57th Balkan Cross Country Championships
Darica (TUR) – 31 March 2012

Senior Men – Results
Rank Bib Name Nation Lap1 Lap2 Lap3 Lap4 Finish
1 163 Bekir Karayel TUR 05:22 11:06 16:58 22:48 28:59
2 162 Ali Haydar Tekgoz TUR 05:23 11:20 17:31 23:34 29:50
3 164 Fatih Bilgic TUR 05:25 11:28 17:31 23:26 29:59
4 161 Mirko Petrovic SRB 05:33 11:35 17:40 24:01 30:35
5 150 Hristo Stefanov BUL 05:35 11:39 17:51 24:04 30:45
6 154 Christoforos Merousis GRE 05:34 11:44 17:59 24:15 30:53
7 157 Nicolae Soare ROU 05:34 11:39 17:52 24:15 31:05
8 165 Ercan Muslu TUR 05:25 11:33 17:59 24:28 31:14
9 155 Vasilios Pouliopoulos GRE 05:48 12:00 18:15 24:37 31:18
10 159 Cristinel Irimia ROU 05:49 12:03 18:23 24:49 31:45
11 160 Ionut Ghita ROU 05:53 12:08 18:34 25:10 32:08
12 156 Ioannis Zervakis GRE 05:49 12:08 18:42 25:19 32:15
13 158 Marius Busca ROU 05:49 12:11 18:52 25:49 33:01
14 147 Florian Bala ALB 07:07 15:38 n.a. n.a. DNF

Under23 Men – Results
Rank Bib Name Nation Lap1 Lap2 Lap3 Finish
1 134 Adrian Trifan ROU 05:57 11:59 17:58 24:17
2 142 Ramazan Ozdemir TUR 05:56 11:52 17:55 24:23
3 138 Dusan Makevic SRB 05:56 12:00 18:12 24:43
4 144 Muzaffer Bayram TUR 05:56 12:01 18:16 24:53
5 130 Konstantinos Touse GRE 05:57 12:06 18:16 25:00
6 143 Aykut Tasdemir TUR 05:56 12:02 18:31 25:10
7 136 Ionut David ROU 05:57 12:07 18:31 25:11
8 135 George Preda ROU 05:56 12:15 18:41 25:11
9 145 Yusuf Alici TUR 05:56 12:07 18:45 25:29
10 126 Stoyan Vladkov BUL 05:59 12:19 18:49 25:31
11 137 Ilie Corneschi ROU 05:56 12:13 18:44 25:32
12 140 Muamer Hasanovic SRB 05:57 12:31 18:56 25:35
13 141 Milos Pendic SRB 05:56 12:06 18:46 25:42
14 129 Konstantinos Gelaouzos GRE 05:57 12:12 18:47 25:46
15 131 Konstantinos Galanopoulos GRE 05:58 12:13 18:56 26:16
16 125 Ivan Popov BUL 05:56 12:06 18:42 26:32
17 127 Tsvetan Tsvetanov BUL 06:00 12:26 19:13 26:32
18 139 Jasmin Ljajic SRB 05:56 12:25 19:21 26:48
19 132 Milosh Ranchic MKD 06:08 12:55 19:42 26:51
20 133 Aleksandar Stojanovski MKD 06:09 13:01 20:04 27:38

Junior Men – Results
Rank Bib Name Nation Lap1 Lap2 Finish
1 122 Sebahattin Yildirimci TUR 06:02 12:03 18:29
2 105 Mitko Tsenov BUL 06:03 12:05 18:30
3 113 Claudiu Cimpoieru ROU 06:02 12:04 18:42
4 124 Erkan Celik TUR 06:02 12:07 18:53
5 118 Komnen Cvijovic SRB 06:03 12:15 19:04
6 123 Sönmez Dag TUR 06:02 12:10 19:20
7 115 Claudiu Bisca ROU 06:03 12:18 19:22
8 119 Ognjen Cvijovic SRB 06:03 12:34 19:30
9 108 Denis Milenkov BUL 06:04 12:37 19:38
10 116 Zsolt Boitor ROU 06:03 12:28 19:44
11 117 Nemanja Kojic SRB 06:02 12:37 19:46
12 109 Charalampos Pitsolis GRE 06:07 12:49 19:49
13 120 Ivan Gajic SRB 06:02 12:41 19:59
14 110 Lampros Maltezos GRE 06:10 12:54 20:05
15 111 Efthymios Tzavalis GRE 06:09 12:56 20:15
16 106 Aleksandar Yotovski BUL 06:05 12:49 20:32
17 104 Gezim Probibaj ALB 06:07 13:10 20:37
18 103 Sali Hilaj ALB 06:31 14:59 23:02
19 112 Toshe Georgiev MKD 06:47 14:50 23:03
20 102 Mariglen Faslliu ALB 08:09 16:54 25:39
21 101 Daniel Limani ALB 08:09 17:45 28:25
22 114 Stefan Vasile ROU 06:02 12:15 DNF
23 121 Yunus Emre Cavusli TUR 06:02 12:11 DNF

Senior Women – Results
Rank Bib Name Nation Lap1 Lap2 Lap3 Finish
1 46 Ancuta Bobocel ROU 06:11 12:50 19:35 26:47
2 50 Turkan Ozata TUR 06:11 12:52 19:46 26:57
3 47 Cristina Frumuz ROU 06:11 12:58 19:54 27:10
4 40 Silvia Danekova BUL 06:12 13:04 20:14 27:52
5 48 Mihaela Prundus ROU 06:31 13:27 20:38 28:12
6 51 Nilay Esen TUR 06:21 13:29 20:46 28:24
7 49 Elena Moaga ROU 06:29 13:35 21:11 29:40
8 53 Narin Kahraman TUR 06:18 13:55 21:48 30:00
9 52 Seyma Karagoz TUR 06:34 14:22 22:07 30:02
10 45 Tanja Veljanovska MKD 07:40 16:09 24:49 33:53
11 39 Ortisa Sallillari ALB 09:11 19:42 30:29 41:53

Under23 Women – Results
Rank Bib Name Nation Lap1 Lap2 Finish
1 36 Esma Aydemir TUR 06:26 13:17 20:09
2 38 Ozlem Kaya TUR 06:25 13:17 20:34
3 31 Liliana Danci ROU 06:25 13:16 20:42
4 35 Gamze Bulut TUR 06:25 13:16 21:21
5 32 Florina Pierdevara ROU 06:28 13:52 21:46
6 34 Cristina Negru ROU 06:34 14:03 21:57
7 33 Ionela Dinca ROU 06:40 14:15 22:16
8 25 Simona Milanova BUL 06:41 14:16 22:27
9 37 Yasemin Can TUR 06:56 14:54 23:05
10 29 Panagiota Vlachaki GRE 07:08 14:59 23:23
11 30 Pinelopi Dagka GRE 07:09 15:13 23:53
12 24 Griselda Krymi ALB 08:55 21:33 33:11

Junior Women – Results
Rank Bib Name Nation Lap1 Finish
1 16 Amela Terzic SRB 06:32 13:28
2 13 Monica Florea ROU 06:32 13:32
3 14 Anca Bunea ROU 06:32 13:38
4 21 Sevilay Eytemiş TUR 06:32 13:47
5 12 Dana Loghin ROU 06:32 14:00
6 43 Emine Hatun Tuna TUR 06:32 14:09
7 15 Magda Mosneagu ROU 06:32 14:15
8 18 Nadja Cerovac SRB 06:40 14:21
9 22 Cesminaz Yilmaz TUR 06:38 14:38
10 17 Ana Sekulic SRB 06:44 14:48
11 6 Marilena Nineva BUL 06:46 14:51
12 5 Militsa Mircheva BUL 06:48 15:05
13 19 Violeta Markovic SRB 06:48 15:23
14 9 Maria Zografaki GRE 07:19 15:33
15 8 Teodora Trifonova BUL 07:06 15:36
16 23 Zeynep Mete TUR 07:04 15:51
17 10 Xanthippi Raftopoulou GRE 07:23 16:04
18 11 Marija Stojcevska MKD 08:04 17:43
19 2 Klesta Gjyli ALB 08:13 18:08
20 1 Anxhela Xhafa ALB 08:52 19:05
21 3 Suela Peca ALB 08:52 19:36
22 4 Veda Gorenca ALB 08:52 20:39
23 7 Kristina Ivanova BUL n.a. DNF

Προηγούμενο άρθροΜεγάλη συμμετοχή, χαμηλές επιδόσεις
Επόμενο άρθροΔεύτεροι στο ομαδικό οι άνδρες, 5ος ο Τουσε στο βαλκανικό ανωμάλου