΠΑΟΚ), Ναταλία Μπέση (Πρωτέας Ηγουμενίτσας)
Τριπλούν: Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος)
Σφαιροβολία: Μαρία Μαγκούλια (Έν. Καζώνη- Κάλυμνος 2000)

4Χ400μ.: Φέρρα, Αργυρού, Κουτλή, Κυριακοπούλου

Προηγούμενο άρθροΣΕΦ: Όρια, ρεκόρ, εμπόδια και Τεντόγλου
Επόμενο άρθροΡεκόρ στα 10χλμ η Yehualaw

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ