World U20 - Cali2022

Άρθρα Cali2022

Cali: 8η η Ράπτη, 9η η Κάσσου – ΗΠΑ, Τζαμάικα, Αιθιοπία πρώτες δυνάμεις

0
Η 6η και τελευταία ημέρα στο Cali είχε 10 τελικούς, με αρχή τη δισκοβολία εφήβων μρ την 5η θέση και το ρεκόρ του Παυλίδη...

Cali: 4ος με ρεκόρ ο Παυλίδης

0
Ένα δεύτερο (τυπικά και ..τρίτο) πανελλήνιο ρεκόρ Κ20 είχαμε στο Cali, μαζί με μια ακόμα πολύ υψηλή θέση στην κατάταξη, στη δισκοβολία εφήβων, το...

Cali: Σούπερ πάλι η Εμμανουηλίδου – συν 2 προκρίσεις – Διάκριση Σάββα, Κοντονικόλα

0
Και πάλι με βροχή στο Cali και καθυστερήσεις στο απογ. πρόγραμμα της 5ης ημέρας, που είχε συνολικά 12 τελικούς και εξαιρετικές ελληνικές και κυπριακές...

Cali: Ιπτάμενες Τζαμαϊκανές

0
Οι κούρσες 4χ100μ. έκλεισαν το πρόγραμμα της βροχερής 5ης ημέρας στο παγκόσμιο Κ20. -> Αποτελέσματα Οι Τζαμαικάνές ήταν και πάλι εκπληκτικές, με τη Serena Cole, την...

Cali: 12ες Ντραγκομίροβα και Τριανταφύλλου

0
Πέρα από τον τελικό της σφυροβολίας με τη δραματική εξέλιξη και τον Κορακίδη χρυσό (->εδώ) αλλά και τα 200αρια, με το ρεκόρ και πρόκριση...
Santiago de Cali
broken clouds
22 ° C
22 °
22 °
83 %
3.1kmh
75 %
Τρ
30 °
Τε
29 °
Πε
29 °
Πα
28 °
Σα
23 °

Μετάλλια Ελλάδος σε Παγκόσμια Ε/Ν

Πρόγραμμα Αγώνων (+8 ώρες για Ελλάδα)

DAY 1 - Δευτέρα 1 Αυγούστου

09:05 W Javelin Throw Qualification – Group A
09:15 M 100 Metres Decathlon U20
09:40 W Shot Put Qualification
10:00 M 1500 Metres Heats
10:08 M Long Jump Decathlon U20
10:28 W Javelin Throw Qualification – Group B
10:32 W 3000 Metres Steeplechase Heats
11:08 W 800 Metres Heats
11:37 M Shot Put (6kg) Decathlon U20
11:45 M Long Jump Qualification
12:00 M 100 Metres Heats

15:00 M High Jump Decathlon U20
15:05 W Discus Throw Qualification – Group A
15:15 M 110m Hurdles (99.0cm) Heats
15:26 W Pole Vault Qualification
16:20 X 4×400 Metres Relay Heats
16:27 W Discus Throw Qualification – Group B
17:00 W 3000 Metres Final
17:25 M 400 Metres Decathlon U20
17:38 M Shot Put (6kg) Qualification
17:55 M 5000 Metres Final

DAY 2 - Τρίτη 2 Αυγούστου

09:00 M 110m Hurdles (99.0cm) Decathlon U20
09:11 M Pole Vault Qualification
09:25 W 400 Metres Heats
09:45 M Discus Throw (1.750kg) Decathlon – Group A
10:25 M 400 Metres Heats
10:46 M Discus Throw (1.750kg) Decathlon – Group B
11:25 W 400 Metres Hurdles Heats
12:01 M Hammer Throw (6kg) Qualification – Group A
12:18 M Pole Vault Decathlon U20
12:30 W 100 Metres Heats
13:20 M Hammer Throw (6kg) Qualification – Group B

15:05 M Javelin Throw Decathlon – Group A
15:10 M 110m Hurdles (99.0cm) Semi-Final
15:15 W Shot Put Final
15:40 M 100 Metres Semi-Final
16:05 M Javelin Throw Decathlon – Group B
16:10 W 800 Metres Semi-Final
16:15 M Long Jump Final
16:50 X 4×400 Metres Relay Final
17:15 M Shot Put (6kg) Final
17:20 W Javelin Throw Final
17:30 M 1500 Metres Decathlon U20
17:55 M 100 Metres Final

DAY 3 - Τετάρτη 3 Αυγούστου

09:00 W 100 Metres Hurdles Heptathlon
09:11 W Hammer Throw Qualification – Group A
09:25 M 3000 Metres Steeplechase Heats
09:45 W Long Jump Qualification
09:55 W High Jump Heptathlon
10:10 M 400 Metres Hurdles Heats
10:38 W Hammer Throw Qualification – Group B
11:15 M 200 Metres Heats

15:00 W Shot Put Heptathlon
15:05 W 400 Metres Hurdles Semi-Final
15:35 M 200 Metres Semi-Final
15:55 W Pole Vault Final
16:05 W 100 Metres Semi-Final
16:17 M High Jump Qualification
16:30 W 200 Metres Heptathlon
16:55 W 400 Metres Semi-Final
17:16 W Discus Throw Final
17:25 M 400 Metres Semi-Final
17:55 M 1500 Metres Final
18:10 W 800 Metres Final
18:25 M 110m Hurdles (99.0cm) Final
18:35 W 100 Metres Final

DAY 4 - Πέμπτη 4 Αυγούστου

09:00 M Javelin Throw Qualification – Group A
09:05 W 100 Metres Hurdles Heats
09:30 W Long Jump Heptathlon
10:05 M 800 Metres Heats
10:10 M Javelin Throw Qualification – Group B
11:00 M Triple Jump Qualification
11:05 W 1500 Metres Heats
11:24 W Javelin Throw Heptathlon – Group A
11:50 W 200 Metres Heats
12:30 W Javelin Throw Heptathlon – Group B

15:00 W 4×100 Metres Relay Heats
15:05 M Pole Vault Final
15:25 M 4×100 Metres Relay Heats
15:50 W 800 Metres Heptathlon
16:12 W High Jump Qualification
16:15 W 200 Metres Semi-Final
16:40 M 400 Metres Hurdles Semi-Final
16:45 M Hammer Throw (6kg) Final
17:10 W 400 Metres Hurdles Final
17:20 W 3000 Metres Steeplechase Final
17:40 W 400 Metres Final
17:50 M 400 Metres Final
18:00 M 200 Metres Final

DAY 5 - Παρασκευή 5 Αυγούστου

08:30 W 10,000 Metres Race Walk Final
09:25 M Discus Throw (1.750kg) Qualification – Group A
09:30 W Triple Jump Qualification
09:35 M 10,000 Metres Race Walk Final
10:35 M Discus Throw (1.750kg) Qualification – Group B
10:40 W 4×400 Metres Relay Heats
11:15 M 4×400 Metres Relay Heats

15:00 W Long Jump Final
15:05 W 100 Metres Hurdles Semi-Final
15:10 M High Jump Final
15:15 W Hammer Throw Final
15:50 M 800 Metres Semi-Final
16:20 W 200 Metres Final
16:40 M 400 Metres Hurdles Final
16:55 M Triple Jump Final
17:00 M 3000 Metres Final
17:05 M Javelin Throw Final
17:30 W 4×100 Metres Relay Final
18:00 M 4×100 Metres Relay Final

DAY 6 - Σάββατο 6 Αυγούστου

15:30 M Discus Throw (1.750kg) Final
15:35 W High Jump Final
15:40 W 100 Metres Hurdles Final
15:50 W Triple Jump Final
16:00 W 1500 Metres Final
16:16 M 800 Metres Final
16:25 W 5000 Metres Final
17:00 M 3000 Metres Steeplechase Final
17:20 W 4×400 Metres Relay Final
17:43 M 4×400 Metres Relay Final

You're currently offline