Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ηπείρου που πραγματοποιήθηκε στα Ιωάννινα ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Νυφαντόπουλος (Λουριωτικός) 11,41
200μ Νυφαντόπουλος (Λουριωτικός) 23,28
400μ Παπαζώης (ΕΚΑ Δωδώνη) 52,80
800μ Σάντας (ΕΚΑ Δωδώνη) 2,06,60
1500μ Σάντας (ΕΚΑ Δωδώνη) 4,29,61
3000μ Βλαχάς (ΑΓΣΙ) 10,13,20
110 Έμπ Μπούκας (ΕΚΑ Δωδώνη) 15,25
400μ Έμπ Μπούκας (ΕΚΑ Δωδώνη) 56,23
2000 Στηπλ Ντάλλας (Αστέρας Πρέβεζας) 6,49,80
10.000μ Βάδην Βασιλειάδης (Αστέρας Πρέβεζας) 59,39,52
Ύψος Ζιώγα (ΑΓΣΙ) 1,58
Επί Κοντώ Κώστας (ΑΓΣΙ) 3,00
Μήκος Τσιάτσης (ΑΓΣΙ) 6,33
Τριπλούν Τσιάτσης (ΑΓΣΙ) 13,30
4 Χ 100μ ΕΚΑ Δωδώνη) 46,35
4 Χ 400μ –
Σφαιροβολία Αναστασίου (ΓΣ Πρωτέας) 13,38
Δισκοβολία Κατσαούνης (Αστέρας Πρεβ) 35,87
Ακοντισμός Κωσταγιάννης (ΑΓΣΙ) 53,10
Σφυροβολία –

Κορασίδων
100μ Ανυφαντή (ΑΓΣΙ) 12,30
200μ Ανυφαντή (ΑΓΣΙ) 26,32
400μ Βεκρή (ΑΓΣΙ) 65,29
800μ Βεκρή (ΑΓΣΙ) 2,32,20
1500μ Ράκκα (ΑΓΣΙ) 5,44,65
3.000μ –
100 Έμπ Κολιού (ΑΟ Πρέβεζας) 18,63
400μ Εμπ –
2.000μ Στηπλ –
5.000 Βάδην –
4 Χ 100μ ΕΚΑ Δωδώνη 53,73
4 Χ 400μ –
Ύψος Κωνσταντινίδου (ΑΓΣΙ) 1,55
Κοντώ –
Μήκος Βασιλείου (ΑΓΣΙ) 5,00
Τριπλούν Βασιλείου (ΑΓΣΙ) 10,73
Σφαιροβολία Μπούκα (ΑΓΣΙ) 10,78
Δισκοβολία Βαρέλη (ΕΚΑ Δωδώνη) 33,42
Ακοντισμός Τσεκούρα (ΑΓΣΙ) 32,33
Σφυροβολία –
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1.ΑΓΣ Ιωαννίνων 256, 2.ΕΚΑ Δωδώνη 99, 3.ΦΣ Αστέρας Πρέβεζας 68

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων της ΕΑΣ Πειραιά που έγινε στoν Αγιο Κοσμά, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Μητσέλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 11.55
200μ Καλισκάμης (ΓΕ Πόρου) 22.50
400μ Καλισκάμης (ΓΕ Πόρου) 50.80
800μ Κεραμμάς (ΓΣ Γλυφάδας) 2.00.05
1.500μ Δημητράκης (ΓΣ Γλυφάδας) 4.06.30
3.000μ Μήσιαρης (Πειραϊκός) 9.39.78
110μ εμπόδια Χρυσαειδής (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 14.25
400μ εμπόδια Δανέζης (ΓΕ Πόρου) 55.75
2.000μ στπλ Λίτσας (ΓΕ Πόρου) 6.49.96
4χ100μ Πανιώνιος ΓΣΣ 46.84
4χ400μ ΓΣ Γλυφάδας) 3.34.36
Ύψος Σπυρόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 1.95μ
Μήκος Μιλλής (ΓΣ Γλυφάδας) 5.85μ
Τριπλούν Σπυρόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 13.34μ
Επί κοντώ Λάσκαρης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 4.65μ
Σφαιροβολία Κρασσάς (ΓΕ Πόρου) 14.44μ
Δίσκος Κρασσάς (ΓΕ Πόρου) 50.02μ
Ακόντιο Μπουρλόκας (ΓΕ Πόρου) 60.86μ
Σφύρα Γεωργίου (ΓΕ Πόρου) 47.10μ

Κορασίδες
200μ Τσουρουκτζή (ΓΣ Κερατσινίου) 27.55
400μ Τσουρουκτζή (ΓΣ Κερατσινίου) 1.00.75
800μ Λουτριώτου (Πανιώνιος ΓΣ) 2.22.30
1.500μ Πατρικέλλη (Πανιώνιος ΓΣΣ) 5.08.07
100μ εμπόδια Ιωακειμίδου (ΓΣ Καλλιθέας) 16.20
400μ εμπόδια Στρατάκη (ΓΣ Γλυφάδας) 1.14.48
2.000μ στιπλ Τσιτκανου (ΓΣ Καλλιθέας) 8.48.35
4χ100μ ΓΣ Κερατσινίου 54.39
4χ400μ ΓΣ Γλυφάδας 4.23.12
5.000μ βάδην Συκιώτη (Πειραϊκός Σύνδ.) 31.55.00
Ύψος Κωτσοπού (ΓΣ Καλλιθέας) 1.62μ
Μήκος Λάγιου (Πανιώνιος ΓΣΣ) 5.04μ
Τριπλούν Ρουμελιώτη (Πανιώνιος ΓΣΣ) 11.09μ
Επί κοντώ Λορεντζάτου (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 3.20μ
Σφαίρα Σπανοπούλου (ΓΣ Κερατσινίου) 11.44μ
Ακόντιο Φτιάρα (Πειραϊκός Σύνδ.) 41.21μ
Σφύρα Μπαλτά (ΓΣ Κερατσινίου) 39.40μ

Βαθμολογία
Πανιώνιος 125,5
ΓΕ Πόρου 124
ΟΦΚΑ Οδυσσέας 100
ΓΣ Γλυφάδας 99,5
ΓΣ Κερατσινίου 87
ΓΣ Καλλιθέας 49

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΤΕ ΣΕΓΑΣ Αθήνας, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Πανελληνίου ΓΣ ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Κώτης Εμμ ΓΣ Ηλιούπολης) 11.94
200μ Φαλίδας Κων (ΓΣ Ηλιούπολης) 23.99
400μ Μπεκιάρης Παν (Νίκη Βύρωνα) 53.15
800μ Χατζάκης Προκ (ΠΓΣ) 2.02.22
1500μ Βλαχογιάννης Βας (ΠΓΣ) 4.15.,54
3000μ Ρουμελιώτης Χρ (ΠΓΣ) 10.37.82
110 Έμπ Κορανάς Περ (ΠΓΣ) 15.01
400μ Έμπ Κονδύλης Νικ (ΠΓΣ) 59.13
2000 Στηπλ –
10.000μ Βάδην Κατσικέας Επαμ (ΠΓΣ) 51.18.77
Ύψος Ζουμπουρλής Παν (ΠΓΣ) 1.85
Επί Κοντώ Στρούγγαρης Βας (ΠΓΣ) 3.70
Μήκος Προδρομίδης Προδρ (ΠΓΣ) 6.53
Τριπλούν Προδρομίδης Πρ (ΠΓΣ) 14.15
4 Χ 100μ ΠΓΣ 46.92
4 Χ 400μ ΠΓΣ 3.37.07
Σφαιροβολία Βράιλας Κων (ΠΓΣ) 13.52
Δισκοβολία Καρτσίνης Αγγ (ΠΓΣ) 39.79
Ακοντισμός Αλεξανδρής Παν (ΓΣ Ηλιούπολης) 56.41
Σφυροβολία Βράιλας Κων (ΠΓΣ) 45.55

Κορασίδων
100μ Κουτελέκου Αγγ (ΠΓΣ) 12.85
200μ Πουλοπούλου Μαρ-Φαν (ΠΓΣ) 26.89
400μ Γκογκούς Λόλια (ΠΓΣ) 64.08
800μ Τσακίρη –Παπαδοπούλα Ι (ΠΓΣ) 2.26.52
1500μ Κοΐνη Αθηνά (ΓΑΣ Ιλισός) 5.01.73
3.000μ –
100 Έμπ –
400μ Εμπ –
2.000μ Στηπλ Κωτσάκου Χριστ (Νίκη Βύρωνα) 8.47.86
5.000 Βάδην –
4 Χ 100μ ΠΓΣ 51.68
4 Χ 400μ ΠΓΣ 4.19.63
Ύψος Μαγαλιού Βαλ (ΠΓΣ) 1.55
Κοντώ Στεφανίδη Κατερίνα (ΠΓΣ) 4.05
Μήκος Καλλή Συλβ (ΠΓΣ) 5.21
Τριπλούν Σεφεριάδη –Οπέττα Κικίλια (ΠΓΣ) 11.31
Σφαιροβολία Βασιλείου Τερ (ΠΓΣ) 11.34
Δισκοβολία Βασιλείου Τερ (ΠΓΣ) 37.34
Ακοντισμός Γκούρσκι Ελ (ΕΓΣ) 40.78
Σφυροβολία Παπαδοπούλου Φατάλα (ΠΑΟ) 55.10
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1.ΠΓΣ 389, 2.ΓΣ Ηλιούπολης 100 3.ΕΓΣ 46

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Σερρών, που πραγματοποιήθηκε στις Σέρρες ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Τσικαμπάκας (Σέρρες 93) 11,54
200μ Τσικαμπάκας (Σέρρες 93) 23,18
400μ Λιόλιος (ΟΦΚΑ Σέρρες) 54,84
800μ Τριανταφύλλου (ΓΣ Σέρρες 93) 2,28,56
1500μ Δόβας (ΓΣ Σέρρες 93) 4,13,9
3000μ Τσελέπης (ΓΣ Δράμας) 10,36,38
110 Έμπ Γκιρίνης (ΓΣ Σέρρες 93) 15,70
400μ Έμπ Ροδίτης (ΣΚΑ Δράμας) 65,9
2000 Στηπλ Δόβας (ΓΣ Σέρρες 93) 6,26,99
10.000μ Βάδην –
Ύψος Χίντζιος (ΓΣ Σέρρες 93) 1,91
Επί Κοντώ Πελίδης (Σπάρτακος Σερρών) 4,30
Μήκος Χίντζιος (ΓΣ Σέρρες 93) 6,86
Τριπλούν Ουζούνογλου (ΑΣ Δοξάτου) 10,41
4 Χ 100μ –
4 Χ 400μ –
Σφαιροβολία Κουκουλάκος (ΣΚΑ Δράμας) 16,25
Δισκοβολία Κουκουλάκος (ΣΚΑ Δράμας) 50,14
Ακοντισμός Χατζηθεοδώρου (ΣΚΑ Δράμας) 51,39
Σφυροβολία Γκουγκούδης (ΟΦΚΑ Σέρρες) 54,24

Κορασίδων
100μ Κουσινά (ΣΚΑ Δράμας) 13,07
200μ Πετρίδου (ΟΦΚΑ Σέρρες) 26,53
400μ Λευκοπούλου (ΓΣ Δράμας) 58,78
800μ Στεργιάκου (ΣΚΑ Δράμας) 2,18,77
1500μ Στεργιάκου (ΣΚΑ Δράμας) 5,01,0
3.000μ –
100 Έμπ Παπίτσα (ΓΣ Σέρρες 93) 16,70
400μ Εμπ –
2.000μ Στηπλ –
5.000 Βάδην
4 Χ 100μ
4 Χ 400μ
Ύψος Ελευθερίου (ΣΚΑ Δράμας) 1,58
Κοντώ Κουζουντζίδου (ΓΣ Σέρρες 93) 2,70
Μήκος Πολυχρονίδου (ΓΑΣ Βισάλτης) 5,17
Τριπλούν Λίγα (ΑΣ Δοξάτου) 8,40
Σφαιροβολία Καδόγλου (ΣΚΑ Δράμας) 10,37
Δισκοβολία Παρατσουκίδου (ΟΦΚΑ Σέρρες) 38,74
Ακοντισμός Γκιλμουντίνοβα (ΑΣ Δοξάτου) 37,78
Σφυροβολία Μοσχολιού (ΟΦΚΑ Σέρρες) 46,00
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1.ΓΣ Σέρρες 93 156, 2.ΣΚΑ Δράμας 115, 3.ΟΦΚΑ Σέρρες 95

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων των ΕΑΣ Θράκης, Καβάλας που έγινε στην Αλεξανδρούπολη, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Σαγκιρίδης (Πρωτέας) 11.87
200μ Σαγκιρίδης (Πρωτέας Αλ.) 24.93
400μ Γρένδας (Πρωτέας Αλ.,) 57.56
800μ Βρανάς (Α:Ο Χρυσούπολης) 2.09.68
1.500μ Σεζέρ (Διομήδης) 4.24.57
3.000μ Σεζέρ (Διομήδης) 9.20.76
110μ εμπόδια Καραμπατζάκης (Εθνικός) 15.58
Ύψος Καραγκιοζίδης (Πρωτέας Αλ.) 1.79μ
Μήκος Κομεσίδης (Εθνικός Αλ.) 6.06μ
Τριπλούν Παπαευαγγέλου (Μυρμιδόνες) 12.12μ
Σφαιροβολία Παπαγιάννης (ΟΚΑ Καβάλας) 14.10μ
Δίσκος Ζουρίδης (Εθνικός Αλ.) 41.42μ
Ακόντιο Βερβελίδης (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 45.60μ

Κορασίδες
100μ Αλιμούδη (Πρωτέας Αλ.) 13.29
200μ Καραγεωργίου (Ολυμπιάδα Κομ.) 27.84
400μ Σεβδαλή (Πρωτέας Αλ.) 1.07.00
800μ Δάγκα (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 2.23.17
1.500μ Δάγκα (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 4.58.54
3.000μ Μαρμαρίδου (Πρωτέας Αλ.) 11.09.52
Μήκος Γιαγκουδάκη (ΑΟ Καβάλας) 4.93μ
Τριπλούν Γιαγκουδάκη (ΑΟ Καβάλας) 10.75
Σφαίρα Γκεοργκίεβα (Μυρμιδόνες) 11.45μ
Δίσκος Τσιγγέλη (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 39.42μ
Ακόντιο Γκεοργκίεβα (Μυρμιδόνες) 48.80μ

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΤΕ ΣΕΓΑΣ Κερκύρας, που πραγματοποιήθηκε στο ΕΑΚ Κερκύρας ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Βαρέλης (ΑΕ Λευκίμης) 12,1
200μ Βαρέλης (ΑΕ Λευκίμης) 24,5
400μ Κουβαράς (Κερκυραϊκός) 58,9
800μ –
1500μ Γαστεράτος (Κερκυραϊκός) 4,16,5
3000μ Φαναριώτης (Κερκυραϊκός) 10,44,7
110 Έμπ –
400μ Έμπ –
2000 Στηπλ –
10.000μ Βάδην –
Ύψος –
Επί Κοντώ Κώτσης (Κερκυραϊκός) 3,80
Μήκος Κούρκουλος (Κερκυραϊκός) 6,25
Τριπλούν Κούρκουλος (Κερκυραϊκός) 12,98
4 Χ 100μ –
4 Χ 400μ –
Σφαιροβολία Κοντοσώρος (Κερκυραϊκός) 11,80
Δισκοβολία Ζερβός (ΑΕ Λευκίμης) 31,53
Ακοντισμός Δημητριάδης (Κερκυραϊκός) 44,58
Σφυροβολία –

Κορασίδων
100μ Βραδή (Κερκυραϊκός) 13,1
200μ Γκάντια (Κερκυραϊκός) 28,1
400μ Λαμπιράτη (Κερκυραϊκός) 69,4
800μ Γκαγκάδη (Κερκυραϊκός) 2,38,6
1500μ Γκίνη (Κερκυραϊκός) 5,42,2
3.000μ –
100 Έμπ Μοναστηριώτη (ΑΕ Λευκιμης) 16,3
400μ Εμπ –
2.000μ Στηπλ –
5.000 Βάδην –
4 Χ 100μ Κερκυραϊκός 54,1
4 Χ 400μ Κερκυραϊκός 4,30,0
Ύψος Νικολοπούλου (Κερκυραϊκός) 1,65
Κοντώ Μάνου (Κερκυραϊκός) 3,60
Μήκος Δεληφώτη (ΓΕ Θιναλίων) 5,14
Τριπλούν Τεμπονέρα (Κερκυραϊκός) 10,10
Σφαιροβολία Κουλούρη (ΑΕ Λευκίμης) 8,64
Δισκοβολία –
Ακοντισμός Ελευθεριάδου (ΓΕ Θιναλίων) 30,70
Σφυροβολία –
Βαθμολογία Παίδων 1.Κερκυραϊκός ΓΣ 57, 2.ΑΕ Λευκίμης 17
Βαθμολογία Κορασίδων 1.Κερκυραϊκός ΓΣ 75, 2.ΑΕ Λευκίμης 34, 3.ΓΕ Θιναλίων 15
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων –

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Αττικής, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Πανελληνίου ΓΣ ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Σκούμας Σπ (ΑΟ Φιλοθέης) 11.73
200μ Μαρκάτης Ανδρ (ΓΣ Κηφισιάς) 23,06
400μ Μπαλής Παν (Ανατολή Ν> Ιωνίας) 50,40
800μ Καπετανάκης Τζ-Αλεξ (ΑΕ Μεσογείων) 2,00,39
1500μ Γαλανόπουλος Κων (ΓΣ Αμαρουσίου) 4.13.70
3000μ Κάβουρας Κων (ΑΟ Φιλοθέης) 10,19,66
110 Έμπ Μαρκάτης Ανδρ (ΓΣ Κηφισιάς) 14,40
400μ Έμπ
2000 Στηπλ Καπετανάκης Τζ-Αλεξ (ΑΕ Μεσογείων) 6.27.37
10.000μ Βάδην –
Ύψος Ψωμόπουλος Αλεξ (ΣΑΚΑ) 1,75
Επί Κοντώ Κοκκόρης Αγγ (ΓΣ Κηφισιάς) 4,25
Μήκος Ντόβολος Κων (ΑΕ Μεσογείων) 6,05
Τριπλούν Κοντός Φιλ (ΣΑΚΑ) 11,75
4 Χ 100μ ΣΑΚΑ 47,20
4 Χ 400μ Ανατολή Ν Ιωνίας 3,29,13
Σφαιροβολία Τσιριβάς Παν (ΑΟ Φιλοθέης) 15.85
Δισκοβολία Λαζαρίδης Νικ (ΣΑΚΑ) 31,38
Ακοντισμός Χριστόπουλος Τρ (ΑΟ Βάρης Αν) 42.80
Σφυροβολία Στίκας Αργ (ΣΑΚΑ) 36,84

Κορασίδων
100μ Κατσικογιάννη Κων (ΓΣ Κηφισιάς) 12,82
200μ Μαρινάκη Λήδα (ΣΑΚΑ) 26,34
400μ Τικταμπανίδη Ελ (ΓΣ Κηφισιάς) 60,33
800μ Τικταμπανίδη Ελ (ΓΣ Κηφισιάς) 2,22,72
1500μ Θεοφανή Μαρ (ΑΟ Ολυμπιάδα Κηφ) 5,45,75
3.000μ –
100 Έμπ Μπερλεμέζη Λουΐζα (ΣΑΚΑ) 15,72
400μ Εμπ –
2.000μ Στηπλ –
5.000 Βάδην –
4 Χ 100μ ΓΣ Κηφισιάς 52,25
4 Χ 400μ –
Ύψος Πιλαλά-Παπαχειμώνα Αλ (ΑΣΕ Δούκα) 1,55
Κοντώ Παπακωτσή Βας (ΑΟ Φιλοθέης) 3,45
Μήκος Λυμπέρη Αικ (ΓΣ Κηφισιάς) 5,38
Τριπλούν Λυμπέρη Αικ (ΓΣ Κηφισιάς) 11,35
Σφαιροβολία Ζάρκου Μαρ (ΓΑΣ Χολαργού) 7,20
Δισκοβολία –
Ακοντισμός –
Σφυροβολία – (ΠΑΟ) 55.10
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1.ΓΣ Κηφισιάς 116, 2.ΣΑΚΑ 91 3.ΑΟ Φιλοθέης 74,5

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων της ΕΑΣ Θεσσαλονίκης που έγινε στο Καυτανζόγλειο Εθνικό Στάδιο, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Βαλαής (ΠΑΟΚ) 11.1
200μ Βαλαής (ΠΑΟΚ) 22.9
400μ Γιώτσης (ΜΑΣ Αετός) 50.8
800μ Ανδρεάδης (Βεργίνα) 2.00.7
1.500μ Τρυφινόπουλος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 4.18.6
3.000μ Τρυφινόπουλος (ΜΕΑΣ Τρίτων 9.28.1
110μ εμπόδια Χατζησάββας (ΜΕΡΑΣ Τρίτων) 15.2
400μ εμπόδια Γιώτσης (ΜΑΣ Αετός) 57.5
2.000μ στπλ –
4χ100μ ΓΣ Ηρακλής 45.2
4χ400μ ΜΕΑΣ Τρίτων 3.38.8
Ύψος Μάστορας (ΓΣ Ηρακλής) 2.01μ
Μήκος Οικονόμου (ΓΣ Ηρακλής) 6.35μ
Τριπλούν Τσορμπατζής (ΠΑΟΚ) 13.72μ
Επί κοντώ Χατζησάββας (ΜΕΑΣ Τρίτων) 4.00μ)
Σφαιροβολία Γκίκας (ΑΣ Κάσσανδρος) 16.26μ
Δίσκος Γκίκας (ΑΣ Κάσσανδρος) 48.68μ
Ακόντιο Φιντιρικάκης (ΑΣ ΜΑΣ Τρωάς) 41.00μ
Σφύρα Αποστολίδης (ΓΣ Ηρακλής) 41.97μ

Βαθμολογία
ΓΣ Ηρακλής 90,5
ΜΕΑΣ Τρίτων 78
ΠΑΟΚ 60
ΜΑΣ Αετός 35
Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ 31
ΑΓΣ Μακεδών 25,5

Κορασίδες
100μ Αλβερτσιάν (ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος) 12.2
200μ Γορτζίλη (ΜΑΣ Αετός) 26.6
400μ Γορτζίλη (ΜΑΣ Αετός) 59.3
800μ Κουμούδη (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 2.26.0
1.500μ Τζέκου (ΑΓΣ Δίας Σοχου) 4.52.7
3.000μ Τζέκου (ΑΓΣ Δίας Σοχου) 10.41.7
100μ εμπόδια Καραδήμου (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή) 14.9
400μ εμπόδια Καραδήμου (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή) 1.05.4
2.000μ στιπλ Παπαδοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 7.51.1
4χ100μ ΜΕΑΣ Τρίτων 51.7
4χ400μ –
5.000μ βάδην Δεμίρη (ΑΣ Κάσσανδρος) 30.07.5
Ύψος Αλεξοπούλου (ΓΑΣ Κουφαλίων) 1.60μ
Μήκος Γκαρνετίδου (ΓΣ Ηρακλής) 5.09μ
Τριπλούν Αλβερτσιάν (ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος) 11.69μ
Επί κοντώ Τράικου (ΑΣ Αχιλλέας) 2.70μ
Σφαίρα Σελαλμαζίδου (Αίολος Μακ.) 13.26μ
Δίσκος Γαβριηλίδου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 38.65μ
Ακόντιο Ρίζο (ΜΑΣ Αετός) 37.20μ
Σφύρα Κερμανίδου (ΓΣ Ηρακλής) 44.98μ

Βαθμολογία
1. ΓΣ Ηρακλής 71
2. Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ 65
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 63
4. ΜΕΑΣ Τρίτων 62
5. ΜΑΣ Αετός 46
6. ΓΑΣ Κουφαλίων 31

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων της ΕΑΣ Πιερίας/Ημαθίας που έγινε στην Κατερίνη, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Σαμαράς (Αρχέλαος Κατ.) 11.43
200μ Κωνσταντινόπουλος (Φίλιππος Βέροιας) 24.90
400μ Συμεωνίδης (Φίλιππος Βέροιας) 56.03
800μ –
1.500μ Φωτιάδης (ΓΑΣ Ενιπεύς Λιτ.) 4.16.63
3.000μ Φωτιάδης (ΓΑΣ Ενιπεύς Λιτ.) 9.27.20
110μ εμπόδια
400μ εμπόδια Ασλανίδης (Αρχέλαος Κατ.) 58.59
2.000μ στπλ Στολτίδης (Φίλιππος Βέροιας) 6.38.00
4χ100μ ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 45.27
4χ400μ –
Ύψος Τσιάμης (Φίλιππος Βέροιας) 1.85μ
Μήκος Τζιτζιφόπουλος (Αρχέλαος Κατ.) 6.55μ
Τριπλούν Μπόφτσης (ΦΑΣ Νάουσα) 13.20μ
Επί κοντώ –
Σφαιροβολία Κοντογουλίδης (Φίλιππος Βέρ.) 17.45μ
Δίσκος Κοντογουλίδης (Φίλιππος Βέρ.) 49.75μ
Ακόντιο Μακρίδης (Φίλιππος Βέρ.) 51.92μ
Σφύρα Γραβάνης (Αρχέλαος Καρ.) 40.50μ
Βαθμολογία
ΑΣ Φίλιππος Βέροιας 81
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 75
ΓΑΣ Ενιπεύς Λιτοχώρου 34

Κορασίδες
100μ Πεσιρίδου (Αρχέλαος Κατ.) 13.20
200μ Σεπκά (ΦΑΣ Νάουσα) 26.59
400μ Μάντσιου (ΦΑΣ Νάουσα) 1.04.26
800μ Στεφανίδου (ΦΑΣ Νάουσα) 2.39.29
1.500μ Πουλιοπούλου (Φίλιππος Βέροιας) 5.09.31
3.000μ Θεοδώρου (Φίλιππος Βέροιας) –
100μ εμπόδια Νάτσο (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 15.74
400μ εμπόδια Μάντσιου (ΦΑΣ Νάουσα) 1.10.56
2.000μ στιπλ –
4χ100μ –
4χ400μ –
5.000μ βάδην Πουλιοπούλου (Φίλιππος Βέροιας) 29.53.55
Ύψος Τεσσαρομάτη (ΦΑΣ Νάουσα) 1.58μ
Μήκος Αλπάνη (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 5.24μ
Τριπλούν Νάτσο (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 10.60μ
Επί κοντώ Χατζηκωστή (Φίλιππος Βέρ.) 2.50μ
Σφαίρα Τσιναφορνιώτου (Φίλιππος Βέρ.) 9.38μ
Δίσκος Μαυρογιώργου (ΦΑΣ Νάουσα) 34.77μ
Ακόντιο Χατζηκωστή (Φίλιππος Βέρ.) 33.40μ
Σφύρα Καλαϊτζή (Αρχέλαος Κατ.) 35.60μ

Βαθμολογία
ΦΑΣ Νάουσα 81,5
ΑΣ Φίλιππος Βέροιας 59,5
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 52

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Θεσσαλίας που πραγματοποιήθηκε στην Λάρισα ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Βυρής (Πελασγός) 11,63
200μ Μπαλαβάνος (Πελασγός) 22,63
400μ Μπαλαβάνος (Πελασγός) 49,10
800μ Δούικας (Πελασγός) 1,54,59
1500μΔούικας (Πελασγός) 4,10,71
3000μ Κολοβός (Πελασγός) 11,12,11
110 Έμπ Μίχος (ΓΣ Βόλου) 15,26
400μ Έμπ Φραγκούλης (Πελασγός) 57,76
2000 Στηπλ –
10.000μ Βάδην –
Ύψος Μπαταβάνος (ΓΣ Βόλου) 1,90
Επί Κοντώ –
Μήκος Μίχος (ΓΣ Βόλου) 6,65
Τριπλούν Ελευθεριάδηε (ΓΣ Βόλου) 13,55
4 Χ 100μ Πελασγός 45,86
4 Χ 400μ Πελασγός 3,38,77
Σφαιροβολία Καραφυλλόγλου (ΓΣ Βόλου) 15,10
Δισκοβολία Κατμερός (ΓΕ Φαρσάλων) 45,20
Ακοντισμός Αναγνωστόπουλος (ΓΕ Φαρσάλων) 51,39
Σφυροβολία Στούικας (Πήγασος) 62,16

Κορασίδων
100μ Ράπτη (Πελασγός) 12,83
200μ Τσούμα (Πήγασος) 28,11
400μ Μπρόσκα (ΑΟ Μαγνησίας) 61,64
800μ Κούβατα (ΓΣ Αλμυρού) 2,25,22
1500μ Καρακατσάνη (ΓΣ Βόλου) 4,45,87
3.000μ –
100 Έμπ Αλεξούλη (Πελασγός) 14,87
400μ Εμπ Κατσαβριά (Πελασγός) 69,38
2.000μ Στηπλ Ντοντή (ΑΟ Μαγνησίας) 8,38,11-
5.000 Βάδην –
4 Χ 100μ Πελασγός 50,85
4 Χ 400μ –
Ύψος Χειλιώτη (Πελασγός) 1,52
Κοντώ –
Μήκος Αλεξούλη (Πελασγός) 5,98
Τριπλούν Κοτρούτσου (ΓΣ Βόλου) 11,63
Σφαιροβολία Μαγκούτη (Πήγασος) 11,80
Δισκοβολία Αναγνωστοπούλου (ΓΕ Φαρσάλων) 44,58
Ακοντισμός Αναστασίου (ΓΣ Βόλου) 38,36
Σφυροβολία Μαγκούτη (Πήγασος) 48,29
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1.Πελασγός ΑΣ 245, 2.ΕΑΛ Πήγασος 180, 3.ΓΣ Βόλου 152

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων της ΕΑΣ Δωδεκανήσου που έγινε στην Κω, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Γιαννακάκης ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 12.18
200μ Μαργαρίτης (ΑΣ Ιπποκράτης Κω) 24.70
400μ Καμπούρης ΑΣ Ιπποκράτης Κω) 53.55
800μ Χαντσαρίδης (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 2.10.68
1.500μ Κοκκινίδης (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 4.30.45
3.000μ Κοκκινίδης (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 9.15.10
110μ εμπόδια Δοντσώφ (ΓΣ Διαγόρας Ρόδου) 16.27
400μ εμπόδια Καμπούρης (ΑΣ Ιπποκράτης Κω) 58.84
2.000μ στπλ –
4χ100μ ΑΣ Νίκη Ρόδου 47.88
4χ400μ ΑΣ Νίκη Ρόδου 3.43.31
Ύψος Τσαγκξάρης (ΑΣ Κάλυμνος 2000) 1.85μ
Μήκος Νίννης (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 6.16μ
Τριπλούν Θεοφιλίδης (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 12.00μ
Επί κοντώ –
Σφαιροβολία –
Δίσκος Χαραμαντάς (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 46.11μ
Ακόντιο Μουτσάκης (ΑΣ Ν΄λικη Ρόδου) 57.40μ
Σφύρα –

Κορασίδες
100μ Ηλία (ΓΣ Νέων Λέρου) 13.56
200μ Ηλία (ΓΣ Νέων Λέρου) 27.25
400μ Μιλάτου (ΑΣ Κάλυμνος 2000) 1.02.93
800μ Καρπαθάκη (ΓΣ Νέων Λέρου) 2.35.33
1.500μ –
3.000μ Ντάσκα (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 11.36.63
100μ εμπόδια Πίννη (ΑΕ Ηρακλής Λάρδ.) 16.00
400μ εμπόδια
2.000μ στιπλ Λοϊζου (ΑΣ Νίκη Ρόδου) –
4χ100μ –
4χ400μ –
5.000μ βάδην –
Ύψος Ραγούσα (ΑΣ Ιπποκράτης Κω) 1.55μ
Μήκος Πίννη (ΑΕ Ηρακλής Λάρδ.) 5.53μ
Τριπλούν –
Επί κοντώ –
Σφαίρα Ματθαίου (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 10.15μ
Δίσκος Κατρή (ΑΣ Καζώνης Καλ.) 39.07μ
Ακόντιο Τσαοιύση (ΑΣ Κάλυμνος 2000) 37.80μ
Σφύρα (το αγώνισμα θα γίνει στη Ρόδο στις 30/4)

Βαθμολογία
ΑΣ Καζώνης Καλύμνου 98
ΑΣ Νίκη Ρόδου 83
ΑΣ Ιπποκράτης Κω 68
ΓΣ Διαγόρας 36
ΓΑΣ Υγεία 36
ΑΕ Ηρακλής 30
*Εκκρεμεί η σφύρα γυναικών

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δυτικής Στερεάς, που πραγματοποιήθηκε στο Αγρίνιο ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Γεωργίου (Ιωνικός 80) 11,5
200μ Γεωργίου (Ιωνικός 80) 24,3
400μ Μπαρμπαρούσης (ΓΕΑ) 57,7
800μ Κρικρής (Ιωνικός 80) 2,04,3
1500μ Κρικρής (Ιωνικός 80) 4,14,4
3000μ Τηγάνης (ΓΕΑ) 10,23,9
110 Έμπ Μουρτζιάπης (Ιωνικός 80) 16,5
400μ Έμπ –
2000 Στηπλ –
10.000μ Βάδην Σκεπετάρης (ιωνικός 80) 50,41,3
Ύψος Κατσαμπίρης (ΓΕ Παλαίρου) 1,65
Επί Κοντώ –
Μήκος Κεραμιδάς (Δόξα Καιν) 6,08
Τριπλούν Κεραμιδάς (Δόξα Καιν) 12,80
4 Χ 100μ –
4 Χ 400μ –
Σφαιροβολία Βασιλόπουλος (ΓΕΑ) 12,69
Δισκοβολία Αριστόπουλος (Ιωνικός 80) 34,09
Ακοντισμός Νικολόπουλος (Ιωνικός80) 48,47
Σφυροβολία Βασιλόπουλος (ΓΕΑ) 51,64

Κορασίδων
100μ Στριμένου (Δόξα Καιν) 13,0
200μ Πέτρου (Δόξα Καιν) 29,1
400μ –
800μ Κιρκινέζου (Ιωνικός 80) 2,35,2
1500μ Λιάτσου (ΓΕΑ) 5,26,0
3.000μ –
100 Έμπ Αστρογιάννη (Ιωνικός 80) 18,2
400μ Εμπ Πέτρου (Δόξα Καιν) 1,03,5
2.000μ Στηπλ –
5.000 Βάδην Γαντζούδη (ΑΟ Κόνδωρ) 26,34,4
4 Χ 100μ –
4 Χ 400μ –
Ύψος Παργινού (ΓΕ Παλαίρου) 1,55
Κοντώ –
Μήκος Στριμένου (Δόξα Καιν) 5,02
Τριπλούν –
Σφαιροβολία Κίτσου (ΓΕΑ) 8,94
Δισκοβολία Χασάκη (ΓΕ Παλαίρου) 20,63
Ακοντισμός Βασιλάκη (ΓΕ Παλαίρου) 19,68
Σφυροβολία –
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων –

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 27 και το Σάββατο 28 Απριλίου 2007 στο Δημοτικό Στάδιο Χίου, με τη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από τα Σωματεία της Χίου-Σάμου ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Αλμυρουδης Νικος (Εφηβος)11.2
200μ Κακαρινος Μαριος (Παγχιακος) 24.1
400μ Γριμπαμπης Παντελης (Παγχιακος) 54.9
800μ Τακος Σταματης (Αναγεννηση) 2.20.9
1500μ Φυλλας Δημητρης (Ολυμπιαδα) 4.55.8
2000 Στηπλ Συμιριωτης Κυριακος (ΦΟΒ) 6.45.0
3000μ Συμιριωτης Κυριακος 90 (ΦΟΒ) 9.27.5
110 Έμπ Γουρλης Κων/νος (Εφηβος 15.1)
400μ Έμπ Γουρλης Κων/νος (Εφηβος) 58.3
Μήκος Μπενετος Γιαννης (Παγχιακος) 5.40
Ύψος –
Τριπλούν Μιμαρος Ιωαννης (ΦOB) 10.82
4 Χ 100μ –
4 Χ 400μ –
Κοντώ –
Σφαιροβολία Ζησιοπουλος Στελιος (Παγχιακος) 13.48
Δισκοβολία Τζουμας Βασιλης (Εφηβος) 28.12
Ακοντισμός Πρυφτης Τρυφων (Αναγεννηση) 47.00
Σφυροβολία –

Κορασίδων
100μ Τσερεπα Ευαγγελια (Αναγεννηση) 12.4
200μ Σφαντου Μελινα (Παγχιακος) 26.6
400μ Ανδρεαδακη Αρτεμις (Αναγεννηση) 63.5
800μ Μαργαρωνη Πελαγια (Καρλοβασι) 2.26.0
1500μ –
3.000μ –
5.000 Βάδην –
100 Έμπ Μπλουγκαρη Αργυρω (Εφηβος) 14.4
400μ Εμπ Ανδρεαδακη Αρτεμις (Aναγεννηση) 1.12.9
4 Χ 100μ –
Μήκος Νικολαου Αφροδιτη (ΡΙΒΑ) 4.90
Τριπλούν –
Ύψος Καραμανη Αγγελικη (Ολυμπιαδα) 1.38
Κοντώ –
Σφαιροβολία Κουρεβελλη Κικιλια (Αναγεννηση) 9.40
Δισκοβολία Κουρεβελλη Κικιλια (Αναγεννηση) 26.69
Ακοντισμός Κουφοπαντελη Ανδρον (Εφηβος) 28.25
Σφυροβολία –
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1. Παγχιακος 69, 2. Εφηβος 64, 3.Αναγεννηση 43

Οι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ που έγινε στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο της Τρίπολης και συμμετείχαν τα σωματεία από τήν Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Περιφέρειας Πελοποννήσου και την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Ανατολικής Πελοποννήσου είναι οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Χάτζος Θεοδ. (Μεσσηνιακός Γ.Σ.) 10.9
200μ Τσάκωνας Λυκ (Φιλαθλητικός Σπάρτης) 23.2
400μ Τσάκωνας Λυκ (Φιλαθλητικός Σπάρτης) 49.5
800μ Κυριόπουλος Κ (Μεσσηνιακός.Γ.Σ.) 2.08.6
1500μ Καβδάς Παν (Μεσσηνιακός Γ.Σ.) 4.22.5
2000 Στηπλ Νούρτσια Εριον (ΓΣ Αρκαδίας) 6,59,9
3000μ Καβδάς Π (Μεσσηνιακός Γ.Σ.) 9,40,6
110 Έμπ Βοργιάς Ι (ΓΣ Αρκαδίας) 15,4
Μήκος Καραγιάννης Ι (Κούρος) 6,78
Ύψος Ατζαμίδης Ι (Γ.Ε.Αργολίδας) 1,80
4 Χ 100μ Γ.Ε. Αργολιδας 47,0
4 Χ 400μ Μεσσηνιακος Γ.Σ. 3,40,1
Τριπλούν Ατζαμίδης Ι (ΓΕ Αργολίδας) 12,88
Κοντώ Βοργιάς Ι (ΓΣ Αρκαδίας) 3,80
Σφαιροβολία Βελέντζας Π (Απις Ζευγ) 13,37
Δισκοβολία Γεωργακοπουλος (Γ.Σ.Αρκαδίας) 42,39
Ακοντισμός Βελέντζας Π (Απις Ζευγ) 52,50
Σφυροβολία Σιακουλής Β (Γ.Σ.Αρκαδίας) 51.90

Κορασίδων
100μ Σωτηροπούλου Νικ (Μεσσσηνιακός Γ.Σ.) 12,1
200μ Σωτηροπούλου Νικ (Μεσσσηνιακός Γ.Σ.) 26.5
400μ Παιδάκη Στ (Γ.Ε.Αργολίδας) 60.3
800μ Παιδάκη Στ (Γ.Ε.Αργολίδας) 2,24,6
1500μ Γεωργακοπούλου Μ (Γ,Σ.Αρκαδίας) 5,07,5
3.000μ Γεωργακοπούλου Μ (Γ,Σ.Αρκαδίας) 11,22,3
5.000 Βάδην Μπουγιούκου Σ (ΓΣ Λυκαια) 29,45,3
100 Έμπ Τέλλα Αγγ (Γ.Σ.Αρκαδίας) 18,0
4 Χ 100μ Απις Ζευγολατιού 54,6
Μήκος Λυμπεροπούλου Αγγ (Κούρος) 5,06
Τριπλούν Κούτρη Ε (ΓΣ Λυκαια) 10,72
Ύψος Μπούνου Β (Αριστεας) 1,48
Κοντώ Τέλλα Αγγ (Γ.Σ.Αρκαδίας) 3,40
Σφαιροβολία Οικονόμου Σοφ (Απις Ζευγ) 9,26
Δισκοβολία Κατσούλα Χρ (ΓΣ Λυκαια) 34,55
Ακοντισμός Κατσούλα Χρ (ΓΣ Λυκαια) 36,20
Σφυροβολία Αναγνωστοπούλου Μ (Γ.Σ.Αρκαδίας) 34,40
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1. Γ.Σ. Αρκαδιας 205, 2. Μεσσηνιακος Γ.Σ. 120,5, 3. Λυκαια Μεγαλοπολης 109,5

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων της ΕΑΣ Κρήτης που έγινε στο Ηράκλειο, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Πατεράκης (Κύδων) 10.92
200μ Πετράκης (Κύδων) 22.14
400μ Τζελέσης (Κύδων) 52.27
800μ Δαβράδος (ΑΟΛ) 2.00.78
1.500μ Μαυρουδής (ΓΕΗ) 4.27.10
3.000μ Στιβακτής (ΑΟΛ) 10.08.1
110μ εμπόδια Κονταξάκης (Λιβυκός) 15.45
400μ εμπόδια Κονταξάκης (Λιβυκός) 59.85
2.000μ στιπλ Στιβακτής (ΑΟΛ) 6.54.51
10.000, βάδην Χλεμπνίκοφ (Αρκάδι) 54.07.3
4χ100μ Βενιζέλος 47.20
4χ400μ –
Ύψος Ανδρουλιδάκης (Βενιζέλος) 1.75μ
Μήκος Μελεσανάκης (ΓΕΗ) 6.77μ
Τριπλούν Ανδριανίδης (Βενιζέλος) 13,46μ
Επί κοντώ Μπούμπουρας (Βενιζέλος) 3.80μ
Σφαιροβολία Μπυντάκης (Βενιζέλος) 13.79μ
Δίσκος Μουντάκης (Βενιζέλος) 51.56μ
Ακόντιο Λιντσνκίδης (Κύδων) 53.16μ
Σφύρα Καρμπαδάκης (Βενιζέλος) 59.49μ

Βαθμολογία
1. Ελ. Βενιζέλος 170
2. Κύδων 76
3. ΓΕΗ 57
4. Λιβυκός 30
5. ΟΦΗ 27
6. Αρκάδι 27

Κορασίδες
100μ Ροδιτάκη (ΓΕΗ) 12.92
200μ Μπελιμπασάκη (Σητειακός) 25.57
400μ Μπελιμπασάκη (Σητειακός) 1.00.30
800μ Μπαγουράκη (2.28.60
1.500μ Πετρουλάκη (5.01.78
3.000μ Μανιαδάκη (ΑΟΛ) 11.13.77
100μ εμπόδια –
400μ εμπόδια –
2.000μ στιπλ Μανιαδάκη (ΑΟΛ) 8.06.62
4χ100μ ΓΕΗ 51.39
4χ400μ –
5.000μ βάδην Στρατάκη (ΟΦΗ) 38.32.2
Ύψος Μανουσακάκη (Βενιζέλος) 1.61μ
Μήκος Πασχαλίδη (ΟΦΗ) 5.12μ
Τριπλούν Δρετάκη (Σητειακός) 10.88μ
Επί κοντώ Πασχαλίδη (ΟΦΗ) 2.70μ
Σφαίρα Κουριδάκη (Βενιζέλος) 11.84μ
Δίσκος Κλάδου (ΓΕΗ) 41.00μ
Ακόντιο Φανουράκη (ΟΦΗ) 37.42μ
Σφύρα Αϊβαλιώτη (ΓΕΗ) 42.24μ

Βαθμολογία
1. ΓΕΗ 118
2. ΟΦΗ 56
3. Βενιζέλος 52
4. Αρκάδι 46
5. Σητειακός 46
6. Κύδων 42

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων της ΕΑΣ Δυτικής Μακεδονίας που έγινε στη Δεσκάτη, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Γεωργίου (ΓΕ Φλώρινας) 11.4
200μ Τσούκας (ΓΣ Δεσκάτης) 23.1
400μ Τσούκας (ΓΣ Δεσκάτης) 51.6
800μ Μαρινγκλέν (ΑΟ Νεάπολης) 2.21.2
1.500μ Ιωαννίδης (ΓΕ Φλώρινας) 4.26.8
3.000μ Τσιούκανης (ΓΣ Δεσκάτης) 10.24.3
10.000μ βάδην Ιωάννου (ΓΕ Φλώρινας) Εγκατέλειψε
110μ εμπόδια Δήμου (ΦΣ Αργους Ορεστικού) 15.6
400μ εμπόδια Δήμου (ΦΣ Αργους Ορεστικού) 1.02.1
2.000μ στπλ –
4χ100μ ΓΕ Φλώρινας 45.6
4χ400μ –
Ύψος Ιωάννου (ΦΣ Αργους Ορεστικού) 1.68μ
Μήκος Σελεμίδης (ΓΕ Φλώρινας) 6.25μ
Τριπλούν Βασιλειάδης (ΓΟ Καστοριάς) 13.21μ
Επί κοντώ –
Σφαιροβολία Δαλαγιώργος (ΑΣ Τιτάν Σερβίων) 12.80μ
Δίσκος Δαλαγιώργος (ΑΣ Τιτάν Σερβίων) 42.30μ
Ακόντιο Μηνασίδης (ΓΕ Γρεβενών) 54.30μ
Σφύρα Σαρρής (ΦΣ Αργους Ορεστικού) 34.70μ

Κορασίδες
100μ Ρατς-Τζήμα (ΓΟ Καστοριάς) 13.2
200μ Κατσούμπα (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 27.5
400μ Κατσούμπα (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 1.01.7
800μ Λέττα (ΓΕ Γρςβενών) 2.25.8
1.500μ Λιάπη (ΓΟ Καστοριάς) 5.42.2
3.000μ Λιάπη (ΓΟ Καστοριάς) 12.36.0
100μ εμπόδια Χριστοπούλου (ΓΕ Φλώρινας) 20.4
400μ εμπόδια –
2.000μ στιπλ –
4χ100μ ΦΣΚΑ Κοζάνης (55.0
4χ400μ –
5.000μ βάδην Λαδά (ΓΕ Φλώρινας) 27.42.0
Ύψος Βαρσάμη (ΑΟ Νεάπολης) Άκυρη
Μήκος Τζικάνουλα (ΑΣ Τοτάν Σερβίων) 4.90μ
Τριπλούν –
Επί κοντώ –
Σφαίρα Τζήκα (ΓΕ Γρεβενών) 13.05μ
Δίσκος Τουρλακίδου (ΓΕ Γρεβενών) 34.20μ
Ακόντιο Τζήκα (ΓΕ Γρεβενών) 36.40μ
Σφύρα Σιμόνι (ΦΣΚΑ Αργους Ορεστικού) 35.25μ

Βαθμολογία
1. ΓΕ Γρεβενών 118
2. ΦΣ Αργους Ορεστικού 68,5
3. ΦΣΚΑ Κοζάνης 58

Oι νικητές και οι νικήτριες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π/Κ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δυτικής Θεσσαλίας και Ανατολικής Στερεάς που πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα ήταν οι παρακάτω.

Παίδων
100μ Τσουκαλάς (ΓΣ Καρδίτσας) 11,9
200μ Αργυρόπουλος (ΓΣ Τρικάλων) 22,9
400μ Αργυρόπουλος (ΓΣ Τρικάλων) 51,3
800μ Νάκος (ΓΣ τρικάλων) 2,08,1
1500μ Γκελαούζος (Δόλιχος Αμφισσας) 4,14,8
3000μ Γιάννουλας (ΓΑΣ Ζεύς) 10,48,6
110 Έμπ Στυλογιάννης (ΓΣ Καρδίτσας) 16,2
400μ Έμπ –
2000 Στηπλ Γκελαούζος (Δόλιχος Αμφισσας) 6,39,1
10.000μ Βάδην –
Ύψος Μπρούτσος (Πολυδάμας) 1,65
Επί Κοντώ –
Μήκος Καφαντάρης (ΓΣ Τρικάλων) 6,26
Τριπλούν Καφαντάρης (ΓΣ Τρικάλων) 14,06
4 Χ 100μ ΓΣ τρικάλων 46,7
4 Χ 400μ –
Σφαιροβολία Τζίμας (ΓΑΣ Ζευς) 16,21
Δισκοβολία Τζίμας (ΓΑΣ Ζευς) 49,06
Ακοντισμός Μπουραζάνας (ΓΣ Φαρκαδώνας) 48,72
Σφυροβολία Κόμνος (Έσπερος Λαμίας) 51,85

Κορασίδων
100μ Ζήση (ΓΑΣ Ζευς) 12,2
200μ Ζήση (ΓΑΣ Ζευς) 25,4
400μ Τασούλα (ΓΑΣ Ζευς) 64,2
800μ Πέση (Αναγέννηση Λαμίας) 2,51,3
1500μ Πέση (Αναγέννηση Λαμίας) 4,59,2
3.000μ Φανούτσου (Σπάρτακος Φωκ) 11,29,3
100 Έμπ
400μ Εμπ
2.000μ Στηπλ Ψαρρά (Αναγ Λαμίας) 8,44,3
5.000 Βάδην Τσινοπούλου (Φωκιανός) 28,07,1
4 Χ 100μ ΓΑΣ Ζευς 53,9
4 Χ 400μ –
Ύψος Ευαγγέλου (Φωκιανός) 1,58
Κοντώ –
Μήκος Κομπολιά (ΓΣ Καρδίτσας) 5,42
Τριπλούν Λάππα (Φωκιανός) 9,88
Σφαιροβολία Ζαβλάνου (ΓΑΣ Ζευς) 12,45
Δισκοβολία Ζαβλάνου (ΓΑΣ Ζευς) 34,30
Ακοντισμός Τσιανάκα (ΓΑΣ Ζευς) 33,40
Σφυροβολία Τσάντζαλη (Έσπερος Λαμ) 41,93
Γενική Βαθμολογία Συλλόγων 1.ΓΑΣ Ζευς 111, 2.Φωκιανός Καρδίτσας 87, 3.Αναγέννηση Λαμίας 66.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Πέλλας / Κιλκίς που διεξήχθη στην Έδεσσα, είναι οι εξής:

Παίδες
100μ Καλέτης (ΓΑΣ Κιλκίς) 11.48
200μ Χατζηγιαννίδης (ΓΣ Εδεσσας) 23.29
400μ Σαχλαζής (ΓΑΣ Κιλκίς) 53.96
800μ Πασιαλής (ΠΑΣ Εδεσσας) 2.30.49
3000μ Μικικούδη (ΟΦΚΑ) 10.17.43
100μ εμπόδια Σοφιάς (ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος) 15.73
400μ εμπόδια Κιουρτζίδης (ΓΣ Εδεσσας) 57.30
4χ100μ ΓΑΣ Κιλκίς 49.52
Μήκος Ραμπουσιάν (Ολυμπιάς 96) 6.04μ
Ύψος Μέρμηγκας (ΑΟΚ Γουμένισσας) 1.45μ
Σφαίρα Κοσμίδης (ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος) 16.68μ
Ακόντιο Φιλιππίδης (ΓΤΑΣ Μ. Αλέξανδρος) 49.55μ
Δίσκος Τσολακίδης (ΓΣ Μανδρών) 54.00μ
Σφύρα Βογιατζής (ΓΣ Μανδρών) 58.71μ

Κορασίδες
100μ Πίντη (Ολυμπιάς 96) 13.09
200μ Πίντη (Ολυμπιάς 96) 27.18
400μ Κυριμπίδου (Ολυμπιάς 96) 1.06.95
800μ Πηλαλίδου (Ολυμπιάς 96) 3.24.97
100μ εμπόδια Καδρεφτσή (ΦΟ Αριδαίας) 16.45
5.000μ βάδην Πάντσιου (ΦΟΑ) 29.54.09
Ύψος Λέικου (ΕδεσσαϊκήΠ)Ο 1.53μ
Μήκος Μήτρου (ΓΣ Εδεσσας) 5.03μ
Σφαίρα Αργυρίδου (Εδεσσαϊκή 96) 10.74μ
Ακοντισμός Καδρεφτσή (ΦΟΑ) 39.57μ
Δίσκος Αργυρίδου (Εδεσσαϊκή) 36.20μ

Προηγούμενο άρθροΒ’ Φάση Σχολικού Πρωταθλήματος
Επόμενο άρθροΠανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Στίβου Γυμνασίων-Λυκείων Ελλάδας & Κύπρου. Λάρισα 4-5-6/5