Ελλάδα:

4. Τσάκωνας Λυκούργος- Στέφανος (90) 200μ – 21.16 (Q 20.94 NJR , Q 21.07)
11. Βουτσινάς Γρηγόρης (91) 3000μ στηπλ – 9.09.27 (q 9.07.94)
11. Καψής Νίκος (91) μήκος – 7,08μ. (q 7,40μ)
7. Μιχαλέλης Δημήτρης (91) μήκος – 7,49μ. (q 7,42μ)
16. Μάστορας Αντώνης (91) ύψος – 2,05μ.

χ Τσινοπούλου Παναγιώτα (90) 10χλμ βάδην – DQ
8. Μάνου Λορέλα-Αναστασία (90) επικοντώ – 3,90μ (Q 3,90μ)
9. Αναγνωστοπούλου Χριστίνα (91) δίσκος – 45,95μ. (q 48,42μ)
8. Παπαδοπούλου-Φατάλα Ανδριάνα (90) σφύρα – 57,85μ (Q 58,33)
13. Γεωργίεβα Μαρία (90) ακόντιο – 45,01μ.

Κύπρος:


26. Αναστασίου Στέφανος (90) 400μ – 50.69
8. Βόλου Παναγιώτης (91) τριπλούν 15,44μ (q 15,45μ)
23. Κολοκοτρώνης Μιχάλης (90) σφύρα – 61,93μ.

15. Νικολάου Ελένη (91) 100μ εμπ. – 14.08
20. Παναγή Νεκταρία (90) μήκος – 5,88μ.
5. Ζαχαριάδη Μαριάννα – 4,00μ. (90) επικοντώ (Q 3,90μ)
21. Λαδά Ανδρονίκη (91) δίσκος – 43,92μ

Νικητές

Men

100 m  Christophe Lemaitre (FRA) 10.04 EJR
200 m  Ramil Guliyev (AZE) 20.33
400 m  Chris Clarke (GBR) 45.59 PB
800 m  Kevin López (ESP) 1:48.25
1500 m  David Bustos (ESP) 3:53.31
5000 m  Hayle Ibrahimov (AZE) 14:01.19 
10 000 m  Hayle Ibrahimov (AZE) 30:06.64 
3000 m steeplechase  Antonio Abadía (ESP) 8:47.45 
110 m hurdles  Lawrence Clarke (GBR) 13.37 
400 m hurdles  Tobias Giehl (GER) 50.85 
10 000 m walk  Stanislav Yemelyanov (RUS) 40:20.86

High jump  Sergey Mudrov (RUS) 2.25 
Pole vault  Nico Weiler (GER) 5.25
Long jump  Aleksandr Menkov (RUS) 7.98
Triple jump  Aleksey Fyodorov (RUS) 16.67
Shot put  David Storl (GER) 22.40 CR
Discus  Mykyta Nesterenko (UKR) 65.73 CR
Hammer  Andriy Martynyuk (UKR) 79.54 CR
Javelin  Andreas Hofmann (GER) 75.89

Decathlon  Thomas van der Plaetsen (BEL) 7769 
4 × 100 m relay GER 39.33
4 × 400 m relay GBR 3:07.82

Women

100 m  Yasmin Kwadwo (GER) 11.42
200 m  Andreea Ograzeanu (ROU) 23.70
400 m  Yuliya Baraley (UKR) 52.89
800 m  Elena Mirela Lavric (ROU) 2:04.12
1500 m  Darya Yachmeneva (RUS) 4:14.64 
3000 m  Yelena Korobkina (RUS) 9:13.35 
5000 m  Karoline Bjerkeli Grøvdal (NOR) 15:45.45
3000 m steeplechase  Karoline Bjerkeli Grøvdal (NOR) 9:43.69 CR
100 m hurdles  Anne Zagré (BEL) 13.21
400 m hurdles  Inga Müller (GER) 57.16
10 000 m walk  Elmira Alembekova (RUS) 46:31.07

High jump  Natalya Mamlina (RUS) 1.91 
Pole vault  Martina Schultze (GER) 4.20
Long jump  Darya Klishina (RUS) 6.80 CR
Triple jump  Liane Pintsaar (EST) 13.89 
Shot put  Aliona Hryshko (BLR) 17.59
Discus  Sandra Perković (CRO) 62.44 
Hammer  Bianca Perie (ROU) 68.59 CR
Javelin  Tatjana Jelača (SRB) 60.35 

Heptathlon  Carolin Schäfer (GER) 5697 
4 × 100 m relay GER 44.86
4 × 400 m relay UKR 3:35.82 

Προηγούμενο άρθροNoviSad – 4η ημέρα – 7ος ο Μιχαλέλης, 11ος ο Καψής και ο Βουτσινας, 9η η Αναγνωστοπούλου
Επόμενο άρθρο8εθνής συνάντηση (μεσογειακή) Ε/Ν

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ