Ελληνικές συμμετοχές

Τελικοί
1. Περικλής Ιακωβάκης, 400μ. εμπ. 48.46 (Q 49.43)
2. Φανή Χαλκιά, 400μ. εμπ. – 54.02 (Q 54.57 & Q 55.42)
2. Πηγή Δεβετζή, τριπλούν – 15,05μ. (Q 14,64μ.)
7. Μηνάς Αλοζίδης, 400μ. εμπ. – 49.61 (Q 49.31)
8. Λούης Τσάτουμας, μήκος – 7,84μ. (Q 8,09μ.)
8. Τάσος Γκούσης, 200μ. – 20.94 (q 20.76 & Q 20.68 & Q 20.64)
8. Δημήτρης Ρέγας, 400μ. – 46.23 (Q 45.60 &  Q 45.81)
9. Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου, σφύρα – 67,95μ. (q 66,81μ.)
10. Πηγή Δεβεζή μήκος – 6,41μ. (q 6,54μ.)
12. Αστέριος Νούσιος, μήκος – 7,34μ. (Q 7,97μ.)

Απ.τελικοί
9. Ρούλα Στρατάκη, 7θλο – 6145β.
9. Μαρία Πρωτόπαππα, 5000μ. – 15.22.13
20. Βασιλική Δεληνικόλα, 7θλο – 5799β
26. Μάγδα Γαζέα, Μαραθώνιος – 2:46.08

Ημιτελικοί
9. Γωγώ Κοκλώνη, 100μ. – 11.29 (Q 11.29)
9. 4χ100μ. Γ [Πατσού-Κοκλώνη-Μπουντά-Κομπίδου] 44.20
11. 4χ400μ. Α [Γράβαλος, Ιακωβάκης, Μελαχροινούδης, Ρέγας] 3.05.59
11. ΦλώραΡεντούμη, 100μ. εμπ. – 13.15 (Q 13.28)
15. Χριστίνα Χαντζή, 400μ. εμπ. – 57.31 (q 56.80)

Προκριματικοί
14. Πλάτων Γκαβέλας, 400μ. εμπ –  50.77
15. Αλέξανδρος Παπαδημητρίου, σφύρα – 72,94μ.
16. Γιώργος Ήλτσιος, ακόντιο – 75,88μ.
16. Παναγιώτα Κουτσιουμάρη, μήκος – 6,34μ.
17. Σάββα Λίκα, ακόντιο – 56,81μ.
20. Αγγελική Τσιολακούδη, ακόντιο – 55,62μ.
20. Παναγιώτης Σαρρής, 200μ. – 21.04 (q 20.99)
20. Δήμητρα Ντόβα, 400μ. – 53.24
21. Ειρήνη Κοκκιναρίου, 3000μ. στ. – 9.53.07
22. Τίμος Παπαδόπουλος, 800μ. – 1.49.36
22. Δημήτρης Γράβαλος, 400μ. – 46.68
23. Ρίτσα Κομπίδου, 200μ. – 23.92
23. Μαρούλα Παπαγεωργίου, ύψος – 1,83
26. Κώστας Φιλιππίδης, επί κοντώ – 5,35μ.
28. Θεόπιστος Μαυρίδης, 110μ. εμπ. – 14.09
29. Παντελής Μελαχροινούδης, 400μ. – 47.22
34. Αλεξάνδρα Κόμνου, 100μ. εμπ. – 13.76
χ Κώστας Ζαλαγγίτης, τριπλούν – άκυρος
χ Χρήστος Μελέτογλου, τριπλούν – άκυρος

Νικητές

100μ. Obikwelu POR 9.99 / Gevaert BEL 11.06
200μ. Obikwelu POR 20.01 / Gevaert BEL 22.68   
400μ. Raquil FRA 45.02 / Stambolova BUL 49.85
800μ. Som NED 1.46.56 / Kotlyarova RUS 1.57.38
1500μ. Baala GRA 3.39.02 / Tomashova RUS 3.56.91
5000μ. Espana ESP 13.44.70 / Dominguez ESP 14.56.18
10.000μ. Fitschen GER 28.10.94 / Abitova RUS 30.31.42
110/100μ. εμπ. Olijar LAT 13.24 / S.Kallur SWE 12.59
400μ. εμπ. Iakovakis GRE 48.46 / Isakova RUS 53.93
3000μ. στ. Keskisalo FIN 8.24.89 / A.Turava BLR 9.26.05

Μαραθώνιος Baldini ITA 2:11.32 / Maisch GER 2:30.01
20χλμΒάδην Gernandez ESP 1:19.09 / R.Turava BLR 1:27.08
50χλμ βάδην Diniz FRA 3:41.39 / –

HJ Silnov RUS 2,36 / Hellebaut BEL 2,03
PV Averbukh ISR 5,70 / Isinbayeva RUS 4,80
LJ Howe ITA 8,20 / Kolchanova RUS 6,93
TJ Olsson SWE 17,67 / Lebedeva RUS 15,15
SP Bartels GER 21,13 /  Mikhnevich BLR 19,43 
DT Alekna LTU 68,67 / Pishchalnikova RUS 65,55
HT Karjalainen FIN 80,84 (dq Tikhon BLR 81,11) / Lysenko-Beloborodova RUS 76,67
JT Thorkildsen NOR 88,78 / Nerius GER 65,82
10/7θλο Sebrle CZE 8526 / Klueft SWE 6740

4χ100μ. GBR 38.91 / RUS 42.71
4χ400μ. GRA 3:01.10 / RUS 3.25.12

Προηγούμενο άρθροΠαγκύπριο Πρωτάθλημα Π/Κ
Επόμενο άρθροΠαγκόσμιο Ε/Ν 2006 (Πεκίνο)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ