Στα Ιωάννινα έγινε σήμερα Σάββατο (12/5) η πρώτη ημέρα για το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ανδρών και γυναικών του 7ου Ομίλου για τα σωματεία των ΕΑΣ Ηπείρου, Δυτικής Στερεάς και της ΤΕ Κερκύρας . Οι τρεις πρώτοι νικητές και νικήτριες σε κάθε αγώνισμα ήταν οι παρακάτω.

1 ΗΜΕΡΑ

Άνδρες
100μ. Ανυφαντής (ΑΓΣΙ) 10.78, Γρίβας (ΑΓΣΙ) 10.91, Νυφαντόπουλος (Λουριωτικός) 11.15
400μ. Σταματελόπουλος (ΕΚΑ Δωδώνη) 49.71, Λέσσης (Κερκυραϊκός) 50.96, Τσιάτσης (ΑΓΣΙ) 51.09
1.500μ. Πουλημάς (Κερκυραϊκός) 3.56.98, Πανάρετος (Κερκυραϊκός) 4.07.40, Κουλούρης (Κερκυραϊκός) 4.07.62
3.000μ. Φ.Ε. Μολυβάτος (Κερκυραϊκός) 11.31.80
110μ. εμπ. Τσουμελέκας (Αστέρας Πρεβ) 17.23
4χ100μ. Λουριωτικός 46.85
Μήκος Σκανδάλης (ΑΓΣΙ) 7.25, Τσιούλιας (ΑΓΣΙ) 6.63, Ντάκης (ΑΓΣΙ) 6.56
Ύψος Τσουκαλάς (Κερκυραϊκός) 1.80, Πρίφτης (Κερκυραϊκός) 1.80
Κότσι (Κερκυραϊκός) 4.30, Αρβανιτάκης (Κερκυραϊκός) 4.10, Μαρής (ΑΓΣΙ) 4.00
Ντέμτσιας (Κερκυραϊκός) 61.66, Βασιλειάδης (Αστέρας Πρεβ) 54.20, Βιδινιώτης (Κερκυραϊκός) 51.94

Γυναίκες
100μ. Ανυφαντή (ΑΓΣΙ) 12.74, Γιαννούτσου (ΑΟ Πρέβεζας) 13.04, Βραδή (Κερκυραϊκός) 13.06
400μ. Κολέ (ΕΚΑ Δωδώνη) 58.52, Τζώρτζη (ΑΓΣΙ) 1.07.18, Κασκάνη (ΑΓΣΙ) 1.08.17
1.500μ. Νικολοπούλου (ΓΕ Αγρινίου) 4.48.73, Ράπτη (ΑΓΣΙ) 4.52.09, Μάνθου (ΑΓΣΙ) 5.09.04
4χ100μ. ΕΚΑ δωδώνη 57.24
Μήκος Ζαλαβρά (ΑΓΣΙ) 5.31, Τσέκα (ΣΚΑ Ιωαννίνων) 4.98, Γιάννη (ΑΓΣΙ) 4.97
Επί κοντώ Μανό (Κερκυραϊκός) 3.70, Νίκα (Κερκυραϊκός) 3.30
Ακοντισμός Ελευθεριάδου (ΓΕ Θιναλίων) 33.92, Κατσαντώνη (ΑΓΣΙ) 33.42, Ζαλαβρά (ΑΓΣΙ) 33.05.

10.000μ. βάδην ανδρών Σκεπετάρης (Ιωνικός ’80) 50.20.60

10.000μ. βάδην γυναικών Ζαπαντιώτη (ΓΕ Αγρινίου) 53.07.36, Φαρμάκη (ΑΟ Κόνδωρ) 55.44.03

3.000μ. Φ.Ε. γυναικών Ευαγγέλου (Αστέρας Πρεβ) 11.22.62

Συνολική βαθμολογία (ανδρών-γυναικών) Α΄ Ημέρας
ΑΓΣ Ιωαννίνων 122, Κερκυραϊκός ΓΣ 109, Εκα Δωδώνη 32

2 ΗΜΕΡΑ

Ανδρες
200μ. Ανυφαντής (ΑΓΣΙ) 21.51., Γρίβας (ΑΓΣΙ) 22.60, Μπουκάλης (ΕΚΑ Δωδώνη) 22.66
800μ. Πουλημάς (Κερκυραϊκός) 1.54.11,Πανάρετος (Κερκυραϊκός) 1.58.13, Σάντας (ΕΚΑ Δωδώνη) 2,05,02
5.000μ. Βούτσης (Πρωτέας Ηγουμ) 16.09.38, Κακαβούλας (ΓΕ Αγρινίου) 16.28.82, Καραχρήστος (ΓΕ Αγρινίου) 17.03.46
400μ. εμπ. Σταματελόπουλος (ΕΚΑ Δωδώνη) 53.70
4χ400μ. ΕΚΑ Δωδώνη 3.24.44, ΑΓΣΙ 3.26.50, Κερκυραϊκός 3.43.20
Τριπλούν Γαλάνης (ΓΕ Αγρινίου) 14.66, γούλας (Αστέρας Πρεβ) 13.27, Μέτσιος (ΑΓΣΙ) 13.23
Σφαιροβολία Χρήστου (ΕΚΑ Δωδώνη) 15.16, Προσαλέντης (Κερκυραϊκός) 12.61, Δεμερτζίδης (ΑΓΣΙ) 11.87
Δισκοβολία Χρήστου (ΕΚΑ Δωδώνη) 41.50, Ντιμέρης (Λουριωτικός) 37.82, Δεμερτζίδης (ΑΓΣΙ) 36.87
Σφυροβολία Ζαρλακούπης (ΓΕ Αγρινίου) 50.10, Χατζηευσταθίου (Δόξα Καινούργιου) 48.34

Γυναίκες
200μ. Ανυφαντή (ΑΓΣΙ) 26.37, Βραδή (Κερκυραϊκός) 27.25, Γιαννούτσου (ΑΟ Πρέβεζας) 27.67
800μ. Μάνθου (ΑΓΣΙ) 2.27.56, Βεκρή (ΑΓΣΙ) 2.29.90, Σάτκλιφ (Κερκυραϊκός) 2.30.39
5.000μ. Νικολοπούλου (ΓΕ Αγρινίου) 17.25.04
Ευαγγέλου (Αστέρας Πρεβ) 18.46.74
400μ. εμπ. Κολέ (ΕΚΑ Δωδώνη) 1.05.71, Πέτρου (Δόξα Καινούργιου) 1.13.54
Ύψος Παργινού (ΓΕ Παλαίρου) 1.55, Μπούκα (ΑΓΣΙ) 1.55, Σκανδάλη (ΑΓΣΙ) 1.55
Τριπλούν Τσέκα (ΣΚΑ Ιωαννίνων) 10.49, Κωνσταντινίδου (ΑΓΣΙ) 10.44, Βασιλείου (ΑΓΣΙ) 10.06
Σφαιροβολία Αγγελή (ΑΓΣΙ) 12.48, Μπούκα (ΑΓΣΙ) 11.06, Βαρέλη (ΕΚΑ Δωδώνη) 10.12
Δισκοβολία Αγγελή (ΑΓΣΙ) 43.41, Βαρέλη (ΕΚΑ Δωδώνη) 32.70, ζήση (ΑΓΣΙ) 29.52
Σφυροβολία Καπλάνη (Αστέρας Πρεβ) 32.50
Μικτή Βαθμολογία (ανδρών και γυναικών) ΑΓΣ Ιωαννίνων 256 βαθμοί, Κερκυραϊκός ΓΣ 159, ΕΚΑ Δωδώνη 118

Προηγούμενο άρθροΔιασυλλογικό ΤΕ Αθήνας Α-Γ
Επόμενο άρθροΔιασυλλογικο ΕΑΣ Πειραιά Α-Γ