Στρατιωτικό πρωτάθλημα 2009
Α' ημέρα
ΑΝΔΡΕΣ:
100 μ.: Σπαστρης (ΑΣΑΕΦ) 10.94, Ζαρμακούπης (ΕΛ. ΑΣ.) 10.96, Ανυφαντής (ΣΞ) 11.00.
400 μ.: Κυριακίδης (ΣΞ) 49.05, Αναστασίου (ΑΣΑΕΦ) 50.24, Παγουνάδης (ΕΛ. ΑΣ.) 50.47.
1.500 μ.: Δημητράκης (ΠΝ) 3.56.34, Ψαρρός...
Διασυλλογικό Συνθέτων ΠΠ/ΠΚ Α’ 2009
1ος ΟΜΙΛΟΣ ΕΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
1 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ 4014
2 ΚΟΥΣΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 3533
3 ΚΙΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΦΚΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ ...
Ευγενίδεια
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/5/2009
ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ
ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ B΄
60 Μ. ΠΠ B΄
1 ΦΟΥΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 96 ΑΣ ΟΞΥΘΕΜΙΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 7.56
2 ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 96 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 7.80
3 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 96 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 7.90
4 ΑΗΔΩΝΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 96 ΑΣ ΟΞΥΘΕΜΙΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 7.98
5 ΔΗΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 96 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ΄93 8.13
6 ΓΚΟΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 97 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 8.53
- ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 96 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 8.53
8 ΒΑΡΚΙΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 96 ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ 8.58
- ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 96 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 8.58
10 ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 97 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ...
Φεστιβαλ Ριψεων (Τρίπολη)
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 73 Α.Ε.Κ. 76,34
2. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΤΑΜ 84 ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 74,73
3. ΚΑΤΣΙΚΑΝΤΑΜΗΣ ΕΥΘ 86 Ο.Σ.Φ.Π. 72,15
4. ΣΤΑΘΕΛΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 87 Π.Γ.Σ. 69,30
5. ΔΗΜΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ 82 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 60,12
6. ΚΩΣΤΟΥΛΙΔΗΣ Κ 90 ΑΛ. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩN 57,75
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1. ΚΩΝΣΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 77 Ο.Σ.Φ.Π. 57,79
2. ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ 83 Α.Ε.Κ. 53,64
3. ΓΚΑΝΤΙΡΗΣ ΕΥΣΤ 88 Π.Γ.Σ. 44,35
4. ΝΤΙΜΕΡΗΣ ΦΩΤΗΣ 89 ΛΟΥΡΙΩΤΙΚΟΣ ΑΓΟ 38,69
5. ΛΙΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝ 81 Α.Ε.Κ. 38,45
6. ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 87 Α.Ε.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 38,08
7. ΚΑΠΕΛΑΣ ΕΥΣΤ 67 Α.Ε.Κ. 36,15
8. ΠΑΣΙΠΟΥΛΑΡΙΔΗΣ ΒΑΣ 87 ΟΛΥΜΠ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ 35,40
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ...
Πανελλήνιο 10.000μ (Ν.Ιωνία) 16.5.2009
ΑΝΔΡΕΣ
1)ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΗΣ (82) 30.57.93
2)ΚΑΡΑΒΒΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (72) 30.58.92
3)ΜΕΡΟΥΣΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (82) 31.00.58
4)ΓΕΛΕΣΑΚΗΑ ΜΙΧΑΛΗΣ (76) ...
Αρκάδεια 2009
απο ΕΑΣ Κρητης
60 ΜΕΤΡΑ Π Π Β΄
A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΜΑΤΣΑΜΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1996 ΓΣ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 8΄΄ 14
2 ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1996 Α.Ο.ΚΥΔΩΝ 8΄΄ 28
3 ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ 1996 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 8΄΄ 50
4 ΕΠΤΑΜΗΝΙΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1997 ΟΦΗ 9΄΄ 20
5 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1997 Α.Ο.ΚΥΔΩΝ 9΄΄ 38
6 ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1996 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 9΄΄ 77
7 ΚΟΤΖΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 1997 ΕΑΡ 10΄΄22
8 ΣΤΙΒΑΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1997 Α.Ο.ΚΥΔΩΝ 10΄΄34
60...
Ήλεια 2009 (Πύργος)
απο ΣΕΓΑΣ
13/05/09 21:10:14. Οι νικητές και νικήτριες στους αγώνες στίβου «Ήλεια 2009» που διεξήχθησαν στο ΔΑΚ Πύργου απαό την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου σε συνεργασία με τα σωματεία...
Διασυλλογικό ΠΠ/ΠΚ Β’ 2009
απο ΣΕΓΑΣ
ΒΟΡ.ΠΕΛ/ΝΗΣΟΣ (Πάτρα)
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
60 μ.
1.ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 8,68
2.ΚΑΤΣΙΚΑΡΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΤΡΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ 9,12
3.ΝΕΖΕΡΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΤΡΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ 9,15
150μ
1.ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ...
Κνώσσεια 2009
22α Κνώσεια 2009
Με μεγάλη οργανωτική επιτυχία, πολλές συμμετοχές πρωταθλητών και μερικές μεγάλες επιδόσεις διεξήχθησαν στο ΕΑΚ Ελευθερίας στο Ηράκλειο τα 22α Κνώσεια με οργανωτή την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης και...
Σχολικό Πρωτάθλημα 2009 Γ φάση (τελικοί)
5 ΜΑΙΟΥ
100 Ε ΑΓ ΕΝΔΕΙΞΗ ΑΝΕΜΟΜΕΤΡΟΥ ΔΡΟΜΩΝ
- 0,1 m/sec
1 ΜΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1995 13΄΄59
ΓΦΑ ΗΛΕΙΑΣ
2 ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1994 13΄΄66
ΓΦΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ
3 ΝΑΟΥΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1994 13΄΄67
ΓΦΑ ΠΕΛΛΑΣ
4...
Παγκύπριοι αγώνες στίβου Ε/Ν
Παγκύπριοι αγώνες στίβου Εφήβων και Νεανίδων 25-26/4/09
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α' ΗΜΕΡΑΣ - 25.04.2009
100Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (άνεμος 1.3) 0.84εκ)
1 Νικολάου Ελένη ΓΣΕ 1991 14,64
2 Μακρή Ραφαέλλα ΓΣΚ 1992 14,89
3 Αθανασοπούλου Αγγελική ΓΣΟ...
Διασυλλογικό πρωτάθλημα Α/Γ 2009 – όμιλοι
1oς όμιλος Καυτατζόγλειο
100 Μ. ΟΡΙΟ:11.84 ΠΡΙΜ:10.94 Β
1 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΠΙΣΤΟΣ 83 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 10.95 13
2 ΤΖΩΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 84 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 10.97 11
3 ΟΥΖΟΥΝΠΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 87 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 10.99 10
4 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 87 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 11.02 9
5 ΠΟΥΡΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 89 Μ.Π.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 11.14 8
6 ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 91 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 11.20 7
7 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 87 ΠΑΟΚ 11.46 6
8 ΤΣΕΡΜΙΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 92 ΑΠΣ ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ "ΔΙΟΜΗΔΗΣ" 11.49
9 ΤΣΕΡΜΙΝΙΔΗΣ ΣΛΑΒΑ 91 ΑΠΣ ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ "ΔΙΟΜΗΔΗΣ" 11.51 4
10 ΡΟΥΜΠΕΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 92 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 11.55 3
11 ΚΑΠΟΥΣΟΥΖ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 80 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 11.65 2
12 ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 91 ΓΣ ΔΡΑΜΑΣ 11.73 1
13 ΑΣΛΑΝΙΣΒΙΛΙ ΙΑΚΟΜΠ 91 ΠΑΟΚ 11.77 1
14 ΝΑΤΣΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 93 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 11.83 1
15 ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 93 ΠΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ 11.85
16 ΧΡΟΪΔΗΣ ΧΑΡΗΣ 92 ΠΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ 11.86
17 ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 93 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 11.87
- ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 85 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ΄93 11.87
- ΚΑΝΑΚΑΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 92 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ΄93 11.87
20 ΖΟΡΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 92 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ...
Διασυλλογικό συνθέτων 2009
3ος όμιλος
(σειρά βάσει κατάταξης 1ου αγωνίσματος)
Γυναίκες 5θλο (100εμπ - υψος - μηκος - ακοντιο - 600μ)
Στρατάκη Αργυρώ (ΟΣΦΠ) : 14"62 - 1,68 - 5,83 - 41,18 - 1'37"88 (4167β)
Μανδηλα...
Διασυλλογικό πρωτάθλημα Π-Κ 2009
Αποτελέσματα ομίλων
διασυλλογικού πρωταθλήματος Παίδων -Κορασίδων
ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ
100 Μ. ΟΡΙΟ:12.74 ΠΡΙΜ:11.54 Β
1 ΤΡΑΪΚΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 94 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 11.58 11
2 ΚΑΡΑΤΑΓΚΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 92 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 11.65 9
3 ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 93 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 11.81 8
4 ΤΣΑΠΑΝΙΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 92 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ 11.92 7
5 ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 94 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 11.99 6
6 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 93 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 12.10 5
7 ΚΟΥΤΛΟΥΜΠΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 92 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ 12.13 4
8 ΑΛΑΣΕΪΡΛΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 92 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 12.14 3
9 ΒΑΡΣΑΜΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 92 ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΜΠ/ΠΩΝ 12.15 2
10 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 93 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ 12.27 1
11 ΠΑΤΣΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 93 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ 12.29 1
12 ΜΟΥΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 93 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004 12.30 1
13 ΜΑΓΓΟΥΦΗΣ ΓΙΑΣΙΝ-ΙΩΣΗΦ 93 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 12.72 1
14 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 92 ΑΓΣ...
Παγκύπριοι μαθητικοί αγώνες στίβου Γυμνάσιων
Παγκύπριοι μαθητικοί αγώνες στίβου Γυμνάσιων
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΡΕΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ
ΔΡΟΜΟΣ 80 ΜΕΤΡΩΝ
1 ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΛΕΜ 9,1
2 ΚΩΣΤΑΝΤΑ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ ΛΑΡ 9,2
3 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ ΛΕΥ 9.2
4 ΑΝΤΡΕΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΓ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ...
Παγκύπριοι μαθητικοί αγώνες στίβου Λυκείων
Παγκύπριοι μαθητικοί αγώνες στίβου Λυκείων
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΡΕΝΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ
ΔΡΟΜΟΣ 100 ΜΕΤΡΩΝ
1 ΔΑΛΙΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΛΕΥ 10,93
2 ΖΑΜΠΑΚΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΥΚΚΟΥ Β΄ ΛΕΥ 11,06
3 ΜΕΝΕΛΑΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ ΛΑΝΙΤΕΙΟ Β΄ ΛΕΜ 11,09
4 ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΛΟΥΚ...
Σχολικό Πρωτάθλημα Γυμνασίων-Β’Φάση (2 όμιλοι)
Νότιος όμιλος - Ναύπλιο
Απο γραφείο Φυσικής Αγωγής Αργολίδος
-αποτελέσματα
Βόρρειος όμιλος - Κατερίνη
Απο γραφείο Φυσικής Αγωγής Πιερίας
-Α' ημέρα
-Β΄ημέρα
Αποτελέσματα Α και Β ημέρας (σε pdf) εδώ. :thumbsup1:
Διασυλλογικά Πρωταθλήματα ΠΠ/ΠΚ 2009
Το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων και Παγκορασίδων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου διεξήχθη στη Ρόδο.
Οι τρεις πρώτοι-ες σε κάθε αγώνισμα ήταν οι παρακάτω.
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
80Μ
1 Μυλωνάς...
Παγκρήτιο Εαρινό Πρωτάθλημα 2009
60μ εμπ ΠΚΒ΄: Νταμιάνοβα Σ. (Βενιζ) 11.96, Χ.Παπαδάκη (Βενιζ) 12.74, Σαρτζετάκη Υ.(Βενιζ) 12.74
Ακόντιο ΠΚΑ΄: Καπνισάκη Ειρήνη (Βενιζ) 25.40
3000μ Γυναικών: Σφακιωτάκη Ι.(Βενιζ) 12.32.29
Μήκος ΠΠΑ΄: Κονταράκης Β. (Βενιζ) 5.77, Καλαϊτζάκης Ν.(Κυδων)...
Σχολικοί Αγώνες Στίβου 2009 (Προκριματικά)
ΣΣ: Εδώ θα αναγράφονται τα αποτελέσματα των αγώνων της Α' φάσης του σχολικού πρωταθλήματος του στίβου.
Αποτελέσματα της Α΄ Φάσης από Ανατολική Θεσσαλονίκη:
www.athlisis.gr
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΛΥΚΕΙΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΛΥΚΕΙΩΝ...