Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

  • Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Πανελλήνιο πρωτ. κλειστού (ΣΕΦ)

10 Φεβρουαρίου 2018 - 11 Φεβρουαρίου 2018

Σχετικά θέματα:
www.stivoz.com/forum/showthread.php?17334 (αποτελέσματα)
www.stivoz.com/content.php?6532-Panellinio-kleistou-10-11-Feb
www.stivoz.com/content.php?6537-Oi-Kyprioi-athlites-sto-Panellinio-kleistou
www.stivoz.com/content.php?6539-SEF-Foveri-Belibasaki-kai-orio-sta-400m-Kalos-prokrimatikos-Spanoudaki-Trivyzas
www.stivoz.com/content.php?6540-SEF-Orio-kai-i-Spanoudaki-nea-kali-koursa-Belibasaki-Seri-nikwn-Dimitrakis-Tsiamis
www.stivoz.com/content.php?6546-SEF-Rekor-i-Lavasa-astamatiti-Belibasaki-double-kai-Giannopoulou-Dimitrakis
www.stivoz.com/content.php?6545-SEF-Oi-empodistes-mas-pane-pagkosmio-Pagkyprio-o-Trajkovic
www.stivoz.com/content.php?6544-SEF-pagkosmios-dis-o-Karalis-orio-kai-WR-efivwn

-> Νικητές πρωταθλημάτων
-> ρεκόρ κλειστού
-> all-time top5 Ελλάδος
-> όρια&επιτεύξεις παγκ.κλειστού
-> topList2018(i)

Συμμετοχές:
Ανδρών
Γυναικών

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ προπονήσεων & αγώνων

Χρήση περιφερειακού στίβου [όχι αρένα] :
Δευτέρα (5/2): 16.00- 20.00
Τρίτη (6/2): 09.00- 16.00, 20.00-22.00
Τετάρτη (7/2): 09.00- 16.00, 20.00-22.00
Πέμπτη (8/2): 13.00- 20.00
Παρασκευή (9/2) 13.00- 20.00 [και αρένα]

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/2: γιορτή ΣΕΓΑΣ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα:

Τηλεοπτική μετάδοση: ΕΡΤ2 & webtv της ΕΡΤ
Σάββατο 19.00-20.30, Κυριακή 18.00-19.30

Α ́ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

09:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 15,00μ.
09:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 14,50μ.
09:30 60μ. 7θλο Α1
09:50 60μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:00 & 10:20 ΕΠΙΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής / γκρουπ 3,60μ.
10:00 & 10:20 ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας επιλογής (δεν θα γίνει προκριματικός)
10:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ 7θλο Α2
11:00 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:30 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 12,60μ.
11:40 400μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 7θλο Α3
12:40 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
13:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ 7θλο Α4

17:15 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:20 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:40 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30 60μ. ΠΚ Α’ (2 σειρές) *
18:35 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:45 60μ. ΠΠ Α’ (2 σειρές) *
19:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:10 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:16 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:25 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:31 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:40 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:46 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:55 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:01 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:10 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:20 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

* οι 16 καλύτεροι-ες πανελλαδικά από 1/1 έως 5/2/2018, με φώτο-φίνις

Β ́ ΗΜΕΡΑ : ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 5,80μ.
10:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 13,00μ.
10:00 & 10:20 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής / γκρουπ 4,60μ.
10:00 & 10:20 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής (δεν θα γίνει προκριματικός)
10:00 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:20 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
10:35 800μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:15 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές
11:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 7,30μ.
11:35 60μ. με Εμπόδια 5θλο Γ1
11:50 200μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές
12:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ 5θλο Γ2
12:45 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές

13:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 5θλο Γ3
13:30 60μ. με Εμπόδια 7θλο Α5
14:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ 5θλο Γ4
14:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 7θλο Α6

16:00 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:15 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:25 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:30 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:45 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:00 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:25 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:30 1000μ. 7θλο Α7
17:45 800μ. 5θλο Γ5
17:55 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:27 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:35 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:41 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:50 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:56 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:05 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:12 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:25 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:32 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:40 4Χ400μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:05 4Χ400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές που έχουν τα όρια,
που πρέπει να έχουν επιτευχθεί από 1/1/2017 μέχρι και την τελευταία Κυριακή πριν από τη διεξαγωγή του πρωταθλήματος.

Όρια συμμετοχής Α/Γ:

60μ.: 7.45 / 8.30
(100μ.: 11.90 / 13.20)
60μ.εμπ.: ? / ?
(110/100: 16.90 / 17.30)

200μ.: 23.30 / 26.70
400μ.: 53.00 / 63.50
800μ.: 2.04 / 2.29
1500μ.: 4.20 / 5.08
3000μ.: 9.21 / 11.35
(5000μ.: 16.02 / 20.00,
στηπλ: 10.37 / 13.26)

βάδην 3/5: 24.30 / 16.40
(10χλμ: 52.00 / 57.00)

Ύψος: 1,85μ. / 1,55μ.
Επικοντώ: 4,30μ. / 3,30μ.
Μήκος: 6,40μ. / 5,15μ.
Τριπλούν: 13,80μ. / 11,60μ.
Σφαίρα: 13,00μ. (15,00μ. Εφ.) / 10,00μ.
Σύνθετα 7θλο/5θλο: 5000β. / 3000β.

4χ400μ. χωρίς όριο (αρχική δήλωση μέχρι 8 αθλητές/τριες)

Ακόμη, δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι:
-έχουν καταταγεί στη 12αδα του αντίστοιχου ατομικού αγωνίσματος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που αγωνίστηκαν την προηγούμενη χρονιά.
-έχουν καταταγεί στη 15αδα της Ετήσιας Λίστας Α/Γ του προηγούμενου έτους, στο αντίστοιχο όμως ατομικό αγώνισμα που θα συμμετάσχουν.

Συμμετοχή Χωρίς Όριο (για αθλητές μέχρι 27 ετών / γεν.1991) Κάθε σύλλογος μπορεί να δηλώσει και
-1 αθλητή/τρια αν από το σύλλογο αυτό έχουν προκριθεί 0-4 αθλητές/τριες συνολικά ή
-2 αθλητές/τριες αν έχουν προκριθεί από 5 και πάνω αθλητές/τριες

Δηλώσεις συμμετοχής:
μέχρι Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 14:00
στο entries@segas.gr

Στο πρωτάθλημα δικαιούνται συμμετοχής (πέρα από Α/Γ, Νέους, Ε/Ν – μέχρι 2+1 αγωνίσματα) και οι Π/Κ (εκτός από 60μ. εμπόδια, σφαιροβολία και σύνθετα – μέχρι 2 αγωνίσματα)

-> προκήρυξη

Λεπτομέρειες

Αρχή:
10 Φεβρουαρίου 2018
Τέλος:
11 Φεβρουαρίου 2018
Κατηγορία Εκδήλωση:

You're currently offline