-> Νέο Πρόγραμμα / πληροφορίες

-> Αποτελέσματα World Athletics

Τελικοί

2. Ελίνα Τζένγκο, ακόντιο* – 59,60μ.
2. Ορέστης Ντουσάκης, σφύρα – 77,78μ. (Q 76,25μ.)
3. Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, 800μ. 2:04.66 (Q 2:06.41 , Q 2:05.38)
4. Αναστασία Ρέτσα, επί κοντώ* – 4,05μ. 
4. Σοφία Κεσσίδη, δίσκος* – 48,99μ.
5. Αρετή Φιλιππίδου, δίσκος* – 48,84μ.
6. Αναστασία Ντραγκομίροβα, σφαίρα* – 14,57μ.
6. Θοδωρής Ζιώγας, σφύρα – 72,24μ. (q 72,61μ.)
6. 4Χ100μ. Ε – 40.07 (Q 40.13) NU20R
[Μιλιος, Καριοφύλλης, Γρανιτσιώτης, Παναγιωτόπουλος] 
9. Αναστασία Αντωνοπούλου, βάδην – 49:31.80
10. Σωτηρία Ράπτη, τριπλούν – 12,83μ./+1,4 (q 12,93μ./-0,5)
10. Δημήτρης Παυλίδης, δίσκος – 53,83μ. (q 52,64μ.)
x. Ηλιάνα Τριανταφύλλου, επί κοντώ* – NM
x. Σωτήρης Χύτας, επί κοντώ* – NM

3. Στυλιάνα Ιωαννίδου [CYP] ύψος – 1,87μ. =NU20R (q 1,78μ.)
5. Βαλεντίνα Σάββα [CYP] σφύρα – 62,18μ. NU20R (Q 59,97μ.)
6. Γρηγόρης Νικολάου [CYP] τριπλούν* – 15,74μ./+0,8 

{* = έγιναν απευθείας τελικοί}

ημιτελικοί

10. Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, 200μ. – 23.77/-0,1 NU20R (Q 23.87/+0,4) 

Προκριματικοί

14. Άννα Χατζηπουργάνη, 400μ. εμπ. – 60.67
16. Κώστας Γεννίκης, σφαίρα – 16,92μ.
27. Νίκος Παναγιωτόπουλος, 100μ. – 10.67/-0,7
28. Γιάννης Καριοφύλλης, 200μ. – 21.44/+0,2
32. Γιάννης Γρανιτσιώτης, 200μ. – 21.83/-1,0
X Κώστας Μπουζάκης, δίσκος – NM

15. Αιμιλία Κολοκοτρώνη [CYP] σφύρα – 54,26μ.
18. Κώστας Αλεξιάδης [CYP] σφαίρα – 16,65μ.

  • 100m : Tebogo BOT 10.19 / Clayton JAM 11.09
  • 110/100m H. : Zhoya FRA 12.72 (WU20R) / Nugent JAM 12.95
  • 200m : Onwuzurike NGR 20.21 / Mboma NAM 21.84
  • 400m : Pesela BOT 44.58 / Uko NGR 51.55
  • 400m H : Akcam TUR 49.38 (DQ Edlund SWE 49.20) / Salminen FIN 56.94
  • 800m : Em.Wanyonyi ΚΕΝ 1:43.76 / Dagnachew ETH 2:02.96
  • 1500m : Keter KEN 3:37.24 / Chepkirui KEN 4:16.07
  • 3000m : Worku ETH 7:42.09 / Gateri ΚΕΝ 8:57.78 
  • 3000m st. : Serem KEN 8:30.72 / J.Chepkoech 9:27.40 
  • 5000m : Kiplangat KEN 13:20.37 / Alem 16:05.61
  • 10000m RW: H.Wanyonyi KEN 42:10.84 / Ramos-Rodriguez MEX 46:23.01
  • HJ : Kapitolnik ISR 2,26 / Spiridonova (RUS)ANA 1,91
  • PV : Volkov BLR 5,45 / Reinstorf RSA 4,15
  • LJ : Konate FRA 8,12 / Askag SWE 6,60 
  • TJ : Wallmark SWE 16,43 / Askag SWE 13,75
  • SP : Vazquez-Gomez CUB 19,73 / De Klerk RSA 17,40
  • DT : Alekna LTU 66,46 / Ignatyeva (RUS)ANA 57,84
  • HT : Dolezalek CZE 77,83 / Kosonen FIN 71,64
  • JT : Laspa FIN 76,46 / Vilagos SRB 61,46
  • 10thlon/7thlon : Doubek CZE 8169 / Vanninen FIN 5997
  • 4x100m : RSA 38.51 WU20R / JAM 42.94 WU20R
  • 4x400m : ΒΟΤ 3:05.22 / NGR 3:31.46 
  • 4x 400m mix : NGR 3:19.70
Προηγούμενο άρθροEugene: Εκπληκτική Thompson και υψηλές επιδόσεις
Επόμενο άρθροNairobi: Πρώτο μετάλλιο για Κύπρο η Ιωαννίδου με ισοφάριση ρεκόρ Κ20

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here