1. 06/03 Tokyo
  2. 18/04 Boston
  3. 25/09 Berlin
  4. 02/10 London
  5. 09/10 Chicago
  6. 06/11 New York

#1 Tokyo

M

  1. Eliud Kipchoge KEN 2:02:40
  2. Amos Kipruto KEN 2:03:13
  3. Tamirat Tola ETH 2:04:14
  4. Kengo Suzuki JPN 2:05:28
  5. Shura Kitata ETH 2:06:12
  6. Laban Korir KEN 2:06:37
  7. Kenya Sonota JPN 2:07:23
  8. Shun Yuzawa JPN 2:07:31
  9. Kento Kikutani JPN 2:07:55
  10. Michael Githae KEN 2:07:55

W

  1. Brigid Kosgei KEN 2:16:02
  2. Ashete Bekere ETH 2:17:58
  3. Goytatom Gebreselassie ETH 2:18:18
  4. Angela Tanui KEN 2:18:42
  5. Hiwot Gebrekidan ETH 2:19:10
  6. Mao Ichiyama JPN 2:21:02
  7. Hitomi Niiya JPN 2:21:17
  8. Sara Hall USA 2:22:56
  9. Helen Tola ETH 2:24:33
  10. Kaori Morita JPN 2:27:38

#2 Boston

(downhill)

M

  1. Evans Chebet KEN 2:06:51
  2. Lawrence Cherono KEN 2:07:21
  3. Benson Kipruto KEN 2:07:27
  4. Gabriel Gerald Geay TAN 2:07:53
  5. Erick Kiptanui KEN 2:08:47
  6. Albert Korir KEN 2:08:50
  7. Scott Fauble USA 2:08:52
  8. Jemal Yimer ETH 2:08:58
  9. Elkanah Kibet USA 2:09:07
  10. Kinde Atanaw ETH 2:09:16

W

  1. Peres Jepchirchir KEN 2:21:01
  2. Ababel Yeshaneh ETH 2:21:05
  3. Mary Ngugi KEN 2:21:32
  4. Edna Kiplagat KEN 2:21:40
  5. Monicah Wanjuhi KEN 2:22:13
  6. Violah Lagat KEN 2:23:47
  7. Joyciline Jepkosgei KEN 2:24:43
  8. Degitu Azimeraw ETH 2:25:23
  9. Charlotte Purdue GBR 2:25:26
  10. Nell Rojas USA 2:25:57

#3 Berlin

M

  1. Kipchoge, Eliud (KEN) 2:01:09
  2. Korir, Mark (KEN) 2:05:58
  3. Abate, Tadu (ETH) 2:06:28
  4. Belihu, Andamlak (ETH) 2:06:40
  5. Kipchumba, Abel (KEN) 2:06:49
  6. Getachew, Limenih (ETH) 2:07:07
  7. Sonota, Kenya (JPN) 2:07:14
  8. Maruyama, Tatsuya (JPN) 2:07:50
  9. Kikutani, Kento (JPN) 2:07:56
  10. Chumba, Zablon (KEN) 2:08:01

W

  1. Assefa, Tigist (ETH) 2:15:37
  2. Wanjiru, Rosemary (KEN) 2:18:00
  3. Abayechew, Tigist (ETH) 2:18:03
  4. Edesa, Workenesh (ETH) 2:18:51
  5. Gola, Sisay Meseret (ETH) 2:20:58
  6. D’Amato, Keira (USA) 2:21:48
  7. Kaseda, Rika (JPN) 2:21:55
  8. Suzuki, Ayuko (JPN) 2:22:02
  9. Sato, Sayaka (JPN) 2:22:13
  10. Chepkirui, Vibian (KEN) 2:22:21

#4 London

M

  1. KIPRUTO, Amos (KEN) 2:04:39
  2. GEBRESILASE, Leul (ETH) 2:05:12
  3. ABDI, Bashir (BEL) 2:05:19
  4. ATANAW, Kinde (ETH) 2:05:27
  5. BEKELE, Kenenisa (ETH) 2:05:53
  6. LEGESE, Birhanu (ETH) 2:06:11
  7. LEMMA, Sisay (ETH) 2:07:26
  8. ROBINSON, Brett (AUS) 2:09:52
  9. GHEBRESILASIE, Weynay (GBR) 2:11:57
  10. SESEMANN, Philip (GBR) 2:12:10

W

  1. YEHUALAW, Yalemzerf (ETH) 2:17:26
  2. JEPKOSGEI, Joyciline (KEN) 2:18:07
  3. MEGERTU, Alemu (ETH) 2:18:32
  4. KORIR, Judith Jeptum (KEN) 2:18:43
  5. MELLY, Joan Chelimo (ROU) 2:19:27
  6. BEKERE, Ashete (ETH) 2:19:30
  7. NGUGI, Mary (KEN) 2:20:22
  8. KEBEDE, Sutume Asefa (ETH) 2:20:44
  9. HOSODA, Ai (JPN) 2:21:42
  10. HARVEY, Rose (GBR) 2:27:59

#5 Chicago

M

  1. Benson KIPRUTO (KEN) 2:04:24
  2. Seifu TURA (ETH) 2:04:49
  3. John KORIR (KEN) 2:05:01
  4. Bernard Kiprop KOECH (KEN) 2:07:15
  5. Shifera TAMRU (ETH) 2:07:53
  6. Kyohei HOSOYA (JPN) 2:08:05
  7. Conner MANTZ (USA) 2:08:16
  8. Hamza SAHLI (MAR) 2:08:22
  9. Eric Kiprono KIPTANUI (KEN) 2:08:26
  10. Guojian DONG (CHN) 2:08:53

W

  1. Ruth CHEPNGETICH (KEN) 2:14:18
  2. Emily SISSON (USA) 2:18:29
  3. Vivian KIPLAGAT (KEN) 2:20:52
  4. Ruti AGA (ETH) 2:21:41
  5. Waganesh MEKASHA (ETH) 2:23:41
  6. Susanna SULLIVAN (USA) 2:25:14
  7. Sara VAUGHN (USA) 2:26:23
  8. Maggie MONTOYA (USA) 2:28:07
  9. Sarah INGLIS (GBR) 2:29:37
  10. Makena MORLEY (USA) 2:30:28

#6 New York

M

  1. Evans Chebet (KEN) 2:08:41
  2. Shura Kitata (ETH) 2:08:54
  3. Abdi Nageeye (NED) 2:10:31
  4. Mohamed El Aaraby (MAR) 2:11:00
  5. Suguru Osako (JPN) 2:11:31
  6. Tetsuya Yoroizaka (JPN) 2:12:12
  7. Albert Korir (KEN) 2:13:27
  8. Daniele Meucci (ITA) 2:13:29
  9. Scott Fauble (USA) 2:13:35
  10. Reed Fischer (USA) 2:15:23

W

  1. Sharon Lokedi (KEN) 2:23:23
  2. Lonah Salpeter (ISR) 2:23:30
  3. Gotytom Gebreslase (ETH) 2:23:39
  4. Edna Kiplagat (KEN) 2:24:16
  5. Viola Cheptoo (KEN) 2:25:34
  6. Hellen Obiri (KEN) 2:25:49
  7. Aliphine Tuliamuk (USA) 2:26:18
  8. Emma Bates (USA) 2:26:53
  9. Jessica Stenson (AUS) 2:27:27
  10. Nell Rojas (USA) 2:28:32

-> Ιστορικό

Προηγούμενο άρθροFlash Newz 2022 Οκτώβριος
Επόμενο άρθροΣτο Birmingham το Ευρωπαϊκό του 2026

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ