Η Ομοσπονδία ανακοίνωσε την ομάδα Κ18 που θα λάβει μέρος στο Ευρωπαϊκό της κατηγορίας που θα γίνει στα Ιεροσόλυμα στις 4-7 Ιουλίου.
-> Πρόγραμμα / πληροφορίες
Θα είναι η 3η διοργάνωση – που ξεκίνησε το 2016, ενώ δεν έγινε το 2020.

Θα υπάρχει ελληνική παρουσία στα 34 από τα 40 αγωνίσματα, μάλιστα στα 20 (από τα 38 ατομικά) θα είναι διπλή κι ενώ σε πολλά από αυτά τα αγωνίσματα υπήρχαν περισσότεροι από 2 (που ήταν ο περιορισμός, για τα παιδιά γεν. 2005-2006 που δικαιούνταν) με το όριο της ΕΑΑ.
Το προ ημερών πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 ήταν αυτό που έκρινε κατά κύριο λόγο τη σύνθεση της ομάδας και οι επιτεύξεις ορίων και σε αγώνες που ήταν στο κεντρικό καλεντάρι του ΣΕΓΑΣ και τηρούσαν τα απαραίτητα δεδομένα.

Η ομάδα:

Παίδες

100μ.
Χαρίτων Τασσης (ΝΓΣ Θεσσαλονίκης Ηρακλής)
Νικήτας Μπουρας (ΑΟ Καλλιστος)
200μ.
Βασίλης Κυριακιδης (ΓΣ Γλυφαδας)
Αντώνης Τζιαμπιρης (ΦΣΚΑ Κοζανης)
400μ.
Πέτρος Παπαγιαννης (ΓΣ Βιτζεντζος Κορναρος)
Γιώργος Ιωαννίδης (Αριωνας Κουφαλιων)
800μ.
Ανδρέας Γεωργίου (ΑΣ Αθηνοδωρος Αιγιου)
1500μ.
Ανδρέας Γεωργίου (ΑΣ Αθηνοδωρος Αιγιου)
Γιάννης Γιαννακόπουλος (Πελοπας Πατρων)
110μ. εμπ
Θανάσης Κοτταρίδης (ΣΑ Κολλεγιου Αθηνων)
Αλεξαντρ Μπεσσονυ (ΦΓΣ Σπαρτης)
400μ. εμπ.
Βλαδίμηρος Ανδρεάδης (ΓΣ Κερατσινιου)
Αλέξανδρος Πετρόπουλος (ΑΟ Φιλοθεης)
2000μ. στ.
Φίλιππος Σιώμος-Γκιζας (ΑΓΣ Ιωαννινων)

Υψος
Ανδρέας Μίτα (ΑΣ Πρεβεζας Ευ Ζην)
Πασχάλης Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σερρες)
Επι Κοντω
Παύλος Κριαράς (ΑΓΕΣ Καμειρος)
Τριπλουν
Γιώργος Γρεψιος (ΓΣ Σερρες ’93)
Απόστολος Γρηγοριου (ΓΣ Βολου)
Σφαιροβολια
Δημήτρης Αντωνάτος (ΓΕ Κεφαλληνιας)
Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φιλιππος Γιαννιτσων)
Δισκοβολια
Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φιλιππος Γιαννιτσων)
Νίκος Λυμπερόπουλος (ΓΣ Αρκαδιας)
Σφυροβολια
Γιώργος Παπαναστασίου (ΓΣ Κηφισιας)
Δημήτρης Κυρίτσης (ΕΑ Πηγασος Λαρισας)
Ακοντισμος
Αλέξανδρος Γρηγοριάδης (ΣΚΑ Δραμας)

10αθλο
Νίκος Αλεξοπουλος (ΟΦΚΑ Σερρες)

Μικτη Σκυταλοδρομια [100-200-300-400μ.]
Τασσης, Κυριακιδης, Παπαγιαννης, Ανδρεαδης, Μπουρας, Τζιαμπιρης, Πετροπουλος, Ιωαννιδης

Κορασίδες

100μ.
Βεατρίκη Ντούγκου (ΑΣ Ρηγας Θεσσαλονίκης)
200μ.
Ήβη-Φανή Σενκάλα (ΓΣ Πηγασος Αγ. Δημητριου)
400μ.
Άννα-Μαρία Ίβιτς (ΣΑ Κολλεγιου Αθηνων)
Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχεαλος Κατερινης)
800μ.
Μαρία Σταυριανού (Παγχιακος ΓΣ)
1500μ.
Ηλιάνα Χατζηπαναγιωτη (ας Σχολη Μωραϊτη)
Άλκηστη-Δέσποινα Γκιβιζινη (βεργινα)
100μ. εμπ.
Μαρία-Νικολέτα Αντωνιαδη (ΑΣΦ Μυρμιδονες)
Ελένη Βιδούρη (Άτλας Βολου)
400μ. εμπ.
Μαρία Βαρελά (ΑΟ Μεγαρων)
2000μ. στ.
Λεμονιά Κιουλου (ΑΕ Μεσογειων ο Παλληνευς)
5000μ. βαδην
Σεβαστιανή Ασλανίδου (ΓΣ Ικαρος Ν. Ιωνιας)
Μαρία-Μυρτώ Τσιμιγκάτου (ΑΕ Ολυμπιας Πατρων)

Υψος
Νικολέτα Μιχαηλίδου (ΑΣΣ Αλεξανδρος Μακεδονιας)
Επι Κοντω
Ηλιάνα Τριανταφύλλου (ΓΣ Σερρες 93)
Ευγενία-Μαρία Παναγιώτου (Ερμης Κων/πολης 1877)
Μηκος
Μικαέλα Λυρή (ΟΦΚΑ Οδυσσεας)
Άννα Μόζα (Αιολος Μακεδονιας ΓΕΠΘ)
Τριπλουν
Ευαγγελία Γκαναρα (ΓΣ Πρωτεας Ηγουμενιτσας)
Ναυσικά Θεοχαρίδου (ΓΣ Σερρες 93)
Σφυροβολια
Αφροδίτη Τζατζιμάκη (ΓΣ Ελ. Βενιζελος Χ.)
Ελένη Φιλίππου (ΓΑΣ Τρικαλων ο Ζευς)
Ακοντισμος
Καλλιόπη Μεϊμαρη (Εν.Καζωνης-Καλυμνος 2000)
Αποστολία Ματσελα (ΓΣ Γλυφαδας)

7αθλο
Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκαδας)

Μικτη Σκυταλοδρομια [100-200-300-400μ.]
Ιβιτς, Λυρη, Νατσιοπουλου, Ντουγκου, Σενκαλα, Σταυριανου, Βαρελα, Βιδουρη

Προηγούμενο άρθροΕξαφάνισε τη σφύρα ο Κεσίδης στο παγκύπριο Κ18
Επόμενο άρθροΤα εθνικά πρωταθλήματα και ο δρόμος για το παγκόσμιο

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ