-> Αποτελέσματα

5000m Men – Oversized track

1 Nicholas Kipkorir KEN 12:59.05
2 Dominic Lokinyomo Lobalu SSD 12:59.40
3 Grant Fisher USA 13:00.56
4 Telahun Haile ETH 13:02.21
5 Berihu Aregawi ETH 13:03.18
6 Cornelius Kemboi KEN 13:09.38
7 Selemon Barega ETH 13:13.16
x Maximilian Thorwirth GER (pace) DNF
x Jacob Krop KEN DNF
x Thierry Ndikumwenayo BDI DNF
x Yomif Kejelcha ETH DNF

5000m Women – Oversized track

1 Beatrice Chebet KEN 14:31.03
2 Margaret Kipkemboi KEN 14:31.52
3 Gudaf Tsegay ETH 14:32.11
4 Ejgayehu Taye ETH 14:32.15
5 Sifan Hassan NED 14:37.05
6 Alicia Monson USA 14:37.22
7 Hawi Feysa ETH 14:57.18
8 Amy-Eloise Markovc GBR 15:28.24
9 Marta García ESP 15:49.55
10 Rose Davies AUS 16:07.88
x Viktória Wagner-Gyürkes HUN (pace) DNF

High Jump  Men

1 Gianmarco Tamberi ITA 2.34
2 JuVaughn Harrison USA 2.34
3 Django Lovett CAN 2.27
4 Andrii Protsenko UKR 2.24
5 Hamish Kerr NZL 2.21
6 Mutaz Essa Barshim QAT 2.18

Pole Vault   Women

1 Nina Kennedy AUS 4.81
2 Sandi Morris USA 4.76
3 Tina Šutej SLO 4.61
4 Roberta Bruni ITA 4.61
5 Wilma Murto FIN 4.61
6 Ekateríni Stefanídi GRE 4.51
7 Angelica Moser SUI 4.51

Shot Put    Men

1 Joe Kovacs USA 23.23
2 Ryan Crouser USA 22.74
3 Tom Walsh NZL 21.90
3 Jacko Gill NZL 21.51
5 Filip Mihaljević CRO 21.43
6 Ponzio Nick ITA 20.71

Shot Put Women

1 Chase Ealey USA 20.19
2 Sarah Mitton CAN 19.56
3 Auriol Dongmo POR 19.46
4 Jessica Schilder NED 19.06
5 Danniel Thomas-Dodd JAM 19.04
6 Fanny Roos SWE 18.37

Men

100m     Wind: -0.3

1 Trayvon Bromell USA 9.94
2 Yohan Blake JAM 10.05
3 Aaron Brown CAN 10.06
4 Akani Simbine RSA 10.07
5 Yupun Abeykoon SRI 10.14
6 Reece Prescod GBR 10.16
7 Kyree King USA 10.18
8 Andre De Grasse CAN 10.21

200m     Wind: -0.6

1 Noah Lyles USA 19.52
2 Aaron Brown CAN 20.02
3 Alexander Ogando DOM 20.02
4 Erriyon Knighton USA 20.20
5 Kenny Bednarek USA 20.20
6 Andre De Grasse CAN 20.43
7 Jereem Richards TTO 20.56
8 Eseosa Desalu ITA 20.79

400m    

1 Kirani James GRN 44.26
2 Bryce Deadmon USA 44.47
3 Vernon Norwood USA 44.66
4 Zakithi Nene RSA 44.74
5 Ricky Petrucciani SUI 45.31
6 Isaac Makwala BOT 45.56
7 Liemarvin Bonevacia NED 45.84
x Matthew Hudson-Smith GBR DNS

800m    

1 Emmanuel Korir KEN 1:43.26
2 Marco Arop CAN 1:43.38
3 Jake Wightman GBR 1:44.10
4 Wycliffe Kinyamal KEN 1:44.47
5 Bryce Hoppel USA 1:44.77
6 Andreas Kramer SWE 1:44.94
7 Gabriel Tual FRA 1:45.25
8 Benjamin Robert FRA 1:48.11
x Patryk Sieradzki POL DNF

1500m    

1 Jakob Ingebrigtsen NOR 3:29.02
2 Timothy Cheruiyot KEN 3:30.27
3 Olli Hoare AUS 3:30.59
4 Abel Kipsang KEN 3:31.36
5 Stewart McSweyn AUS 3:31.45
6 Josh Kerr GBR 3:31.85
7 Charles Grethen LUX 3:33.16
8 Abdelatif Sadiki MAR 3:34.12
9 Jake Heyward GBR 3:34.27
10 Michał Rozmys POL 3:34.80
x Matthew Ramsden AUS DNF

110m Hurdles     Wind: -1.0

1 Grant Holloway USA 13.02
2 Rasheed Broadbell JAM 13.06
3 Hansle Parchment JAM 13.26
4 Asier Martínez ESP 13.29
5 Trey Cunningham USA 13.30
6 Jason Joseph SUI 13.54
7 Damian Czykier POL 13.65
8 Just Kwaou-Mathey FRA 13.73
9 Rafael Henrique Pereira BRA 13.73

400m Hurdles

1 Alison dos Santos BRA 46.98
2 Khallifah Rosser USA 47.76
3 CJ Allen USA 48.21
4 Wilfried Happio FRA 48.72
5 Julien Watrin BEL 49.08
6 Yasmani Copello TUR 49.10
7 Julien Bonvin SUI 49.63
8 Nick Smidt NED 51.82

3000m steeple

1 Soufiane El Bakkali MAR 8:07.67
2 Getnet Wale ETH 8:08.56
3 Abraham Kibiwot KEN 8:08.61
4 Ryuji Miura JPN 8:12.65
5 Leonard Bett KEN 8:13.21
6 Amos Serem KEN 8:15.64
7 Lawrence Kemboi KEN 8:17.98
8 Hailemariyam Amare ETH 8:24.49
x Abderrafie Bouassel MAR DNF
x Wilberforce Kones KEN DNF

Pole Vault 

1 Armand Duplantis SWE 6.07
2 Sondre Guttormsen NOR 5.86
3 Chris Nilsen USA 5.81
4 Renaud Lavillenie FRA 5.81
5 Ben Broeders BEL 5.72
6 Thiago Braz BRA 5.72
7 Dominik Alberto SUI 5.42

Long Jump  

1 Miltiádis Tentóglou GRE 8.42 0.0
(X/-0.1 8.14/-0.7 7.96/0.3 8.03/-0.1 8.33/0.3 8.42/0.0)
2 Marquis Dendy USA 8.18 0.5
3 Maykel D. Massó CUB 8.05 -0.9
4 Thobias Montler SWE 8.01 0.1
5 Simon Ehammer SUI 7.93 0.0
6 Emiliano Lasa URU 7.64 -0.2

Triple Jump   

1 Andy Díaz CUB 17.70 -0.8
2 Pedro Pablo Pichardo POR 17.63 -0.4
3 Jordan Alejandro Díaz ESP 17.60 -1.6
4 Hugues Fabrice Zango BUR 17.43 -0.1
5 Almir dos Santos BRA 17.10 -1.1
6 Lázaro Martínez CUB 16.75 -0.2

Discus Throw    

1 Kristjan Čeh SLO 67.10
2 Lukas Weißhaidinger AUT 65.70
3 Andrius Gudžius LTU 65.28
4 Sam Mattis USA 65.24
5 Daniel Ståhl SWE 65.16
6 Matt Denny AUS 64.81

Javelin Throw    

1 Neeraj Chopra IND 88.44
2 Jakub Vadlejch CZE 86.94
3 Julian Weber GER 83.73
4 Curtis Thompson USA 82.10
5 Patriks Gailums LAT 80.44
6 Leandro Ramos POR 71.96

Women

100m     Wind: -0.8

1 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM 10.65
2 Shericka Jackson JAM 10.81
3 Marie Josée Ta Lou CIV 10.91
4 Daryll Neita GBR 11.02
5 Aleia Hobbs USA 11.03
6 TeeTee Terry USA 11.10
7 Sha’Carri Richardson USA 11.13
x Natasha Morrison JAM DQ

200m     Wind: -0.9

1 Shericka Jackson JAM 21.80
2 Gabby Thomas USA 22.38
3 Tamara Clark USA 22.42
4 Jenna Prandini USA 22.45
5 Mujinga Kambundji SUI 22.65
6 Tynia Gaither BAH 22.66
7 Ida Kathrine Karstoft DEN 22.80
8 Beth Dobbin GBR 23.83

400m   
 
1 Marileidy Paulino DOM 48.99
2 Fiordaliza Cofil DOM 49.93
3 Sada Williams BAR 49.98
4 Candice McLeod JAM 50.03
5 Natalia Kaczmarek POL 50.74
6 Anna Kiełbasińska POL 50.93
7 Lieke Klaver NED 51.55
8 Stephenie Ann McPherson JAM 52.32

800m    

1 Mary Moraa KEN 1:57.63
2 Natoya Goule JAM 1:57.85
3 Sage Hurta USA 1:58.47
4 Halimah Nakaayi UGA 1:58.82
5 Keely Hodgkinson GBR 1:59.06
6 Anita Horvat SLO 1:59.25
7 Renelle Lamote FRA 1:59.38
8 Lore Hoffmann SUI 1:59.69
9 Elena Bellò ITA 2:00.24
x Olivia Baker USA DNF

1500m    

1 Faith Kipyegon KEN 4:00.44
2 Ciara Mageean IRL 4:01.68
3 Freweyni Hailu ETH 4:01.73
4 Diribe Welteji ETH 4:01.79
5 Laura Muir GBR 4:02.31
6 Gudaf Tsegay ETH 4:02.41
7 Heather MacLean USA 4:02.90
8 Cory McGee USA 4:04.63
9 Axumawit Embaye ETH 4:05.91
10 Hirut Meshesha ETH 4:06.28
x Allie Wilson USA DNF

100m Hurdles     Wind: -0.3

1 Tobi Amusan NGR 12.29
2 Tia Jones USA 12.40
3 Britany Anderson JAM 12.42
4 Jasmine Camacho-Quinn PUR 12.49
5 Devynne Charlton BAH 12.66
6 Nia Ali USA 12.67
7 Pia Skrzyszowska POL 12.72
8 Kendra Harrison USA 13.02
9 Ditaji Kambundji SUI 13.22

400m Hurdles 

1 Femke Bol NED 53.03
2 Gianna Woodruff PAN 53.72
3 Janieve Russell JAM 53.77
4 Dalilah Muhammad USA 53.83
5 Rushell Clayton JAM 54.25
6 Viktoriya Tkachuk UKR 54.79
7 Anna Ryzhykova UKR 55.06
8 Ayomide Folorunso ITA 55.86

3000m steeple
  
1 Werkwuha Getachew ETH 9:03.57
2 Winfred Yavi BRN 9:04.47
3 Faith Cherotich KEN 9:06.14
4 Zerfe Wondemagegn ETH 9:06.37
5 Jackline Chepkoech KEN 9:11.06
6 Sembo Almayew ETH 9:14.10
7 Emma Coburn USA 9:20.00
8 Nataliya Strebkova UKR 9:32.90
9 Chiara Scherrer SUI 9:34.52
10 Daisy Jepkemei KAZ 9:47.50
x Virginia Nyambura KEN DNF

High Jump   

1 Yaroslava Mahuchikh UKR 2.03
2 Iryna Gerashchenko UKR 1.94
3 Nicola Olyslagers AUS 1.94
4 Nadezhda Dubovitskaya KAZ 1.91
5 Elena Vallortigara ITA 1.91
6 Yuliya Levchenko UKR 1.88

Long Jump

1 Ivana Vuleta SRB 6.97 -0.7
2 Khaddi Sagnia SWE 6.55 -0.5
3 Quanesha Burks USA 6.54 -0.2
4 Malaika Mihambo GER 6.52 -0.1
5 Annik Kälin SUI 6.50 -0.5
6 Maryna Bekh-Romanchuk UKR 6.50 -0.2
7 Lorraine Ugen GBR 6.38 0.1

Triple Jump 

1 Yulimar Rojas VEN 15.28 -0.2
2 Maryna Bekh-Romanchuk UKR 14.96 0.3
3 Shanieka Ricketts JAM 14.85 1.0
4 Tori Franklin USA 14.75 -0.4
5 Thea LaFond DMA 14.56 1.2
6 Patrícia Mamona POR 14.24 -0.5

Discus Throw

1 Valarie Allman USA 67.77
2 Sandra Perković CRO 67.31
3 Liliana Cá POR 63.34
4 Kristin Pudenz GER 61.45
5 Claudine Vita GER 61.34
6 Laulauga Tausaga-Collins USA 58.90

Javelin Throw   

1 Kara Winger USA 64.98
2 Kelsey-Lee Barber AUS 63.72
3 Haruka Kitaguchi JPN 63.56
4 Līna Mūze LAT 60.35
5 Barbora Špotáková CZE 59.08
6 Liveta Jasiūnaitė LTU 57.73

Προηγούμενο άρθροZurich: Αυλαία με διαμάντι ο Τεντόγλου
Επόμενο άρθροZurich: Άλλη κλάση Fraser, Lyles – WL από Ingebrigtsen, Korir, Paulino

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ