Ολυμπιακοί Αγώνες Tokyo2020

Άρθρα Tokyo2020

Οι καλύτερες επιδόσεις των Ολυμπιακών Αγώνων Tokyo2020

0
Οι φοβεροί χρόνοι από πλειάδα αθλητών-τριών στα 400μ. εμπόδια με τα μεγάλα παγκόσμια ρεκόρ από Warholm & McLaughlin όπως και αυτό της Rojas στο...

Sapporo: Φινάλε με νίκη Kipchoge στους Ολυμπιακούς Αγώνες

0
Ο Μαραθώνιος των ανδρών στο Sapporo ήταν το πρώτο αγώνισμα (και τελευταίο του στίβου) της τελευταίας ημέρας των Ολυμπιακών Αγώνων του "Tokyo2020" στις 8/8/2021. -> Αποτελέσματα Ο...

Tokyo: Κυριαρχία ΗΠΑ στις 4χ400μ. – Νέο χρυσό η Felix – Σούπερ Ολλανδοί

0
Οι σκυταλοδρομίες 4χ400μ. ήταν όπως συνήθως τα αγωνίσματα που έκλειναν το πρόγραμμα στο στίβο -στο Στάδιο- με τις ΗΠΑ να είναι πανίσχυρες - και...

Tokyo: Έγραψε ιστορία για την Ινδία ο Chopra

0
Από τις πλέον ξεχωριστές νίκες στους Ολυμπιακούς Αγώνες ήταν αυτή στον ακοντισμό όπου ο Neeraj Chopra από την Ινδία της έφερε το πρώτο της μετάλλιο στο...

Tokyo: Κονσέρτο για τη Lasitskene με …ROC χρυσό – και τα κατάστιχα της McDermott

0
Ο τελικός στο άλμα σε ύψος γυναικών ήταν αυτός με τον οποίο ξεκίνησε αλλά και ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 9ης ημέρας και τα αγωνίσματα...
Tokyo
broken clouds
23.4 ° C
23.8 °
22.7 °
93 %
0.5kmh
75 %
Σα
24 °
Κυ
28 °
Δε
27 °
Τρ
24 °
Τε
30 °

Μετάλλια Ελλάδος σε Ολυμπιακούς Αγώνες

  • Σύνολο
  • Χρυσά

Πρόγραμμα Αγώνων

DAY 1 - Παρασκευή 30 Ιουλίου

09:00 W 100m Preliminary Round
09:30 M 3000m Steeple Round1 (3 h)
09:15 M High Jump Qualification
09:45 M Discus Throw Qualif. – Group A
10:25 W 800m Round1 (6 h)
11:20 M Discus Throw Qualif. – Group B
CYP Παρέλλης 62,11 [16ος]
11:25 M 400m Hurdles Round1 (5 h)
12:15 W 100m Round1 (7 h)
GRE Σπανουδάκη 11.45 [35η]

19:00 W 5000m Round1 (2 h)
19:05 W Triple Jump Qualification
GRE Παπαχρήστου 12,23 [32η]
19:25 W Shot Put Qualification
20:00 Χ 4 x 400m Relay Mixed Round 1 (2 h)
20:30 M 10,000m Final

DAY 2 - Σάββατο 31 Ιουλίου

09:00 W 400m Hurdles Round1 (5 h)
09:30 W Discus Throw Qualif. – Group A
GRE Αναγνωστοπούλου 59,18 [19η]
09:40 M Pole Vault Qualification
GRE Φιλιππίδης 5,50 [22ος]
GRE Καραλής 5,75 [q]
09:50 M 800m Round1 (6 h)
10:45 W 100m Hurdles Round1 (5 h)
GRE Πεσιρίδου DNF
10:55 W Discus Throw Qualif. – Group B
11:35 M 100m Preliminary Round (4 h)

19:10 M Long Jump Qualification
GRE Τεντόγλου 8,22 [Q]
19:15 W 100m Semi-final (3 h)
19:45 M 100m Round1 (7 h)
20:15 M Discus Throw Final
20:50 W 800m Semi-final (3 h)
21:35 Χ 4 x 400m Relay Mixed Final
21:50 W 100m Final

DAY 3 - Κυριακή 1 Αυγούστου

09:10 W Hammer Throw Qualif. – Group A
GRE Σκαρβέλη 69,01 [18η]
09:40 W 3000m Steeple Round1 (3 h)
09:50 W Long Jump Qualification
10:35 W Shot Put Final
10:40 W Hammer Throw Qualif. – Group B
10:45 M 400m Round1 (6 h)

19:10 M High Jump Final
19:15 M 100m Semi-final (3 h)
19:45 W 100m Hurdles Semi-final (3 h)
20:20 W Triple Jump Final
20:25 M 800m Semi-final (3 h)
21:05 M 400m Hurdles semi-final (3 h)
21:50 M 100m Final

DAY 4 - Δευτέρα 2 Αυγούστου

09:00 M Hammer Throw Qualif. – Group A
GRE Φραντζεσκάκης 72,19 [25ος]
09:35 W 1500m Round1 (3 h)
10:20 M Long Jump Final
GRE Τεντόγλου 8,41 [1ος]
10:30 W 200m Round1 (7 h)
GRE Σπανουδάκη 23.16 [q]
10:30 M Hammer Throw Qualif. – Group B
GRE Αναστασάκης 73,52 [22ος]
11:50 W 100m Hurdles Final

19:20 W Pole Vault Qualification
GRE Στεφανίδη 4,55 [q]
GRE Κυριακοπούλου 4,55 [q]
GRE Πόλακ 4,40 [19η]
19:25 W 200m Semi-final (3 h)
GRE Σπανουδάκη 23.38 [23η]
20:00 W Discus Throw Final
20:05 M 400m Semi-final (3 h)
20:35 W 400m Hurdles Semi-final (3 h)
21:15 M 3000m Steeple Final
21:40 W 5000m Final

DAY 5 - Τρίτη 3 Αυγούστου

09:00 M Triple Jump Qualification
GRE Τσιάμης NM
09:05 M 1500m Round1 (3 h)
09:20 W Javelin Throw Qualif. – Group A
09:45 W 400m Round1 (6 h)
GRE Βασιλείου 53.16 [35η]
CYP Αρτυματά 51.91 [q]
10:50 W Long Jump Final
10:50 W Javelin Throw Qualif. – Group B
11:05 M 200m Round1 (7 h)
12:20 M 400m Hurdles Final

19:10 M 110m Hurdles Round 1 (5 h)
GRE Δουβαλίδης 13.63 [27ος]
CYP Τραίκοβιτς 13.59 [Q]
19:15 M Shot Put Qualif. – Group A
19:20 M Pole Vault Final
GRE Καραλής 5,80 [4ος]
20:00 M 5000m Round1 (2 h)
20:35 W Hammer Throw Final
20:40 M Shot Put Qualif. – Group B
20:50 M 200m Semi-final (3 h)
21:25 W 800m Final
21:50 W 200m Final

DAY 6 - Τετάρτη 4 Αυγούστου

09:00 M Decathlon1- 100m (3 h)
09:05 M Javelin Throw Qualif. – Group A
09:35 W Heptathlon1- 100m Hurdles (3 h)
09:55 M Decathlon2- Long Jump
10:35 W Heptathlon2- High Jump
10:35 M Javelin Throw Qualif. – Group B
11:00 M 110m Hurdles Semi-final (3 h)
CYP Τραίκοβιτς 14.01 [23ος]
11:30 W 400m Hurdles Final
11:40 M Decathlon3- Shot Put

18:30 M Decathlon4- High Jump
19:00 W 1500m Semi-final (2 h)
19:05 W Heptathlon3- Shot Put
19:30 W 400m Semi-final (3 h)
CYP Αρτυματά 50.80 [13η]
20:00 W 3000m Steeple Final
20:15 M Hammer Throw Final
20:30 W Heptathlon4- 200m (3h)
21:05 M 800m Final
21:30 M Decathlon5- 400m (3 h)
21:55 M 200m Final

DAY 7 - Πέμπτη 5 Αυγούστου

09:00 M Decathlon6- 110m Hurdles (3 h)
09:10 W High Jump Qualification
09:40 W Heptathlon5- Long Jump
09:50 M Decathlon7- Discus Throw – Group A
10:00 W 4 x 100m Relay Round1 (2 h)
10:55 M Decathlon7- Discus Throw – Group B
11:00 M Triple Jump Final
11:05 M Shot Put Final
11:30 M 4 x 100m Relay Round1 (2 h)
11:55 M 110m Hurdles Final
12:30 W Heptathlon6- Javelin Throw – Group A
12:45 M Decathlon8- Pole Vault
13:40 W Heptathlon6- Javelin Throw – Group B

16:30 M 20km Race Walk Final

19:00 W Pole Vault Final
GRE Στεφανίδη 4,80 [4η]
GRE Κυριακοπούλου 4,50 [8η]
19:15 M Decathlon9- Javelin Throw – Group A
19:25 W 4 x 400m Relay Round1 (2 h)
20:00 M 1500m Semi-final (2 h)
20:20 M Decathlon9- Javelin Throw – Group B
21:00 M 400m Final
21:20 W Heptathlon7- 800m (2 h)
21:40 M Decathlon10- 1500m

DAY 8 - Παρασκευή 6 Αυγούστου

05:30 M 50km Race Walk Final
GRE Παπαμιχαήλ 4:12:49 [36ος]

16:30 W 20km Race Walk Final
GRE Ντρισμπιώτη 1:31:24 [8η]
GRE Φιλτισάκου 1:36:51 [29η]
GRE Τσινοπούλου 1:47.19 [53η]

20:25 M 4 x 400m Relay Round1 (2 h)
20:50 W Javelin Throw Final
21:00 M 5000m Final
21:35 W 400m Final
21:50 W 1500m Final
22:30 W 4 x 100m Relay Final
22:50 M 4 x 100m Relay Final

DAY 9 - Σάββατο 7 Αυγούστου

07:00 W Marathon Final

19:35 W High Jump Final
19:45 W 10,000m Final
20:00 M Javelin Throw Final
20:40 M 1500m Final
21:30 W 4 x 400m Relay Final
21:50 M 4 x 400m Relay Final

DAY 10 - Κυριακή 8 Αυγούστου

07:00 M Marathon Final

You're currently offline