-> Online – συνολικά αποτελέσματα (EAA)

Ακολουθούν τα αποτελέσματα ανά τελικούς (βάσει θέσης) και ημιτελικούς, προκριματικούς (βάσει αγωνίσματος) για αθλητές Ελλάδος & Κύπρου καθώς και οι τριάδες των αγωνισμάτων, ενώ αναγράφονται και οι βαθμοί – scoring των επιδόσεων. 

ΤΕΛΙΚΟΙ

  • 1 Μίλτος Τεντόγλου, μήκος – 8,65μ./-0,3 {8/6} sc.1281β.
  • 2 Εμμανουήλ Καραλής, επί κοντώ – 5,87μ. {12/6} sc.1231β.
  • 2 Κατερίνα Στεφανίδη, επί κοντώ – 4,73μ. {10/6} sc.1186β.
  • 6 Ελίνα Τζένγκο, ακόντιο – 59,46μ. {11/6} sc.1068β.
  • 7 σκυταλ. 4χ100μ. Α – 39.39  {12/6} sc.1134β.
    (Β.Μυριανθόπουλος, Ν.Παναγιωτόπουλος, Σ.Γκαραγκάνης, Ι.Νυφαντόπουλος)
  • 8 Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, 200μ. – 23.01/+0,7 {11/6} sc.1134β.
  • 12 Κώστας Ζάλτος, σφύρα – 72,64μ. {9/6} sc.1088β.

CYP

  • 9 Απόστολος Παρέλλης, δισκοβολία – 62,53μ. {7/6} sc.1107β.
  • 11 Φίλιππα Φωτοπούλου-Kviten, μήκος – 6,58μ./-0,6 {12/6} sc.1128

Απευθείας τελικοί

  • 39 Κώστας Σταμούλης, 10.000μ. – 30:09.67 {12/6} sc.941β.
  • 40 Νίκος Σταμούλης, 10.000μ. – 30:42.47 {12/6} sc.895β.
  • 42 Μάριος Αναγνώστου, 10.000μ. – 31:53.73 {12/6} sc.800β.
  • 16 Αναστασία Μαρινάκου, 10.000μ. – 32:42.34 {11/6} sc.1102β.
  • 24 Δάφνη Λαβασά, 10.000μ. – 33:57.79 {11/6} sc.1037β.
  • 56 Παναγιώτης Καραϊσκος, ημιμαραθώνιος – 1:08:52 {9/6} sc.856β.
  • 66 Γιώτα Βλαχάκη, ημιμαραθώνιος – 1:21:56 {9/6} sc.898β.
  • — Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ, 20χλμ βάδην – DNF {8/6} —
  • 16 Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, 20χλμ βάδην – 1:33:38 {7/6} sc.1075β.
  • 19 Πένυ Τσινοπούλου, 20χλμ βάδην – 1:34:12 {7/6} sc.1065β.
  • 22 Κυριακή Φιλτισάκου, 20χλμ βάδην – 1:34:45 {7/6} sc.1056β.
  • — Χριστίνα Παπαδοπούλου, 20χλμ βάδην – DQ {7/6} —

CYP

  • — Αμίν Χαντίρι, ημιμαραθώνιος – DNS {9/6} —

Σύνθετα

  • 18 Άγγελος Ανδρέογλου, 10αθλο – 7561β. {10-11/6} sc.1058β.
    α) 11.07/-0,4  ~ 7,05μ/+0,8 ~ 12,59μ. ~ 1,90μ. ~ 49.32 
    β) 14.78/-0,5 ~ 39,69μ. ~ 4,60μ. ~ 51,56μ. ~ 4:28.86

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

q Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, 200μ. – 22.84/+0,5 {10/6} sc.1151β.

  • 11 Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, 100μ. – 11.21/+0,7 {9/6} sc.1154β.
  • 23 Δήμητρα Τσουκαλά, 100μ. – 11.44/+2,0 {9/6} sc.1106β.
  • 21 Σωτήρης Γκαραγκάνης, 200μ. – 20.93/+0,8 {9/6} sc.1078β.

CYP

  • 20 Ολίβια Φωτοπούλου, 100μ. – 11.40/+0,7 {9/6} sc.1114β.
  • 10 Ολίβια Φωτοπούλου, 200μ. – 22.92/+0,1 {10/6} sc.1143β.
  • 9 Μίλαν Τράικοβιτς, 110μ. εμπ. – 13.47/+0,5 {8/6} sc.1164β.
  • 23 Ναταλία Χριστοφή, 100μ. εμπ. – 13.20/+0,1 {8/6} sc.1123β.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

q Εμμανουήλ Καραλής, επί κοντώ – 5,60μ. {10/6} sc.1157β.
q Κατερίνα Στεφανιδη, επί κοντώ – 4,50μ. {8/6} sc.1114β.
Q Μίλτος Τεντόγλου, μήκος – 8,14μ./-1,3 {7/6} sc.1175β.
q Κώστας Ζάλτος, σφύρα – 74,49μ. {8/6} sc.1117β.
q Ελίνα Τζένγκο, ακόντιο – 60,48μ. {10/6} sc.1087β.

-> Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, 200μ. (directly Q)

q Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, 100μ. – 11.21/+0,1 {8/6} sc.1154β.
q Σωτήρης Γκαραγκάνης, 200μ. – 20.91/+1,0 {9/6} sc.1081β.

r (10+)15 Δήμητρα Τσουκαλά, 100μ. – 11.48/+0,3 {8/6} sc.1097β. 
r 9 σκυταλ. 4χ100μ. Α – 39.13 {11/6} sc.1140β.
(Β.Μυριανθόπουλος, Ν.Παναγιωτόπουλος, Σ.Γκαραγκάνης, Ι.Νυφαντόπουλος)

  • (10+)17 Γιάννης Νυφαντόπουλος, 100μ. – 10.40/+0,5 {7/6} sc.1072β.
  • (12+)16 Γιάννης Καριοφύλλης, 200μ. – 21.00/-0,5 {9/6} sc.1071β.
  • (12+)16 Άρτεμις Αναστασίου, προκριμ. 200μ. – 23.52/-0,1 {10/6} sc.1083β.
  • (13+)15 Ελισάβετ Πεσιρίδου, 100μ. εμπ. – 13.32/0,0 {7/6} sc.1107β.
  • (10+)20 Κώστας Δουβαλίδης, 110μ. εμπ. – 14.04/-1,3 {7/6} sc.1066β.
  • (12+)18 Δημήτρης Λεβαντίνος, 400μ. εμπ. – 51.13 {9/6} sc.1074β.
  • (11+)16 Δήμητρα Γναφάκη, 400μ. εμπ. – 56.62 {9/6} sc.1123β.
  • 15 σκυταλ. 4χ100μ. Γ – 44.23 {11/6} sc.1126β.
    (Στ.Μιχαηλίδου, Ελ.Πεσιρίδου, Ρ.Σπανουδάκη, Αρτ.Αναστασίου)
  • 14 Αντώνης Μέρλος, ύψος – 2,17μ. {9/6} sc.1064β.
  • 14 Τατιάνα Γκούσιν, ύψος – 1,89μ. {7/6} sc.1111β.
  • 28 Παναγιώτα Δόση, ύψος – 1,81μ. {7/6} sc.1033β.
  • — Γιάννης Ρίζος, επί κοντώ – NM {10/6} —
  • 16 Ελένη Πόλακ, επί κοντώ – 4,40μ. {8/6} sc.1083β.
  • 20 Αριάδνη Αδαμοπούλου, επί κοντώ – 4,40μ. {8/6} sc.1083β.
  • 15 Δημήτρης Τσιάμης, τριπλούν – 16,33μ./-0,8 {9/6} sc.1097β.
  • 27 Ανδρέας Πανταζής, τριπλούν – 15,36μ./+0,2 {9/6} sc.991β.
  • 13 Οξάνα Κορένεβα, τριπλούν – 13,86μ./-0,4 {7/6} sc.1105β.
  • 17 Μαρία Πούρτσα, τριπλούν – 13,69μ./-0,2 {7/6} sc.1087β.
  • 23 Οδυσσέας Μουζενίδης, σφαίρα – 18,84μ. {7/6} sc.1052β.
  • 28 Τάσος Λατιφλλάρι, σφαίρα – 16,83μ. {7/6} sc.932β.
  • 23 Μαρία Μαγκούλια, σφαίρα – 15,31μ. {7/6} sc.915β.
  • 25 Αναστασία Ντραγκομίροβα, σφαίρα – 14,82μ. {7/6} sc.884β.
  • 14 Μιχάλης Αναστασάκης, σφύρα – 73,60μ. {8/6} sc.1103β.
  • 18 Χρήστος Φραντζεσκάκης, σφύρα – 73,11μ. {8/6} sc.1096β.
  • 19 Σταματία Σκαρβέλη, σφύρα – 67,10μ. {9/6} sc.1046β.
  • 18 Γιάννης Κυριαζής, ακόντιο – 77,54μ. {11/6} sc.1066β.

CYP

q Φίλιππα Φωτοπούλου-Kviten, μήκος – 6,63μ./+0,6 {11/6} sc.1136β. 
q Απόστολος Παρέλλης, δισκοβολία – 62,13μ. {7/6} sc.1100β.

-> Ολίβια Φωτοπούλου, 200μ. (directly Q)
-> Μίλαν Τραίκοβιτς, 110μ. εμπ. (directly Q)
-> Ναταλία Χριστοφή, 100μ. εμπ. (directly Q)

q Ολίβια Φωτοπούλου, 100μ. – 11.27/+0,6 {8/6} sc.1142β.

  • 14 Βασίλης Κωνσταντίνου, ύψος – 2,17μ. {9/6} sc.1064β.
  • 21 Βαλεντίνα Σάββα, σφύρα – 66,58μ. {9/6} sc.1038β.

M

*100m {8/6}
(+0.7)

1 ITA Lamont Marcell JACOBS 10.02 [sc.1199p.]
2 ITA Chituru ALI 10.05
3 GBR Romell GLAVE 10.06

*200m {10/6}
(+0,8)

1 SUI Timothé MUMENTHALER 20.28 [sc.1176p.]
2 ITA Filippo TORTU 20.41
3 SUI William REAIS 20.47

*400m {10/6}

1 BEL Alexander DOOM 44.15 CR [sc.1240p.]
2 GBR Charles DOBSON 44.38
3 NED Liemarvin BONEVACIA 44.88

*800m {9/6}

1 FRA Gabriel TUAL 1:44.87 [sc.1177p.]
2 ESP Mohamed ATTAOUI 1:45.20
3 ITA Catalin TECUCEANU 1:45.40

*1500m {12/6}

1 NOR Jakob INGEBRIGTSEN 3:31.95 CR [sc.1217]
2 BEL Jochem VERMEULEN 3:33.30
3 ITA Pietro ARESE 3:33.34

*5000m {8/6}

1 NOR Jakob INGEBRIGTSEN 13:20.11 [sc.1137p.]
2 GBR George MILLS 13:21.38
3 SUI Dominic Lokinyomo LOBALU 13:21.61

*10.000m {12/6}

1 SUI Dominic Lokinyomo LOBALU 28:00.32 [sc.1131p.]
2 FRA Yann SCHRUB 28:00.48
3 ESP Thierry NDIKUMWENAYO 28:00.96

*110m H. {8/6}
(+0.6)

1 ITA Lorenzo Ndele SIMONELLI 13.05 [sc.1245p.]
2 ESP Enrique LLOPIS 13.16
3 SUI Jason JOSEPH 13.43

*400m H. {11/6}

1 NOR Karsten WARHOLM 46.98 CR [sc.1285p.]
2 ITA Alessandro SIBILIO 47.50 [sc.1257p.]
3 SWE Carl BENGTSTRÖM 47.94

*3000m st. {10/6}

1 FRA Alexis MIELLET 8:14.01 [sc.975p.]
2 FRA Djilali BEDRANI 8:14.36
3 GER Karl BEBENDORF 8:14.41

*Half M. {9/6}

1 ITA Yemaneberhan CRIPPA 1:01:03 [sc.1144p.]
2 ITA Pietro RIVA 1:01:04
3 GER Amanal PETROS 1:01:07

*20km RW {8/6}

1 SWE Perseus KARLSTRÖM 1:19:13 [sc.1208p.]
2 ESP Paul MCGRATH 1:19:31
3 ITA Francesco FORTUNATO 1:19:54

*HJ {11/6}

1 ITA Gianmarco TAMBERI 2.37 CR [sc.1242p.]
2 UKR Vladyslav LAVSKYY 2.29
3 UKR Oleh DOROSHCHUK 2.26

*PV {12/6}

1 SWE Armand DUPLANTIS 6.10 CR [sc.1294p.]
2 GRE Emmanouil KARALIS 5.87
3 TUR Ersu ŞAŞMA 5.82
3 GER Oleg ZERNIKEL 5.82

*LJ {8/6}

1 GRE Miltiadis TENTOGLOU 8.65 /-0.3 CR [sc.1281p.]
2 ITA Mattia FURLANI 8.38 /-0.5 WU20R
3 SUI Simon EHAMMER 8.31 /-0.5

*TJ {11/6}

1 ESP Jordan Alejandro DÍAZ FORTUN 18.18 -0.3 CR [sc.1292p.]
2 POR Pedro PICHARDO 18.04 -0.6 [sc.1279p.]
3 FRA Thomas GOGOIS 17.38 -0.4

*SP {8/6}

1 ITA Leonardo FABBRI 22.45 CR [sc.1267p.]
2 CRO Filip MIHALJEVIĆ 21.20
3 POL Michał HARATYK 20.94

*DT {7/6} 

1 SLO Kristjan ČEH 68.08 [sc.1209p.]
2 AUT Lukas WEISSHAIDINGER 67.70
3 LTU Mykolas ALEKNA 67.48

*HT {9/6}

1 POL Wojciech NOWICKI 80.95 [sc.1217p.]
2 HUN Bence HALÁSZ 80.49
3 UKR Mykhaylo KOKHAN 80.18

*JT {12/6}

1 CZE Jakub VADLEJCH 88.65 [sc.1224p.]
2 GER Julian WEBER 85.94
3 FIN Oliver HELANDER 85.75

*10athlon {11/6}

1 EST Johannes ERM 8764 [sc.1245p.]
(10.60 7.91 14.99 1.99 46.81 14.30 44.56 5.20 62.71 4:24.95)
2 NOR Sander SKOTHEIM 8635
3 FRA Makenson GLETTY 8606

*4x100m {12/6}

1 ITA 37.82 [sc.1240]
-Matteo MELLUZZO
-Lamont Marcell JACOBS
-Lorenzo PATTA
-Filippo TORTU
2 NED 38.46
-Elvis AFRIFA
-Taymir BURNET
-Xavi MO-AJOK
-Nsikak EKPO
3 GER 38.52
-Kevin KRANZ
-Owen ANSAH
-Deniz ALMAS
-Lucas ANSAH-PEPRAH

*4x400m {12/6}

1 BEL 2:59.84 [sc.1200p.] 
-Jonathan SACOOR
-Robin VANDERBEMDEN
-Dylan BORLÉE
-Alexander DOOM
2 ITA 3:00.81
-Luca SITO
-Vladimir ACETI
-Riccardo MELI
-Edoardo SCOTTI
3 GER 3:00.82
-Manuel SANDERS
-Jean Paul BREDAU
-Marc KOCH
-Emil AGYEKUM

W

*100m {9/6}
(+0,7)

1 GBR Dina ASHER-SMITH 10.99 [sc.1202p.]
2 POL Ewa SWOBODA 11.03
3 ITA Zaynab DOSSO 11.03

*200m {11/6}
(+0,7)

1 SUI Mujinga KAMBUNDJI 22.49 [sc.1187p.]
2 GBR Daryll NEITA 22.50
3 FRA Helene PARISOT 22.63

*400m {10/6}

1 POL Natalia KACZMAREK 48.98 [sc.1247p.]
2 IRL Rhasidat ADELEKE 49.07 [sc.1243p.]
3 NED Lieke KLAVER 50.08

*800m {12/6}

1 GBR Keely HODGKINSON 1:58.65 [sc.1186p.]
2 SVK Gabriela GAJANOVÁ 1:58.79
3 FRA Anaïs BOURGOIN 1:59.30

*1500m {9/6}

1 IRL Ciara MAGEEAN 4:04.66 [sc.1168p.]
2 GBR Georgia BELL 4:05.33
3 FRA Agathe GUILLEMOT 4:05.69

*5000m {7/6}

1 ITA Nadia BATTOCLETTI 14:35.29 CR [sc.1211p.]
2 NOR Karoline Bjerkeli GRØVDAL 14:38.62
3 ESP Marta GARCÍA 14:44.04

*10.000m {11/6}

1 ITA Nadia BATTOCLETTI 30:51.32 [sc.1201p.]
2 NED Diane VAN ES 30:57.24
3 GBR Megan KEITH 31:04.77

*100m H. {8/6}
(+0,8)

1 FRA Cyréna SAMBA-MAYELA 12.31 CR [sc.1245p.]
2 SUI Ditaji KAMBUNDJI 12.40
3 POL Pia SKRZYSZOWSKA 12.42

*400m H. {11/6}

1 NED Femke BOL 52.49 CR [sc.1253p.]
2 FRA Louise MARAVAL 54.23
3 NED Cathelijn PEETERS 54.37

*3000m st. {9/6}

1 FRA Alice FINOT 9:16.22 [sc.1203p.]
2 GER Gesa Felicitas KRAUSE 9:18.06
3 GBR Elizabeth BIRD 9:18.39

*Half M. {9/6}

1 NOR Karoline Bjerkeli GRØVDAL 1:08:09 [sc.1168p.]
2 ROU Joan Chelimo MELLY 1:08:55
3 GBR Calli HAUGER-THACKERY 1:08:58

*20km RW {7/6}

1 ITA Antonella PALMISANO 1:28:08 [sc.1170p.]
2 ITA Valentina TRAPLETTI 1:28:37
3 UKR Lyudmila OLYANOVSKA 1:28:48

*HJ {9/6}

1 UKR Yaroslava MAHUCHIKH 2.01 [sc.1229p.]
2 SRB Angelina TOPIĆ 1.97
3 UKR Iryna GERASHCHENKO 1.95

*PV {10/6}

1 SUI Angelica MOSER 4.78 [sc.1202p.]
2 GRE Aikaterini STEFANIDI 4.73
3 GBR Molly CAUDERY 4.73

*LJ {12/6}

1 GER Malaika MIHAMBO 7.22 /-1.4 [sc.1275]
2 ITA Larissa IAPICHINO 6.94 /+0.1
3 POR Agate DE SOUSA 6.91 /-0.1

*TJ {9/6}

1 ESP Ana PELETEIRO-COMPAORÉ 14.85 /-0.5 [sc.1208p.]
2 TUR Tuğba DANIŞMAZ 14.57 /-0.8
3 FRA Ilionis GUILLAUME 14.43 /-0.3

*SP {7/6}

1 NED Jessica SCHILDER 18.77 [sc.1131p.]
2 NED Jorinde VAN KLINKEN 18.67
3 GER Yemisi OGUNLEYE 18.62

*DT {8/6}

1 CRO Sandra ELKASEVIĆ (f. PERKOVIC) 67.04 [sc.1201p.]
2 NED Jorinde VAN KLINKEN 65.99
3 POR Liliana CÁ 64.53

*HT {10/6}

1 ITA Sara FANTINI 74.18 [sc.1161p.]
2 POL Anita WŁODARCZYK 72.92
3 FRA Rose LOGA 72.68

*JT {11/6}

1 AUT Victoria HUDSON 64.62 [sc.1157p.]
2 SRB Adriana VILAGOŠ 64.42
3 NOR Marie-Therese OBST 63.50

*7athlon {8/6}

1 BEL Nafissatou THIAM 6848 CR [sc.1242p.]
(13.74 1.95 15.06 24.81 6.59 53.00 2:11.79)
2 FRA Auriana LAZRAQ-KHLASS 6635
3 BEL Noor VIDTS 6596

*4x100m {12/6}

1 GBR 41.91 [sc.1225p.]
-Dina ASHER-SMITH
-Desiree HENRY
-Amy HUNT
-Daryll NEITA
2 FRA 42.15
-Orlann OLIERE
-Gémima JOSEPH
-Helene PARISOT
-Sarah RICHARD
3 NED 42,46
-Nadine VISSER
-Marije VAN HUNENSTIJN
-Minke BISSCHOPS
-Tasa JIYA

*4x400m {12/6}

1 NED 3:22.39 [sc.1203p.]
-Lieke KLAVER
-Cathelijn PEETERS
-Lisanne DE WITTE
-Femke BOL
2 IRL 3:22.71
-Sophie BECKER
-Rhasidat ADELEKE
-Phil HEALY
-Sharlene MAWDSLEY
3 BEL 3:22.95
-Naomi VAN DEN BROECK
-Imke VERVAET
-Cynthia BOLINGO
-Helena PONETTE

X

*4x400m {7/6}

1 IRL 3:09.92
-Christopher O’DONNELL
-Rhasidat ADELEKE
-Thomas BARR
-Sharlene MAWDSLEY
2 ITA 3:10.69
-Luca SITO
-Anna POLINARI
-Edoardo SCOTTI
-Alice MANGIONE
3 NED 3:10.73
-Liemarvin BONEVACIA
-Lieke KLAVER
-Isaya KLEIN IKKINK
-Femke BOL

1 ITA 11 9 4 = 24
2 FRA 4 5 7 = 16
3 GBR 4 4 5 = 13
4 NOR 4 2 1 = 7
5 SUI 4 1 4 = 9
6 NED 3 4 5 = 12
7 BEL 3 1 2 = 6
8 ESP 2 3 3 = 8
9 POL 2 2 2 = 6
10 IRL 2 2 0 = 4
11 SWE 2 0 1 = 3
12 GER 1 3 7 = 11
13 GRE 1 2 0 = 3
14 UKR 1 1 4 = 6
15 AUT 1 1 0 = 2
15 CRO 1 1 0 = 2
17 CZE 1 0 0 = 1
17 EST 1 0 0 = 1
17 SLO 1 0 0 = 1
20 SRB 0 2 0 = 2
21 POR 0 1 2 = 3
22 TUR 0 1 1 = 2
23 HUN 0 1 0 = 1
23 ISR 0 1 0 = 1
23 ROU 0 1 0 = 1
23 SVK 0 1 0 = 1
28 FIN 0 0 1 = 1
28 LTU 0 0 1 = 1

Προηγούμενο άρθροRoma2024: 6η η Τζένγκο, 8η η Εμμανουηλίδου – καλή παρουσία Ανδρέογλου
Επόμενο άρθροRoma2024: Τρίτο double Ingebrigtsen – χρυσός Lobalu – Ιπτάμενη Mihambo

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ