Κανονικά όπως είχε αρχικά προγραμματιστεί αναχωρεί αύριο Κυριακή το πρωί η ομάδα της Ελλάδος για τη Βαρκελώνη. Οι Περικλής Ιακωβάκης, Αθανασία Πέρρα, Λούης Τσάτουμας, (και άλλοι-ες φυσικά) μπορούν να φέρουν διακρίσεις, και όλοι θα προσπαθήσουν για το καλύτερο -και επιδόσεις κοντα ή και καλύτερες απο τα ατομικά ή φετινά τους ρεκορ.
Η ομάδα -με σειρά… εμφάνισης σε τοπική ώρα (1 διαφορά)- που στην τελετή έναρξης θα έχει σημαιοφόρο τον Κ.Φιλιππίδη:

ΑΝΔΡΕΣ

-400μ: Τρ27 / 10:40 – Τε28 / 19:00 – Πα30 / 21:25 **
Γράβαλος Δημήτρης, Κυριακίδης Πέτρος

-Ύψος: Τρ27 / 19:10 – Πε29 / 18:30 *
Μπανιώτης Κωνσταντίνος

-Τριπλούν: Τρ27 / 20:20 – Πε29 / 19:40 **
Τσιάμης Δημήτρης, Φράγγος Νίκος

-400μ εμπόδια: Τε28 / 12:50 – Πε29 / 19:30 – Σα31 / 20:10 ***
Ιακωβάκης Περικλής, Ιακωβάκης Σωτήρης, Παπαδόπουλος Σπύρος

-Επικοντώ: Πε29 / 10:15 – Σα31 / 18:00 *
Φιλιππίδης Κωνσταντίνος

-110μ εμπόδια: Πε29 / 10:45 – Πα30 / 18:35 & 19:50 *
Δουβαλίδης Κώστας

-200μ: Πε29 / 11:30 & 19:55 – Πα30 / 19:25*
Τσάκωνας Λυκούργος

-Ακοντισμός: Πα30 / 10:20 ή 12:00 – Σα31 / 20:05 **
Λεμπέσης Σπύρος, Σμαλιός Γιάννης

-Σφαίρα: Πα30 / 11:30 – Σα31 / 18:30 *
Σταματόγιαννης Μιχάλης

Μήκος: Πα30 / 18:35 – Κυ1Α / 20:10 ***
Τσάτουμας Λούης, Μερτζανίδης Μιχάλης, Διακονικόλας Σάββας, (Τσάκωνας Γιώργος)

-4χ400: Σα31 / 11:20 – Κυ1Α / 21:55
Ιακωβάκης Περικλής, Γράβαλος Δημήτρης, Κυριακίδης Πέτρος, Μελαχροινούδης Παντελής,
Οικονομίδης Γιώργος, Ιακωβάκης Σωτήρης

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

-800μ: Τρ27 / 11:30 – Τε28 / 19:25 – Πα30 / 21:50 *
Φιλάνδρα Ελένη

-400μ: Τρ27 / 20:10 – Τε28 / 18:35 – Πα30 / 19:35 *
Δερβένη Αγνή

-Σφύρα: Τε28 / 10:10 ή 12:00 – Πα30 / 20:20 *
Παπαγεωργίου Αλεξάνδρα

-Επί κοντώ: Τε28 / 10:30 – Πα30 / 18:30 **
Κυριακοπούλου Νικολ, Σκαφίδα Αφροδίτη

-100μ: Τε28 / 10:40 – Πε29 / 20:20 & 21:45 *
Κοκλώνη Γεωργία

-3000μ φ.ε.: Τε28 / 11:30 – Πα30 / 20:25 *
Κοκκιναρίου Ειρήνη

-Τριπλούν: Πε29 / 12:30 – Σα31 / 19:10 *
Πέρρα Αθανασία

-Ύψος: Πα30 / 10:05 – Κυ1Α / 19:30 *
Στεργίου Αντωνία

-Έπταθλο: Πα30 / 11:00 (εμπ) – 12:05 (Υ) – 18:45 (Σφ.) – 20:55 (200)
& Σα31 / 11:15 (Μ) – 16:15 ή 18:00 (Ακ.) – 20:45 (800) **
Στρατάκη Αργυρώ, Υφαντίδου Σοφία

Οι προπονητές που θα ακολουθήσουν την ομάδα:
Βασιλικός, Κυριαζής, Κυττέας, Μηνάς, Μπακατσάκη, Πάκου, Παπαδημητρίου, Παπαχρήστος, Σδρόλας, Σιούντρης, Σωτηρακοπούλου, Τσούγκος, Φιλίνδρας (ενώ κάποιοι ακόμα θα πάνε μόνοι τους)

Δείτε και το Newsletter: http://www.stivoz.com/dimosiografikes/Newsletters/StivoZ.gr_Newsletter_7.pdf

Προηγούμενο άρθροΧωρίς τον Κυριάκο Ιωάννου η Κύπρος στο Πανευρωπαικό
Επόμενο άρθροΣυνάντηση "Ελλάς – Κύπρος" Π/Κ 2010 (Λάρνακα)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ