European U23 Gavle2019

Άρθρα Gavle2019

Gaevle: Φινάλε με δίσκο, 7ος ο Γενεθλή – Στη 12αδα η Ελλάδα, 1η η...

0
Η δισκοβολία ήταν το μόνο αγώνισμα που είχε μείνει, για αρκετή ώρα μάλιστα, να εξελίσσεται στο Στάδιο του Gavle, στο φινάλε του 12ου Ευρωπαικού...

Gaevle: 9ος ο Μέρλος – Νταμπλ Moeller, Reekie – σουπερ Kaul, Er

0
Φινάλε στο 12ο ευρωπαικό πρωτάθλημα Νέων με 16 τελικούς και 10θλο στο απογευματινό πρόγραμμα. -> Αποτελέσματα : ελληνικές συμμετοχές & νικητές Στο ύψος ο Αντώνης Μέρλος...

Gaevle: 7η η Αλικανιώτη, άκυρος ο Τζατζιμάκης – πάλεψε χωρίς Ζήκο η 4χ100μ.

1
Με τα προκριματικά των 4χ100μ και αγωνίσματα του 10θλου στο Στάδιο και στο δρόμο τα 20χλμ βάδην, ξεκίνησε η 4η και τελευταία ημέρα στο...

Gaevle: Νταμπλ ο Gressier – Moeller, Levchenko, Mrzyglod πρωταγωνιστές

0
Το απόγευμα της Γ΄ημέρας στο Gavle, είχε βέβαια το αργυρό μετάλλιο του Εμμανουήλ Καραλή (δείτε->εδώ), συνέχεια στο 10θλο, αρκετούς τελικούς με καλές επιδόσεις -...

Gaevle: Αργυρό μετάλλιο ο Εμμανουήλ Καραλής (+video απονομής)

0
Ο Εμμανουήλ Καραλής κατέκτησε το αργυρο μετάλλιο στο Ευρωπαικό Νέων, με επίδοση 5,60μ. στο επί κοντώ. Είναι το 2ο ελληνικό μετάλλιο στο Gavle μετά...
Gävle
overcast clouds
12.4 ° C
12.4 °
12.2 °
81 %
0.9kmh
100 %
Τε
18 °
Πε
16 °
Πα
13 °
Σα
11 °
Κυ
13 °

Μετάλλια Ελλάδος σε Ευρωπαϊκά U23

Πρόγραμμα Αγώνων (ώρες Ελλάδος)

DAY 1 - Πέμπτη 11 Ιουλίου 2019

Πρωί

11:00 100m H Hep W Hep
11:05 Hammer Throw W Q A
11:10 Long Jump M Q A+B
Τεντόγλου – 7,80μ. Q
Παπαδόπουλος 7,40μ.
Μαντζουρογιάννης 7,27μ.
11:30 Hammer Throw W Q B
11:45 100m M R1
Γκαραγκάνης 10.73
Ζήκος 10.79
12:00 High Jump Hep W A+B
12:20 400m M R1
Παππάς 48.49
12:55 100m W R1

Απόγευμα

17:00 Shot Put M Q A+B
Μουζενίδης 18,75μ. q
17:00 Discus Throw W Q A
17:20 100m H W R1
17:30 Pole Vault M Q A+B
Καραλής 5,20μ. q
17:55 800 W R1
18:15 Discus Throw W Q B
18:20 110m H M R1
18:30 Shot Put Hep W A+B
18:55 3000 SC W R1
19:27 Javelin Throw M Q A
19:30 100m M SF
Γκαραγκάνης 10.80
Ζήκος 10.87
19:45 100m W SF
20:00 1500m M R1
20:05 Triple Jump W Q A+B
20:20 200m Hep W Hep
20:45 Javelin Throw M Q B
20:50 10000m M Final
Αναγνώστου 29.36.64
Τάσσης DNF

DAY 2 - Παρασκευή 12 Ιουλίου 2019

Πρωί

10:30 Hammer Throw M Q A
11:25 Long Jump Hep W A+B
11:30 400m H W R1
Καραγιάννη – 59.35 q
11:35 High Jump W Q A+B
Μαλταμπέ – 1,68μ.
11:50 Hammer Throw M Q B
12:00 400m H M R1
12:30 1500m W R1
12:45 800m M R1
13:05 Javelin Hep W A
14:00 Shot Put W Q A+B
Καισίδου – 15,06μ.
14:15 Javelin Hep W B

Απόγευμα

17:00 100m H W SF
17:20 400m W SF
17:30 Long Jump M Final
Τεντόγλου – 8,32μ. (1ος)
17:40 Hammer Throw W Final
17:41 110m H M SF
18:05 400m M SF
18:20 Pole Vault W Q A+B
18:21 3000 SC M R1
18:46 100m W Final
18:55 100m M Final
19:05 800m Hep W Hep
19:30 Discus Throw W Final
19:35 100m H W Final
19:45 110m H M Final
19:50 Triple Jump W Final
19:55 200m W R1
20:00 Shot Put M Final
Μουζενίδης – 18,99μ. (7ος)
20:20 200m M R1
20:52 10000m W Final
Μιχαλά – 35.39.98

DAY 3 - Σάββατο 13 Ιουλίου 2019

Πρωί

11:00 Javelin Throw W Q A
11:05 100m Dec M Dec
Περιστέρης – 11.46
11:30 High Jump M Q A+B
Μέρλος – 2,16μ. q
11:55 4x400m Relay W R1
12:00 Long Jump Dec M A+B
Περιστέρης – 6,79μ.
12:15 Javelin Throw W Q B
12:20 4x400m Relay M R1
13:20 Long Jump W Q A+B
Κουτσαλιάρη – 5,98μ.
13:35 Discus Throw M Q A
13:40 Shot Put Dec M A+B
Περιστέρης – 12,54μ.
14:50 Discus Throw M Q B

Απόγευμα

17:15 High Jump Dec M A+B
Περιστέρης – 1,97μ.
17:55 Hammer Throw M Final
18:00 400m H W SF
Καραγιάννη – 59.21
18:20 400m H M SF
18:30 Pole Vault M Final
Καραλής – 5,60μ. (2ος)
18:35 Triple Jump M Q A+B
Μονόπωλης – 15,77μ.
Ανδρικόπουλος – 15,63μ.
18:40 200m W SF
18:55 200m M SF
19:10 400m W Final
19:20 1500m M Final
19:30 High Jump W Final
19:32 400m M Final
19:40 800m W Final
19:40 Shot Put W Final
19:45 Javelin Throw M Final
19:50 3000m SC W Final
20:10 400m Dec M Dec
Περιστέρης – 52.73
20:45 200m W Final
20:55 200m M Final
21:05 5000m M Final

DAY 4 - Κυριακή 14 Ιουλίου 2019

Πρωί

10:30 110m H Dec M Dec
Περιστέρης – 16,17μ.
11:20 Discus Throw Dec M A
Περιστέρης – 43,88μ.
12:00 4x100m Relay W R1
12:20 4x100m Relay M R1
εθνική ομάδα – 40.38
12:35 Discus Throw Dec M B
13:15 20 Km Walk W Final
Αλικανιώτη – 1:39.11
Κουρκουτσάκη – 1:42.18
14:10 Pole Vault Dec M A+B
Περιστέρης – 4,00μ.
15:15 20 Km Walk M Final
Τζατζιμάκης – DQ
15:50 Javelin Throw Dec M A

Απόγευμα

17:05 Javelin Throw Dec M B
Περιστέρης – 65,93μ.
17:45 Long Jump W Final
18:00 400 H W Final
18:05 Pole Vault W Final
18:15 400 H M Final
18:15 Javelin Throw W Final
18:25 1500m W Final
18:40 3000m SC M Final
18:45 High Jump M Final
Μέρλος – 2,11μ. (9ος)
19:00 800m M Final
19:15 1500m Dec M Dec
Περιστέρης – 4.52.16
7141β
19:30 Triple Jump M Final
19:35 5000m W Final
19:55 Discus Throw M Final
20:10 4x100m Relay M Final
20:25 4x100m Relay W Final
20:40 4x400m Relay M Final
20:55 4x400m Relay W Final

You're currently offline