Το Σάββατο 31 Ιανουαρίου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας θα γίνει η πρώτη ολοκληρωμένη ημερίδα κλειστού στίβου και θα αφορά στους αθλητές της κατηγορίας Α/Γ, Ε/Ν και Π/Κ. (->πρόγραμμα)

Η διοργάνωση αποτελεί ιδανική ευκαιρία για τους αθλητές που επιδιώκουν την εξασφάλιση του ορίου για τη συμμετοχή τους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου στην Πράγα, δεδομένο του ότι θα ισχύουν τα όρια. Η ομοσπονδία προχώρησε σε αλλαγή της αρχικής ημερομηνίας διεξαγωγής της ημερίδας (8/2), εξαιτίας της αναπροσαρμογής στο πρόγραμμα της Α1 των Ανδρών στο μπάσκετ.

Το πρωί της ίδιας ημέρας θα γίνει ημερίδα για τους αθλητές της κατηγορίας ΠΠ/ΠΚ Α.
Εξάλλου, η ημερίδα που ήταν προγραμματισμένο να γίνει στην Πάτρα στις 31/1 θα διεξαχθεί στις 7/2.
Να θυμίσουμε ότι το πανελλήνιο πρωτάθλημα είναι προγραμματισμένο για τις 14-15/2 στο ΣΕΦ (->πρόγραμμα)

Δείτε την προκήρυξη της ημερίδας Α/Γ εδώ: —> http://www.stivoz.com/dimosiografikes/prokirixi31_1.doc

Δείτε την προκήρυξη της ημερίδας ΠΠ/ΠΚΑ εδώ: —> http://www.stivoz.com/dimosiografikes/prokirixi_pp31_1.doc

Εντυπο συμμετοχής – Ανδρες εδώ: —> http://www.stivoz.com/dimosiografikes/entipo_31_1_Andres_Paides.xls

Εντυπο συμμετοχής – Γυναίκες εδώ: —> http://www.stivoz.com/dimosiografikes/entipo_31_1_Gynaikes_Korasides.xls

Εντυπο συμμετοχής – ΠΠΑ/ΠΚΑ εδώ: —> http://www.stivoz.com/dimosiografikes/entipo_31_1_PP_PK.xls

Το πρόγραμμα*:

10:00 Άλμα σε Ύψος ΠΠ Α’
10:00 Άλμα Επί Κοντώ ΠΚ Α΄
10:00 Άλμα Τριπλούν ΠΠ Α΄
10:00 Σφαιροβολία ΠΚ Α’
10:30 60μ. με Εμπόδια ΠΠ Α’
10:45 60μ. με Εμπόδια ΠΚ Α’
10:55 60μ. ΠΠ Α’
11:00 Άλμα σε Μήκος ΠΚ Α’
11:25 60μ. ΠΚ Α’
11:30 Άλμα σε Ύψος ΠΚ Α’
11:30 Σφαιροβολία ΠΠ Α’
12:00 1.000μ. ΠΠ Α’
12:15 Άλμα σε Μήκος ΠΠ Α’
12:15 1.000μ. ΠΚ Α’
12:30 3.000μ. ΠΠ Α’

13:00 Άλμα Επί Κοντώ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
13:00 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ
13:05 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ
13:30 Σφαιροβολία ΠΑΙΔΩΝ
14:00 Άλμα σε Ύψος ΠΑΙΔΩΝ
14:00 Άλμα σε Μήκος ΓΥΝΑΙΚΩΝ
14:00 60μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
14:40 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
15:00 Σφαιροβολία ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
15:20 800μ. ΑΝΔΡΩΝ Τελικές Σειρές
15:40 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικές Σειρές
16:00 Άλμα Επί Κοντώ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
16:00 Άλμα σε Μήκος ΑΝΔΡΩΝ
16:00 60μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:06 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:15 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ Τελική Σειρά
16:30 Άλμα σε Ύψος ΑΝΔΡΩΝ
16:30 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελική Σειρά
16:45 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικές Σειρές
17:00 Σφαιροβολία ΓΥΝΑΙΚΩΝ
17:20 200μ. ΑΝΔΡΩΝ Τελικές Σειρές
17:55 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ Τελικές Σειρές
18:00 Άλμα Τριπλούν ΓΥΝΑΙΚΩΝ
18:15 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικές Σειρές
18:30 Άλμα Επί Κοντώ ΑΝΔΡΩΝ
18:30 Σφαιροβολία ΑΝΔΡΩΝ & ΕΦΗΒΩΝ
18:40 60μ. με Εμπόδια ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Τελικές Σειρές
19:00 Άλμα σε Ύψος ΓΥΝΑΙΚΩΝ
19:00 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικές Σειρές
19:15 60μ. με Εμπόδια ΠΑΙΔΩΝ Τελικές Σειρές
19:35 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ Τελικές Σειρές
19:50 400μ. ΑΝΔΡΩΝ Τελικές Σειρές
20:00 Άλμα Τριπλούν ΑΝΔΡΩΝ
20:25 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελικές Σειρές

*Το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί μετά την επεξεργασία των δηλώσεων συμμετοχής των σωματείων

Προηγούμενο άρθροΠαγκόσμιο ρεκόρ στη Σφαιροβολία Εφήβων ο Bukowiecki με 22,38 μ. (Video)
Επόμενο άρθροΌρια σχολικών – School

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ