Ελληνικές συμμετοχές

  • Ανδρέας Παπαστεργίου (Κ20) 10χλμ β. – 47.22 (14ος)
  • Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, 20χλμ β. – 1:34.54 (6η)
  • Κυριακή Φιλτισάκου, 20χλμ β. – 1:38.53 (11η)
  • Χριστίνα Παπαδοπούλου, 20χλμ β. – 1:40.01 (13η)
  • Όλγα Φιάσκα, 20χλμ β. – 1:44.54 (25η)
  • Έφη Κουρκουτσάκη, 20χλμ β. – 1:47.44 (34η)
  • ομαδικό 20χλμ: 2η θέση

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

35χλμ Α

team: ESP, CHN, GER

1 Perseus KARLSTRÖM 1990 SWE 2:36:14
2 Álvaro MARTÍN 1994 ESP 2:36:54
3 Miguel Ángel LÓPEZ 1988 ESP 2:37:27
4 Masatora KAWANO 1998 JPN 2:37:36
5 Ning LU 1999 CHN 2:37:51
6 Karl JUNGHANNß 1996 GER 2:37:52

35χλμ Γ

team: EQU, ESP, CHN

1 Glenda MOREJÓN 2000 ECU 2:48:33
2 Maocuo LI 1992 CHN 2:50:26
3 Katarzyna ZDZIEBŁO 1996 POL 2:51:48
4 Laura GARCÍA-CARO 1995 ESP 2:52:10
5 Paola PÉREZ 1989 ECU 2:53:58
6 Magaly BONILLA 1992 ECU 2:54:39
7 Karla JARAMILLO 1997 ECU 2:56:14
8 Olga NIEDZIAŁEK 1997 POL 2:57:50
9 Johana ORDÓŇEZ 1987 ECU 2:59:57

20χλμ Α

team: EQU, JPN, CHN

1 Toshikazu YAMANISHI 1996 JPN 1:22:52
2 Koki IKEDA 1998 JPN 1:23:29
3 Samuel Kireri GATHIMBA 1987 KEN 1:23:52
4 Brian Daniel PINTADO 1995 ECU 1:24:35
5 Diego GARCÍA CARRERA 1996 ESP 1:24:41
6 Saul MENA 2001 1985 MEX 1:25:14
7 Wayne SNYMAN 1985 RSA 1:25:33
8 Noel CHAMA 1997 MEX 1:25:52

20χλμ Γ

team: CHN, GRE, IND

1 Zhenxia MA 1998 CHN 1:30:22
2 Jiayu YANG 1996 CHN 1:31:54
3 Kimberly GARCÍA LEÓN 1993 PER 1:32:27
4 Alegna GONZÁLEZ 1999 1:32:45
5 Nanako FUJII 1999 JPN 1:33:16
6 Antigoni NTRISMPIOTI 1984 GRE 1:34:54
7 Liujing YANG 1998 CHN 1:34:59
8 Saskia FEIGE 1997 GER 1:35:24

10χλμ εφήβων

team: CHN, ITA, ESP

1 Hongren WANG 2003 CHN 44:06
2 Diego GIAMPAOLO 2004 ITA 44:14
3 Yu ZENG 2003 CHN 44:14
4 Heristone Wanyonyi WAFULA 2003 KEN 45:18
5 Mateo ROMERO 2003 COL 45:20
6 Pablo PASTOR 2003 ESP 45:23
7 Oscar MARTINEZ RODRIGUEZ 2003 ESP 45:25
8 Nicola LOMUSCIO 2003 ITA 45:33
9 Sajan IRINCHEEV 2004 FIN 45:54
9 Pablo RODRIGUEZ ROJAS 2004 ESP 45:54

10χλμ νεανίδων

team: CHN, AUS, ESP

1 Yunyan JIANG 2003 CHN 47:48
2 Jinyan JIANG 2003 CHN 48:03
3 Heta VEIKKOLA 2003 FIN 48:11
4 Valeriya SHOLOMITSKA 2004 UKR 48:53
5 Olivia SANDERY 2003 AUS 49:01
6 Meiduo GANGLA 2003 CHN 49:40
7 Allanah PITCHER 2003 AUS 49:51

Προηγούμενο άρθροΞεκίνησαν με όρια οι ρίψεις στην Κύπρο
Επόμενο άρθροMuscat: 2ες οι Ελληνίδες – Η απουσία Παπαμιχαήλ και η παρουσία Sholomitska

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ