Ακυρώσεις λόγω doping – DQ

Αθλητές που ήταν:

8αδα σε Ολυμπιακούς Αγώνες
8αδα σε παγκόσμια ανοικτού
6αδα σε παγκόσμια κλειστού
3αδα σε Πανευρωπαικά ανοικτού
3αδα σε Πανευρωπαικά κλειστού

Olympic Games

1988

  • M Ben Johnson CAN – 100m 1st – 9.79 (WR)

1992

  • W Nijole Medvedeva LIT – LJ 4th – 6,76

1996

  • W Natalya Shekhodanova RUS – 100h 7th – 12.80

2000

  • M (J.Young) USA – 4×400 1st – 2’56″35 (sf particip.)
  • W Marion Jones USA – 100m 1st – 10.75
  • W Marion Jones USA – 200m 1st – 21.84
  • W Marion Jones USA – LJ 3rd – 6,92
  • W M.Jones (USA) – 4×100 3rd – 42.20 (δεν ακυρώθηκε η ομάδα)
  • W M.Jones (USA) – 4×400 1st – 3.22.62 (δεν ακυρώθηκε η ομάδα)

2004

  • Μ Yuriy Bilonoh UKR – SP 1st – 21,16 [retest2012]
  • M Robert Fazekas HUN – DT 1st – 70,93
  • M Adrian Annus HUN – HT 1st – 83,19
  • M Ivan Tsikhan BLR – HT 2nd – 79.81 [retest2012]
  • W Irina Korzharenko RUS – SP 1st – 21,06
  • W Svetlana Krivelyova RUS – SP 3rd – 19,49 [retest2012]
  • W Irina Yatchenko BLR – DT 3rd – 66,17 [retest2012]

2008

  • M Rashid Ramzi BRN – 1500m 1st – 3.32.94
  • Μ Andrei Mikhnevich BLR – SP 3rd – 21,05
  • M Pavel Lyzhyn BLR – SP 5th – 20,98 [retest2015]
  • M Denys Yurchenko UKR – PV 3rd – 5,70 [retest2015]
  • M Wilfredo Martinez CUB – LJ 5th – 8,19 [retest2015]
  • M Alexander Pogorelov RUS – 10thlon 4th – 8328 [retest2015]
  • M (Nesta Carter) JAM – 4x100m 1st – 37.10 [retest2015]
  • M (Denis Alekseyev) RUS – 4x400m 3rd – 2.58.06 [retest2015]
  • W Lyudmila Blonska UKR – 7thlon 2nd – 6700
  • W Tatyana Chernova RUS – 7thlon 3rd – 6591 [retest2015]
  • W Hrysopiyi Devetzi GRE – TJ 3rd – 15,23 [retest2015]
  • W Anna Pyatykh RUS – TJ 8th – 14,73 [retest2016] αναμένεται επικύρωση
  • W Tatiana Lebedeva RUS – TJ 2nd – 15,32 [retest2015]
  • W Tatiana Lebedeva RUS – LJ 2nd – 7,03 [retest2015]
  • W Aksana Miankova BLR – HT 1st – 76,34 [retest2015]
  • W Darya Pchelnik BLR – HT 4th – 73,65 [retest2015]
  • W Natallia Mikhnevich BLR – SP 2nd – 20,28 [retest2015]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 3rd – 19,86 [retest2015]
  • W Yarelys Barrios CUB – DT 2nd – 63,64 [retest2015]
  • W Maria Abakumova RUS – JT 2nd – 70,78 [retest2015]
  • W Yekaterina Volkova RUS – 3000m st. 3rd – 9.07.64 [retest2015]
  • W Anna Chicherova RUS – HJ 3rd – 2,03 [retest2015]
  • W Yelena Slesarenko RUS – HJ 4th – 2,01 [retest2015]
  • W Vita Palamar UKR – HJ 5th – 1,99 [retest2015]
  • W Inga Abitova RUS – 10000m 6th – 30.37.33 [retest2015]
  • W Anastasiya Kapachinskaya – 400m 5th – 50.03 [retest2015]
  • W Tatiana Firova – 400m 6th – 50.11 [retest2015]
  • W (Kapachinskaya, Firova) RUS – 4x400m 2nd – 3.18.82 [retest2015]
  • W (Sv.Usovich) BLR – 4x400m 4th – 3.21.85 [retest2015]
  • W (Chermoshanskaya) RUS – 4x100m 2nd – 42.87 [retest2015]
  • W Elvan Abeylegesse TUR – 10000m 2nd – 29.56.34 [retest2015, ανακ.2017]
  • W Elvan Abeylegesse TUR – 5000m 2nd – 15.42.74 [retest2015, ανακ.2017]

2012

  • M (T.Gay) USA – 4x100m 2nd – 37″04
  • M Sergey Kirdyapkin RUS – 50km W 1st – 3:35’59” [RUS]
  • M Sergey Bakulin RUS – 50km W 6th – 3:38’55” [RUS] (bp)
  • M Oleksandr Pyatnytsya UKR – JT 2nd – 84,51 [retest2016]
  • M Dmitry Starodubtsev RUS – PV 4th – 5,75 [retest2016]
  • M Kirill Ikonnikov RUS – HT 5th – 77,86 [retest2016]
  • M (Maksim Dyldin) RUS – 4x400m 5th – 3.00.09 [retest2015]
  • Μ Ivan Ukhov RUS – HJ 1st – 2.38 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Asl Cakir-Alptekin TUR – 1500m 1st – 4.10.23 (lifeban)
  • W Gamze Bulut TUR – 1500m 2nd – 4.10.40 (bp)
  • W Natallia Kareiva BLR – 1500m 7th – 4.11.58 (bp)
  • W Yekaterina Kostetskaya RUS – 1500m 9th – 4.12.90 (bp)
  • W Mariya Savinova RUS – 800m 1st – 1.56.19 [CAS2017]
  • W Elena Arzhakova RUS – 800m 6th – 1.59.21 (bp)
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 1st – 21,36
  • W Yevgeniya Kolodko RUS – SP 3rd (2nd) – 20,48 [retest2015]
  • W Darya Pishchalnikova RUS – DT 2nd – 67,56 (sample 5/2012)
  • W Tatyana Lysenko-Beloborodova RUS – HT 1st – 78,18 [retest2015] & [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Aksana Miankova BLR – HT 7th – 74,40 [retest2015]
  • W Nastassia Mironchyk-Ivanova BLR – LJ 7th – 6,72 [retest2015]
  • W Ineta Radevica LAT – LJ 4th – 6,88 [retest2019]
  • W Anna Nazarova RUS – LJ 5th – 6,77 [retest2016]
  • W Victoria Valyukevich RUS – TJ 8th – 14,24 [retest2016]
  • W Yuliya Zaripova RUS – 3000m st. 1st – 9.06.72 [RUS]
  • W Yelena Lashmanova RUS – 20kmW 1st – 1:25:02 [RUS]
  • W Olga Kaniskina RUS – 20kmW 2nd – 1:25.09 [RUS]
  • W Anisya Kirdyapkina RUS – 20kmW 5th – 1:26:26 [retest2019]
  • W Tatyana Chernova RUS – 7thlon 3rd – 6628 [retest2015]
  • W Antonina Krivoshapka RUS – 400m 6th – 50.17 [retest2015]
  • W (Krivoshapka & Gushchina) RUS – 4×400 2nd – 3.20.23 [retest2015&2016]
  • W Svetlana Shkolina RUS – HJ 3rd [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Nevin Yanıt TUR – 100mH 5th – 12.58 (&bp)
  • W Maria Abakumova RUS – JT 10th – 59,34 [RUS2016/CAS2018]
  • W Martina Ratej SLO – JT 7th – 61,62 [retest2021]

World Champ.

WC outdoor

1987

  • M Ben Johnson CAN – 100m 1st – 9.83 (WR)
  • M (Johnson) CAN – 4×100 4th – 38.47
  • W Sandra Gasser SUI – 1500m 3rd – 3.59.06
  • W Angela Issajenko CAN – 100m 5th – 11.09
  • W (Issajenko) CAN – 4×100 6th – 43.26

1991

  • M Georg Andersen NOR – SP 2nd – 20,81

1993

  • M Dimitri Polyunin UZB – JT 3rd – 83,38
  • M Mike Stulce USA – SP 3rd – 20,94
  • M Romas Ubartas LTU – DT 4th – 65,24
  • W Liliya Nurutdinova RUS – 800m 7th – 3.19.18 (4s1/1ʼ59,17)

1997

  • M Aleksandr Bagach UKR – SP 1st – 21,47
  • M Antonio Pettigrew USA – 400m 7th – 44.57
  • M (A.Pettigrew) USA – 4×400 1st – 2.56.47
  • W Olimpiada Ivanova RUS – 10kmW 2nd – 43.07.63

1999

  • M (I.Assonze) NGR – 4×100 3rd – 37.91 [ακυρ.2005]
  • M Antonio Pettigrew USA – 400m 5th – 44.54 [ακυρ.2008]
  • M (A.Pettigrew) USA – 4×400 1st – 2.56.45 [ακυρ.2008]
  • M German Skurygin RUS – 50kmW 1st – 3:44.23
  • M Jerome Young USA – 400m 4th – 44.36

2001

  • M Tim Montgomery USA – 100m 2nd – 9.85
  • M (T.Montgomery) USA – 4×100 1st – 37.96
  • M Antonio Pettigrew USA – 400m 4th – 44.99 [ακυρ.2008]
  • M (A.Pettigrew) USA – 4×400 1st – 2.57.54 [ακυρ.2008]
  • M Al Saidi Sief ALG – 5000m 2nd – 13.02.16
  • M Javier Sotomayor CUB – HJ 4th – 2,33
  • M Andrey Mikhnevich BLR – SP 10th – 20,42
  • W Marion Jones USA – 100m 2nd – 10.85
  • W Marion Jones USA – 200m 1st – 22.39
  • W (M.Jones) USA – 4×100 1st – 41.71
  • W Kelli White USA – 100m 7th – 11.15 (2q4 11.11)
  • W Kelli White USA – 200m 2nd – 22.56
  • W (K.White) USA – 4×100 1st – 41.71
  • W Natalya Sadova RUS – DT 1st – 68,57

2003

  • M Dwain Chambers GBR – 100m 4th – 10.08 (2q4 10.03)
  • M (D.Chambers) GBR – 4×100 2nd – 38.08
  • M Fouad Chouki FRA – 1500m 8th – 3.34.05
  • M Calvin Harrison USA – 400m 6th – 44.96 (2s1 44.71)
  • M (C.Harrison) USA – 4×400 1st – 2.58.88
  • M Tim Montgomery USA – 100m 5th – 10.11 (1q1 10.04)
  • M Chris Phillips USA – 110mH 5th – 13.36 (1h5 13.26)
  • M Kevin Toth USA – SP 4th – 20″89 (4qB 20,39)
  • M Jerome Young USA – 400m 1st – 44.50
  • M (J.Young) USA – 4×400 1st – 2.58.50
  • W Kelli White USA – 100m 1st – 10.85
  • W Zhanna Pintusevich-Block UKR – 100m 3rd – 10.99
  • W Kelli White USA – 200m 1st – 22.05
  • W Zhanna Pintusevich-Block UKR – 200m 5th – 22.92

2005

  • M Ivan Tsikhan BLR – HT 1st – 83,89 [retest2013]
  • M Vadim Devyatovskiy BLR – HT 2nd – 82,60 [retest2013] αναμένεται επικύρωση
  • M Yuriy Bilonoh UKR – SP 4th – 20,89
  • M Andrei Mikhnevich BLR – SP 6th – 20,74 [retest2013]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 1st – 20,51 [retest2013]
  • W Svetlana Krivelyova URS – SP 4th – 19,16
  • W Olga Kuzenkova BLR – HT 1st – 75,10 [retest2013]
  • W Tatyana Kotova RUS – LJ 2nd – 6,79 [retest2013]

2007

  • M Andrei Mikhnevich BLR – SP 3rd – 21,27 [retest2013 for 2005]
  • W Darya Pishchalnikova RUS – DT 2nd – 65,78
  • W Gulfiya Khanafeyeva RUS – HT 10th – 69,08
  • W Yelena Soboleva RUS – 1500m 2nd – 3’58″99
  • W Yuliya Fomenko RUS – 1500m 7th – 4’02″46
  • W Elvan Abeylegesse TUR – 5000m 5th – 15’00″88 [retest2015, ανακ.2017]
  • W Elvan Abeylegesse TUR – 10000m 2nd – 31’59″49 [retest2015, ανακ.2017]
  • W Hrysopiyi Devetzi GRE – TJ 3rd – 15,04 [retest2015]
  • W Anna Pyatykh RUS – TJ 4th – 14.88 [retest2016]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 2nd – 20,48 [x]

2009

  • M Valeriy Borchin RUS – 20KmW 1st – 1:18.41 [RUS]
  • M Sergey Kirdyapkin RUS – 50kmW 1st – 3:38:35 [RUS]
  • M Alexander Pogorelov RUS – 10thlon 3rd – 8528 [retest2015]
  • M Pavel Lyzhyn BLR – SP 6th – 20,98 [retest2015]
  • M Andrei Mikhnevich BLR – SP 7th – 20,74 [retest2013 for 2005]
  • W Nailiya Yulamanova RUS – Marathon 8th – 2:27.08
  • W Olga Kaniskina RUS – 20km W 1st – 1:28.09 (bp)
  • W Tatyana Chernova RUS – 7thlon 8th – 6288 [retest2013]
  • W Natallia Mikhnevich BLR – SP 4th – 19,66 [retest2015]
  • W Anna Chicherova RUS – HJ 2nd – 2,02 [retest2015]
  • W Tatiana Lebedeva RUS – LJ 2nd – 6,97 [retest2015]
  • W Tatiana Lebedeva RUS – TJ 6th – 14,37 [retest2015]
  • W Anna Pyatykh RUS – TJ 3rd – 14,58 [retest2016] αναμένεται επικύρωση
  • W Yarelys Barrios CUB – DT 2nd – 65,31 [retest2015]
  • W Maria Abakumova RUS – JT 3rd – 66,06 [retest2015]
  • W Anastasiya Kapachinskaya – 400m 7th – 50.53 [retest2015]
  • W (Kapachinskaya, Firova) RUS – 4×400 3rd – 3.21.64 [retest2015]
  • W (Chermoshanskaya) RUS – 4×100 4th – 43.00 [retest2015]
  • W Marta Dominguez ESP – 3000mSC 1st – 9.07.32 [retest2015]
  • W Natalya Evdokimova RUS – 1500m 8th – 4.07.71 [bp]

2011

  • M Andrei Mikhnevich BLR – SP 3rd – 21,40 [retest2013 for 2005]
  • M Valeriy Borchin RUS – 20KmW 1st – 1:19.56 [RUS]
  • M Vladimir Kanaykin RUS – 20KmW 2nd -1:20.27 [RUS]
  • M Stanislav Emelyanov RUS – 20KmW 5th – 1:21.11 [RUS] (bp)
  • M Ruslan Dmytrenko UKR – 20kmW 7th – 1:21:31 [retest2019]
  • M Sergey Bakulin RUS – 50KmW 1st – 3:41.24 [RUS] (bp)
  • W Tatyana Chernova RUS – 7thlon 1st – 6880 [retest2015]
  • W Mariya Savinova RUS – 800m 1st – 1.55.87 [CAS2017]
  • W Yekaterina Kostetskaya RUS – 800m 5th – 1.57.82 [retest2014] (bp)
  • W Yuliya Rusanova Stepanova RUS – 800m 8th – 1.59.74 (1s1 1.58.73)
  • W Hanane Ouhaddou MAR – 3000mSC 8th – 9.32.36 [refuse]
  • W Binnaz Uslu TUR – 3000mSC 7th – 9.31.06 [retest2014]
  • W Yuliya Zaripova RUS – 3000mSC 1st – 9.07.03 [RUS]
  • W Olga Kaniskina RUS – 20km W 1st – 1:29.42 (bp)
  • W Anisya Kirdyapkina RUS – 20kmW 3rd – 1:30:13 [retest2019]
  • W (Hackett) TTO – 4×100 4th – 42.58
  • W (Yefremova) UKR – 4×400 5th – 3.23.86
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 2nd – 20,05 [x]
  • W Maria Abakumova RUS – JT 1st – 71,99 [retest2015]
  • W Zalina Marghieva/Petrivskaya MDA – HT 8th – 70.27
  • W Olga Kucherenko RUS – LJ 2nd – 6,77 [retest2016]
  • W Anastasiya Kapachinskaya – 400m 3rd – 50.24 [retest2015]
  • W (Kapachinskaya, Yefremova/r) RUS – 4×400 3rd – 3.19.36
  • W (Gushkina) RUS – 4x100m 6th – 42.93
  • W Yelena Slesarenko RUS – HJ 4th – 1,97 [retest2016]

2013

  • M Ivan Ukhov RUS – HJ 4th – 2,35 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • M Aleksandr Shustov RUS – HJ 7th – 2,32 [AIU2020]
  • M Roman Avramenko UKR – JT 5th – 82.05
  • M Dilshod Nazarov TJK – HT 5th – 78.31 [retest]
  • M Abdulaziz L. Mohamed KSA – 800m 8th – 1.46.57
  • M Aleksandr Ivanov RUS – 20KmW 1st – 1:20:58
  • M Mikhail Ryzhov RUS – 50kmW 2nd – 3:38:58 [retest2015]
  • M (Dyldin) RUS – 4x400m 3rd – 2:59.99
  • W Tatyana Lysenko-Beloborodova RUS – HT 1st – 78,80 [retest2015] & [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Yevgeniya Kolodko RUS – SP 5th – 19,81 [retest2015]
  • W Olga Kucherenko RUS – LJ 5th – 6,81 [retest2016]
  • W Anna Pyatykh RUS – TJ 7th – 14,73 [retest2016]
  • W Antonina Krivoshapka RUS – 400m 3rd – 49.78 [retest2015]
  • W (Krivoshapka&Gushchina – &Antyukh) RUS – 4×400 1st – 3.20.19 [retest2015&2016]
  • W Mariya Savinova RUS – 800m 2nd – 1.57.80 [CAS2017]
  • W Yekaterina Sharmina RUS – 1500m 6th – 4.05.49 (bp)
  • W Anna Bulgakova RUS – HT 5th – 74,62 [retest2015] & [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Oksana Kondratyeva RUS – HT 7th – 72,76 [CAS2021]
  • W Svetlana Shkolina RUS – HJ 1st – 2,03 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Yuliya Kondakova RUS – 100m.H. 8th – 12.86 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Anna Titimets UKR – 400mH 4th – 54.72 (bp)
  • W Yelena Lashmanova RUS – 20kmW 1st – 1:27:08 [RUS]
  • W Anisya Kirdyapkina RUS – 20KmW 2nd – 1:27:11 [CAS2019]

2015

  • M Nader Belhanbel MAR – 800m 7th – 1.47.09
  • W (Adeloye/r) NGR – 4×400 4th – 3.25.11

2017

  • M Sadik Mikhou BRN – 1500m 6th – 3:35.81
  • M (Atine-Venel) FRA 4x400m 8th – 3:01.79
  • W Kabange Mupopo ZAM – 400m 7th – 51.15

WC indoor

1987

  • M Ben Johnson CAN – 60m 1st – 6.41
  • W Angella Issajenko CAN – 60m 2nd – 7.08

1993

  • M Daniel Ivanov BUL – LJ 3rd – 7.98 2qA/7.95
  • M Nikolay Raev BUL – TJ 3rd – 17.27 6qB/16.55
  • W Irina Belova RUS – 5thlon 1st – 4787 (8.20, 1.82, 13.51, 6.45, 2:11.11)
  • W (Shmonina) RUS – 4×400 1st – 3.28.90 (leg 1/52.37)

1995

  • W Lyubov Kremlyova RUS – 1500m 3rd – 4.13.19
  • W Violeta Beclea ROU – 1500m 4th – 4.16.32
  • W Larisa Peleshenko RUS – SP 1st – 19,93

1997

  • M Jonathan Nsenga BEL – 60mH 6th – 7.71
  • W Mary Slaney USA – 1500m 2nd – 4.05.22

1999

  • M Rostislav Dimitrov BUL – TJ 2nd – 17,05
  • W Inger Miller USA – 60m 3rd – 7.06 (1s2/7.03)
  • W Vita Pavlysh UKR – SP 1st – 21,43
  • W Irina Korzhanenko RUS – SP 2nd – 20,56

2001

  • M (J.Young) USA – 4×400/r 2nd – 3.04.64 (leg 4/46.23)
  • W (K.White) USA – 4×400/r 4th – 3.32.76 (leg 3/53.61)

2003

  • M (J.Young) USA – 4×400/r 1st – 3.04.09 (leg 2/46.31)
  • W Zhanna Block UKR – 60m 1st – 7.04
  • W Michelle Collins USA 200m 1st – 22.18
  • W Yekaterina Puzanova RUS – 800m 6th – 2.00.86 (3s1/2.00.73)

2004

  • M Abdelkader Hachlaf MAR 1500m 4th – 3.53.22 (2h1/3.41.75)
  • W Anastasiya Kapachinskaya RUS – 200m 1st – 22.78
  • W Vita Pavlysh UKR – SP 1st – 20.49

2006

  • M Andrey Mikhnevich BLR – SP 2nd – 21,37 [retest2013]
  • W Tatyana Kotova RUS – LJ 1st – 7,00 [retest2013]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 6th – 18,13 [retest2013]
  • W Zhanna Block UKR – 60m 6th – 7.19

2008

  • W Yelena Soboleva RUS – 1500m 1st – 3.57,71
  • W Yulia Fomenko RUS – 1500m 2nd – 3.59,41
  • W Hrysopiyi Devetzi GRE – TJ 2nd – 15,00 [retest2015]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 2nd – 19,74 [x]

2010

  • M Andrey Mikhnevich BLR – SP 2nd – 21,68
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 1st – 20,85 [retest2015]
  • W Natallia Mikhnevich BLR – SP 3rd – 20,42 [retest2015]
  • W Tatyana Chernova RUS – 5thlon 3rd – 4762 [retest2013]
  • W LaVerne Jones-Ferrette ISV – 60m. 2nd 7.03
  • W Tatiana Firova RUS – 400m 2nd – 51.13 [retest2015] & [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Yevgeniya Zinurova RUS – 800m 6th – 2.01.68
  • W Alemitu Bekele TUR – 3000m 5th – 8.53.78
  • W (Firova) RUS – 4×400 2nd – 3.27.44 [retest2015] & [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W (Wilkins) JAM – 4×400 3rd – 3.28.49

2012

  • W Tatyana Chernova RUS – 5thlon 5th – 4725 [retest2015]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 2nd – 20,42 [x]
  • W Yuliya Rusanova RUS – 800m 6th – 2.01.87
  • W Asl Cakir-Alptekin TUR – 1500m 3rd – 4.08.74 (lifeban)
  • W Natalya Kareiva BLR – 1500m 4th – 4.10.12 (bp)
  • W Elena Arzhakova RUS – 1500m 7th – 4.13.04 (bp)

2014

  • M Lyukman Adams RUS – TJ 1st – 17,37 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • M Ivan Ukhov RUS – HJ 3rd – 2,30 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Yevgeniya Kolodko RUS – SP 4th – 19,11 [retest2015]
  • W Betlhem Desalegn UAE – 3000m 6th – 9.04.04

European Champ.

EC outdoor

1990

  • M Vyacheslav Lykho URS – SP 3rd – 20,81

2002

  • M Dwain Chambers GBR – 100m 1st – 9.96
  • M (D.Chambers) GBR – 4×100 1st – 38.19

2006

  • M Andrey Mikhnevich BLR – SP 2nd – 21,11 [retest2013]
  • M Ivan Tsikhan BLR – HT 1st – 81,11 [retest2012]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 2nd – 19,42 [retest2013]

2010

  • M Stanislav Yemelyanov RUS – 20km W 1st – 1:20.10
  • M Jose Luis Blanco ESP – 3000m st. 3rd – 8.19.15
  • M Andrey Mikhnevich BLR – SP 1st – 21,01 [retest2013]
  • W Nadzeya Ostapchuk BLR – SP 1st – 20,48 [retest2015]
  • W Inga Abitova RUS – 10.000m 2nd – 31.22.83 [retest2015]
  • W Alemitu Bekele TUR – 5000m 1st – 14.52.20 [bp2013]
  • W Tatiana Firova – 400m 1st – 49.89 [retest2015] & [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W (Kapachinskaya, Firova) RUS – 4×400 1st – 3.21.26 [retest2015] & [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Natallia Mikhnevich BLR – SP 2nd – 19,53 [retest2015]
  • W Mariya Savinova RUS – 800m 1st – 1.58.22
  • W Marta Dominguez ESP – 3000m st. 2nd – 9.17.74 [retest2015]
  • W Lyubov Kharlamova RUS – 3000m st. 3rd – 9.29.82 [retest2017]
  • W Živilė Balčiūnaitė LTU – Marathon 1st – 2:31.14
  • W Nailiya Yulamanova RUS – Marathon 2nd – 2″32.15 (bp)
  • W Olga Kaniskina RUS – 20km W 1st – 1:27.44 [RUS] (bp)

2012

  • M Zoltan Kovago HUN – DT 3rd – 66,42
  • W Svitlana Shmidt UKR – 3000m st. 2nd – 9.33.03
  • W Nevin Yanıt TUR – 100mH 1st – 12.81 (&bp)
  • W Elena Arzhakova RUS – 800m 1st – 1.58.51 (bp)
  • W Irina Maracheva RUS – 800m 3rd – 2.00.66 [ROC2016]
  • W Cakir-Alptekin TUR – 1500m 1st – 4.05.31 (lifeban)
  • W Gamze Bulut TUR – 1500m 2nd – 4.06.04 (bp)
  • W Anna Mishchenko UKR – 1500m 3rd – 4.07.74 (bp)
  • W Ekaterina Gorbunova RUS – 1500m 4th – 4.08.63 [retest2015]
  • W Lyudmyla Kovalenko-Liakhovich UKR – 5000m 2nd – 15.12.03 (bp)
  • W Irina Davydova RUS – 400m h. 1st – 53.77 (bp)

2014

  • M Lyukman Adams RUS – TJ 2nd – 17,09 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • M Ivan Ukhov RUS – HJ 3rd – 2,30 [dop.pr.2012-’13/CAS2019]
  • W Nataliya Lupu UKR – 800m 5th – 2.01.17
  • W Irina Davydova RUS – 400m h. 3rd – 54.60 (bp)

2018

  • W Meraf Bahta SWE – 10000m 3rd – 32.19.34 (3 non show)
  • W Alina Tsviliy UKR – 50KmW 2nd – 4:12.44

EC indoor

2009

  • W Anna Alminova RUS – 1500m 1st – 4.07.76 (bp)

2013

  • W Nevin Yanıt TUR – 60mH 1st – 7.89 (&bp)
  • W Yevgeniya Kolodko RUS – SP 2nd – 19,04 [retest2015]