Aποτελέσματα 1ης ημέρας:

Άνδρες

Μήκος
1.Λούης Τσάτουμας (Ολυμπιακός) 8.32μ (0,4)
2.Γιώργος Τσάκωνας (Ολυμπιακός) 7.88μ (-0,5)
3.Πέτρος Κατσής (Σπαρτιατικός ΓΣ) 7.64μ (-0,1)
4.Χρήστος Χατζηβασιλείου (Πανελλήνιος ΓΣ) 7.59μ (0,7)
5.Στέργιος Νούσιος (Πανελλήνιος ΓΣ) 7.56μ (0,5)
6.Μιχάλης Μερτζανίδης (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή) 7.56μ (0,7)
7.Δημήτρης Διαμαντάρας (ΓΣ Κηφισιάς) 7.55μ
8.Τάσος Μακρυνικόλας (ΑΕΚ) 7.50μ
9.Δημήτριος Θεοχάρης (ΓΣ Βόλου) 7,30
10.Θεμιστοκλής Σημαιοφορίδης (ΓΣ Ηρακλής Θεσ/νίκης) 7,18 (0,5)
11.Κυριάκος Πηλίδης (ΑΣ Τιταν Σερβιων) 5,24
-. Δημήτριος Μιχαλέλης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) άκυρος

100μ (-0,8)
1.Παναγιώτης Σαρρής (Πανελλήνιος ΓΣ) 10.37
2.Μανώλης Κουτσουκλάκης (ΑΟ Κύδων Χανίων) 10.56
3.Γιάννης Αποστόλου (Παναθηναϊκός ΑΟ) 10.57
4.Αρης Γκαβέλας (Ολυμπιακός) 10.59
5.Βαγγέλης Χαλαστάρας (ΓΣ Ηρακλής) 10.62
6.Αριστείδης Δράκος (ΠΜΣ Ολυμπιάδα Κομ.) 10.66
7.Χρήστος Καλαμάρας (ΑΕ Κρανιδίου-Ερμιονίδας) 10.66
8.Γιώργος Κουτσοθεοδώρου (ΑΣ Πελαγός Λάρισας) 10.69
9.Χρήστος Βάσσου (ΑΟ Δράμας) 10.70

400μ
1.Παντελής Μελαχρινούδης (Πανελλήνιος ΓΣ) 46.13
2.Πέτρος Κυριακίδης (Ολυμπιακός) 46.57
x.Δημήτρης Ρέγας (Πανελλήνιος ΓΣ) 46.62 (ακυρωθηκε η επίδοση)
3.Δημήτρης Γράβαλος (Πανελλήνιος ΓΣ) 46.68
4.Γιώργος Ντούπης (Ολυμπιακός) 47.20
5.Στέφανος Χατζηνικολάου (Ολυμπιακός) 47.23
6.Στέλιος Δημότσιος (Ολυμπιακός) 47.43
7.Τηλέμαχος Ρούτας (ΓΣ Ηρακλής) 47.51

Σφαίρα
1.Ανδρέας Αναστασόπουλος (Πανελλήνιος ΓΣ) 19.86μ
2.Μιχάλης Σταματόγιανης (Πανελλήνιος ΓΣ) 18.92μ
3.Γιώργος Αρέστης (Παναθηναϊκός ΑΟ) 18.71μ
4.Βάιος Τίγκας (Ολυμπιακός) 18.01μ
5.Γιώργος Γερομαρκάκης (Λιβυκός Ιεράπετρας) 17.32μ
6.Γιάννης Βασιλόπουλος (Πειραϊκός Σύνδεσμος) 17.13μ
7.Παναγιώτης Μπαχαριδης (ΓΣ Ηρακλής) 16.91μ
8.Ιμπραήμ Φαναρτζής (ΑΣ Κάλυμνος) 16.55μ

5.000μ
1.Αντώνης Παπαντώνης (ΓΣ Δεσκάτης) 14.37.68
2.Τάσος Φράγγος (Ολυμπιακός) 14.38.77
3.Μιχάλης Γελασάκης (Ολυμπιακός) 14.42.85
4.Χριστόφορος Μερούσης (Πανελλήνιος ΓΣ) 14.57.00
5.Μιχάλης Παρμάκης (Πανελλήνιος ΓΣ) 15.04.27
6.Ηλίας Μαυροειδέας (Πανιώνιος ΓΣ) 15.05.05
7.Κων/νος Τουσέ (ΓΕ Αγρινίου) 15.06.99
8.Δημήτρης Τσιτσής (ΓΣ Αρκαδίας) 15.09.13

Γυναίκες

Σφαίρα
1.Ειρήνη Τερζόγλου (Ολυμπαικός ΣΦΠ) 16.96μ
2.Χρυσή Μωϋσίδου (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 15.68μ
3.Στέλλα Παπαδοπούλου (Αίολος Μακ.) 15.67μ
4.Φωτεινή Κυριακίδου (ΓΑΣ Πρωτέας Αλ.) 15.12μ
5.Αννα Τάκα (ΓΣ Ηρακλής) 14.52μ
6.Φλωρεντία Κάππα (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 14.12μ
7.Αννα Τσουκαλά (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 14.08μ
8.Ρενάτα Μπολσακοβάιτε (Ολυμπιακός) 13.70μ
9.Τρυφίδου Συμελα (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 13,34
10.Τζολα Γεωργια (ΑΟ Κυδων Χανιων) 13,14
11.Γαιτανάκη Αντωνια (ΓΣ Λιβυκος Ιεραπετρας) 12,86
12.Ζαβλανου Βασιλική (ΓΑΣ Τρικαλων “ο Ζευς”) 12,47

100μ (-0,2)
1.Γεωργία Κοκλώνη (Πανελλήνιος ΓΣ) 11.57
2.Ελευθερία Κομπίδου (ΜΕΑΣ Τριτων) 11.73
3.Ζωή Νερατζίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 11.80
4.Λεμονιά Πολυχρονιάδου (ΜΕΑΣ Τριτων) 11.91
5.Ολγα Τσομπανίδη (Παναχαϊκή ΓΕ) 11.95
6.Μαρία Γάτου (ΓΣ Ηρακλής) 12.05
7.Ελένη Διακάτου (Ολυμπιακός) 12.14
8.Αθηνά Κοψιά (Πανιώνιος ΓΣ) 12.15

400μ
1.Αλίσσα Καλλινίκου (Εθνικός ΓΣ) 52.05
2.Δήμητρα Ντόβα (Παναξιακός ΑΟ) 52.33
3.Αγνή Δερβένη (Πανελλήνιος ΓΣ) 52.98
4.Κατερίνα Σύρου (Πίνδαρος Θηβών) 53.58
5.Ανδριάνα Φέρρα (Ολυμπιακός) 54.09
6.Στέλλα Δημόγλου (ΟΚΑ Καβάλας) 54.57
7.Μαρια Παναγιωτίδου (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 55.00
8.Κατερίνα Βαρελά (ΜΕΑΣ Τριτων) 57.24

Μήκος
1.Πηγή Δεβετζή (Ολυμπιακός) 6.58μ
2.Στέλλα Πιλάτου (ΟΦΗ) 6.37μ
3.Γιάνα Καφετζή (Ολυμπιακός) 6.31μ
4.Αθανασια Πέρρα (Ολυμπιακός) 6.24μ
5.Νικολέτα Χαλιώτη (ΓΣ Κηφισιάς) 5.89μ
6.Παρασκευή Σιδηροπούλου (Παναθηναϊκός ΑΟ) 5.88μ
7.Βασιλική Αντωνέτση (Πανιώνιος ΓΣ) 5.80μ
8.Ολγα Χριστοφορίδου (Ναξιακός ΓΣ) 5.73μ

5.000μ
1.Κατερίνα Ασημακοπούλου (Πανελλήνιος ΓΣ) 16.27.96
2.Μάγδα Γαζέα (ΑΓΕ Ζακύνθου) 16.44.30
3.Ντενλιζ Δημάκη (ΓΑΣ Ιλισσός) 17.02.55
4.Ελένη Δόντα (ΓΣ Ηρακλής) 17.20.25
5.Μαρια Νταλάκα (Πανελλήνιος ΓΣ) 17.20.45
6.Ελπίδα Χριστοδουλίδου (ΓΣ Ηρακλής) 17.33.47
7.Κατερίνα Φωτοπούλου (Πέλωψ Πατρών) 17.46.96
8.Ασημίνα Συλλαίου (Παναθηναϊκός ΑΟ) 17.52.43

Aποτελέσματα 2ης ημέρας:

Άνδρες

400μ εμπόδια
1.Περικλής Ιακωβάκης (Ολυμπιακός) 48.80
2.Μηνάς Αλοζίδης (Πανελλήνιος ΓΣ) 49.21
3.Κων/νος Αναστασίου (Πανιώνιος ΓΣ) 49.66
4.Σπύρος Παπαδόπουλος (Ολυμπιακός) 50.26
5.Μιχάλης Χατζαντώνας (ΓΕ Πόρου Τρ.) 52.19
6.Κων/νος Καμπάνης (ΓΣ Ηρακλής) 52.25
7.Κοσμάς Παπαδοπουλος (Αίολος Μακεδονίας) 52.68
8.Παναγιώτης Κούνης (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 53.44

800μ
1.Ευθύμης Παπαδόπουλος (Πανελλήνιος ΓΣ) 1.50.66
2.Κων/νος Νακόπουλος (Πανιώνιος ΓΣ) 1.51.93
3.Αντώνης Κουτρίκης (Ολυμπιάς Πατρών) 1.52.05
4.Γιάννης Αμοιρίδης (Αίολος Μακ.) 1.52.19
5.Κων/νος Τζιρτζίρης (Ολυμπιακός) 1.52.62
6.Ανδρέας Γεωργίου (ΑΕΚ) 1.53.74
7.Θανάσης Νάκος (ΓΣ Τρικάλων) 1.53.94
8.Βαγγέλης Παύλου (Ολυμπιακός) 1.54.00
9.Τριαντάφυλλος Οικονόμου (Πήγασος Λάρισας) 1.54.66

Επί κοντώ
1.Σταύρος Κουρουπάκης (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 5.20μ
2.Μάριος Ευαγγέλου (Παναθηναϊκός ΑΟ) 5.20μ
3.Νίκος Συντιχάκης (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.00μ
4.Γρηγόρης Αμανατίδης (ΣΚΑ Δράμας) 4.80μ
5.Κων/νος Καραμουσαλής (Ολυμπιακός) 4.60μ
6.Παναγιώτης Καυκάς (ΓΣ Κηφισιάς) 4.60μ
6.Αγγελος Κοκορής (ΓΣ Κηφισιάς) 4.60μ
6.Γιάννης Κουλιζάκης (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 4.60μ
9.Γιωργος Δογκας (Πανιωνιος ΓΣΣ) 4.60μ
10.Γιαννης Κοτσης (Κερκυραικος) 4.40
11.Ευτυχιος Παπαγρηγορακης (ΟΦΗ) 4.40
– Φιλιππος Σγουρος (Κερκυραικος) –

Ύψος
1.Κων/νος Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομ.) 2.27μ
2.Αντώνης Μάστορας (ΓΣ Ηρακλής) 2.18μ (Π.Ρ.Π.)
3.Παναγιώτης Κουρτέσης (Πανελλήνιος ΓΣ) 2.10μ
3.Αιμίλιος Ξενοφώντος (Ολυμπιακός) 2.10μ
3.Νίκος Γκιόσης (ΓΣ Ηρακλής) 2.10μ
6.Θόδωρος Μαθιουδάκης (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 2.10μ
7.Μιχάλης Τομαράς (Πανελλήνιος ΓΣ) 2.05μ
8.Νίκος Δελαβέκουρας (Πίνδαρος Θηβών) 2.05μ
8.Γιάννης Πουλουπάτης (ΑΟ Φιλοθέης) 2.05μ
10.Γιωργος Σπυροπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσεας) 2.05μ
11.Γιωργος Μανουσελης (ΓΣ Ελ.Βενιζελος) 2.00
12.Κων/νος Καρναβας (ΓΑΣ Κιλκις) 1.90
12.Γιοχαν Σμιτζ (ΑΟ Φιλοθεης) 1.90

Σφυροβολία
1.Αλέξανδρος Παπαδημητρίου (ΑΕΚ) 76.36μ
2.Γιάννης Μπαρλής (Παναθηναϊκός) 73.37μ
3.Σταμάτης Παπαντωνίου (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 72.81μ
4.Κων/νος Σταθελάκος (Πανελλήνιος ΓΣ) 71.34μ
5.Ευθύμης Κατσικαντάμης (Ολυμπιακός) 67.72μ
6.Σπύρος Ζουλλιέν (Εθνικός ΓΣ) 64.65μ
7.Πέτρος Σοφιανός (Ευβοϊκός ΓΑΣ) 61.91μ
8.Κώστας Δήμου (Πανιώνιος ΓΣ) 60.17μ
9.Χρηστος Τσιντζος (ΓΑΣ Τρικαλων ο Ζευς) 57,16μ
10.Χαραλαμπος Αρσονιαδης (ΓΣ Μανδρων) 56,62μ
11.Χρυσοστομος Σιμος (ΓΑΣ ΤΡικαλων ο Ζευς) 56.25
12.Κων/νος Κωστογλιδης (ΑΣ Αλεξανδρος) 55,79μ

3.000μ στιπλ
1.Αλέξανδρος Λίτση (Ολυμπιακός) 8.56.99
2.Παναγιώτης Κοκορός (Πανελλήνιος ΓΣ) 9.00.49
3.Θόδωρος Αναγνώστου (Παναθηναϊκός ΑΟ) 9.07.01
4.Χρήστος Χατζάκης-Καζανής (Λιβυκός Ιεράπ.) 9.13.56
5.Ηλίας Κάσσος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 9.27.33
6.Χριστόφορος Μερούσης (Πανελλήνιος ΓΣ) 9.31.35
7.Βασίλης Πολιός (Πανιώνιος Σ) 9.33.28
8.Απόστολος Τσιανάκας (Φίλιππος Βέροιας) 9.36.35
9.Νικολαος Ντουσης (ΓΑΣ Καματερου) 9.49.49
10.Γεωργιος Χορτιανος (ΓΣ Ηρακλης Θεσ/νικης) 9.49.51
11.Βασιλης Βαλλας (ΑΣ Καλυμνος 2000) 9.56.07
12.Νικος Τσιοφυλας (ΑΓΕ Ζακυνθου) 9.59.41
13.Γιωργος Μενης (ΑΣ Συρου Ποσειδων) 9.59.65

Ακοντισμός
1.Γιώργος Ήλτσιος (Ολυμπιακός) 77.31μ
2.Γιάννης Σμαλιός (ΑΣ Ιπποκράτης Κω) 76.71μ
3.Κων/νος Βερτούδος (Ολυμπιακός) 74.13μ
4.Σπύρος Λεμπέσης (ΑΓΕ Βοιωτίας) 71.73μ
5.Κήρυκος Σταμέος (Πανελλήνιος ΓΣ) 62.55μ
6.Σαράντης Παρασχάκης (ΑΣΦ Στιβ-ΑΡ.Β. Μιρμ.) 61.96μ
7.Γιώργος Τρούμπας (ΑΣ Ιπποκράτης Κω) 61.87μ
8.Γιώργος Μπαχαρίδης (ΓΣ Ηρακλής) 61.44μ

4×100μ
1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 40.24
(Βογιατζάκης, Δημότσιος, Γκούσης, Γκαβέλας)
2.ΑΟ Φιλοθέης 41.10 (απο Β΄σειρα)
(Ζαρμακούπης, Μάγκος, Ζαρμακούπης Α., Σαμπούρ)
3.ΓΣ Ηρακλής Θεσ/νίκης 41.14 (απο Β σειρα)
(Τζόλας, Κοκκινάκης, Ουζουνπλούμης, Χαλαστάρας)
4.Πανιώνιος ΓΣ 41.14
5.ΜΕΑΣ Τρίτων Θες 41.35
6.ΑΟ Κύδων Χανίων 41.62
7.ΑΓΣ Ιωαννίνων 42.03
8.Παναθηναϊκός ΑΟ 42.09

Γυναίκες

400μ εμπόδια
1.Χριστίνα Χαντζή-Νεάγκ (ΕΑ Ρεθυμνιακού) 56.66
2.Στέλλα Δημόγλου (ΟΚΑ Καβάλας) 58.41
3.Θεοδοσία Νακοπούλου (ΜΕΑΣ Τρίτων Θες) 59.32
4.Σοφία Βελλή (ΓΑΣ Ενιπεύς Λιτοχώρου) 59.78
5.Μαρία Κοντίμπα (ΓΣ Ηλιούπολης) 1.00.31
6.Δενίσα Κολέ (ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαν.) 1.00.86
7.Αναστασία Παπουτσάκη (ΟΦΗ) 1.01.54
8.Κατερίνα Καραδήμου (Ολυμπιακή Δομή) 1.03.65

800μ
1.Ελένη Φιλάνδρα (Πανελλήνιος ΓΣ) 2.04.28
2.Ελένη Θεοδωρακοπούλου (Μεσσηνιακός ΓΣ) 2.07.23
3.Μαρία Πάνου (ΕΑ Ρεθυμνιακού) 2.08.49
4.Βασιλική Λίβα (Αναγέννηση Λαμίας) 2.10.77
5.Ελένη Λευκοπούλου (ΕΑ Ρεθυμνιακιού) 2.10.92
6.Αγγελική Ραφτάκη (Πανελλήνιος ΓΣ) 2.13.89
7.Γεωργία Παπαδοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 2.16.31
8.Μαρία Κλάδου (Ολυμπιακός) 2.17.27
9.Ειρήνη Πρέντζα (ΓΣ Ελ Βενιζέλος) 2.17.72

Ακοντισμός
1.Σάβα Λίκα (Πανελλήνιος ΓΣ) 61.21μ
2.Αγγελική Τσιολακούδη (Ολυμπιακος) 57.31μ
3.Σοφία Υφαντίδου (Φίλιππος Βέριας) 52.91μ
4.Παναγιώτα Τουλουμτζή (Πανελλήνιος ΓΣ) 51.72μ
5.Βαρβάρα Ζωχού (Πελασγός Λάρισας) 51.21μ
6.Ιόλη Πανίδη (ΑΟ Μεγάρων) 50.75μ
7.Ιωάννα Πάρχα (Πανελλήνιος ΓΣ) 50.40μ
8.Θεανώ Ανθρωπάκη (ΓΣ Σέρρες 93) 46.57μ
9.Μαρια Γεοργιεβα (Αρ.Β.Μυρμυδ.) 44.50μ
10.Ειρηνη Στεφανοπουλου (ΓΣ Καρδιτσας) 43.96
11.Αγγελικη Στασινακη (ΟΦΚΑ Οδυσσεας) 43,51
12.Ολγα Κοτμιλοση (ΑΣ Ολυμπιακη Δομη) 42.33

3.000μ στιπλ
1.Ειρήνη Κοκκιναρίου (Παναθηναϊκός ΑΟ) 9.36.71 (Π.Ρ.Γ.)
2.Μαρία Παρδάλου (Πανελλήνιος ΓΣ) 9.55.86
3.Κωνσταντίνα Κεφαλά (Ολυμπιακός) 10.00.97
4.Μαρία Μαλάι (ΓΑΣ Ιλισός) 11.13.83
5.Θεσσαλία Φραγκοπούλου (Πανελλήνιος ΓΣ) 11.20.77
6.Ουρανία Ρεμπούλη (ΓΣ Νέων Λέρου) 11.28.59
7.Μαρία Ευαγγέλου (Αστέρας Πρέβεζας) 11.28.94
8.Μαρία Ρηγοπούλου (ΓΑΣ Καματερού ) 11.31.11

4×100μ
1.ΜΕΑΣ Τριτων Θεσ/νίκης 45.51
(Κάβουρα, Κομπίδου, Πολυχρονιάδου, Νερατζίδου)
2.Ολυμπιακός 45.60
(Ρεντούμη, Καρασταμάτη, Διακάτου, Θάνου)
3.Πανελλήνιος ΓΣ 48.40
(Εσκενάζη, Θωμά, Αραχωβίτη, Κοκλώνη)
4.Πανιώνιος Σ 48.72
5.ΑΣ Πελασγός Λάρισας 48.73
6.ΠΑΟΚ 49.13
7.ΟΦΗ 49.56
8.Αίολος Μακεδονίας 49.70

Aποτελέσματα 3ης ημέρας:

Άνδρες

200μ
1.Τάσος Γκούσης (Ολυμπιακός) 20.58
2.Γιάννης Γεωργαλής (Ολυμπιακός) 21.33
3.Λυκούργος Τσάκωνας (ΦΓΣ Σπάρτης) 21.51
4.Αριστείδης Δράκος (ΠΜΣ Ολυμπιάδα Κομοτηνής) 21.53
χ.Δημήτρης Ρέγας (Πανελλήνιος ΓΣ) 21.62 (ακυρωθηκε η επίδοση)
5.Χρήστος Καλαμαράς (ΑΕ Κρανιδίου) 21.81
6.Βαγγέλης Χαλαστάρας (ΓΣ Ηρακλής) 22.08
Παναγιώτης Σαρρής (Πανελλήνιος ΓΣ) Δεν προσήλθε

1.500μ
1.Παναγιώτης Οικονόμου (ΑΕΚ) 3.54.24
2.Βασίλης Παπαϊωάννου (Πανελλήνιος ΓΣ) 3.54.73
3.Κων/νος Νακόπουλος (Πανιώνιος ΓΣ) 3.55.30
4.Αντώνης Παπαντώνης (ΓΣ Δεσκάτης) 3.55.94
5.Αλέξανδρος Λίτση (Ολυμπιακός) 3.57.03
6.Ηλίας Μαυροειδέας (Πανιώνιος ΓΣ) 3.57.11
7.Μανώλης Μουστάκας (Ολυμπιακός) 3.57.95
8.Γιάννης Ψαρρος (ΓΣ Χαϊδαρίου) 3.58.59
9.Δημος Μαγγινας (Ολυμπιακος) 3.58.94
10.Παναγιωτης Κοκκορος (Πανελληνιος ΓΣ) 4.00.19
11.Νικος Πουλημας (Κερκυραικος) 4.00.49
12.Ανδρεας Δημητρακης (ΓΣ Γλυφαδας) 4.02.08
13.Κων/νος Τουσε (ΓΕ Αγρινιου) 4.02.27
14.Χρηστος Λαμαρης (Αναγεννηση Λαμιας) 4.02.58
15.Αλεξης Μπουντα (Τριτων Θεσ/νικης) 4.03.40
16.Κων/νος Στρατακης (ΑΟ Λασιθιου) 4.07.73
17.Λαμπρος Ταρατσας (Πανελληνιος ΓΣ) 4.08.97

Τριπλούν
1.Δημήτρης Τσιάμης (Ολυμπιακός) 16.95μ (άν.+2.80 μ/δ)
2.Παύλος Γαλακτιάδης (Πανελλήνιος ΓΣ) 16.54μ
3.Σταύρος Γεωργίου (Πανελλήνιος ΓΣ) 15.69μ
4.Παναγιώτης Μπαλταδούρος (Εθνικός ΓΣ) 15.64μ
5.Γιάννης Θωμάς (Πανελλήνιος ΓΣ) 15.64μ
6.Νίκος Δοντάς (ΓΣ Τρικάλων) 15.60μ
7.Νίκος Λαγός (Ναξιακός ΓΣ 2003) 15.36μ
8.Δημήτρης Ντρούλιας (ΑΟ Φιλοθέης) 15.32μ
9.Θεμιστοκλης Σημαιοφοριδης (Ηρακλης Θεσ/νικης) 15.21μ
10.Ελντι Κοντης (Πανελληνιος ΓΣ) 14.72μ
11.Γιωργος Καλαμπουκας (Πηγασος Λαρισας) 14.70μ
Δημητρης Μαραντιδης (Πανελληνιος ΓΣ) ακυρος

Δισκοβολία
1.Σπύρος Αραμπατζής (ΕΑ Ρεθυμνιακού) 61.41μ
2.Στέφανος Κώνστας (Ολυμπιακός) 61.29μ
3.Μανώλης Πεντίκης (ΑΓΣ Μακεδών Χαριλάου) 53.73μ
4.Νίκος Λουκούπουλος (ΑΕΚ) 53.71μ
5.Ορέστης Αντωνιάδης (Ολυμπιακός) 53.13μ
6.Νίκος Γαζής (Αναγ. Λαμίας) 52.09μ
7.Γιώργος Τρέμος (ΓΣ Τρικάλων) 51.95μ
8.Αλέξανδρος Σταματάκης (Κύδων Χανίων) 50.63μ
9.Χριστοδουλος Κωστακης (ΑΣ Αλεξανδρος) 49.58μ
10.Παρασκευας Δημητριαδης (Ηρακλης Θεσ/νικης) 47.66μ
11.Σταυρος Κιτος (ΓΕ Ηρακλειου) 47.04μ
12.Γιαννης Πασχαλιδης (ΓΕ Ηρακλειου) 45.66μ

110μ εμπόδια
1.Κων/νος Δουβαλίδης (ΑΟ Δράμας) 13.74
2.Γιάννης Λαζαρίδης (ΓΑΣ Κιλκίς) 14.01
3.Θεόπιστος Μαυριδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 14.16
4.Αλέξανδρος Θεοφανόβ (Ολυμπιακός) 14.27
4.Φώτης Μητρόπουλος (Κούρος Πατρών) 14.27
6.Νίκος Φιλανδαράκης (ΕΑ Ρεθυμνιακού) 14.28
7.Αντώνης Δημόπουλος (Ολυμπιακος) 14.49
8.Θανάσης Χρυσαειδής (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 15.41
Νικος Σαισανας (Εθνικος ΓΣ) ΔΠ

4χ400μ
1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 3.10.69
(Χατζηνικολάου, Ντούπης, Κυριακίδης, Π. Ιακωβάκης)
2.Πανελλήνιος ΓΣ 3.12.69
3.Πανιώνιος ΓΣ 3.13.29
4.ΓΣ Ηρακλής Θες 3.13.36
5.Αίολος Μακεδονίας 3.19.72
6.Παναθηναϊκός ΑΟ 3.20.20
7.ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννινων 3.22.53
8.ΟΦΗ 3.22.78

Γυναίκες

200μ
1.Δήμητρα Ντόβα (Παναξιακός ΑΟ) 23.73
2.Ελένη Αρτυματά (Πανελλήνιος ΓΣ) 23.75
3.Αλίσσα Καλλινίκου (Εθνικός ΓΣ) 24.01
4.Αγνή Δερβένη (Πανελλήνιος ΓΣ) 24.08
5.Ελευθερία Κομπίδου (ΜΕΑΣ Τριτων) 24.22
6.Ζωή Νεραντζίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 24.27
7.Μαρία Γάτου (ΓΣ Ηρακλής) 24.56
8.Λεμονιά Πολυχρονιάδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 24.73

Δισκοβολία
1.Δωροθέα Καλπακίδου (ΟΦΚΑ Σέρρες) 56.10μ
2.Αρετη Αμπατζή (Πανελλήνιος ΓΣ) 55.31μ
3.Μάγδα Κομότογλου (ΑΦ Αδωνις Θες) 54.73μ
4.Ευαγγελία Σοφάνη (ΑΓΕ Βοιωτίας) 50.14μ
5.Ζαχαρούλα Γεωργιάδου (Πειραϊκός Σύνδεσμος) 46.47μ
6.Αναστασία Αποστολάκη (ΓΕ Ηρακλείου) 45.09μ
7.Ελένη Ταυρή (Πανευβοϊκός ΓΣ) 42.52μ
8.Αντρη Δημητρίου (ΓΑΣ Τρικάλων Ο Ζευς) 42.22μ
9.Αννα Τακα (Ηρακλης Θεσ/νικης) 41.29μ
10.Χρυσουλα Αναγνωστοπουλου (ΓΣ Φαρσαλων η Φθια) 40.93μ
11.Ευγενια Βασδεκη (Πρωτεας Αλεξανδρουπολης) 40.73μ
12.Χρυση Μωυσιδου (ΓΣ Ελ.Βενιζελος) 40.71μ

1.500μ
1.Ελένη Φιλάνδρα (Πανελλήνιος ΓΣ) 4.22.61
2.Κωνσταντίνα Εφεντάκη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 4.27.37
3.Μαρία Πάνου (ΕΑ Ρεθυμνιακού) 4.29.19
4.Μαρία Παρδάλου (Πανελλήνιος ΓΣ) 4.31.36
5.Φωτεινή Δαγκλή (ΑΟ Φιλοθέης) 4.34.56
6.Μαρία Τσίρμπα (Ολυμπιακός) 4.36.67
7.Φρειδερίκη Μπεκύρου (ΓΕ Αργολίδας) 4.37.39
8.Γεωργία Παπαδοπούλου (ΣΑΠΚ Νέαπολης) 4.42.22
9.Ελπιδα Χριστοδουλιδου (Ηρακλης Θεσ/νικης) 4.42.81
10.Ουρανια Ρεμπουλη (ΓΣ Νεων Λερου) 4.44.16
11.Βασιλικη Λιβα (Αναγεννηση Λαμιας) 4.44.49
12.Μαρια Κλαδου (Ολυμπιακος) 4.46.56
13.Ιωαννα Τσακιρη (Πανελληνιος ΓΣ) 4.47.42
14.Κατερινα Τζεκου (Διας Σοχου) 4.50.69
15.Μαρια Ρηγοπουλου (ΓΑΣ Καματερου) 4.54.10
16.Ειρηνη Πρεντζα (ΓΣ Ελ.Βενιζελος) 4.54.29
17.Στελλα Κουμουδη (ΣΑΠΚ Νεαπολης) 4.54.85
18.Αναστασια Κατσιμπρα (ΓΣ Νεων Λιοσιν -Ιλιον) 4.59.54

100μ εμπόδια
1.Φλώρα Ρεντούμη (Ολυμπιακός) 13.34
2.Ολυμπία Πετσούδη (ΠΑΟΚ) 13.68
3.Σμαρώ Κοκκινιδου (Αίολος Μακ.) 13.77
4.Δήμητρα Αραχωβίτη (Πανελλήνιος ΓΣ) 14.17
5.Αργυρώ Στρατάκη (Ολυμπιακός) 14.17
6.Μελίνα Μανίκη (ΑΦ Αδωνις Θες) 14.28
7.Ελένη Μασλίγκα (ΓΣ Εδεσσας) 14.64
8.Ευθυμία Κολοκυθά (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 14.94
9.Αργυρώ Μπλούγκαρη (Εφηβος Χίου) 15.58

Ύψος
1.Τόνια Στεργίου (ΑΚ Κούρος Πατρών) 1.97μ
2.Μαρούλα Παπαγεωργίου (Πελασγός Λάρισας) 1.88μ
3.Πέρσα Χατζηνάκου (ΠΑΟΚ) 1.85μ
4.Δήμητρα Ναζίρη (ΦΟ Αριδαίας) 1.82μ
5.Θεοδώρα Γκλαντνίσκα (Πανελλήνιος ΓΣ) 1.78μ
6.Σουλτάνα Παπασωτηρίου (ΠΑΟΚ) 1.78μ
7.Φρόσω Δρόσου (Πανελλήνιος ΓΣ) 1.74μ
8.Δήμητρα Μπόνια (Πίνδαρος Θηβών) 1.74μ
9.Νικη Μητροπουλου (Πανιωνιος ΓΣΣ) 1.70μ
-.Περσεφονη Κολαζα (ΑΟ Φιλοθεης) 1.70μ
11.Φωτεινη Φωτεινογιαννοπουλου (ΟΦΗ) 1.70μ
12.Βασιλικη Μελισση (ΓΑΣ Τρικαλων ο Ζευς) 1.70μ

Επί κοντώ
1.Αφροδίτη Σκαφιδα (Ολυμπιακός) 4.55μ (Π.Ρ.Γ.)
2.Νικόλ Κυριακοπούλου (Αστέρας 90 Αιγάλεω) 4.20μ
2.Δήμητρα Εμμανουήλ (Πανιώνιος ΓΣ) 4.20μ
4.Μαριάννα Ζαχαριάδη (Πανελλήνιος ΓΣ) 4.10μ
5.Λορέλα Μάνου (Κερκυραϊκός ΓΣ) 4.00μ
6.Ερρικα Πρεζεράκου (ΑΕΚ) 4.00μ
7.Κατερίνα Στεφανιδη (Πανελλήνιος ΓΣ) 3.80μ
8.Στέλλα-Ηρώ Λεδάκη (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 3.80μ
9.Ιωαννα Αγγελακου (ΓΣ Αρκαδιας) 3.60μ
10.Παρθενα Δεσκουλιδη (ΦΣ Καλλιθεας) 3.40μ
11.Βασιλικη Τελα (ΓΣ Αρκαδιας) 3.40
12.Αγγελικη Τελα (ΓΣ Αρκαδιας) 3.40

Σφυροβολία
1.Στέλλα Παπαδοπούλου (Αίολος Μακ.) 71.80μ (Π.Ρ.Γ.)
2.Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου (Παναθηναϊκός) 66.05μ
3.Παρασκευή Θεοδώρου (Παναθηναϊκός) 64.03μ
4.Ανδριάνα Παπαδοπούλου (Παναθηναϊκός) 60.55μ (Π.Ρ.Ν.)
5.Σοφία Ζάμπρα (Παγκρήτιος ΓΣ) 54.50μ
6.Ευαγγελία Δερβένη (ΓΣ Ηλιούπολης) 50.37μ
7.Σπυριδούλα Αναγνωστοπούλου (Αίολος Πατρών) 50.15μ
8.Φανή Κυρκοπούλου (Αίολος Μακ.) 48.66μ
9.Μαρια Πιτσινη (ΓΑΣ Ευβοικος) 48.12μ
10.Ελενη Μαγκουτη (Πηγασος Λαρισας) 46.60μ
11.Ιουλια Βασιλη (ΓΣ Ηλιουπολης) 46.02μ
12.Μαρια Καραπανου (Πηγασος Λαρισας) 42.68μ

Τριπλούν
1.Πηγή Δεβετζή (Ολυμπιακός) 14.92μ (1,0)
2.Αθανασία Πέρρα (Ολυμπιακός) 14.32μ (2.1)
3.Ειρήνη Δημητράκη (ΑΟ Φιλοθέης) 14.10μ (1.7)
4.Νίκη Πανέτα (ΑΟ Μεγάρων) 14.02μ (1.6)
5.Παρασκευή Σιδηροπούλου (Παναθηναϊκός) 13.65μ
6.Ιώάννα Γραματικοπούλου (Ολυμπιακός) 13.53μ
7.Γεωργια Γιαννακιτσιδου (Πανελλήνιος ΓΣ) 13.50μ
8.Παρασκευή Παπαχρήστου (ΑΕΚ) 13.49μ
9.Μαρια Δαγκλη (ΑΕΚ) 13.10μ
10.Βασιλικη Αντωνετση (Πανιωνιος ΓΣΣ) 12.83μ
11.Βασιλικη Βαββα (Ολυμπιακος) 12.64μ
12.Ελευθερια Χριστοφη (ΟΦΚΑ Οδυσσεας) 12.35μ

4×400μ
1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 3.49.69
(Διακάτου, Κουμνάκη, Στρατάκη, Φέρρα)
2.ΜΕΑΣ Τρίτων Θες 3.51.30
3.ΕΑ Ρεθυμνιακού 3.53.09
4. Πανελλήνιος ΓΣ 4.01.46
5.ΓΣ Πίνδαρος Θηβών 4.02.30
6.ΑΣ Πελασγός Λάρισας 4.05.61
7.ΓΣ Γλυφάδας 4.06.95
8.Αίολος Μακεδονίας ΓΣ 4.09.67
9.ΑΠΣ ο Απις Ζευγολατι 4.11.52
10.ΓΣ Νεαπολης Χαλκιδος 4.13.02
11.ΑΕ Μεσογειων Αμεινιας 4.15.92
12.Παναχαικη 4.18.85
ΑΣ Καζωνης Καλυμνου : ΔΠ

-> Αποτελέσματα Προκριματικών

Τελικη βαθμολογία:

Άνδρες

1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 428,5
2.Πανελλήνιος ΓΣ 332 (-18β)
3.ΓΣ Ηρακλής Θες 127
4.Παναθηναϊκός ΑΟ 104
5.Πανιώνος ΓΣ 103
6.ΑΕΚ 72
7.ΑΣ Φίλιππος Βέροιας 48
8.ΓΣ Ελ Βενιζέλος 38
-.ΟΦΚΑ Οδυσσέας 38
10.Αίλος Μακεδονίας 37
11.ΜΕΑΣ Τριτων Θες 35
12.ΑΟ Κύδων Χανίων 34
13.ΑΟ Φιλοθεης 32
14.Ολυμπιαδα Κομοτηνης 29
15.ΑΓΣ Ιωαννινων 26

Γυναίκες

1.Πανελλήνιος ΓΣ 270
2.Ολυμπιακος ΣΦΠ 250
3.ΜΕΑΣ Τρίτων Θες 117
4.ΓΣ Ηρακλής Θες 75
5.Παναθηναϊκός ΑΟ 65
6.ΕΑ Ρεθυμνιακού 61
7.Αίολος Μακεδονίας 58
8.Πανιώνιος ΓΣ 56
9.ΓΑΣ Ιλισσος 54
10.ΑΣ Πελασγός Λάρισας 49
11.ΓΣ Ελ. Βενιζέλος 46
12.ΠΑΟΚ 42
13.ΓΣ Πινδαρος Θηβων 37
14.ΑΟ Πελωψ Πατρων 35
15.ΟΦΗ 33

Προηγούμενο άρθροΠανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ 2008 (προκριματικά)
Επόμενο άρθροΛουης και Αλυσσα πρωταγωνιστές την Α’ ημέρα