Μαραθώνιος Ανδρών

1.Μπετ Ρειμοντ Κιμουτάι (Κένυα) 2.11.35 (Ρεκ Αγώνων)

2.Κόσγκει Πολ Κιμπετ (Κενυα) 2.12.20

3.Κιρούι Αλεξ Σούμκο (2.12.26

4.Κιπκοριρ Τζαφετ Κιπτσιρτσιρ (Κένυα) 2.13.31

5.Μπίβοτ Πίτερ Κιπιατορ (Κένυα) 2.14.37

6.Νγκολέπους τσάρλς (Κένυα) 2.16.55

7.Ναιμοφ Αντρι (Ουκρανία) 2.17.59

8.Ελ Μουαζίζ Χαμίντ (Μαρόκο) 2..18.10

9.Παρμάκης Μιχάλης (Α.Ο. Τρίτων Χαλκιδικής) 2.21.56

10.Μερούσης Χριστόφορος (Φ.Ο. Βροντάδου) 2.22.10

11.Ομπάρα Ακινόρι (Ιαπωνία) 2.25.54

12.Καραβίδας Γεώργιος (ΑΕΚ) 2.27.17

Μαραθώνιος Γυναικών

1.Γιαντάα Κονσαλατερ Τσεμτάι (Κένυα) 2.40.00

2.Στάνκο Σβιτλάνα (Ουκρανία) 2.40.07

3.Κυμέτο Βιόλα Τσαλανκάτ (Κένυα) 2.40.28

4.Κούχα Σβιατλάνα (Λευκορωσία) 2.42.30

5.Γαζέα Μαγδαληνή (ΑΓΕ Ζακύνθου) 2.44.42

6.Υβάνοβα Τετιάνα (Ουκρανία) 2.46.48

7.Τσιχίρο Τανάκα (Ιαπωνία) 2.47.30

8.Δημάκη Ντενίζ (ΓΑΣ Ιλισσός) 2.50.42

9.Ιορδανίδου Δήμητρα (ΓΣ Ηρακλής) 2.51.27

10.Λουβή Θεώνη (ΑΟ Πέλωψ) 2.59.25

11.Καραγεωργάκη Βασιλική (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 3.04.49

12.Κατσιμάντου Ξένια (Α.Ε. Μεσογείων) 3.05.06

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου Ανδρών

1.Παρμάκης Μιχάλης (Α.Ο. Τρίτων Χαλκιδικής) 2.21.56

2.Μερούσης Χριστόφορος (Φ.Ο. Βροντάδου) 2.22.10

3.Καραβίδας Γεώργιος (ΑΕΚ) 2.27.17

4.Μαγκριοτέλης Γιάννης (ΚΣ Ελ. Βενιζέλος) 2.27.37

5.Θεοδωρακάκος Δημήτρης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 2.28.23

6.Παπαδημητρίου Αντώνης Δημήτρης (ΑΣ. Άρης) 2.30.23

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαραθωνίου Γυναικών

1.Γαζέα Μαγδαληνή (ΑΓΕ Ζακύνθου) 2.44.42

2.Δημάκη Ντενίζ (ΓΑΣ Ιλισσός) 2.50.42

3.Ιορδανίδου Δήμητρα (ΓΣ Ηρακλής) 2.51.27

4.Λουβή Θεώνη (ΑΟ Πέλωψ) 2.59.25

5.Καραγεωργάκη Βασιλική (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 3.04.49

6.Κατσιμάντου Ξένια (Α.Ε. Μεσογείων) 3.05.06

10.000μ Ανδρών

1.Χαντιρι Αμινέ (Κύπρος) 31.50

2.Κασαχούν Τσεμπέλ (Αιθιοπία) 31.55

3.Γκελαούζος Κώστας (ΑΕΚ) 32.43

4.Βουτσινάς Γρηγόρης (ΑΕΚ) 33.29

5.Μενής Γιώργος (Ποσ.Συρου) 33.48

6.Καλομοίρης Μιχάλης (Απόλλων Δυτ.Ατ.) 34.28

10.000μ Γυναικών

1.Καρακατσάνη Αναστασία (ΓΕΑ Τρικάλων) 35.17

2.Αστροπεκάκη Καλλιόπη (Πανιώνιος) 36.17

3.Παρδαλού Μαρία (Πανελλήνιος) 37.17

4.Δαγκλή Παγκότο Φωτεινή (ΑΕΚ) 38.00

5.Χριστοδουλίδου Ελπίδα (Κύπρος) 39.01

6.Διακομοπούλου Χάιντι (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 39.20

5.000μ Ανδρών

1.Νακόπουλος Κώστας (Πανιώνιος) 12.16

2.Δρόσος Κώστας (Παναθηναικός) 12.17

3.Γαλανόπουλος Κώστας (ΓΣ Αμαρουσίου) 12.34

4.Παπούλιας Ανέστης (Πανιώνιος) 12.49

5.Πανταζόπουλος Αντώνης (Καρλοβασι) 12.49

6.Βλαχάς Κωνσταντίνος (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 13.11

5.000μ Γυναικών

1.Κοίνη Αθηνά (ΓΕΑ Τρικάλων) 13.25

2.Πιτούλη Σοφία (ΣΑΚΑ) 14.20

3.Κεφαλά Κωνσταντίνα (ΑΕΚ) 14.20

4.Μιχαίλοβα Βαλεντίνα (Πανελλήνιος) 14.25

5.Ραφτοπούλου Ξανθίπη (Πανελλήνιος) 15.25

6.Μιχαίλοβα Μάρτα (Πανελλήνιος) 16.08

Προηγούμενο άρθρο30ος ΚΜΑ: Απόλυτη επιτυχία, όμορφος καιρός, πολύς κόσμος και ρεκόρ αγώνα από τον Μπετ
Επόμενο άρθροΠροτίμησε τον πελαργό η Σποτάκοβα!