European Championships , Munich2022

Άρθρα Munich2022

Munich: Επικράτηση διοργανωτών στο φινάλε – 4η η Ελλάδα στα μετάλλια

0
Η σκυταλοδρομία 4χ100μ. γυναικών ήταν το τελευταίο αγώνισμα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που έκλεισε πανηγυρικό τρόπο για τους διοργανωτές. -> Αποτελέσματα Η Μ.Βρετανία με νίκη θα...

Munich: 9η η Γκούσιν – Mahuchikh, Vukovic, Topic, μια ξεχωριστή τριάδα

0
Η τελευταία ελληνική παρουσία σε τελικό, η 7η (πέραν των βάδην) ήταν στο ύψος από την Τατιάνα Γκούσιν την Κυριακή 21/8. -> Αποτελέσματα Η Γκούσιν πέρασε...

Munich: 3o χρυσό η Bol – CR Duplantis και Gega

0
Την 6η και προτελευταία ημέρα στο Μόναχο, ο Mondo Duplantis ήταν το κεντρικό πρόσωπο, ενώ ξεχώρισε ξανά η Femke Bol. -> Αποτελέσματα Στα τελευταία προκριματικά των...

Munich: Χρυσή και η Τζένγκο, με ρεκόρ Κ23

0
Το 4ο χρυσό και 5ο μετάλλιο συνολικά για την ελληνική αποστολή ήρθε το απόγευμα της προτελευταίας ημέρας στο Μόναχο. -> Αποτελέσματα Η Ελίνα Τζένγκο είναι...

Munich: Νταμπλ η Ντρισμπιώτη!

0
Υπό διαρκή βροχόπτωση έγιναν το πρωί του Σαββάτου τα αγωνίσματα των 20χλμ βάδην, αρχικά των ανδρών και μετά των γυναικών που έκλεισαν πανηγυρικά με...
Munich
overcast clouds
6.6 ° C
7.6 °
5.9 °
67 %
6.3kmh
100 %
Πα
6 °
Σα
5 °
Κυ
3 °
Δε
1 °
Τρ
0 °

Μετάλλια Ελλάδος σε Ευρωπαικά Α/Γ

Πρόγραμμα Αγώνων (+1 ώρα για Ελλάδα)

Day 1 - Δευτέρα 15 Αυγούστου

10:30 Marathon* W 
11:30 Marathon* M 

10:00 Shot Put M Qualification (A+B)
10:05 100m· M Decathlon
10:25 Pole Vault W Qualification (A+B)
10:40 100m M Round 1
10:50 Long Jump M Decathlon (A+B)
11:05 100m W Round 1
11:20 Shot Put W Qualification (A+B)
12:10 Long Jump M Qualification (A+B)
12:40 Shot Put M Decathlon (A+B)

18:15 Discus Throw W Qualification (A)
18:30 High Jump M Decathlon (A+B)
19:00 400m M Round 1
19:25 Discus Throw W Qualification (B)
19:35 400m W Round 1
20:05 Triple Jump M Qualification (A+B)
20:15 1500m M Round 1
20:38 Shot Put W Final
20:58 Shot Put M Final
21:15 400m M Decathlon
21:48 10000m W Final

Day 2 - Τρίτη 16 Αυγούστου

08:30 35km Race Walk* W 
08:30 35km Race Walk* M 

09:05 110m Hurdles M Decathlon
09:35 110m Hurdles M Round 1
09:50 Long Jump W Qualification (A+B)
09:50 Discus Throw M Decathlon (A)
10:15 1500m W Round 1
10:55 Discus Throw M Decathlon (B)
11:30 Pole Vault M Decathlon (A)
11:40 3000m Steeplechase M Round 1
12:15 Hammer Throw W Qualification (A)
12:25 400m M Semifinals
12:30 Pole Vault M Decathlon (B)
13:00 400m W Semifinals
13:30 Hammer Throw W Qualification (B)

18:35 High Jump M Qualification (A+B)
18:40 Javelin Throw M Decathlon (A)
19:40 Javelin Throw M Decathlon (B)
20:05 100m M Semifinals
20:27 Long Jump M Final
20:35 100m W Semifinals
21:02 Discus Throw W Final
21:08 5000m M Final
21:35 1500m M Decathlon Final
22:15 100m M Final
22:25 100m W Final

Day 3 - Τετάρτη 17 Αυγούστου

09:35 Hammer Throw M Qualification (A)
10:30 100m Hurdles W Heptathlon
10:50 Hammer Throw M Qualification (B)
11:05 400m Hurdles M Round 1
11:35 High Jump W Heptathlon (A+B)
11:40 400m Hurdles W Round 1
12:20 Discus Throw M Qualification (A)
12:35 Triple Jump W Qualification (A+B)
13:35 Discus Throw M Qualification (B)

19:54 Shot Put W Heptathlon (A+B)
20:00 Pole Vault W Final
20:15 Triple Jump M Final
20:30 110m Hurdles M Semifinals
21:05 Hammer Throw W Final
21:10 200m W Heptathlon
21:43 400m M Final
22:02 400m W Final
22:22 110m Hurdles M Final

Day 4 - Πέμπτη 18 Αυγούστου

09:00 Javelin Throw W Qualification (A)
09:20 3000m Steeplechase W Round 1
09:25 Long Jump W Heptathlon (A+B)
10:10 800m M Round 1
10:15 Javelin Throw W Qualification (B)
10:45 800m W Round 1
10:50 Pole Vault M Qualification (A+B)
11:25 400m Hurdles M Semifinals
11:36 Javelin Throw W Heptathlon (A)
11:55 400m Hurdles W Semifinals
12:30 200m M Round 1
12:48 Javelin Throw W Heptathlon (B)
13:05 200m W Round 1

20:05 High Jump M Final
20:10 Hammer Throw M Final
20:13 200m M Semifinals
20:37 200m W Semifinals
20:58 Long Jump W Final
21:05 1500m M Final
21:25 5000m W Final
21:55 800m W Heptathlon Final

Day 5 - Παρασκευή 19 Αυγούστου

10:00 4x100m Relay M Round 1
10:00 Javelin Throw M Qualification (A)
10:05 High Jump W Qualification (A+B)
10:25 4x100m Relay W Round 1
10:50 800m W Semifinals
11:10 4x400m Relay M Round 1
11:15 Javelin Throw M Qualification (B)
11:40 4x400m Relay W Round 1

20:20 Discus Throw M Final
20:27 800m M Semifinals
20:45 1500m W Final
20:55 Triple Jump W Final
21:00 3000m Steeplechase M Final
21:20 200m M Final
21:45 400m Hurdles W Final
22:00 400m Hurdles M Final
22:22 200m W Final

Day 6 - Σάββατο 20 Αυγούστου

08:30 20km Race Walk* M 
10:15 20km Race Walk* W 

20:05 Pole Vault M Final
20:15 800m W Final
20:25 Javelin Throw W Final
20:43 100m Hurdles W Round 1
21:15 4x400m Relay M Final
21:45 4x400m Relay W Final
22:13 3000m Steeplechase W Final

Day 7 - Κυριακή 21 Αυγούστου

19:05 High Jump W Final
19:10 100m Hurdles W Semifinals
19:40 800m M Final
19:50 Javelin Throw M Final
20:00 10000m M Final
20:45 100m Hurdles W Final
21:12 4x100m Relay M Final
21:22 4x100m Relay W Final

You're currently offline