European U20 Tallinn2021

Άρθρα Tallinn2021u20

Tallinn: 6ος ο Μπουζάκης – και η Κύπρια Ιωαννίδου – 8η η 4χ100μ. εφήβων

0
Το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 -που διαδέχτηκε αυτό των Κ23 στο Tallinn - ολοκληρώθηκε με σημαντικότερη ελληνική στιγμή φυσικά το χρυσό της Ελίνας Τζένγκο (->εδώ).Στις...

Tallinn: Πρωταθλήτρια Ευρώπης Κ20 η Ελίνα Τζένγκο (+videos, δηλώσεις)

0
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Τζένγκο στο Tallinn - το 8ο χρυσό για την Ελλάδα στην ιστορία της διοργάνωσης. -> Αποτελέσματα Η πρώτη βολή της Ελίνας Τζένγκο...

Tallinn: Μεγάλο ρεκόρ και κρίμα για τη Δεληγιάννη με 4η θέση – ατομικό η...

0
Η κούρσα του τελικού των 800μ. με το συγκλονιστικό φινάλε που άφησε ανάμεικτα συναισθήματα με πανελλήνιο ρεκόρ και 4η θέση για την Έλλη Δεληγιάννη,...

Tallinn: Στις 11 οι προκρίσεις σε τελικούς, με Μπουζάκη και Τζένγκο

0
Ακόμα 2 προκρίσεις σε τελικούς προστέθηκαν μετά το πρωινό πρόγραμμα της Γ' ημέρας στο Tallinn, όπου είχαμε 7 ελληνικές συμμετοχές σε προκριματικά - και...

Tallinn: 4ος ο Ντουσάκης, 6η η Εμμανουηλίδου, 7η η Κεσσίδη – Τελικό η Δεληγιάννη

0
Το απόγευμα της Β' ημέρας στο ευρωπαικό Κ20 είχε 5 παρουσίες σε τελικούς, μια ακόμη πρόκριση σε τελικό και δύο ακόμη σε ημιτελικούς, σε...
Tallinn
snow
-4.6 ° C
-4.2 °
-5.3 °
90 %
4.1kmh
100 %
Τρ
-0 °
Τε
0 °
Πε
0 °
Πα
-3 °
Σα
-1 °

Μετάλλια Ελλάδος σε Ευρωπαϊκά Ε/Ν

Πρόγραμμα Αγώνων

DAY 1 - Πέμπτη 15 Ιουλίου

10:00 Men’s Shot Put (6kg) Qualification
GRE Γεννίκης – 17,93μ. (q)
GRE Οικονόμου – 17,15μ.
CYP Αλεξιάδης – 17,93μ. (q)
10:00 Women’s 3000m Steeplechase Round 1 – Heat 1
GRE Καλλιμογιάννη – 10.31.72 NU20R (q)
GRE Ραφαϊλάκη – 10.49.43
10:40 Women’s Heptathlon 100m Hurdles
11:05 Men’s Hammer Throw (6kg) Qualification – Group A
GRE Πολυχρονίου – 67,64μ.
11:10 Women’s 100m Round 1
GRE Εμμανουηλίδου 11.83 (Q)
11:40 Women’s Heptathlon High Jump
11:50 Men’s 100m Round 1 – Heat 1
GRE Παναγιωτόπουλος 10.83 (Q)
12:25 Men’s Hammer Throw (6kg) Qualification – Group B
GRE Ντουσάκης 74,16μ. (Q)
GRE Ζιώγας 67,72μ.
12:30 Women’s 400m Round 1
13:00 Men’s 400m Round 1
CYP Ασσιώτης 49.44

15:25 Men’s High Jump Qualification
15:25 Women’s 800m Round 1
GRE Δεληγιάννη 2:05.63 (q)
15:30 Women’s Discus Throw Qualification – Group A
GRE Φιλιππίδου 46,41μ.
16:00 Men’s 1500m Round 1
16:20 Women’s Heptathlon Shot Put
16:25 Women’s 100m Semi-Final
GRE Εμμανουηλίδου 11.55 (q)
16:45 Men’s 100m Semi-Final
GRE Παναγιωτόπουλος 10.60
16:50 Women’s Discus Throw Qualification – Group B
GRE Κεσσίδη 50,92μ. (q)
17:05 Men’s 3000m Round 1
GRE Σταμούλης 8.31.57
GRE Πετρουλάκης 8.43.83
17:05 Men’s Long Jump Qualification
GRE Σκουρός 7,30μ.
GRE Αντωνακόπουλος 7,24μ.
17:40 Women’s 400m Semi-Final
17:50 Men’s Shot Put (6kg) Final
GRE Γεννίκης 18,78μ. (7ος)
CYP Αλεξιάδης 17,79μ. (9ος)
17:55 Men’s 400m Semi-Final
18:10 Women’s Heptathlon 200m heats
18:20 Men’s Javelin Throw Qualification – Group A
CYP Κοντονικόλα 63,73μ.
18:25 Women’s Pole Vault Qualification
GRE Τριανταφύλλου 3,90μ.
GRE Ρέτσα 4,00μ. (q)
18:40 Women’s 3000m Round 1
18:55 Women’s Triple Jump Qualification
GRE Ράπτη 12,95μ. (q)
19:30 Men’s Javelin Throw Qualification – Group B
19:30 Women’s 10,000m Race Walk
GRE Αντωνοπούλου 49.42.42 (13η)

DAY 2 - Παρασκευή 16 Ιουλίου

10:00 Women’s Hammer Throw Qualification – Group A
CYP Σάββα 59,16μ. (q)
10:05 Men’s 110m Hurdles (99cm) Round 1
10:30 Men’s Pole Vault Qualification
GRE Χύτας 4,80μ.
10:45 Women’s 100m Hurdles Round 1
10:50 Women’s High Jump Qualification
GRE Παπακώστα 1,70μ.
CYP Ιωαννίδου 1,81μ. (q)
11:20 Women’s 1500m Round 1
11:30 Women’s Hammer Throw Qualification – Group B
CYP Κολοκοτρώνη 54,19μ.
11:45 Men’s 800m Round 1
GRE Ντουραχάνης 1.54.14
12:20 Women’s 400m Hurdles Round 1
GRE Χατζηπουργάνη 60.20 (Q)
12:45 Women’s Heptathlon Long Jump
12:50 Men’s 400m Hurdles Round 1

14:45 Women’s Heptathlon Javelin Throw – Group A
16:00 Women’s Heptathlon Javelin Throw – Group B
16:00 Women’s 100m Hurdles Semi-Final
16:15 Women’s Triple Jump Final
GRE Ράπτη 12,68μ. (11η)
16:25 Men’s 110m Hurdles (99cm) Semi-Final
16:50 Women’s 800m Semi-Final
17:10 Men’s 100m Final
17:20 Women’s 100m Final
GRE Εμμανουηλίδου 11.66 (6η)
17:25 Women’s Discus Throw Final
GRE Κεσσίδη 51,11μ. (7η)
17:35 Women’s Heptathlon 800m heats
17:58 Men’s Long Jump Final
GRE Αντωνακόπουλος 7,42μ. (11ος)
18:00 Men’s 3000m Steeplechase Round 1
18:35 Women’s 400m Final
18:45 Men’s 400m Final
18:55 Men’s 5000m Final
19:10 Men’s Hammer Throw (6kg) Final
GRE Ντουσάκης 76,76μ. (4ος)
19:20 Women’s 200m Round 1
GRE Εμμανουηλίδου 23.85 (q)
19:45 Men’s 200m Round 1
GRE Καριοφύλλης 21.39 (Q)

DAY 3 - Σάββατο 17 Ιουλίου

09:30 Men’s Discus Throw (1.75kg) Qualification – Group A
CYP Παπά 51,20μ.
09:35 Men’s Decathlon U20 100m – Heats
10:05 Men’s 10,000m Race Walk
GRE Ανδρέας Μπαχός DNF
GRE Αλέξανδρος Μορτζάκης 44.20.21 (13ος)
10:30 Men’s Decathlon U20 Long Jump
10:35 Women’s Shot Put Qualification
GRE Ντραγκομίροβα 14,00μ.
GRE Σουγλάκου 13,69μ.
GRE Ανδρεάδη 13,20μ.
10:50 Men’s Discus Throw (1.75kg) Qualification – Group B
GRE Μπουζάκης 56,16μ. (q)
GRE Γεννίκης 54,71μ.
GRE Παυλίδης 50,14μ.
11:30 Women’s 4 x 400m Relay Round 1
11:50 Women’s Long Jump Qualification
11:55 Men’s 4 x 400m Relay Round 1
12:00 Men’s Decathlon U20 Shot Put (6kg)
12:15 Women’s Javelin Throw Qualification – Group A
GRE Τζένγκο 58,90μ. (Q)
13:20 Women’s Javelin Throw Qualification – Group B

15:00 Women’s 400m Hurdles Semi-Final
GRE Χατζηπουργάνη 59.00
15:05 Men’s Decathlon U20 High Jump
15:05 Women’s Hammer Throw Final
CYP Σάββα 58,28μ. (9η)
15:20 Men’s 400m Hurdles Semi-Final
15:30 Women’s Pole Vault Final
GRE Ρέτσα 3,94μ. (10η)
15:40 Women’s 200m Semi-Final
GRE Εμμανουηλίδου 24.13
16:00 Men’s 200m Semi-Final
GRE Καριοφύλλης 21.61
16:25 Men’s 800m Semi-Final
16:40 Women’s Shot Put Final
16:45 Women’s 100m Hurdles Final
17:00 Men’s 110m Hurdles (99cm) Final
17:15 Women’s 800m Final
GRE Δεληγιάννη 2.04.11 (4η)
17:30 Women’s 3000m Steeplechase Final
GRE Καλλιμογιάννη 10.36.49 (11η)
17:35 Men’s High Jump Final
17:55 Women’s 200m Final
18:05 Men’s 200m Final
18:13 Men’s Javelin Throw Final
18:15 Men’s Decathlon U20 400m – heats
18:35 Men’s 1500m Final
18:37 Men’s Triple Jump Qualification
CYP Νικολάου NM
18:46 Women’s 3000m Final
19:05 Men’s 3000m Final

DAY 4 - Κυριακή 18 Ιουλίου

09:30 Men’s Decathlon U20 110m Hurdles – Heats
10:15 Women’s 4 x 100m Relay Round 1
10:25 Men’s Decathlon U20 Discus Throw (1.75kg) – Group A
11:00 Men’s 4 x 100m Relay Round 1
GRE [Μίλιος, Καριοφύλλης, Καμπίτσης, Παναγιωτόπουλος] 40.72 (Q)
11:30 Men’s Decathlon U20 Discus Throw (1.75kg) – Group B
13:30 Men’s Decathlon U20 Pole Vault

14:40 Men’s Discus Throw (1.75kg) Final
GRE Μπουζάκης 56,77μ. (6ος)
15:35 Women’s High Jump Final
CYP Ιωαννίδου 1,83μ. (6η)
15:55 Men’s Triple Jump Final
16:00 Women’s 400m Hurdles Final
16:10 Men’s 400m Hurdles Final
16:20 Men’s Decathlon U20 Javelin Throw – Group A
16:25 Men’s 800m Final
16:40 Women’s 4 x 100m Relay Final
16:50 Men’s 4 x 100m Relay Final
GRE [Μίλιος, Καριοφύλλης, Καμπίτσης, Παναγιωτόπουλος] 41.44 (8οι)
17:05 Women’s 1500m Final
17:10 Men’s Pole Vault Final
17:20 Men’s 3000m Steeplechase Final
17:25 Men’s Decathlon U20 Javelin Throw – Group B
17:38 Women’s 5000m Final B
GRE Πασπαλιάρη 17.21.46 (23η)
17:50 Women’s Long Jump Final
18:05 Women’s 5000m Final A
18:30 Women’s Javelin Throw Final
GRE Τζένγκο
18:37 Men’s Decathlon U20 1500m – Heats
19:00 Women’s 4 x 400m Relay Final
19:20 Men’s 4 x 400m Relay Final

You're currently offline