5000m Men – oversized track

1 Berihu Aregawi ETH 12:58.65
2 Birhanu Balew BRN 13:01.27
3 Jacob Krop KEN 13:01.81
4 Nicholas Kipkorir KEN 13:02.43
5 Yomif Kejelcha ETH 13:04.29
6 Michael Kibet KEN 13:15.36
7 Jonas Raess SUI 13:43.47
8 Andrew Butchart GBR 14:03.13
x Bethwel Birgen KEN DNF
x Jerry Motsau RSA DNF
x Matthew Ramsden AUS DNF

5000m  Women – oversized track

1 Francine Niyonsaba BDI 14:28.98
2 Hellen Obiri KEN 14:29.68
3 Ejgayehu Taye ETH 14:30.30
4 Margaret Kipkemboi KEN 14:31.18
5 Eva Cherono KEN 14:36.88
6 Fantu Worku ETH 14:43.60
7 Lilian Rengeruk KEN 14:50.75
8 Karoline Bjerkeli Grøvdal NOR 14:59.91
9 Beatrice Chebet KEN 15:11.27
10 Elise Cranny USA 15:55.17
x Kate Van Buskirk CAN DNF

High Jump Women

1 Mariya Lasitskene RUS 2.05
2 Yaroslava Mahuchikh UKR 2.03
3 Nicola McDermott AUS 2.01
4 Iryna Herashchenko UKR 1.96
5 Kamila Lićwinko POL 1.93
6 Eleanor Patterson AUS 1.87

Long Jump   Men

1 Thobias Montler SWE 8.17 0.1
2 Steffin McCarter USA 8.14 0.5
3 Ruswahl Samaai RSA 7.99 0.1
4 Simon Ehammer SUI 7.94 0.5
5 Benjamin Gföhler SUI 7.90 1.1
6 Radek Juška CZE 7.87 1.1
7 Filippo Randazzo ITA 7.87 0.6

Long Jump Women

1 Ivana Španović SRB 6.96 0.2
2 Khaddi Sagnia SWE 6.83 0.0
3 Maryna Bekh-Romanchuk UKR 6.75 0.4
4 Jazmin Sawyers GBR 6.74 0.9
5 Malaika Mihambo GER 6.56 0.8
6 Nastassia Mironchyk-Ivanova BLR 6.53 0.2

Shot Put  Men

1 Ryan Crouser USA 22.67
2 Joe Kovacs USA 22.29
3 Armin Sinančević SRB 21.86
4 Tom Walsh NZL 21.61
5 Filip Mihaljević CRO 21.59
6 Zane Weir ITA 20.85

Shot Put  Women
  
1 Maggie Ewen USA 19.41
2 Auriol Dongmo POR 18.86
3 Fanny Roos SWE 18.75
4 Chase Ealey USA 18.49
5 Danniel Thomas-Dodd JAM 18.38
6 Aliona Dubitskaya BLR 18.34

Men

100m     Wind: -0.4

1 Fred Kerley USA 9.87
2 Andre De Grasse CAN 9.89
3 Ronnie Baker USA 9.91
4 Trayvon Bromell USA 9.96
5 Akani Simbine RSA 10.10
6 Rohan Browning AUS 10.18
7 Mike Rodgers USA 10.23
8 Silvan Wicki SUI 10.25
9 Mudiyanselage Abeykoon SRI 10.25

200m     Wind: 0.5

1 Kenny Bednarek USA 19.70
2 Andre De Grasse CAN 19.72
3 Fred Kerley USA 19.83
4 Aaron Brown CAN 20.13
5 Josephus Lyles USA 20.13
6 Isaac Makwala BOT 20.31
7 Vernon Norwood USA 20.46
8 William Reais SUI 20.49

400m    

1 Michael Cherry USA 44.41
2 Kirani James GRN 44.42
3 Deon Lendore TTO 44.81
4 Vernon Norwood USA 44.84
5 Liemarvin Bonevacia NED 45.35
6 Isaac Makwala BOT 45.41
7 Ricky Petrucciani SUI 46.38
8 Davide Re ITA 46.64

800m    

1 Emmanuel Korir KEN 1:44.56
2 Ferguson Rotich KEN 1:44.96
3 Clayton Murphy USA 1:45.21
4 Marco Arop CAN 1:45.23
5 Elliot Giles GBR 1:45.25
6 Isaiah Harris USA 1:45.70
7 Amel Tuka BIH 1:46.19
8 Wycliffe Kinyamal KEN 1:46.52
Patryk Sieradzki POL DNF

1500m    

1 Timothy Cheruiyot KEN 3:31.37
2 Jakob Ingebrigtsen NOR 3:31.45
3 Stewart McSweyn AUS 3:32.14
4 Olli Hoare AUS 3:32.66
5 Mohamed Katir ESP 3:32.77
6 Ronald Kwemoi KEN 3:33.34
7 Charles Simotwo KEN 3:34.24
8 Ignacio Fontes ESP 3:34.45
9 Bethwel Birgen KEN 3:46.01
x Erik Sowinski USA DNF

3000m Steeplechase    

1 Benjamin Kigen KEN 8:17.45
2 Soufiane El Bakkali MAR 8:17.70
3 Abraham Kibiwot KEN 8:18.16
4 Leonard Bett KEN 8:20.20
5 Getnet Wale ETH 8:21.11
6 Takele Bikila ETH 8:21.68
7 Hillary Bor USA 8:24.81
8 Ahmed Abdelwahed ITA 8:25.06
9 Mohammed Tindoufti MAR 8:25.33
x Wilberforce Kones KEN DNF

110m Hurdles     Wind: 0.6

1 Devon Allen USA 13.06
2 Ronald Levy JAM 13.06
3 Hansle Parchment JAM 13.17
4 Daniel Roberts USA 13.31
5 Paolo Dal Molin ITA 13.43
6 Finley Gaio SUI 13.72
7 Koen Smet NED 13.77
x Jason Joseph SUI DQ

400m Hurdles    

1 Karsten Warholm NOR 47.35
2 Alison dos Santos BRA 47.81
3 Kyron McMaster IVB 48.24
4 Rasmus Mägi EST 48.84
5 Constantin Preis GER 49.08
6 Ramsey Angela NED 49.39
7 Chris McAlister GBR 49.73
x Yasmani Copello TUR DQ

High Jump    

1 Gianmarco Tamberi ITA 2.34
2 Andrii Protsenko UKR 2.30
3 Ilya Ivanyuk RUS 2.30
4 Maksim Nedasekau BLR 2.27
5 Django Lovett CAN 2.27
6 Donald Thomas BAH 2.24

Pole Vault    

1 Armand Duplantis SWE 6.06
2 Sam Kendricks USA 5.93
3 Timur Morgunov RUS 5.93
4 Ernest John Obiena PHI 5.83
5 Chris Nilsen USA 5.83
6 KC Lightfoot USA 5.83

Triple Jump    

1 Pedro Pablo Pichardo POR 17.70 0.8
2 Hugues Fabrice Zango BUR 17.20 0.5
3 Yasser Triki ALG 17.03 0.4
4 Tobia Bocchi ITA 16.71 0.3
5 Tiago Pereira POR 16.61 0.6
6 Donald Scott USA 16.22 0.6

Discus Throw    

1 Daniel Ståhl SWE 66.49
2 Kristjan Čeh SLO 65.39
3 Fedrick Dacres JAM 65.33
4 Andrius Gudžius LTU 64.04
5 Simon Pettersson SWE 63.68
6 Lukas Weißhaidinger AUT 63.20

Javelin Throw    

1 Johannes Vetter GER 89.11
2 Julian Weber GER 87.03
3 Jakub Vadlejch CZE 85.22
4 Andrian Mardare MDA 84.98
5 Anderson Peters GRN 81.65
6 Simon Wieland SUI 78.11
7 Gatis Čakšs LAT 68.67

Women

100m     Wind: 0.6

1 Elaine Thompson-Herah JAM 10.65
2 Dina Asher-Smith GBR 10.87
3 Ajla Del Ponte SUI 10.93
4 Daryll Neita GBR 10.93
5 Mujinga Kambundji SUI 10.94
6 Javianne Oliver USA 11.02
7 Natasha Morrison JAM 11.10
8 Marie Josée Ta Lou CIV 11.22

200m     Wind: 0.6

1 Christine Mboma NAM 21.78
2 Shericka Jackson JAM 21.81
3 Dina Asher-Smith GBR 22.19
4 Mujinga Kambundji SUI 22.27
5 Daryll Neita GBR 22.81
6 Beth Dobbin GBR 22.88
7 Dezerea Bryant USA 22.99
8 Marije van Hunenstijn NED 23.16

400m    

1 Quanera Hayes USA 49.88
2 Marileidy Paulino DOM 49.96
3 Sada Williams BAR 50.24
4 Stephenie Ann McPherson JAM 50.25
5 Candice McLeod JAM 50.96
6 Natalia Kaczmarek POL 51.00
7 Lieke Klaver NED 51.09
8 Kaylin Whitney USA 51.19

800m    

1 Keely Hodgkinson GBR 1:57.98
2 Kate Grace USA 1:58.34
3 Natoya Goule JAM 1:58.34
4 Jemma Reekie GBR 1:58.61
5 Halimah Nakaayi UGA 1:58.89
6 Habitam Alemu ETH 1:59.48
7 Catriona Bisset AUS 1:59.66
8 Lore Hoffmann SUI 2:00.25
9 Lovisa Lindh SWE 2:00.84
x Noélie Yarigo BEN DNF

1500m    

1 Faith Kipyegon KEN 3:58.33
2 Sifan Hassan NED 3:58.55
3 Josette Norris USA 4:00.41
4 Marta Pérez ESP 4:01.94
5 Helen Schlachtenhaufen USA 4:02.30
6 Linden Hall AUS 4:03.50
7 Axumawit Embaye ETH 4:04.18
8 Winnie Nanyondo UGA 4:04.80
9 Katie Snowden GBR 4:06.46
10 Sarah Healy IRL 4:18.60
x Chanelle Price USA DNF

3000m Steeplechase    

1 Norah Jeruto KEN 9:07.33
2 Hyvin Kiyeng KEN 9:08.55
3 Courtney Frerichs USA 9:08.74
4 Mekides Abebe ETH 9:09.59
5 Celliphine Chespol KEN 9:10.26
6 Winfred Yavi BRN 9:12.41
7 Peruth Chemutai UGA 9:20.16
8 Roseline Chepngetich KEN 9:21.67
9 Gesa-Felicitas Krause GER 9:32.69
10 Purity Kirui KEN 9:38.56
x Fancy Cherono KEN DNF

100m Hurdles     Wind: 0.4

1 Tobi Amusan NGR 12.42 AR
2 Nadine Visser NED 12.51 NR
3 Megan Tapper JAM 12.55
4 Payton Chadwick USA 12.62
5 Cindy Sember GBR 12.71
6 Gabbi Cunningham USA 12.79
7 Luca Kozák HUN 12.90
8 Ditaji Kambundji SUI 13.01
9 Tejyrica Robinson USA 13.70

400m Hurdles    

1 Femke Bol NED 52.80
2 Shamier Little USA 53.35
3 Anna Ryzhykova UKR 53.70
4 Viktoriya Tkachuk UKR 53.76
5 Gianna Woodruff PAN 54.50
6 Nnenya Hailey USA 55.06
7 Janieve Russell JAM 55.74
8 Léa Sprunger SUI 55.87

Pole Vault    

1 Anzhelika Sidorova RUS 5.01
2 Ekateríni Stefanídi GRE 4.77
3 Tina Šutej SLO 4.67
4 Holly Bradshaw GBR 4.67
5 Iryna Zhuk BLR 4.47
x Katie Nageotte USA NH

Triple Jump    

1 Yulimar Rojas VEN 15.48 0.3
2 Shanieka Ricketts JAM 14.64 1.3
3 Kimberly Williams JAM 14.47 1.3
4 Patrícia Mamona POR 14.33 1.9
5 Thea LaFond DMA 14.10 0.3
x Hanna Minenko ISR NM

Discus Throw    

1 Valarie Allman USA 69.20
2 Sandra Perković CRO 67.22
3 Yaimé Pérez CUB 64.83
4 Denia Caballero CUB 62.21
5 Liliana Cá POR 61.92
6 Marija Tolj CRO 57.79

Javelin Throw    

1 Christin Hussong GER 65.26
2 Kelsey-Lee Barber AUS 62.68
3 Nikola Ogrodníková CZE 61.54
4 Barbora Špotáková CZE 61.43
5 Līna Mūze LAT 60.18
6 Maria Andrejczyk POL 52.30

Προηγούμενο άρθροZurich: σόου με Duplantis, Tamberi – πτήσεις Rojas
Επόμενο άρθροZurich: ρεκόρ Mboma και συναρπαστικές κούρσες – καρέ Cheruiyot

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ