European U23 Tallinn2021

Άρθρα Tallinn2021u23

Tallinn: 4ος με ατομικό ο Τσίτσος – Πρώτη δύναμη η Ιταλία στο Κ23

0
Το Ευρωπαικό πρωτάθλημα Κ23 ολοκληρώθηκε, με μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση και γρνικότερη πολύ καλή παρουσία της ελληνικής ομάδας στο Tallinn (κι έπεται συνέχεια...

Tallinn: 5ος ο Πανταζής

0
Το πρωινό πρόγραμμα της τελευταίας ημέρας του Ευρωπαικού Κ23 είχε 2 τελικούς, τα προκριματικά στις σκυταλοδρομίες και τη συνέχεια στο Δέκαθλο. -> Αποτελέσματα Στον τελικό του τριπλούν...

Tallinn: Αργυρός και ο Καραλής

0
Με ένα ακόμα, το 3ο αργυρό, η ελληνική ομάδα έφτασε τα 4 μετάλλια - σε σύνολο μεταλλιων μόνο το 2003 είχε καταφέρει περισσότερα, με...

Tallinn: Στις 12 έφτασαν οι προκρίσεις σε τελικούς

0
Με 2 ακόμα προκρίσεις το πρωί της Γ' ημέρας στο Ευρωπαϊκό Κ23, η ελληνική αποστολή έχει φτάσει στις 12. Όλοι πλέον οι αθλητές μας...

Tallinn: Aργυρά Φραντζεσκάκης και Καρύδη – 7η η Φιάσκα, DNF στο τέλος η Φιλτισάκου

0
Δύο αργυρά μετάλλια είχε η δεύτερη ημέρα στο Tallinn για την Ελλάδα - που έφτασε στα 28 συνολικά στην ιστορία των Ευρωπαϊκών Κ23 -> Αποτελέσματα Στο ξεκίνημα...
Tallinn
broken clouds
10.2 ° C
11.4 °
10.2 °
76 %
3.1kmh
75 %
Πα
11 °
Σα
14 °
Κυ
13 °
Δε
11 °
Τρ
12 °

Μετάλλια Ελλάδος σε Ευρωπαϊκά U23

Πρόγραμμα Αγώνων

DAY 1 - Πέμπτη 8 Ιουλίου

09:45 W Discus Throw Q A
10:00 W 400m R1
GRE Τζόνσον 56.67
10:15 W High Jump Q A+B
GRE Δόση 1,78μ. q
GRE Μαλταμπέ 1,78μ. q
CYP Χαραλάμπους 1,78μ. q
GRE Κουτσούκη 1,68μ.
10:30 M Shot Put Q A+B
GRE Μουζενίδη 19,20μ. Q
GRE Μαχαίρας 16,82μ.
10:40 M 400m R1
GRE Ντέτσικας 47.36 q
11:10 W Discus Throw Q B
11:30 W 100m H Hep
12:00 W 100m R1
GRE Μιχαηλίδου 11.97
12:40 M Pole Vault Q A+B
GRE Καραλής 5,35μ. q
GRE Ρίζος 5,20μ. q
GRE Σάντας χ
12:45 M Hammer Throw Q A
GRE Φραντζεσκάκης 69,99μ. q
12:50 W High Jump Hep A+B
12:55 M 400m H R1
GRE Δρίτσας 52.85
13:40 W 400m H R1
13:55 M Hammer Throw Q B
GRE Μεμα 66,41μ. q

16:15 M Discus Throw Q A
CYP Κονιαράκης 57,36μ. q
16:50 W 3000m SC R1
17:10 W Triple Jump Q A+B
GRE Καρύδη – 14,04μ. Q
17:30 M Discus Throw Q B
17:35 M 1500m R1
18:15 W 800m R1
18:20 W Shot Put Hep A+B
18:50 M 10,000m Final
GRE Αναγνώστου 29.38.96 (9ος)
19:00 W Hammer Throw Q A
GRE Κοσμίδου – 58,86μ.
19:05 M Long Jump Q A+B
19:30 M Shot Put Final
GRE Μουζενίδης – 18,41μ. (3ος)
19:35 W 200m Hep
20:05 M 100m R1
20:10 W Hammer Throw Q B
20:35 W 100m SF

DAY 2 - Παρασκευή 9 Ιουλίου

09:30 M Javelin Throw Q A
10:00 W 100m H R1
CYP Γεωργίου 13.67 Q
10:35 W Pole Vault Q A+B
GRE Αδαμοπούλου
10:40 M Javelin Throw Q B
GRE Τσίτσος 74,02μ. q
CYP Σάββα 68,53μ.
10:45 M 110m H R1
GRE Μποϊτσιος 14.66
GRE Τοτολίδης 14.73
11:35 W 1500m R1
12:00 W Javelin Throw Q A
GRE Γρηγοριάδου 48.60
12:05 M 800m R1
CYP Σπύρου 1.51.62
12:40 M 200m R1
12:45 W Long Jump Hep A+B
13:15 W Javelin Throw Q B
GRE Μάλλη 50.64
13:20 W 200m R1
GRE Αναστασίου 23.90 Q

15:00 W Javelin Throw Hep A
15:10 M 400m H SF
15:30 W 400m H SF
16:00 W Triple Jump Final
GRE Καρύδη 13,95μ. (2η)
16:05 M 3000m SC R1
16:15 W Javelin Throw Hep B
16:30 M 20km Race Walk Final
17:00 W 400m SF
17:15 M High Jump Q A+B
17:20 M 400m SF
GRE Ντέτσικας 47.53
17:45 M Hammer Throw Final
GRE Φραντζεσκάκης 75,23μ. (2ος)
GRE Μεμα 60,73μ. (12ος)
18:00 W 100m H SF
CYP Γεωργίου 13.79
18:30 M 110m H SF
18:35 M Long Jump Final
19:00 W 20km Race Walk Final
GRE Φιλτισάκου DNF
GRE Φιάσκα 1:39.41 (7η)
GRE Σεφεριάδη 1:49.41 (18η)
19:05 W 800m Hep Final
19:35 W Discus Throw Final
19:40 W 10,000m Final
GRE Σκαρπέτη 37.09.87 (25η)
20:30 M 100m Final
20:47 W 100m Final

DAY 3 - Σάββατο 10 Ιουλίου

09:45 W Long Jump Q A+B
GRE Καρύδη 6,34μ. q
GRE Χαϊτίδου 6,03μ.
GRE Στεφανοπούλου 5,82μ.
10:00 M 100m Dec
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 11.02
GRE Αντ.Ανδρέογλου 11.15
10:55 W Shot Put Q A+B
GRE Μαγκούλια 14,52μ.
11:35 M Long Jump Dec A+B
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 7,19μ.+
GRE Αντ.Ανδρέογλου 6,63μ.
12:15 W 200m SF
GRE Αναστασίου 24.21
12:45 M 200m SF
13:00 M Triple Jump Q A+B
GRE Πανταζής 16,20μ. q
13:05 M Shot Put Dec A+B
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 12,33μ.
GRE Αντ.Ανδρέογλου 13,44μ.

15:45 M High Jump Dec A+B
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 1,87μ.
GRE Αντ.Ανδρέογλου 1,90μ.
16:05 W Shot Put Final
16:10 M 400m H Final
16:25 W 400m H Final
16:40 W 3000m SC Final
17:20 M 1500m Final
17:40 W Hammer Throw Final
17:45 W 100m H Final
18:00 M 110m H Final
18:10 M Pole Vault Final
GRE Καραλής 5,65μ. (2ος)
GRE Ρίζος 5,20μ. (10ος)
18:15 W 400m Final
18:30 M 400m Final
18:40 W High Jump Final
GRE Δόση 1,80μ. (12η)
GRE Μαλταμπέ 1,80μ. (9η)
CYP Χαραλάμπους 1,80μ. (9η)
19:00 W 800m Final
19:20 M 400m Dec
GRE Άγγ.Ανδρέογλου DQ
GRE Αντ.Ανδρέογλου 50.10
19:35 M Discus Throw Final
CYP Κονιαράκης 56,01μ. (9ος)
20:00 M 5000m A-race Final
20:20 M 5000m B-race Final
GRE Αναγνώστου 14.06.94 (12ος συν.)
20:45 W 200m Final
20:55 M 200m Final

DAY 4 - Κυριακή 11 Ιουλίου

09:40 M 110m H Dec
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 15.08
GRE Αντ.Ανδρέογλου 15.28
10:30 M Discus Throw Dec A
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 34,57μ.
GRE Αντ.Ανδρέογλου 39,76μ.
10:40 W 4 x 400m Relay R1
11:00 M Triple Jump Final
GRE Πανταζής 16,12μ.+ (5ος)
11:10 M 4 x 400m Relay R1
GRE 3.12.30
[Δουκατέλης, Δρίτσας, Λαμπρόπουλος, Ντέτσικας]
11:30 M Discus Throw Dec B
12:00 W 4 x 100m Relay R1
GRE 45.14
[Μιχαηλίδου, Ανθη, Τσουκαλά, Αναστασίου]
12:25 M 4 x 100m Relay R1
12:40 M Pole Vault Dec A+B
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 4,50μ.
GRE Αντ.Ανδρέογλου 4,60μ.
12:50 W Javelin Throw Final

16:00 M Javelin Throw Dec A
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 49,88μ.
16:20 W Long Jump Final
GRE Καρύδη 6,25μ. (9η)
16:30 W Pole Vault Final
GRE Αδαμοπούλου 4,00μ. (11η)
16:45 M 3000m SC Final
17:00 M Javelin Throw Dec B
GRE Αντ.Ανδρέογλου 50,94μ.
17:15 W 1500m Final
17:30 M 800m Final
17:40 M High Jump Final
17:55 W 5000m Final
18:30 W 4 x 100m Relay Final
18:40 M Javelin Throw Final
GRE Τσίτσος 78,22μ.
18:45 M 4 x 100m Relay Final
19:00 M 1500m Dec Final
GRE Άγγ.Ανδρέογλου 4.49.18
GRE Αντ.Ανδρέογλου 4.46.08
19:35 W 4 x 400m Relay Final
19:50 M 4 x 400m Relay Final

You're currently offline