ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Πειραιά – Κυκλάδων (Α/Γ, Α/Γ Β΄, Ε/Ν)
Οι νικητές και οι νικήτριες του 9ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε σε χώρο δίπλα στο ΣΕΦ, είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.

12.000μ ανδρών
Φράγγος (ΟΣΦΠ) 36.51.4, Γελασάκης (ΟΣΦΠ) 36.52.5, Θεοδωρακάκος (ΟΣΦΠ) 36.52.8.
Ομαδικό ΟΣΦΠ 6 β, Πανιώνιος 28.

8.000μ ανδρών Β΄
Μαυροειδέας (Πανιώνιος) 23.52.2, Νακόπουλος (Πανιώνιος) 24.34.6, Μουστάκας (ΟΣΦΠ) 25.06.6.
Ομαδικό Πανιώνιος 9, ΟΣΦΠ 18.

6.000μ εφήβων
Κυριαζής (ΟΣΦΠ) 22.50.0, Γιαννούλης (Κούρος Αιγ) 22.59.5, Λέκκας (ΓΕ Πόρου) 23.20.7.
Ομαδικό ΟΣΦΠ 18.

4.000μ παίδων
Μοχάμεντ (ΓΕ Πόρου) 14.37.7, Δημητράκης (ΓΣ Γλύφάδας) 14.39.6, Κεραμάς (ΓΣ Γλυφάδας) 14.52.7.
Ομαδικό ΓΕ Πόρου 19, ΓΣ Γλυφάδας 20, Πανιώνιος 28.

3.000μ ΠΠΑ΄
Κουϊμάνης (ΟΣΦΠ) 10.41.2, Μήσιαρης (Πειραϊκός) 10.42.8, Ντούνης (ΓΣ Γλυφάδας) 10.56.2
Ομαδικό ΓΣ Γλυφάδας 19, Πανιώνιος 30, ΓΕ Πόρου 31.

1.500μ ΠΠΒ΄
Ντάγκας (ΟΦΚΑ Οδυσ) 5.50.4, Παπαδάκης (ΟΦΚΑ Οδυσ) 5.50.7, Κατσίμπρας (Πανιώνιος) 6.07.8.
Ομαδικό ΟΦΚΑ Οδυσσέας 7, ΓΕ Πόρου 27, Πανιώνιος 45.

6.000μ γυναικών
Κεφαλά (ΟΣΦΠ) 22.17.9, Πετροπούλου (ΓΕ Πόρου) 28.32.8, Πανταζή (Πανιώνιος) 29.01.5
Ομαδικό ΟΣΦΠ 14.

4.000μ γυναικών Β΄
Κουμπούλη (ΟΦΚΑ Οδυσ) 16.29.0, Κεφαλίδου (ΓΣ Καλλιθέας) 16.47.7, Θεοκά (ΦΣ Καλλιθέας) 18.04.8
Ομαδικό ΓΣ Καλλιθέας 13.

4.000μ νεανίδων
Σιόκολι (Πανιώνιος) 16.28.1, Δρακοπούλου (ΟΦΚΑ Οδυσ) 17.41.6, Γεωργαλά (ΓΣ Γλυφάδας) 18.4.7
Ομαδικό –

3.000μ κορασίδων
Λουτριώτου (Πανιώνιος) 12.49.7, Στρατάκη (ΓΣ Γλυφάδας) 13.31.3, Τσιτκάνου (ΓΣ Καλλιθέας) 13.29.5
Ομαδικό ΓΣ Γλυφάδας 16, Πανιώνιος 16.

2.000μ ΠΚΑ΄
Μαρμαρίδου (ΟΣΦΠ) 7.39.7, Κουφού (ΓΣ Γλυφάδας) 7.47.7, Κανελλοπούλου (ΓΕ Πόρου) 8.22.5
Ομαδικό ΟΦΚΑ Οδυσσέας 19, ΓΕ Πόρου 23, ΓΣ Γλυφάδας 24.

1.000μ ΠΚΒ΄
Λέκκα (ΓΕ Πόρου) 3.48.2, Σκυλογιάννη (Πειραϊκός) 3.49.1, Χατζηαντωνίου ΟΦΚΑ Οδυσ) 4.00.8
Ομαδικό ΟΦΚΑ Οδυσσέας 26, ΓΕ Πόρου 31, ΑΟ Π Φαλήρου 37

Οι νικητές και οι νικήτριες του 7ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος στίβου σε ανώμαλο έδαφος της ΕΑΣ Ανατολικής Αττικής που έγινε στο Μαραθώνα (Σχοινιάς), είναι οι εξής:

12.000 μ. ανδρών
Σαββόπουλος (ΑΟΦ) 33.56.7, Βωβός (ΓΣ Αμαρουσίου) 41.09.2, Καλιακούδης (ΑΕ Μεσογείων) 41.37.9.
Ομαδικό: ΓΣ Αμαρουσίου, Ανατολή Ν. Ι., ΓΣ Κηφισιάς

8.000 μ. ανδρών Β
Γαλανόπουλος (ΓΣ Αμαρουσίου) 28.51, Κυριακόπουλος (ΣΑΚΑ) 30.45.5, Κατάρας (Ανατολή) 31.57.2.
Ομαδικό ΑΓΣ Ανατολή Ν.Ι., ΑΟ Ολυμπιάδα Κηφισιά, ΑΕ Μεσογείων.

6.000 μ. εφήβων
Βασιλείου (ΑΕ Μεσογείων) 20.44.5, Κόλλιας (ΓΣ Αμαρουσίου) 22.31.5, Βέρρας (Ανατολή Ν.Ι.) 24.38.8.
Ομαδικό: ΓΣ Αμαρουσίου, ΑΕ Μεσογείων, Ανατολή Ν.Ι.

4.000 μ. παίδων
Γαλανόπουλος (ΓΣ Αμαρουσίου) 12.33.9, Καπετανάκης (ΑΕ Μεσογείων) 12.49.3, Μπαμπαϊωάννου (ΑΟ Ολυμπιάδα) 13.53.4.
Ομαδικό: ΓΣ Αμαρουσίου, ΑΕ Μεσογείων, ΑΟ Ολυμπιάδα.

3.000 μ. ΠΠΑ
Σταμπάνης (ΑΕ Μεσογείων) 9.41.5, Παπανικολάου (ΓΣ Αμαρουσίου) 9.54.5, Χατζίκος (Ανατολή Ν.Ι.) 10.14.1.
Ομαδικό: ΑΟ Φιλοθέης, Ανατολή Ν.Ι., Ολυμπιάδα Κηφισιάς.

1.500 μ. ΠΠΒ
Μιακσίπο (ΓΑΣ Χολαργού) 5.01.5, Γκότσης (ΣΑΚΑ) 5.15.2, Τσάνης (ΑΟ Βάρης) 5.24.6.
Ομαδικό: ΓΑΣ Χολαργού.

6.000 μ. γυναικών
Κατσιμάνου (ΑΕ Μεσογείων) 25.13.7, Αδαμοπούλου (ΑΕ Μεσογείων) 25.27.2, Φραδέλου (ΑΕ Μεσογείων) 25.43.8.
Ομαδικό: ΑΕ Μεσογείων.

4.000 μ. γυναικών Β
Μαντζάφου (ΑΟ Φιλοθέης) 17.05.0, Αντωνοπούλου (ΑΟ Ολυμπιάδα Κ.) 17.57.4, Πλευρίτη (ΑΟ Ολυμπιάδα Κ.) 20.33.5.
Ομαδικό: ΑΟ Ολυμπιάδα Κηφισιάς, ΣΑΚΑ.

4.000 μ. νεανίδων Στούπελ (ΑΟΦ) 16.08.4, Σκουλαρίκη (ΓΣ Κηφισιάς) 16.33.3, Λοβέρα (ΑΕ Μεσογείων) 17.27.7.
Ομαδικό: ΑΟ Φιλοθέης, ΑΕ Μεσογείων.

3.000 μ. κορασίδων
Λυμπούση (ΓΑΣ Χολαργού) 11.15.5, Τίκτα (ΓΣ Κηφισιάς) 11.29.1, Γούπου (Ανατολή Ν.Ι.) 12.38.4.
Ομαδικό: ΓΑΣ Χολαργού, ΑΟ Ολυμπιάδα Κηφισιάς, ΑΟ Φιλοθέης.

2.000 μ. ΠΚΑ
Δρακάκη (ΓΣ Κηφισιάς) 7.50.4, Γιανούλη (ΑΕ Μεσογείων) 7.51.7, Παπαηλιού (ΣΑΚΑ) 8.10.4.
Ομαδικό: ΣΑΚΑ, ΑΕ Μεσογείων.

1.000 μ. ΠΚΒ
Καλλιοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 3.26.3, Δραμιτινού (ΓΑΣ Χολαργού) 3.26.4, Πανάγου (ΓΣ Κηφισιάς) 3.27.1.
Ομαδικό: ΓΣ Κηφισιάς, ΓΑΣ Χολαργού, ΑΟ Βάρης.

13ος όμιλος
ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Χίου – Σάμου Υποόμιλος Χίου
ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Χίου – Σάμου Υποόμιλος Χίου
Οι νικητές και οι νικήτριες του 13ου ομίλου (υποόμιλος Χίου) του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε στα Νένητα της Χίου, είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.
Σημειώνουμε ότι ο υποόμιλος Σάμου-Ικαρίας θα γίνει στις 11/2 στον Άγιο Κήρυκο Ικαρίας

12000μ.ανδρων
Μερούσης (Εφηβος), Θεοχάρης (Ολυμπιάδα), Βλαττάς (ΦΟΒ)
Ομαδικό Ολυμπιαδα

8000μ.ανδρων Β΄
Γκίκας (ΦΟΒ), Καραβοκυράκης (Ολυμπιάδα), Μπογιατζής (Ολυμπιάδα)
Ομαδικό –

6000μ.εφηβων
Σκούφαλος (ΦΟΒ)
Ομαδικό –

4000μ.παιδων
Συμιριώτης (ΦΟΒ), Γουρλής (Εφηβος), Φύλλας (Ολυμπιάδα)
Ομαδικό Φοβ

3000μ.ΠΠΑ΄
Μπενέτος (Παγχιακός), Γέμελος (Έφηβος Χίου), Μάντικας (Ολυμπιάδα)
Ομαδικό Ολυμπιαδα

1500μ. ΠΠΒ΄
Στουπάκης (Παγχιακός), Παπαπαντελίδης (Παγχιακός)
Ομαδικό –

6000μ.γυναικων
Φλάμου (ΦΟΒ), Γαλάτουλα (Εφηβος), Σκυριώτη (ΦΟΒ)
Ομαδικό –

4000μ.νεανιδων
Κρεατσούλα γεωργια (Ολυμπιάδα), Χαζακη (Παγχιακός), Βασιλικού (Παγχιακός)
Ομαδικό –

3000μ.κορασιδων
Δελερέ (Παγχιακός), Καραμάνη (Ολυμπιάδα), Πήττα (ΦΟΒ)
Ομαδικό ΦΟΒ

2000μ. ΠΚ Α΄
Σφαντού (Παγχιακός), Παπαμονιώδη (Παγχιακός), Σαρρή (Νηρέας)
Ομαδικό Παγχιακός

1000μ. ΠΚ Β΄
Βουκατά (ΦΟΒ), Πυτιανού (Παγχιακός), Κρεάτσουλα Κυριακή (ΦΟΒ)
Ομαδικό ΦΟΒ

Οι νικητές και οι νικήτριες του 3ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος δρόμου σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε στα Λουτρά Λαγκαδά, είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.

12.000μ ανδρών
Ξυδάς (ΑΓΣ Σίθων) 38.21.00, Μπουντά (ΜΕΑΣ Τρίτων) 38.52.00, Δοβανάς (ΜΑΣ Αετός) 40.13.00.
Ομαδικό ΑΓΣ Σίθων 20 β, ΜΕΑΣ Τρίτων 24, ΜΑΣ Αετός 27.

8.000μ ανδρών Β΄
Κυρικλίδης (Ηρακλής) 26.40.00, Σκοτίδας (ΑΓΣ Μακεδών) 26.53.00, Χορτιατινός (Ηρακλής) 28.31.00.
Ομαδικό Ηρακλής 8, Αίολος Μακεδονίας 31, ΑΣ Ρήγας 39.

6.000μ εφήβων
Κοκότ (ΜΕΑΣ Τρίτων) 21.07.00, Μουρατίδης (Ηρακλής) 21.32.00, Ζάνεωβ (ΜΑΣ Αετός) 21.43.00.
Ομαδικό Ηρακλής 14.

4.000μ παίδων
Κουτσόπουλος (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 13.54.00, Σακκάς (Μακεδονική Λέσχη) 14.33.00, Ανδρεάδης (Βεργίνα) 14.41.00.
Ομαδικό ΠΑΟΚ 36. 3.000μ ΠΠΑ΄
Μερτζανίδης (Ολυμπιακή Δομή) 10.22.00, Βαβουλίδης (Ηρακλής) 10.28.00, Φιλιππίδης (Ολυμπιακή Δομή) 10.49.00
Ομαδικό Ολυμπιακή Δομή 9, ΓΣ Λαγκαδάς 34, Αίολος Μακεδ 40.

1.500μ ΠΠΒ΄
Αλεξέεβ Ι (ΑΣ Κάσσανδρος) 5.32.00, Αλεξέεβ Δ (ΑΣ Κάσσανδρος) 5.33.00, Μανωλάς (Αίολος Μακεςδ) 5.34.00.
Ομαδικό ΑΣ Κάσσανδρος 9, Ολυμπιακή Δομή 34. 6.000μ γυναικών
Δόντα (Ηρακλής) 21.40.00, Κουδούνη (ΑΓΣ Σίθων) 24.10.00, Τσούρα (Ηρακλής) 24.13.00
Ομαδικό Ηρακλής 10, ΑΓΣ Σίθων 17.

4.000μ γυναικών Β΄
Χριστοδουλίδου (Ηρακλής) 15.00.00, Κουτσιμάνη (Ηρακλής) 16.07.00, Κοτσασάββα (Βεργίνα) 16.33.00
Ομαδικό ΑΣ Κραταιός 13, ΜΕΑΣ Τρίτων 27, ΑΣ Ρήγας 43.

4.000μ νεανίδων
Ναζλίδη (Ηρακλής) 17.14.00, Βαχλή (ΑΣ Αρης) 18.52.00, Παπαδοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 18.54.00
Ομαδικό ΑΣ Κρούση 25.

3.000μ κορασίδων
Παπαδοπούλου (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 11.24.00, Μπατσιούδη (Βεργίνα) 12.04.00, Κουμούδη (ΣΑΠΚ Νεάπολη) 12.29.00
Ομαδικό ΣΑΠΚ Νεάπολης 8, ΠΑΟΚ 26, Αίολος Μακεδ 38.

2.000μ ΠΚΑ΄
Μπαϊράμι (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 8.10.00, Τσανακτσίδου (ΜΑΣ Αετός) 8.28.00, Τσηρίδου (ΓΣ Ευόσμου) 8.31.00
Ομαδικό ΓΣ Λαγκαδάς18, ΜΑΣ Αετός 36, ΣΑΠΚ Νεάπολης 38.

1.000μ ΠΚΒ΄
Λαυρεντιάδου (ΑΓΣ Σίθων) 4.02.00, Κανουτά (ΠΑΟΚ) 4.17.00, Τσουλουκίδου (ΑΣ Αρης) 4.18.00
Ομαδικό Βεργίνα 26, ΓΣ Λαγκαδά 33, ΜΑΣ Αετός 42.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος των ΕΑΣ Ανατολικής Πελοποννήσου και Περιφέρειας Πελοποννήσου (15ος όμιλος) που διεξήχθη στον Καραθώνα Ναυπλίου, είναι οι εξής:

12.000μ ανδρών
Αρτινιός (ΑΠΟΕΛ) 34.22, Νικολόπουλος (Μεσσηνιακός) 37.04, Αλεξόπουλος (Σύλλογος Αρκάδων) 40.03.

8.000μ ανδρών Β΄
Τσίτσης (ΓΣ Αρκαδίας) 22.10, Καραθανάσης (Λυκαια Μεγαλόπολης) 26.30, Κουτρουφίνης (ΓΕ Αργολάδας) 28.40.

6.000μ εφήβων
Κάλδης (ΓΣ Αρκαδίας) 17.11, Κανελλόπουλος (Μεσσηνιακός) 18.46, Κάρλος (ΣΕΦΑ Αρκαδικός) 19.21.

4.000μ παίδων
Σουκουλης (Σίσυφος) 11.12.0, Καβδάς (Μεσσηνιακός) 11.38.0, Νούρτσια (ΓΣ Αρκαδίας) 11.40.0.

3.000μ ΠΠ Α΄
Μέμης (ΓΕ Αργολίδας) 9.08, Κοντόζογλου (Σίσυφος) 9.43, Λελούδας (ΓΕ Αργολίδας) 10/11.

1.500μ ΠΠ Β΄
Στυλιανάκος (Φιλαθλητικός) 5.01, Τοπάλι (ΓΕ Αργολίδας) 5.14, Πολίτης (Μεσσηνιακός) 5.16.

6.000μ γυναικών
Μπινάση (ΓΣ Αρκαδίας) 19.44, Τρικόλα (ΓΣ Αρκαδίας) 24.46, Φιλιπάκου (ΑΣ Σίσυφος) 25.51.

4.000μ γυναικών Β΄
Δροσοπούλου (ΑΠΙΣ Ζευγολατιό) 18.14, Χατζηγεωργίου (ΑΠΙΣ Ζευγολατιό) 19.11, Σαλαβούρα (Λυκαια Μεγαλόπολης) 24.25.

4.000μ νεανίδων
Θεοδωρακοπούλου (Μεσσηνιακός) 13.37.0, Μπεκύρου (ΓΕ Αρρολίδας) 14.11.0, Μπόγρη (Φιθλαθλητικός) 17.09.

3.000μ κορασίδων
Γεωργακοπούλου (ΓΣ Αρκαδία) 10.16, Παιδάκη (ΓΕ Αργολίδας) 20.40, Αντωνοπούλου (ΓΕ Αργολίδας) 11.03.

2.000μ ΠΚ Α΄
Μπερδούση (ΓΣ Αρκαδίας) 6.08, Γιαννακοπούλου (ΑΠΟΕΛ) 6.19, Στυλιανοπούλου (Μεσσηνιακός) 6.47.

1.000μ ΠΚ Β
Καρκαλάτου (Αριστέας) 3.34, Σκούρου (Φιλαθλητικός) 3.38, Κουτσουμπού (ΓΣ Αρκαδίας) 3.46.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος των ΕΑΣ Πέλλας / Κιλκίς και Πιερίας / Ημαθίας (5ος όμιλος) που έγινε στο ΔΑΚ Γιαννιτσών, είναι οι εξής:

12.000 μ. ανδρών
Τσιανάκας (Φιλ. Βέροιας) 40.52.46, Μπαρτζώκας (ΓΑΣ Μελίκης) 41.54.68, Παπαδόπουλος (ΓΑΣ Κιλκίς) 42.28.53.
Ομαδικό: Φίλιππος Βέροιας 13.

8.000 μ. ανδρών Β΄
Γραμματόσης (Ενιπεύς) 27.00.22, Ξανθόπουλος (ΓΑΣ Μ. Α. Γιαννιτσών) 31.20.06, Μισαηλίδης (ΓΑΣ Κιλκίς) 32.40.72.
Ομαδικό: ΓΑΣ Μ. Αλ. Γιαννιτσών 14.

6.000 μ. εφήβων
Ζορμπάς (Ενιπεύς) 22.31.34, Συμεωνίδης (Φιλ. Βέροιας) 23.32.49, Μηνός (ΦΟ Αριδαίας) 24.01.00.
Ομαδικό: ΓΑΣ Κιλκίς 15.

4.000 μ. παίδων
Φωτιάδης (Ενιπεύς Λιτ.) 12.54.91, Κιουρτζίδης (ΓΣ Έδεσσας) 13.06.89, Στολτίδης (Φίλ. Βέροιας) 13.18.31.
Ομαδικό: Φίλιππος Βέροιας 17.

3.000 μ. ΠΠΑ΄
Ζορμπάς (Ενιπεύς Λιτ.) 10.36.59, Μικικούδης (ΟΦΚΑ Γιαννιτσών) 10.41.93, Μασμανίδης (ΓΑΣ Ν. Αλ. Γιαννιτσών) 11.29.77.
Ομαδικό: ΦΑΣ Νάουσα 21.

1.500 μ. ΠΠΒ΄
Ουρούτσι (ΠΑΣ Σκύδρα) 5.36.60, Λιακόπουλος (ΦΑΣ Νάουσα) 5.44.31, Κωστίκας (ΓΣ Έδεσσας) 5.50.70.
Ομαδικό: ΦΑΣ Νάουσα 20.

6.000 μ. γυναικών
Μπουκουβάλα (Εδεσσαϊκή) 25.40.13, Καρτσώλη (Εδεσσαϊκή) 29.07.03, Βελή (Ενιπεύς Λιτ.) 29.14.44.

4.000 μ. γυναίκες Β΄
Τουλούπη (ΑΟΚ Γουμεν.) 16.13.1, Κουτσιμάνη (Ενιπεύς Λιυ.) 17.08.4, Τριανταφύλλου (Αρχέλαος) 19.36.1.

4.000 μ. νεανίδων
Γαλένη (ΓΣ Έδεσσας) 16.04.4, Ζαχαριάδου (ΓΣ Έδεσσας) 18.23.02, Σαρρή (Αρχέλαος) 20.00.4.

3.000 μ. κορασίδων
Τσιρτσίκου (Ενιπεύς Λιτ.) 11.52.03, Πουλιοπούλου (Φιλ. Βέροιας) 12.21.16, Καδρέφτση (ΦΟ Αριδαίας) 12.38.01.
Ομαδικό: Φίλιππος Βέροιας 15.

2.000 μ. ΠΚΑ΄
Ζιάκου (Φιλ. Βέροιας) 7.09.90, Κυριακοπούλου (Αρχέλαος) 7.27.27, Στρέλε (ΓΑΣ Κιλκίς) 7.33.45.
Ομαδικό: Φίλιππος Βέροιας 11.

1.000 μ. ΠΚΒ΄
Λιτσένη (Ολυμπιάς Πολ.) 4.02.94, Βαδάση (ΓΣ Έδεσσας) 4.19.05, Δρεβέλη (Αρχέλαος) 4.21.36.
Ομαδικό: Ολυμπιάς Πολυκάστρου 23.

Οι νικητές και οι νικήτριες του 14ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε στο δάσος Στροφιλιάς στην Καλογριά Αχαΐας, είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.

12.000μ ανδρών
Παππάς Σπ (Ολυμπιάς Π), Μαυρίκιος (Πέλωψ), Κάρλος (Πέλωψ).
Ομαδικό Πέλωψ 6 β, Κότινος 15.

8.000μ ανδρών Β΄
ΚΟυτρίκης (Ολυμποιας Π) 24.31.0, Σίμα (Προμηθέας) 27.11.0, Σπυράτος (Προμηθέας) 27.23.0.
Ομαδικό Παναχαϊκή 6.

6.000μ εφήβων
Σπετσέρης (Παναχαϊκή) 19.39.0, Τσούρας (Σκιλούντος) 20.07.0, Παππάς Χρ (Προμηθέας) 20.28.0.
Ομαδικό Παναχαϊκή 6.

4.000μ παίδων
Σπάης (Κόροιβος) 12.40.0, Παπασωτηρακόπουλος (Πατραϊκή Εν) 12.41.0, Βαγγελάκος (Ολυμπιάς) 12.50.0.
Ομαδικό ΠΑΟΚ 36. 3.000μ ΠΠΑ΄
Ξενοπανάγος (Ολυμπιάς) 10.17.0, Φιλίππου (Εσπερος) 10.28.0, Μασσάχος (Παναχαϊκή) 10.46.0
Ομαδικό Παναχαϊκή 6.

1.500μ ΠΠΒ΄
Κούτρας (Ολυμπια Π) 5.57.0, Θανάση (ΑΓΕ Ζακύνθου) 6.31.0, Λιακόπουλος (Εσπερος 2004) 6.34.0.
Ομαδικό Ολυμπιάς 13, Ολύμπια 14, Εσπερος 2004 18.

6.000μ γυναικών
Γαζέα (ΑΓΕ Ζακύνθου) 21.13.0, Φωτοπούλου (Πέλωψ) 22.35.0, Κατσακιώρη (Πέλωψ) 22. 38.0
Ομαδικό Πέλωψ 6, Κότινος 15.

4.000μ γυναικών Β΄
Πίγκου (Παναχαϊκή) 17.30.0, Λουβή Θ(Πέλωψ) 18.05.0, Βελισσάρη (Πατραϊκή) 17.30.0
Ομαδικό -.

4.000μ νεανίδων
Ρήγα (Κούρος) 14.55.0, Βασιλοπούλου (Παναχαϊκή) 16.49.0, Κακκαβά (Εσπερος 04) 17.58.0
Ομαδικό -.

3.000μ κορασίδων
Κακαφώνη (Ολυμπιάς) 11.49.0, Κυπραίου (Εσπερος 04) 12.14.0, Λουβή Αδ (Πέλωψ) 12.17.0
Ομαδικό Ολυμπιάς 9, Πέλωψ 15, Παναχαϊκή 21.

2.000μ ΠΚΑ΄
Λουβή Γ (Πέλωψ) 7.37.0, Γκόρου (Ολυμπιας) 7.38.0, Μαρνέρα (ΓΣ Δρομέας) 7.39.0
Ομαδικό Ολυμπιάς 6, Λεχαινά 15, Ολύμπια 24.

1.000μ ΠΚΒ΄
Μπούσια (Ολυμπιάς) 3.45.0, Μαρκοπούλου (Κόροιβος) 3.56.0, Ιορδανοπούλου (Ολυμπιάς) 4.00.0
Ομαδικό Ολυμπιάς 11, Ολύμπια 12, Κούρος 26.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος των ΕΑΣ Σερρών / Δράμας (2ος όμιλος) που έγινε στις Σέρρες, είναι οι εξής:

12.000 μ. ανδρών
Σικάλος (ΓΣ Σέρρες) 44.53.5, Καλαμπάκας (ΣΚΑ Δράμας) 45.31.9, Βουλασίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) 47.08.3.
Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

8.000 μ. ανδρών Β΄
Παπαδόπουλος (ΓΣ Σέρρες) 34.00.8, Γεμενετζής (Ορφέας) 35.54.7, Καραμπαΐρης (ΓΣ Σέρρες) 38.35.8.
Ομαδικό: Ορφέας Ν. Σκόπου.

6.000 μ. εφήβων
Σουγιολτζόγλου (ΓΣ Σέρρες) 21.33.0, Αρβανιτίδης (ΣΚΑ Δράμας) 22.28.7, Μιχαηλούδης (ΓΑΣ Βισάλτης) 23.33.7.
Ομαδικό: Σπάρτακος.

4.000 μ. παίδων
Δοβάς (ΓΣ Σέρρες) 13.16.6, Μάνιμος (ΓΑΣ Βισάλτης) 14.24.7, Μπουρβάνης (ΓΣ Σέρρες) 14.58.8.
Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

3.000 μ. ΠΠΑ΄
Καπρινιώτης (ΟΦΚΑ Σέρρες) 10.21.0, Τσελέπης (ΓΣ Δράμας) 10.28.9, Αργυρίου (ΓΣ Σέρρες) 10.35.6.
Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

1.500 μ. ΠΠΒ΄
Ντεμά (ΓΣ Σέρρες) 5.19.5, Γ. Παπαδόπουλος (ΓΣ Σέρρες) 5.28.7, Σ. Παπαδόπουλος (ΓΣ Σέρρες) 5.32.3.

Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

6.000 μ. γυναικών
Γαβριήλογλου (ΑΟ Δράμας) 25.13.8, Εμμανουηλίδου (ΣΚΑ Δράμας) 26.32.8, Δημητριάδου (ΓΣ Σέρρες) 30.35.2.
Ομαδικό: ΑΟ Δράμας.

4.000 μ. γυναικών Β΄
Τσαλουκίδου (ΣΚΑ Δράμας) 18.46.1, Εμμανουήλ (ΟΦΚΑ Σέρρες) 24.57.7.
Ομαδικό: ΑΟ Δράμας.

4.000 μ. νεανίδων
Πάνου (ΓΣ Δράμας) 14.33.7, Βασιλειάδου (ΓΣ Σέρρες) 20.32.4, Χαλαραμπίδου (ΓΣ Σέρρες) 27.28.8.
Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

3.000 μ. κορασίδων

Λευκοπούλου (ΓΣ Δράμας) 11.26.6, Στεργιάκου (ΣΚΑ Δράμας) 11.39.9, Γκαραγκασίδου (Αστέρας Μικρ.) 13.05.1.
Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

2.000 μ. ΠΚΑ΄
Εμμανουηλίδου (ΣΚΑ Δράμας) 7.19.0, Σάββα (ΓΣ Σέρρες) 8.04.3, Μούτα (ΑΟ Δράμας) 8.19.1.
Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

1.000 μ. ΠΚΒ΄
Μελεκίδου (ΟΦΚΑ Σέρρες) 3.26.3, Χαρίσκου (ΓΣ Δράμας) 3.32.4, Κανακάρη (ΓΣ Σέρρες) 3.33.3.

Ομαδικό: ΓΣ Σέρρες.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος της ΕΑΣ Δυτικής Μακεδονίας (4ος όμιλος) που έγινε στο Δάσος Άργους Ορεστικού, είναι οι εξής:

12.000 μ. ανδρών
Βλάχος (ΓΣ Δεσκάτης) 47.05.0, Φιλημέγκας (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 48.05.0, Κεχαγιάς (ΓΕ Φλώρινας) 49.19.0.

8.000 μ. ανδρών Β΄
Γιούπας (ΓΕ Φλώρινας) 29.36.0, Παγουνάδης (ΦΣ Άργους Ορεστικού) 31.04.0, Χαλβατζής (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 31.57.0.

6.000 μ. εφήβων
Τσιγαρίδας (ΦΣ Άργους Ορεστικού) 21.09.0, Δρουδάκης (ΓΕ Γρεβενών) 22.22.0, Γκουλαξίδης (Δόξα Περδίκκα) 24.36.0.

4.000 μ. παίδων
Χερίδης (ΓΕ Γρεβενών) 14.38.1, Παπαδόπουλος (ΓΕ Φλώρινας) 15.05.8, Δαλαγιώργος (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 15.19.9.

3.000 μ. ΠΠΑ΄
Ιωαννίδης (ΓΕ Φλώρινας) 10.24.9, Τσιουκάνης (ΓΣ Δεσκάτης) 11.00.0, Σωτηρόπουλος (Δόξα Περδίκκα) 11.23.3.

1.500 μ. ΠΠΒ΄
Γκαραβέλας (ΓΣ Δεσκάτης) 4.59.3, Πολύζος (ΑΟ Νεάπολη) 5.18.3, Τσιάρας (ΦΣ Άργους Ορεστικού) 5.32.2.

6.000 μ. γυναικών
Πιτούλη (ΓΟ Καστοριάς) 28.31.2.

4.000 μ. γυναικών Β΄
Κατσαρδή (ΓΟ Καστοριάς) 20.40.4, Χαραμπάτη (ΑΟ Νεάπολη) 23.52.2, Λάππα (ΦΣ Άργους Ορεστικού) 24.10.1.

4.000 μ. νεανίδων
Δαβιδοπούλου (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 16.04.4, Κολίτση (ΦΣ Άργους Ορεστικού) 19.45.8, Ντόβολη (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 19.54.6.

3.000 μ. κορασίδων
Λέττα (ΓΕ Γρεβενών) 12.01.6, Κατσούμπα (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 12.16.5, Λιάπη (ΓΟ Καστοριάς) 12.26.1.

2.000 μ. ΠΚΑ΄
Τζικανούλα (Τιτάν Σερβιών) 7.31.7, Κουλίδου (ΓΕ Φλώρινας) 8.12.9, Δραγκόλα (Τιτάν Σερβιών) 8.26.2.

1.000 μ. ΠΚΒ΄
Μάρκου (ΓΣ Γρεβενών) 3.46.6, Σαββίδου (ΑΟ Νεάπολη) 3.47.2, Σιάββα (ΓΟ Καστοριάς) 3.49.2.

Βαθμολογία: ΦΣΚΑ Κοζάνης 76, ΓΕ Φλώρινας 51, ΦΣ Άργους Ορεστικού 44.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος της ΕΑΣ Κρήτης (18ος όμιλος) που έγινε στην Ιεράπετρα, είναι οι εξής:

12.000 μ. ανδρών
Αφορδάκος (Λιβυκός) 41.21.0, Καμπιτάκης (ΣΜΚ) 42.32.0, Δαγλαρτζής (ΟΦΗ) 43.38.0.
Ομαδικό: Ελ. Βενιζέλος 17, ΣΜΚ 19, Λιβυκός 21.

8.000 μ. ανδρών Β΄
Αλιφιεράκης (Ελ. Βενιζέλος) 29.57.0, Τσερούσι (Σητειακός) 34.32.0, Πιλαβίδης (Ελ. Βενιζέλος) 36.10.0.
Ομαδικό: Ελ. Βενιζέλος 8.

6.000 μ. εφήβων
Χατζής (ΕΑΡ) 22.40.0, Σπυριδάκης 22.43.0, Κουτσουκλάκης (Κύδων) 23.53.0.
Ομαδικό: Κύδων 13.

4.000 μ. παίδων
Δαβράδος (ΑΟΛ) 13.57.0, Βογιατζάκης (ΕΑΡ) 14.00.0, Στιβακτής (ΑΟΛ) 14.07.0.
Ομαδικό: Κύδων 32, Ελ. Βενιζέλος 35.

3.000 μ. ΠΠΑ΄
Τζουρμπάκης (Αρκάδι) 10.47.0, Παπαδάκης (ΑΟΛ) 10.56.0, Δρυγιαννάκης (ΕΑΡ) 10.57.0.
Ομαδικό: ΕΑΡ 21, ΓΕΗ 23, Σητειακός 28.

1.500 μ. ΠΠΒ΄
Μπαλτζάκης (ΟΦΗ) 5.11.00, Μεμετζής (Λιβυκός) 5.14.00, Σφηναλοράκης (Κύδων) 5.19.04.
Ομαδικό: Λιβυκός 21, ΕΑΡ 26, ΓΑΣ Μεσσαράς 33.

6.000 μ. γυναικών
Σαριδάκη (ΕΑΡ) 24.33.0, Τζίμα (Ελ. Βενιζέλος) 26.39.0, Πεδιαδίτου (Λιβυκός) 26.48.0.
Ομαδικό: Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης 31.

4.000 μ. γυναικών Β΄
Νταλάκα (ΟΦΗ) 14.14.0, Καυλάρη (ΕΑΡ) 16.14.0, Πατά (ΟΦΗ) 16.30.0.
Ομαδικό: ΟΦΗ 10, ΕΑΡ 14.

4.000 μ. νεανίδων
Ζυγάκη (Λιβυκός) 15.49.0, Πλαΐτη (ΓΕΗ) 17.05.0, Νεοφωτίστου (Αρκάδι) 17.43.0.
Ομαδικό: Αρκάδι 19, ΕΑΡ 25.

3.000 μ. κορασίδων
Πετρουλάκη (Σητειακός) 11.07.0, Μανιαδάκη (ΑΟΛ) 11.19.0, Βασσάλου (ΕΑΡ) 11.30.0.
Ομαδικό: ΕΑΡ 25, Αρκάδι 26, ΑΟΛ 31.

2.000 μ. ΠΚΑ΄
Πετρουλάκη (ΕΑΡ) 7.38.06, Ριτζάκη (ΕΑΡ) 7.40.70, Αφορδάκου (ΑΟΛ) 7.40.76.
Ομαδικό: ΕΑΡ 9, ΑΟΛ 29, ΟΚΑ Αρκάδι 35.

1.000 μ. ΠΚΒ΄
Παντερμάλη (Λιβυκός) 3.34.07, Αφορδάκου (ΑΟΛ) 3.37.09, Ακαμωτάκη (Λιβυκός) 3.38.02.
Ομαδικό: Λιβυκός 17, ΕΑΡ 18, ΑΟΛ 22.

Οι νικητές και οι νικήτριες του 16ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε στο δημοτικό πάρκο Αγρινίου, είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.

12.000μ ανδρών
Καραχρήστος (ΓΕΑ) 43.19.0, Διώτης (ΓΕΑ) 47.38.0, Μαργαράς (ΓΕΑ) 47.42.0.
Ομαδικό ΓΕΑ 6.

8.000μ ανδρών Β΄
Φαρμάκης (Κόνδωρ) 36.40.0, Μήτσης (ΓΕΑ) 37.42., Σκεύης (ΓΕΑ) 41.39.0.
Ομαδικό –

6.000μ εφήβων
Κακαβούλας (ΓΕΑ) 20.20.1, Παπαγεωργίου (Ιωνικός 80) 25.02.7, Μπενέκος (ΓΕΑ) 27.04.2.
Ομαδικό ΓΕΑ 6.

4.000μ παίδων
Τουσέ (ΓΕΑ) 13.14.0, Σκεπετάρης (Ιωνικός 80) 13.25.0, Κρικρής (Ιωνικός 80) 13.31.0.
Ομαδικό Ιωνικός 80 9, ΓΕΑ 12.

3.000μ ΠΠΑ΄
Κοσμάς (Ιωνικός 80) 10.19.0, Ντούλιας (ΓΕΑ) 10.31.0, Τσιαμπούλας (Ιωνικός 80) 10.44.0
Ομαδικό Ιωνικός 80 10, ΓΕΑ 11.

1.500μ ΠΠΒ΄
Αποστολόπουλος (ΓΕΑ) 5.18.0, Μπάνης (ΓΕΑ) 5.32.0, Κονδύλης (ΓΕΑ) 5.37.0.
Ομαδικό ΓΕΑ 6.

6.000μ γυναικών
Πανταζή (ΓΕΑ) 26.25.0, Καραμπέκιου (Ιωνικός 80) 29.57.0, Καρύτσα (ΓΕΑ) 31.50.0
Ομαδικό ΓΕΑ 6.

4.000μ γυναικών Β΄
Νικολόπουλος ((ΓΕΑ) 14.25.0, Σταμάτη ((ΓΕΑ) 20.28.0, Σκεπετάρη Κ (ΓΕΑ) 22.42.0.
Ομαδικό ΓΕΑ 6.

4.000μ νεανίδων
Καλευρά (Ιωνικός 80) 17.15.0, Φαρμάκη (Κόνδωρ 2000) 18.11.0, Ζαπαντιώτη (ΓΕΑ) 18.25.0
Ομαδικό ΓΕ Παλαίρου 10, ΓΕΑ 11.

3.000μ κορασίδων
Γατζούδη (Κόνδωρ) 12.31.0, Πέτρου (Δόξα Καιν) 13.03.0, Κιρκινέζου (Ιωνικός 80) 13.12.0
Ομαδικό Ιωνικός 80 6.

2.000μ ΠΚΑ΄
Θεοδωροπούλου (Κόνδωρ) 7.29.0, Διάτσου (ΓΕΑ) 7.45.0, Παππά (Κόνδωρ) 7.54.0
Ομαδικό Κόνδωρ 10, ΓΕΑ 11.

1.000μ ΠΚΒ΄
Θανασούλα (ΓΕΑ) 3.40.0, Σουφλάκη (Κόνδωρ) 3.41.0, Καπλάνη (Δόξα Καιν) 3.53.0
Ομαδικό Κόνδωρ 9, ΓΕΑ 12.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος της ΕΑΣ Βοιωτίας / Εύβοιας (17ος όμιλος) που έγινε στον Αγιο Γεώργιο του Δήμου Κορώνειας, είναι οι εξής:

12.000μ ανδρών
Διαλεκτός (ΑΓΕΒ), Λάμαρης (Αναγέννηση), Παπανδρεόπουλος (Αναγέννηση)

8.000μ ανδρών Β΄
Παπαναστασόπουλος (ΑΓΕΒ), Κλώτσας (Αναγέννηση), Κουρογένης (Αναγέννηση)

6.000μ εφήβων
Μίνο (Αναγέννηση), Καλλιάς (Δόλιχος), Γεωργούλης (Πανευβοϊκός)

4.000μ παίδων
Γκελαούζος (Δόλιχος), Αναστασίου (ΑΚΟΛ, Κότσι (ΑΓΕΒ)

3.000, ΠΠ Α΄
Τάγκης Δημήτρης (Τρίτων), Κουρεντής (ΑΓΕΒ), Ντουρμάς (Πανευβοϊκός)

6.000μ γυναικών
Μπούμπουρη (Καρπενήσι), Γκουμπλιά (Πίνδαρος), Σταυράκη (Πίνδαρος)

4.000, γυναικών Β΄
Οικονόμου (Εσπερος)

4.000μ νεανίδων
Λίβα (Αναγέννηση), Παπαγεωργίου (ΑΚΟΛ), Μαγγόγια (ΑΓΕΒ)

3.000μ κορασίδων
Πέση (Αναγέννηση), Καραμπέτσου (Νεάπολη), Φανούτσου (Σπάρτακος)

2.000μ ΠΚ Α΄
Καραμπέτσου (Νεάπολη), Μπίμπικα (Ευβοϊκός), Οικονόμου (Εσπερος)

Οι νικητές και οι νικήτριες του 6ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε στο Παραλίμνιο πάρκο της Αρτας, είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.

12.000μ ανδρών
Πουλημάς (Κερκυραϊκός) 41.45.0, Μήτσης (ΑΟ Πρέβεζας) 42.14.0, Πανάρετος (Κερκυραϊκός) 43.32..
Ομαδικό Κερκυραϊκός.

8.000μ ανδρών Β΄
Σταματελόπουλος (Δωδώνη) 31.39.0, Πάχουλας (Πύρρος) 32.16.0, Τσιάτσης (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 32.55.0.
Ομαδικό –

6.000μ εφήβων
Κουλούρης (Κερκυραϊκός) 21.10.0, Βούτσης (Πωτέας Ηγ) 21.55.0, Παπαγιάννης (Δωδώνη) 22.06.0.
Ομαδικό Δωδώνη.

4.000μ παίδων
Τζαλοκώστας (Αναγεννηση Αρτας) 13.54.0, Σάντας (Δωδώνη) 13.58.0, Γιαννίκος (Δωδώνη) 14.02.0.
Ομαδικό Δωδώνη.

3.000μ ΠΠΑ΄
Γαστεράτος (Κερκυραϊκός) 10.05.0, Μαρτζούκος (Κερκυραϊκός) 10.31.0, Φαναριώτης (Κερκυραϊκός) 10.59.0
Ομαδικό Κερκυραϊκός.

1.500μ ΠΠΒ΄
Σταύρου (Ηρακλής Φιλ) 5.07.0, Γαγκάδης (Κερκυραϊκός) 5.09.0, Χρήστου (Αστερας Πρ) 5.10.0.
Ομαδικό Κένταυρος Κομποτίου.

6.000μ γυναικών
Ευαγγέλου (Αστέρας Πρ) 22.43.0, Σκαρλού (ΑΓΣΙ) 24.37.0, Ράπτη (ΑΓΣΙ) 25. 10.0
Ομαδικό ΑΓΣΙωαννίνων.

4.000μ γυναικών Β΄
Μάνθου (ΑΓΣΙ) 16.54.0, Λιούλια (Πρωτέας Ηγ) 19.30.0.
Ομαδικό -.

4.000μ νεανίδων
Κολέ (Δωδώνη) 15.50.0, Σάτκλιφ (Κερκυραϊκός) 16.17.0, Νίκα (κερκυραϊκός) 20.34.0
Ομαδικό -.

3.000μ κορασίδων
Βεκρή (ΑΓΣΙ) 12.14.0, Ράκκα (ΑΓΣΙ) 12.33.0, Γκίνη (Κερκυραϊκός) 13.10.0
Ομαδικό ΑΓΣΙωαννίνων.

2.000μ ΠΚΑ΄
Γκαγκάδη (Κερκυραϊκός) 7.50.0, Παπαμιχαήλ (Αστέρας Πρ) 7.57.0, Μπουτζή (Ηρακλής Φιλ) 8.00.0
Ομαδικό Πρωτέας Ηγ.

1.000μ ΠΚΒ΄
Κόντη (Ολυμπιάδα Αρτας) 4.01.0, Γεροδήμου (Δωδώνη) 4.02.0, Τσαουσάι (ΑΠΣούλι) 4.03.0
Ομαδικό Ολυμπιάδα Αρτας..

Οι νικητές και οι νικήτριες του 12ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε στο γκόλφ Αφάντου, είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.

12.000μ ανδρών
Τσαγκάρης (Κάλυμνος 2000) 44.57.6, Κουρμαδιάς (Υγεία Ρόδου) 45.10.3, Πάτσης (Υγεία Ρ) 48.08.6.
Ομαδικό -.

8.000μ ανδρών Β΄
Τσιόφυλλας Αλ (ΓΣ Ν Λέρου) 29.25.4, Σμαλιός (Ιπποκράτης Κω) 36.15.6, Σκούμπρος (Διαγόρας) 37.33.2.
Ομαδικό –

6.000μ εφήβων
Βάλλας (Κάλυμνος 2000) 20.32.6, Τσιόφυλλας Ελ (ΓΣ Ν Λέρου) 22.07.0, Παστρικός (ΑΣ Καζώνης) 23.09.3.
Ομαδικό -.

4.000μ παίδων
Κοκκινίδης Σκεύος (Καζώνης) 12.50.8, Καρταπάνης (Νίκη Ρόδου) 14.26.0, Κρεάτσας (Κάλυμνος) 14.37.1.
Ομαδικό -.

3.000μ ΠΠΑ΄
Κοκκινίδης Εμ (Καζώνης) 9.45.2, Χαντσαρίδης (Καζώνης) 10.03.7, Καβουκλής (Καζώνης) 10.39.8
Ομαδικό -.

1.500μ ΠΠΒ΄
Σείτης (ΥγείαΡόδου) 5.02.9, Γαμπιέρης (ΓΣ Ν Λέρου) 5.04.1, Ταχλιαμπούρης (ΓΣ Ν Λέρου) 5.05.9.
Ομαδικό -.

6.000μ γυναικών
Χουρδά (Κάλυμνος 2000) 28.57.2, Πετρά (Ηρακλής Λάρδου) 30.21.3, Λαυράκη (Διαγόρας) 31.20.5
Ομαδικό -.

4.000μ γυναικών Β΄
Ζωίδη Μ (Καζώνης) 16.26.7, Καφαλιανού (Καζώνης) 16.27.7, Ζωίδη Στ (Καζώνης) 18.32.9.
Ομαδικό -.

4.000μ νεανίδων
Ρέμπουλη (ΓΣ Ν Λέρου) 16.45.0, Ζαγοριανού (Κάλυμνος 2000) 17.13.3, Κάτρη (Καζώνης) 18.32.2
Ομαδικό -.

3.000μ κορασίδων
Λοίζου (Νίκη Ρόδου) 11.32.5, Ντάσκα Αν (Διαγόρας) 11.46.9, Ντάσκα Μαρ (Διαγόρας) 12.04.1
Ομαδικό -.

2.000μ ΠΚΑ΄
Καρπαθάκη (ΓΣ Ν Λέρου) 7.16.3, Κορφιά (Κάλυμνος 2000) 7.21.7, Γλυνατσή (Ιπποκράτης Κω) 8.00.1
Ομαδικό -.

1.000μ ΠΚΒ΄
Παρδαλού Ραφ (Υγεία Ρόδου) 3.38.0, Μπρακάι (Ηρακλής Λαρδού) 3.41.7, Γύλλου (ΑΟ Σύμης) 3.46.4
Ομαδικό -.

Οι νικητές και οι νικήτριες του 20ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος, που έγινε στο Ίλιον στο περιβαλλοντικό πάρκο «Αντώνης Τρίτσης» , είναι κατά κατηγορία σε ατομικά και ομαδικό οι παρακάτω.

12.000μ ανδρών
Αναγνώστου (ΠΑΟ) 38.12.4, Αρκουτ (ΠΓΣ) 38.12.6, Ζάραγκας (ΠΓΣ) 38.16.7.
Ομαδικό ΠΓΣ 9, ΑΕΚ 23, ΓΑΣ Ιλισσός 32.

8.000μ ανδρών Β΄
Κοκκoρός (ΠΓΣ) 26.41.2, Τομπά (Ιλισσός) 29.18.6, Νικόλας (ΠΑΣ Ζωγράφου) 30.46.6.
Ομαδικό ΠΓΣ 10, ΓΑΣ Ιλισσός 19

6.000μ εφήβων
Κατσαρός (ΠΓΣ) 20.59.4, Μαραντιτς (ΠΓΣ) 21.08.6, Βλαχάκης (Ιλισσός) 21.22.8.
Ομαδικό ΠΓΣ 7, ΓΑΣ Ιλισσσός 28.

4.000μ παίδων
Ροδίτης (ΠΓΣ) 13.34.1, Τσίπας (ΠΓΣ) 13.35.8, Χατζάκης (ΠΓΣ) 13.36.0.
Ομαδικό ΠΓΣ 6, Νίκη Βύρωνα 28, ΓΑΣ Ιλισσός 29.

3.000μ ΠΠΑ΄
Καλημέρης (ΠΓΣ) 10.59.8, Μάνος (Ιλισσός) 11.02.8, Ρουμελιώτης (ΠΓΣ) 11.05.2
Ομαδικό ΠΓΣ 10, ΓΑΣ Ιλισσός 19, ΕΓΣ 20.

1.500μ ΠΠΒ΄
Κοτσοβίτης (Ηλιούπολης) 5.16.0, Θεοδώρου (ΠΓΣ) 5.18.2, Τσιρογιάννης (ΠΓΣ) 5.18.3.
Ομαδικό ΓΠΓΣ 10, ΠΑΣ Ζωγράφου 41, ΕΓΣ 48.

6.000μ γυναικών
Κοκκινάριου (ΠΑΟ) 21.43.1, Κάκου (Ιλισσός) 22.07.5, Συλλαίου (ΠΑΟ) 24.10.1
Ομαδικό ΓΑΣ Ιλισσός 11, ΠΓΣ 24.

4.000μ γυναικών Β΄
Βαμβακά (Ιλισσός) 17.55.0, Τσιοπάνου (ΠΓΣ) 18.03.1, Χαρδαλιά (ΠΓΣ) 18.05.0.
Ομαδικό ΠΓΣ 9.

4.000μ νεανίδων
Ρογκάλσκα (ΠΓΣ) 15.39.9, Φραγκοπούλου (ΠΓΣ) 15.42.0, Μαλάι (Ιλισσός) 16.31.0
Ομαδικό -.

3.000μ κορασίδων
Παπαδοπούλου (ΠΓΣ) 11.55.0, Πασσά (ΠΓΣ) 12.04.4, Μιχαλάρη (ΠΓΣ) 12.46.2
Ομαδικό ΠΓΣ 6.

2.000μ ΠΚΑ΄
Κοΐνη (Ιλισσός) 7.19.0, Ραυτοπούλου (ΠΓΣ) 7.22.9, Θεοδώρου (ΠΓΣ) 7.26.1
Ομαδικό ΓΑΣ Ιλισσός 10, ΠΓΣ 12, Νίκη Βύρωνα 37.

1.000μ ΠΚΒ΄
Βαλή (ΠΓΣ) 3.36.0, Δημητριάδη (Ιλισσός) 3.37.5, Παυλοπούλου (ΠΓΣ) 3.40.2
Ομαδικό ΠΓΣ 10, ΓΑΣ Ιλισσός 18, ΠΑΣ Ζωγράφου 54.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος ανωμάλου δρόμου της ΕΑΣ Λέσβου (11ος όμιλος) που έγινε στα Τσαμάκια Μυτιλήνης, είναι οι εξής:

12.000μ ανδρών
Σαραϊδαρής (ΑΠΣ Ατλας Μυτιλήνης) 43.12, Ραξεβάνης (ΑΠΣ Ατλας Μυτ) 43.14, Κουτρούλης (ΑΟ Αρισβαίος) 49.11
Ομαδικό: ΑΠΣ Ατλας Βουναρίου 16β

8.000μ ανδρών Β΄
Μουτχός (ΑΠΣ Ατλας) 28.13, Λικολάρι (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ,.) 33.52, Παπουρτζής (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 35.49
Ομαδικό: 9β

6.000μ εφήβων
Σοφιανής (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 21.55, Σανάι (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 24.31, Ραμαντάν (ΑΟ ΣΑρισβαίος Καλλ.) 24.40
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας 7β

4.000μ παίδων
Μποσλ (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 14.20, Λαζαρίδης (ΑΟ Αρισβαίος) 17.30, Κωφόπουλος (ΕΠΑΣ Ταξιαρχών)
Ομαδικό: ΑΟ Αρισβαίος Καλλονής 11β

3.000μ ΠΠ Α΄
Νικολάρι (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.), 11.0, Τερζίου (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 11.7, Βογιατζής (ΓΣ Αρίων Μυτ.) 12.10
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας 11β

1.500μ ΠΠ Β΄
Τυρέλλης (Παγγεραιωτικός) 4.60, Παλαιοπάνης (ΓΑΣ Ολυμπιάς (5.00, Φωτεινός (Παγγεραιωτικός) 5.10
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας 12β

6.000μ γυναικών
Κυριακοπούλου (ΑΠΣ Ατλας Μυτ.) 25.10, Ρομάνεβα (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ,) 29.10
Ομαδικό: ΑΠΣ Ατλας Μυτιλήνης 10β

4.000μ γυναικών Β΄
Μούχου (ΑΠΣ Ατλας Μυτ.) 17.10, Λημνιου (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μυτ.) 23.30, Θεράπη (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 25.10
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ. 10β

4.000μ νεανίδων
Σκλέπαρη (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 21.50, Γιαντσάκ (ΑΟ Αρισβαίος) 22.50, Τσιριπλή (ΑΟ Αρισβαίος) 24.00.
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ. 10β

3.000μ κορασίδων
Κεραμιδά (ΑΟ Αρισβαίος) 14.20, Δύρλα (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μυτ.) 14.30, Πετρά (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 14.40
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ. 9β

2.000μ ΠΚ Α΄
Σιάχου (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 7.38, Χαλκιώτη (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 7.52, Μαυροθαλασσίτη (ΑΠΣ Δρομέας Μυτ.) 8.00
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας 7β

1.000μ ΠΚ Β΄
Τζανετή Χριστίνα. (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 4.18, Σάου (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 4.28, Τζανετή Χρυσάνθη (ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθ.) 4.37
Ομαδικό: ΓΑΣ Ολυμπιάς Μήθυμνας 6β.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος των ΕΑΣ Ανατολικής και Δυτικής Θεσσαλίας (10ος όμιλος) που έγινε στο Μακρυχώρι Λάρισας, είναι οι εξής:

12.000 μ. ανδρών
Σκουφιάς (ΓΣ Τρικάλων) 35.59.50, Τάτσης (ΓΣ Αλμυρού) 36.47.62, Μπαλαγιάννης (ΓΣ Τρικάλων) 37.48.44.
Ομαδικό: ΓΣ Τρικάλων 10, ΓΕΑ Τρικάλων 21.

8.000 μ. ανδρών Β
Μπόουστ (ΓΕΑ Τρικάλων) 26.23.28, Ζανής (ΓΣ Βόλου) 29.28.36, Νάκος (ΓΣ Τρικάλων) 29.44.26.

6.000 μ. εφήβων
Σιάχος (ΓΣ Τρικάλων) 19.40.64, Αγόρας (ΑΟ Μαγνησίας) 19.51.21, Παπαμιχαήλ (ΣΟΑ Φωκιανός) 20.05.66.
Ομαδικό: ΓΣ Αλμυρού 19.

4.000 μ. παίδων
Δούκας (Πελασγός) 12.33.69, Αργυρόπουλος (ΓΣ Τρικάλων) 12.54.06, Γρασά (ΕΑΛ Πήγασος) 12.55.40.
Ομαδικό: ΓΣ Τρικάλων 15, ΕΑΛ Πήγασος 25.

3.000 μ. ΠΠΑ
Λέτσιος (ΕΑΛ Πήγασος) 11.10.09, Χουτζιούνης (ΓΣ Βόλου) 11.13.68, Νάτζιος (ΓΣ Αλμυρού) 11.18.59.
Ομαδικό: ΕΑΛ Πήγασος 12, ΓΣ Αλμυρού 23, Πελασγός 33.

1.500 μ. ΠΠΒ
Μπάκος (ΓΣ Βόλου) 5.26.5, Νάκος (ΓΣ Τρικάλων) 5.38.4, Γκαζούλ (Πελασγός) 5.43.9.
Ομαδικό: ΓΣ Τρικάλων 13, ΓΣ Βόλου 18, Πελασγός 24.

6.000 μ. γυναικών
Γρατσάνη (ΓΣ Τρικάλων) 20.41.94, Ντιβανίδη (ΣΟΑΚ Φωκιανός) 28.00.09, Μελίσση (Ζευς Τρικάλων) 30.45.90.

4.000 μ. γυναικών Β
Κλάδου (ΓΣ Τρικάλων) 13.25.00, Μαραϊδώνη (ΓΣ Βόλου) 15.37.78, Κατσαρή (ΓΕΑ Τρικάλων) 16.16.81.

4.000 μ. νεανίδων
Δανιηλίδου (ΕΑΛ Πήγασος) 16.30.12, Βέργου (ΓΣ Βόλου) 16.41.41, Καφέ (Πελασγός) 16.55.18.

Ομαδικό: ΕΑΛ Πήγασος 8.

3.000 μ. κορασίδων
Κουβατά (ΓΣ Αλμυρού) 13.04.33, Τσινοπούλου (ΣΟΑΚ Φωκιανός) 13.35.44, Χασαμπαδιώτη (Πελασγός) 13.40.30.
Ομαδικό: Πελασγός 15, ΑΟ Μαγνησίας 24, ΕΑΛ Πήγασος 42.

2.000 μ. ΠΚΑ
Καρακατσάνη (ΓΣ Βόλου) 6.19.88, Χρηστίδη (Πελασγός) 6.38.04, Κουλέλη (ΑΟ Μαγνησίας) 6.42.46.
Ομαδικό: ΓΣ Βόλου 17, ΓΣ Τρικάλων 29, ΓΣ Αλμυρού 30.

1.000 μ. ΠΚΒ
Ντίστα (Πελασγός) 3.24.32, Μοσχοβού (ΓΣ Βόλου) 3.25.80, Κορδέλα (ΕΑΛ Πήγασος) 3.31.91.
Ομαδικό: ΓΣ Βόλου 15, Πελασγός 21, ΓΣ Τρικάλων 32.

Οι νικητές και νικήτριες του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος των ΕΑΣ Καβάλας και Θράκης (1ος όμιλος) που έγινε στο Ν. Ζυγό Βιστωνίδας (παλαιό Αεροδρόμιο Ξάνθης), είναι οι εξής:

12.000 μ. ανδρών
Ευαγγελίδης (ΟΚΑΚ) 45.04.61, Ανδρέου (Διομήδης) 46.34.32, Κουφός (Εθνικός) 49.48.18.

8.000 μ. ανδρών Β΄
Κοκκίνης (Πρωτέας) 36.17.20, Ουλιανούδης (ΑΟΑ) 36.47.29, Καμπερίδης (ΑΟΚ) 39.09.26.

6.000 μ. εφήβων
Παϊνάς (Πρωτέας) 24.28.57, Σουλεϊμάν (Διομήδης) 26.57.95, Σιαπβάρλης (Πρωτέας) 27.45.01.

4.000 μ. παίδων
Βρανάς (ΑΟ Χρυσουπ.) 13.38.22, Τσιτάκ (Διομήδης) 13.43.76, Τουρνανέλης (Διομήδης) 15.15.07.

3.000 μ. ΠΠΑ΄
Βαγκελί (ΑΟΚ) 10.43.45, Γ. Παπαδόπουλος (Ολυμπιάδα) 11.40.54, Θ. Παπαδόπουλος (Διομήδης) 12.00.23.

1.500 μ. ΠΠΒ΄
Μπίκος (Πρωτέας) 5.43.77, Παπαχριστοδούλου (ΟΦΚΑ Χρυσουπ.) 5.45.70, Ζήτσης (Πρωτέας) 6.03.5.

6.000 μ. γυναικών
Καζιμίροβα (ΑΠΟΦΚΑ) 23.11.20, Κυριατζή (ΟΚΑΚ) 27.51.01, Παυλακάκη (ΑΠΟΦΚΑ) 36.13.98.

4.000 μ. γυναικών Β΄
Στράντσαλη (ΟΚΑΚ) 21.51.46, Κόζαρη (ΑΠΟΦΚΑ) 22.35.45, Παπαδοπούλου (ΟΚΑΚ) 24.12.86.

4.000 μ. νεανίδων
Βλασακίδου (Εθνικός) 23.02.8, Μπαμπάτσου (Διομήδης) 24.25.8, Βουρλέγκα (Πρωτέας) 27.56.5.

3.000 μ. κορασίδων
Μαρμαρίδου (Πρωτέας) 11.11.19, Δάγκα (ΑΠΟΦΚΑ) 11.22.0, Μπαμπάτσου (Διομήδης) 12.01.5.

2.000 μ. ΠΚΑ΄
Γαβαλά (Ολυμπιάδα) 7.42.86, Χατζηαντωνίου (ΑΠΟΦΚΑ) 7.43.12, Μπελλαβτσίδου (Πρωτέας) 8.30.95.

1.000 μ. ΠΚΒ΄

Τοπ (ΑΠΟΦΚΑ) 3.53.2, Παρσαλίδου (Πρωτέας) 4.01.6, Παύλου- Μπενάζη (Πρωτέας) 4.02.7.




Στην Πλάκα Μάραγκα Νάξου πραγματοποιήθηκαν ο αγώνες του 19ου ομίλου του διασυλλογικού πρωταθλήματος σε ανώμαλο έδαφος της ΕΑΣ Κυκλάδων για τις κατηγορίες παίδων – κορασίδων, παμπαίδων – παγκορασίδων Α΄ και Β΄. Η ΕΑΣ Κυκλάδων συμμετείχε στις κατηγορίες Α-Γ, Α-Γ Β΄ και Ε-Ν στους αγώνες του 9ου ομίλου που διοργάνωσε η ΕΑΣ Πειραιά στο ΣΕΦ.

Οι νικητές και νικήτριες του 19ου ομίλου:

4.000μ Παίδων
Αλιμπέρτης Κ. (Πανναξιακός) 17.34, Αλιμπέρτης Β. (Πανναξιακός) 18.38, Σπανός (Ναξιακός) 19.13.

3.000μ Κορασίδων
Λιοφάγου (Φιλωτίου) 15.24, Βήχου (Παμμηλιακός) 15.27.

3.000μ ΠΠ Α΄
Σαλτέρης (Ναξιακός) 13.11, Μπαρδάνης (Πανναξιακός) 13.11, Ζαχαρίου (ΑΣΣ Ποσειδών) 13.37.

2000μ ΠΚ Α΄
Φιλιππή (Παμμηλιακός) 9.07, Χιντηράκη (Παμμηλιακός) 9.11, Μπάλογλου (ΓΑΣ Πάρου) 9.14.

1.500μ ΠΠ Β΄
Τσιάβες (Ναξιακός) 6.14, Ντουρλαρης (ΑΣΣ Ποσειδών) 6.23, Δαμίγος (Πανναξιακός) 6.37.

1.000μ ΠΚ Β΄
Λεγάκη (Ναξιακός) 4.05, Χωριανοπούλου (Ναξιακός) 4.08, Μπαρδάνη (Πανναξιακός) 4.27.

Γενική βαθμολογία σωματείων: Ναξιακός ΓΣ 43β, Πανναξιακός 30β, Παμμηλιακός 24β

Προηγούμενο άρθροΕπιστολή ΣΕΓΑΣ προς τον Γ.Γ.Α. για την παραχώρηση των κλειστών σταδίων
Επόμενο άρθροΗμερίδα Αλμάτων στο Ηράκλειο